02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی +نحوه رفع

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

چه احساسی به شما دست داد وقتی که لباسشویی ال جی شما در حال کار کردن بود و ناگهان ارور LE را نشان داد؟ احتمالا کمی دستپاچه شده اید و اینجا به دنبال راه حل می گردید؛ خب جای درستی آمده اید! ما در تعمیراتو۲۴، مرکز مجاز تعمیر لباسشویی ال جی در تهران آماده شرح علت و رفع ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی LG به شما هستیم.

علت و معنی ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

کد خطا یا همان ارور LE به این معنی است که موتور ماشین لباسشویی ال جی شما قفل شده است. گاهی اوقات، زمانی که بار شستشو بسیار سنگین است، این اتفاق می افتد.

با این حال، در موارد شدیدتر می تواند نشانه دهنده سوختن موتور، خرابی سنسور موقعیت روتور و یا آسیب دیدگی سیم و اتصالات باشد. اگر علت ارور LE لباسشویی ال جی شما این موارد باشد، باید با تکنسین های حرفه ای تماس (۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸) بگیرید.

علت و معنی ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی

نحوه رفع ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی

بهتر است همیشه ابتدا ساده ترین علت را در نظر گرفته و برای رفع آن اقدام نماییم. پیشنهاد می کنیم در اولین گام، علت را بر بار سنگین بگذارید و اقدام به ریست کردن لباسشویی ال جی تان کنید.

برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. دکمه POWER را فشار دهید تا ماشین لباسشویی خاموش شود.
 2. لباسشویی را از برق بکشید.
 3. زمانی که برق قطع است، حداقل ۵ ثانیه دکمه START/PAUSE را فشار داده و نگه دارید.
 4. لباسشویی را به برق وصل کرده و آن را روشن کنید.

آیا این کار موفقیت آمیز بود؟ کد خطای LE ماشین لباسشویی ال جی تان رفع شد؟ اگر جواب منفی بود، به خواندن ادامه دهید.

با یک تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی تماس بگیرید! برای تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تمام نقاط تهران از شماره های زیر استفاده کنید. خدمات تعمیراتو۲۴ ارزان، سریع، با کیفیت و با ضمانت ۱ ساله می باشند.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

خرابی روتور ماشین لباسشویی ال جی

اگر زمانی که ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی شما نمایش داده می شود، همزمان صداهای بلندی نیز می شنوید، باید روتور ماشین لباسشویی برسی شود.

برسی روتور کار بسیار پیچیده ای است و به ابزار خاص و مهارت فنی نیاز دارد. اگر دارای شرایط لازم هستید، ازمراحل زیر استفاده کنید؛ در غیر این صورت با تکنسین تماس بگیرید.

 1. ابتدا سیم برق را از دیوار جدا کرده و تغذیه آب لباسشویی را قطع کنید.
 2. لباسشویی را به جلو بکشید تا به پنل پشتی دسترسی داشته باشید. سپس پیچ های پشتی را باز کنید.
 3. بست های پانل را آزاد کنید.
 4. پیچی که روتور را به بدنه وان وصل می کند را بردارید.
 5. روتور را بگیرید و مستقیما از شفت بیرون بکشید.
 6. برسی کنید که آیا دندانه های روتور از بین رفته اند یا خیر. اگر چنین بود، باید آن را تعویض کنید.
 7. برای بهتر پیدا کردن روتور، از دفترچه راهنمای لباسشویی ال جی استفاده کنید.
روتور ماشین لباسشویی ال جی

خرابی سنسور روتور ماشین لباسشویی ال جی

ممکن است علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی شما خرابی سنسور روتور باشد. سنسور روتور یا سنسور هال، بخش مهمی از سیستم اتومات دستگاه شماست.

سنسور هال بر موتور ماشین لباسشویی شما نظارت کرده و از عملکرد صحیح آن مطمئن میشود. اگر سنسور هال از کار بیافتد، ارور LE نمایش داده می شود. برسی و تست سنسور روتور یا هال نیاز به ابزار خاص و مهارت فنی دارد؛ در صورتی که فاقد صلاحیت هستید از انجام این فرآیند خودداری نمایید.

سنسور روتور ماشین لباسشویی ال جی
 1. دستگاه را از برق بکشید.
 2. لباسشویی را جلو بیاورید تا به پنل پشتی دسترسی داشته باشید. سپس پیچ های پشت لباسشویی را باز کرده و پانل را با به سمت بالا کشیدن، بیرون بیاورید.
 3. پیچی که روتور را به بدنه متصل کرده است، بردارید. سپس روتور را گرفته و بکشید.
 4. سنسور موقعیت روتور در پایین استاتور قرار دارد.
 5. پیچ ها را باز کرده و دو کانکتور را جدا کنید. سپس نگهدارنده استاتور را بردارید.
 6. با شل شدن استاتور، به وضوح سنسور را مشاهده می کید.
 7. استاتور را برسی کرده و در صورت نیاز آن را با قطعه جدید تعویض نمایید.

تکنسین های تعمیراتو۲۴ با حداقل ۳۰۰ و حداکثر ۵۰۰ هزار تومان این فرآیند را برای شما انجام می دهند. برای مشاوره و درخواست تکنسین در تهران با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

خرابی سیم و اتصالات موتور

در بسیاری از موارد، علت ارور LE در ماشین لباسشویی های ال جی LG ، آسیب دیدن اتصالات موتور است. بهتر است قبل از خرید قطعات جایگزین، از سالم بودن سیم ها و اتصالات مطمئن شوید.

توجه داشته باشید که باز کردن موتور لباسشویی فرآیند خطرناک است؛ اگر فاقد صلاحیت و ابزار لازم هستید، اکیدا توصیه می کنیم کار را به فردی حرفه ای بسپارید.

 1. پس از برسی سنسور هال، به طور واضحی می توانید کانکتورها و سیم هایی که به موتور وسنسور روتور متصل هستند را ببینید. سیم هایی که آسیب دیده و یا سوخته هستند را برسی کنید. شما سیم هایی به رنگ زرد، قرمز و آبی خواهید دید.
 2. اگر سیم ها قابل تعمیر نیستند، باید تعویض شوند.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران

از تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید!

اگر تمام راه هایی که برای رفع ارور LE در ماشین لباسشویی های ال جی پیشنهاد کردیم جوابگو بودند، به احتمال زیاد باید با مرکز مجاز لباسشویی های ال جی نزدیک تان تماس بگیرید. اگر در تهران سکونت دارید، می توانید از شماره های زیر برای تعمیرات ارزان، باکیفیت و با گارانتی ۶ ماهه استفاده کنید.

کد خطای LE در ماشین لباسشویی های ال جی ، یکی از مشکلات رایجی است که برای لباسشویی های ال جی پیش می آید. ممکن است کاربران با مشکلات دیگری رو به رو شوند و برای تعمیر آن دچار چالش شوند. تعمیراتو۲۴ برای تعمیر تمامی عیوب و مشکلات لباسشویی ال جی شما حاضر است!

آیا راه های تعمیری که شرح دادیم برای شما مفید بود؟ نظر و تجربه شما برای ما اهمیت بسیاری دارد! در پایین نظرات و سوالات خود را بنویسید تا کارشناسان ما به آن ها پاسخ بدهند.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

مطالب مرتبط