جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت ارور HE ظرفشویی سامسونگ
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

علت و راه رفع ارور HE ظرفشویی سامسونگ 🔧

یک روز عادی، شما ظرف ها را داخل ماشین ظرفشویی تان می گذارید و درب آن را می بندید. اواسط کار به ماشین سری می زنید و می بینید ظرفشویی کار نمی کند و HE ERROR را نمایش می دهد. در این مواقع احتمالا دوباره ماشین را روشن خاموش می کنید، اما کاری از پیش برده نمی شود. با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا علت و راه رفع ارور HE در ماشین ظرفشویی های سامسونگ را شرح دهیم.

علت ارور یا کد خطای HE ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

ارور HE نشان دهنده وجود مشکل در هیتر المنت ماشین ظرفشویی سامسونگ است. اگر ماشین ظرفشویی شما قادر به تولید گرمای کافی نباشد، نمی تواند ظروف را خشک کند. بنابراین باید سریعا به این موضوع رسیدگی کنید.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، می توانید از شماره های تعمیراتو۲۴ استفاده کنید. خدمات ما با سرعت و کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه در تهران می باشد.

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24

راه رفع ارور HE ماشین ظرفشویی سامسونگ

اولین کاری که هنگام مواجهه با این ارور باید انجام دهید این است که مطمئن شوید مشکل از هیتر المنت است. در برخی شرایط ممکن است این کد خطا به اشتباه به شما نمایش داده شود.

ابتدا با جدا کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ تان از برق شروع کنید. سپس اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از برق جدا باشد و سپس آن را دوباره وصل کنید. با این کار شما ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را ریست کرده اید.

طی این مدت اگر پس از ریست کردن مجددا ارور HE نمایش داده شد، به این معنی است که هیتر المنت ظرفشویی تان مشکل دارد.

خطای HE ظرفشویی سامسونگ

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران

چرا در ظرفشویی سامسونگ کد خطای HE نمایش داده می شود؟

علل مختلفی ممکن است باعث نمایش این کد خطای HE در ماشین ظرفشویی های سامسونگ شود. مشکل خود المنت حرارتی یکی از رایج ترین دلایل است. با این حال، یکی از دیگر مشکلات رایج نبود آب گرم است. اگر از آبگرمکن های بدون مخزن استفاده می کنید، ممکن است کم بودن دبی آب باعث مشکل شود. در نتیجه، سیستم گرمایش ماشین ظرفشویی روشن می شود.

اگر از آبگرمکن های بدون مخزن استفاده می کنید و این خطا را مشاهده می نمایید، باید به دبی ماشین ظرفشویی نگاهی انداخته و آن را با دربی آبگرمکن مقایسه کنید.

برای شناسایی خطاهای ماشین ظرف‌شویی برند سامسونگ می‌بایست در ابتدا علل کدهای خطای مختلف در دستگاه را شناسایی و دراسرع‌وقت نسبت به رفع آنها اقدام شود. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث علت ارور و کد خطای he ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌شود. دانستن موارد و راهکارهای زیر می‌تواند برای رفع ارور ماشین ظرف‌شویی سامسونگ مفید باشد.

لیست کامل ارور و خطا های ظرفشویی سامسونگ  را حتما ذخیره کنید!

۱- آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ گرم نمی‌شود.

ماشین ظرف‌شویی در دماهای خاص بهترین عملکرد را دارد. اگر المنت حرارتی نتواند آب ماشین ظرف‌شویی را گرم کند، ماشین ظرف‌شویی به‌درستی کار نمی‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، به کمک یک تکنسین حرفه‌ای نیاز دارید. سعی نکنید خودتان بخاری را عیب‌یابی کنید مگر اینکه یک تکنسین ماهر باشید.

مقاله مرتبط : چرا آب ماشین ظرفشویی گرم نمی شود؟

۲- فشار و دمای کاملا نامناسب آب ورودی به دستگاه  ظرفشویی سامسونگ

می‌توان گفت که در بسیاری از موارد مهم­ترین علت نمایش این کد خطا به دلیل فشار و دمای کاملاً نامناسب آب است. به عبارتی، زمانی که فشار و دمای آب نادرست باشد، ظرف‌شویی سامسونگ شما خطای HE را نشان می‌دهد. برای حل این مشکل باید به‌سرعت فشار آب را به مقدار لازم برسانید تا المنت گرمایشی دستگاه بتواند دمای آب را به حد مناسب برساند.

۳- تشخیص دمای ناموفق ماشین ظرفشویی 

هنگامی که سنسور دما به طور معمول کار نمی‌کند، یک خطا در ماشین ظرف‌شویی ثبت شده است. ابتدا باید ماشین ظرف‌شویی را خالی کرده و دوباره روشن کنید. اگر بعد از اجرای یک‌چرخه جدید مشکل همچنان ادامه داشت، با خدمات نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید. زیرا ممکن است مجبور شوید سنسور دما را تعویض کنید.

علت ارور HE ماشین ظرفشویی سامسونگ

همچنین بخوانید: علت ارور ۴E در ماشین ظرفشویی سامسونگ

چگونه ارور HE را تعمیر کنیم؟

اگر پس از عیب یابی متوجه شدید که هیتر المنت مشکل دارد، باید برای تعویض آن اقدام کنید. تعویض هیتر المنت ظرفشویی سامسونگ به تجربه و دانش فنی نیاز دارد. اگر فاقد شرایط لازم هستید، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس گرفته و درخواست خدمات تعمیر لوازم خانگی سامسونگ در تهران را داشته باشید.

برای تعویض المنت حرارتی باید ماشین ظرفشویی را از برق بکشید. سپس آن را بیرون بیاورید. در سمت راست ماشین ظرفشویی یک صفحه فلزی را مشاهده می کنید. آن را بردارید و سنسور دما، پمپ و المنت حرارتی را از نزدیک نگاه کنید.

اگر المنت حرارتی به نظر می رسد که سالم است، ماشین ظرفشویی را دوباره مونتاژ کرده و سرجایش بگذارید. اگر به نظر می رسد که مشکلی در المنت حرارتی وجود دارد، باید با یک سرویس کار حرفه ای تماس بگیرید تا مشکل شما برطرف شود. تکنسین های تعمیراتو۲۴، با مبلغی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می توانند المنت ماشین ظرفشویی شما را تعویض نمایند.

علائم خرابی هیتر المنت ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

سوختن هیتر المنت ماشین ظرفشویی با علائم خاصی همراه است. در صورتی که با این نشانه ها رو به رو هستید، درخواست تکنسین کنید.

 1. مواجه با ارور HE ماشین ظرفشویی سامسونگ
 2. خشک نشدن ظروف و خیس بودن شان
 3. ظروف به خوبی تمیز نمی شوند.
 4. آب مورد استفاده داغ نمی شود.

نحوه تعویض هیتر المنت ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر قصد ندارید از تکنسین برای رفع کد خطای HE ماشین ظرفشویی سامسونگ تان کمک بگیرید، با کمک مراحل زیر شاید بتوانید خودتان این کار را انجام دهید. برای تعویض به ابزاری مثل پیچ گوشتی، هیتر المنت نو سامسونگ، انبردست، حوله و … نیاز دارید.

 1. ماشین ظرفشویی را از برق کشیده و شلنگ آب را خارج کنید.
 2. ماشین ظرفشویی را به پشت قرار دهید و برای جلوگیری از ضرب دیدن، کف زمین یک حوله ضخیم پهن کنید.
 3. در زیر دستگاه شما ۴ پیچ را می بینید. این پیچ ها را باز کنید تا بتوانید صفحه زیرین را بیرون بیاورید.
 4. ماشین ظرفشویی ها دارای یک سنسور آنتی فلود هستند؛ برای دسترسی به هیتر المنت باید این پیچ های این سنسور را باز کرده و آن را خارج نمایید. توصیه می کنیم از اتصالات و کانکتورهای سنسور عکس تهیه کنید تا بعد از اتمام کار دچار سردرگمی نشوید.
 5. زمانی که سنسور آنتی فلود را خارج کنید، احتمالا باید هیتر المنت را ببینید. پیچ های پمپ را باز کرده و آن را خارج کنید تا به المنت دسترسی پیدا نمایید. سپس کانکتورها و اتصالات هیتر المنت را جدا کنید.
 6. حال که تمامی اتصالات هیتر المنت قبلی باز شده است، آن را خارج کنید. زمان آن رسیده است که هیتر المنت جدید را جایگزین کنید. برای محکم کردن شینگ ها به هیتر می توانید از بست استفاده کنید. در نهایت نیز اتصالات و کانکتورهای المنت را مطابق عکسی که تهیه کردید، متصل نمایید.
 7. حال زمان مونتاژ رسیده است. قطعات خارج شده را دوباره برگردانده و پیچ های آن را سفت کنید. در نهایت صفحه زیرین را بسته و ماشین ظرفشویی را سرجایش بگذارید. همچنین فراموش نکنید آن را دوباره به آب و برق وصل نمایید.
 8. یک چرخه شستشو اجرا کرده و عملکرد ماشین ظرفشویی تان را بسنجید. اگر همچنان با ارور HE و دیگر مشکلات المنت رو به رو هستید، از افراد حرفه ای کمک بگیرید.
کد خطای HE ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ارور HE ظرفشویی سامسونگ

اگر تمامی موارد را برسی کرده و تلاش برای تعمیر ظرفشویی تان داشتید اما موفق نشدید، نگران نباشید! تیم تعمیراتو۲۴ برای رفع تمامی مشکلات و ارورهای لوازم خانگی شما می باشد.

با تماس با کارشناسان ما شما در کمتر از ۲ ساعت، خدمات ما را دریافت خواهید کرد. تمامی تعمیرات ما با ضمانت قیمت و گارانتی ۶ ماهه عرضه می شود؛ بنابراین نگرانی بابت قیمت و بازگشت مشکل نداشته باشید!

چگونه کدهای خطای ماشین ظرف‌شویی سامسونگ را در خانه رفع کنیم؟

 کد خطای نمایش‌داده‌شده بر روی صفحه‌نمایش ماشین ظرف‌شویی سامسونگ نشان‌دهنده مشکل در عملکرد ماشین ظرف‌شویی یا خرابی یکی از قطعات آن است. به‌طورکلی هر کد خطا به مشکل خاصی در ماشین ظرف‌شویی سامسونگ اشاره دارد؛ بنابراین برای یافتن علت خطا و یافتن راهی برای رفع آن، می‌توانید خطاهای دستگاه را در دفترچه راهنمای کاربر ماشین ظرف‌شویی فارسی سامسونگ برطرف کنید.

 دقت داشته باشید که در بسیاری از موارد تنها با گرفتن مشاوره از تیم تعمیراتو۲۴ می‌توانید به‌راحتی تمامی کدهای خطای ماشین ظرف‌شویی سامسونگ را برطرف کنید. چرا که برطرف‌سازی این مشکل در مواردی نیاز به تجربه و مهارت خاصی ندارد. در غیر این صورت اگر خودتان نتوانستید این مشکل را برطرف کنید و یا علت نمایش این ارور به دلیل خرابی برخی از قطعات باشد، می‌توانید برای بررسی و تعمیر ماشین ظرف‌شویی سامسونگ خود با تعمیرگاه مجاز نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید. شماره تماس مجموعه ما، ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ است. تیم تعمیراتو ۲۴ با بهره‌گیری از خدمات و تجربه کاری بسیار بالای تکنسین­های کارآزموده خود، در کوتاه­ترین زمان ممکن مشکل ماشین ظرفشویی سامسونگ شما را برطرف کرده و تمامی خطاها و ارورهای این دستگاه را برطرف می­کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری