جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟
۲۵ فروردین ۱۴۰۱

علت تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

حرکت و تکان خوردن مداوم ماشین لباسشویی، بسیار ناراحت کننده است؛ چراکه اولا تکان شدید در چرخش، نشانه خوبی نیست و دوما، سر و صدای اضافی و حرکت های شدید، نه تنها اعضای خانواده بلکه همسایه ها را هم آزار می‌دهد. علاوه بر این، حرکات غیرعادی ماشین، به وضوح نشان دهنده وجود نقص در سیستم و نیاز به تعمیر است. با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا به صورت تخصصی علت تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی را برسی کنیم و پیشنهادهایی برای رفع آن، ارائه دهیم.

تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی

تکان خوردن ماشین های لباسشویی ال جی می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد؛ اما اغلب ماشین‌های لباسشویی تازه خریداری شده، در حین کار به شدت لرزش دارند. این اتفاق معمولا به علت نصب نادرست تجهیزات رخ می‌دهد. در ادامه دلایل تکانه‌های لباسشویی ال جی را برسی کردیم.

علت تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

تراز نبودن پایه‌ها

اولین و شایع ترین علت تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی ، تراز نبودن دستگاه است. لوازم خانگی، به ویژه آن‌هایی که دارای آب و قطعات متحرک هستند، برای عملکرد صحیح به کفی هموار و پایه‌های تراز شده نیاز دارند.

اگر ماشین لباسشویی ال جی شما تراز نباشد، درام پایدار و ثابت نخواهد بود. این ناپایداری درام ماشین، در هنگام چرخش می‌تواند به لرزش، حرکت کردن و تکان خوردن های شدید شود.

برای تشخیص علت تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی تان، دو راه آسان وجود دارد. بالای ماشین لباسشویی را بگیرید و آن را فشار دهید. اگر هنگام هل و فشار دادن لباسشویی لق خورد، پایه های آن همسطح نیستند.

راه بعدی، استفاده از تراز است. تراز را روی قسمت جلویی ماشین بگذارید و اگر هر یک از پایه‌ها غیر همسطح بود، آن را تنظیم کنید.

تراز نبودن پایه های ماشین لباسشویی ال جی

متصل بودن پیچ‌های حمل و نقل

یکی از علت های تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی ، پیچ و مهره های حمل و نقل است. پیچ و مهره های حمل و نقل، نوعی پیچ پلاستیکی هستند که برای جلوگیری از تکان خوردن درام در داخل ماشین، حین حمل و نصب، متصل می‌شوند.

در زمانی که هنوز از ماشین استفاده نشده، این پیچ ها از درام و اجزای داخلی محافظت می کند؛ اما باید پس از نصب و قبل از اولین استفاده ، برداشته شوند. این امکان وجود دارد که نصاب، فراموش کرده باشد این پیچ ها را جدا کند و شما باید آن‌ها را به صورت دستی جدا کنید.

برای چک کردن این مورد، دستتان را به داخل ماشین لباسشویی ببرید و قسمت داخلی درام را فشار دهید. اگر درام تکان خورد، حرکت آن آزاد و متعادل است، اما اگر تکان نخورد، یعنی پیچ‌های حمل و نقل همچنان آن را در جای خود نگه داشته‌اند. این اتفاق باعث می‌شود که بجای حرکت درام، کل ماشین لباسشویی تکان بخورد.

راه دیگر چک کردن پیچ های حمل و نقل، چرخاندن ماشین به پشت یا کنار است. اگر در پشت ماشین لباسشویی پیچ و مهره هایی پلاستیکی، معمولا با رنگ روشن، مشاهده کردید، آن‌ ها را خارج کنید. این پیچ‌ها همانطور که از اسمشان پیداست، فقط برای حمل و نقل هستند و ماشین لباسشویی ال جی شما، بدون آن ها کمتر تکان می‌خورد.

معمولا این پیچ‌ها به راحتی با دست چرخیده و باز می‌شوند اما در صورت لزوم می‌توانید از ابزاری مثل انبر دست استفاده کنید.

متصل بودن پیچ‌های حمل و نقل به ماشین لباسشویی

متعادل نبودن بار ماشین

عدم تعادل بار ماشین می‌تواند علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی باشد. این مسئله حتی در ماشین هایی درب بالا، مهم تر است اما ماشین های درب جلو هم برای چرخش یکنواخت، به بار نسبتا متعادل نیاز دارند.

هنگامی که یک بار نامتعادل در وان ماشین باشد، درام هنگام چرخش می‌لرزد. این لرزش یک نیروی گریز از مرکز اعمال می‌کند که می‌تواند کل ماشین لباسشویی را تکان دهد.

برای جلوگیری از این مشکل، پارچه‎‌های حوله‌ای و پتویی را به صورت حلقه‌ای در ماشین قرار دهید تا بار یک طرف سنگین‌تر از طرف دیگر نباشد. اگر فقط یک یا دو آیتم را می‌خواهید بشویید، چند پارچه یا لباس اضافه کنید تا بار یکنواخت شود.

همچنین سعی کنید بارهای سنگین را به تنهایی نشویید تا در درام بالا و پایین نشود. چندین بار مشابه را هر بار با هم بشویید و البته، تا حد امکان از پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی های ال جی، خودداری کنید.

آسیب دیدن تسمه ها

تسمه‌های ماشین لباسشویی نقش پررنگی در کاهش لرزش و تکانه ها دارند. این تسمه ها از لاستیک ساخته شده‌اند و احتمال دارد که در گذر زمان خراب شوند. ممکن است هنگامی که تسمه ها کشیده می‌شوند یا آسیب می‌بینند، درام با چرخش خود، با اطرافش تماس پیدا کرده و صدا و تکانه ایجاد کند. بیش از حد پر کردن ماشین لباسشویی می‌تواند باعث خرابی زودرس تسمه ماشین لباسشویی شود.

معیوب شدن فنرهای تعلیق

نقش فنرهای تعلیق در ماشین لباسشویی های ال جی، برای تثبیت وان روی پایه‌ها می‌باشد. این فنرها همچنین لرزش هنگام چرخش دستگاه را جذب می‌کنند.

گاهی اوقات این فنرها آسیب می‌بینند، کشیده و یا جدا می‌شوند که علت ایجاد صدا، لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی شما می‌شود.

برای برسی فنرهای تعلیق، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • قبل از شروع هرکاری، منبع تغذیه ماشین لباسشویی تان را جدا کنید.
  • برای دسترسی به فنرهای تعلیق، پنل جلویی یا بالایی ماشین را بردارید.
  • هرگونه کشیدگی، پارگی یا آسیب دیدگی را برسی کنید و مطمئن شوید که به طور ایمن، متصل شده‌اند. اگر قصد تعویض فنرها را دارید، احتیاط کنید زیرا آن‌ها کشیده شده‌اند.
  • در صورتی که هر یک از فنرها معیوب هستند، توصیه می‌کنیم آن‌ها را به طور همزمان تعویض کنید؛ زیرا با سرعتی تقریبا یکسان شروع به فرسودگی می‌‌کنند.

مشکل داشتن کمک فنرها، علت تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی

در نهایت، آخرین دلیلی که باعث تکانه های شدید ماشین های ال جی می‌شود، کمک فنرها است. ماشین های لباسشویی، دارای دو تا چهار کمک فنر هستند؛ البته ماشین های ال جی، چهار کمک فنر دارند.

این قطعات، میزان حرکت لباسشویی را کاهش می‌دهند و به درام اجازه می‌دهند که بدون تکان دادن بقیه ماشین، بچرخد. اگر همه راه ها را برای تعمیر لباسشویی ال جی خود امتحان نکردید، احتمالا کمک فنرهای ماشین تان خراب شدند و نیاز به تعویض دارند.

تعمیر یا تعویض کمک فنرها کار آسانی نیست، زیرا این قطعه مربوط به داخل ماشین لباسشویی است. برای راهنمایی دقیق و دریافت خدمات تعمیر در منزل، همین امروز با تکنسین‌های متخصص تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری