جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور F34 ماشین لباسشویی بوش
۲۸ دی ۱۴۰۱

علت ارور F34 یا E34 ماشین لباسشویی بوش ⚠️

لباسشویی ها کار ما را بسیار راحت تر کرده اند؛ به سادگی فشردن چند دکمه، تمامی لباس های ما تمیز و خشک، تحویل داده می شود. با این حال، گاهی اوقات پیش می آید که شما برنامه شستشوی مورد نظر خود را انتخاب می کنید، اما با ارور F34 رو به رو می شوید و دستگاه شما کار نمی کند. با ما در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی بوش تهران همراه باشید تا علت و راه رفع ارور F34 یا E34 ماشین لباسشویی بوش را برسی کنیم.

علت ارور F34 یا E34 ماشین لباسشویی بوش چیست؟

خب بریم سر اصل مطلب؛ علت ارور F34 یا E34 ماشین لباسشویی بوش واضح است، درب دستگاه به خوبی بسته نشده است!

بله، به همین سادگی! تمامی مدل ماشین لباسشویی های بوش مجهز به سیستم امنیتی هستند که در صورت بسته نشدن درب، اجازه نمی دهند ماشین لباسشویی شروع به کار کند.

راه رفع ارور F34 یا E34 ماشین لباسشویی بوش ، پیدا کردن منشا آن است. مشکلات مختلفی می توانند سبب بسته نشدن درب بشوند که در ادامه آن ها را برسی خواهیم کرد.

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

تشخیص علت ارور F34 ماشین لباسشویی بوش

همانطور که در لیست ارور های ماشین لباسشویی بوش اشاره کردیم، ارورها نشانه ای از وجود مشکل هستند. خطای قفل درب نیز، می تواند ماهیتی الکترونیکی و مکانیکی داشته باشد. در ابتدا، از آسان ترین مسائل شروع کنید و بعد از آن، مشکلات پیچیده را برسی نمایید.

 • محکم بسته نشدن درب: دوباره درب را باز و بسته کنید. شاید خیلی آرام این کار را کرده بودید و قفل درب به خوبی چفت نشده است. با این حال زیاده روی نکنید و درب را نکوبانید.
 • مسدود شدن درب: برسی کنید که آیا چیزی مانع بسته شدن درب می شود؟ ممکن است تکه ای لباس مانع بسته شدن درب شده باشد و یا جرم هایی که طی سال ها شستشو، روی هم تلنبار شده اند.
 • خرابی زبانه قفل یا لولای درب: متاسفانه این قطعات جاودانه نیستند و به مرور زمان خراب می شوند؛ با این حال نگران نباشید! تعویض آن ها کار سختی نیست. می توانید قبل از اقدام به تعویض، به خوبی مکانیسم قفل درب را تمیز کنید و ببینید مشکل حل شده است یا خیر.
 • خرابی مکانیزم درب: اگر درب را محکم می بندید اما صدای کلیک مانندی به گوش نمی رسد، مکانیزم قفل آسیب دیده است. با تعویض قفل مشکل لباسشویی شما برطرف خواهد شد.

اگر راه های آسان رفع ارور F34 ماشین لباسشویی بوش را امتحان کردید اما موفق نشدید، معطل نکنید و با تکنسین تماس بگیرید. در صورت تمایل، می توانید برای دریافت خدمات مقرون به صرفه، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه، با شماره های تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید!

مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

خرابی قفل درب ماشین لباسشویی بوش

اگر قفل درب بسته نباشد، هیچ چیز کار نمی کند. واضح است که نباید با درب باز ماشین را روشن کنید. اگر به صورت تصادفی این کار را انجام دادید و با ارور f34 ماشین لباسشویی بوش رو به رو شدید، باید از بسته شدن درب اطمینان حاصل کنید. اگر صفحه کنترل ماشین لباسشویی شما روشن می شود اما برنامه ای راه اندازی نمی شود، احتمالا مشکل یکی از دلایل زیر است:

 • زبانه درب به خوبی هنگام بسته شدن به درستی درگیر نمی شوند. مطمئن شوید که درب به درستی بسته شده است.
 • قفل درب چفت نمی شود و دستگاه، تشخیص می دهد درب باز است.

اگر قفل یا سوئیچ درب بسته نمی شود، ارزش این را دارد که قفل معیوب را با قفل جدید جایگزین کنید. این پروسه به طور کامل در مقاله راهنمای گام به گام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی شرح داده شده است. در صورتی که دارای صلاحیت و دانش فنی هستید، می توانید خودتان مطابق این مقاله پیش بروید.

تعویض قفل درب برای رفع ارور F34

قفل درب هر چند کوچک هم که باشد، نقش مهمی بر عهده دارد. در صورتی که قفل درب بسته نشود، ماشین لباسشویی کار نمی کند و ارور نمایش داده می شود. گاهی اوقات، قفل درب و مکانسیم آن به کلی از کار افتاده اند و باید تعویض شوند. در صورتی که صلاحیت لازم و دانش فنی را دارید، مطابق مراحل زیر قفل درب لباسشویی بوش خود را تعویض کنید. در غیر این صورت با تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

 1. یک قفل درب یا میکروسوئیچ ماشین لباسشویی بوش تهیه کنید. اگر نمی دانید از کجا قفل درب اورجینال تهیه کنید، با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱ تماس بگیرید تا قطعه مورد نظرتان را درب منزل تحویل بگیرید.
 2. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و دستگاه را از دیوار فاصله دهید تا جایی برای ایستادن داشته باشید.
 3. پیچ های براکت قاب بالایی لباسشویی را باز کرده و پنل بالایی را بردارید.
 4. درب ماشین لباسشویی را باز کرده و پیچ های قفل درب را باز کنید. حال که پیچ ها را باز کرده اید، دست تان را از بالای پانل به سمت قفل بیاورید و آن را باز کنید.
 5. قفل جدیدی که تهیه کردید را جای گذاری کرده و به کمک پیچ گوشتی آن را وصل کنید.
 6. حال که قفل را نصب کرده اید، پانل را دوباره به جای خودش برگردانید و براکت و پیچ های آن را وصل کنید.
 7. زمان آن رسیده است که قفل درب جدید را تست کنید و ببینید آیا ارور F34 یا E34 ماشین لباسشویی بوش تان پاک شده است یا خیر.

روش ریست ماشین لباسشویی بوش

ریست کردن معمولا روی این خطا جواب نمی دهد، اما ممکن است راه رفع ارور F34 ماشین لباسشویی بوش شما باشد. اگر مطمئن هستید درب دستگاه بسته شده است، مطابق مراحل زیر لباسشویی را ریست کنید. اگر روش ریست موفقیت آمیز نبود، دیگر روش ها را در مقاله آموزش ریست کردن تمامی مدل ماشین لباسشویی های بوش بخوانید.

 1. دکمه Start/Pause را فشار دهید.
 2. انتخاب گر را روی حالت off بگذارید.
 3. انتخاب گر را روی یک برنامه شستشوی جدید قرار بدهید تا چشمک زن روشن شود.
 4. مجددا برای شروع چرخه دکمه Start/Pause را فشار دهید.

اگر این کار جواب نداد، کافیست ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و ۵ دقیق صبر کنید. سپس مجددا برق را وصل کرده و دکمه Start/Pause را به مدت ۴ ثانیه نگه دارید.

بیشتر بخوانید: ارور ماشین لباسشویی بوش  E18 و نحوه تعمیر آن

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 18 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری