جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۲۵ مرداد ۱۴۰۰

علت جرقه زدن موتور جاروبرقی چیست؟

به نظر شما علت جرقه زدن جاروبرقی چیست؟ این موضوعی است که ما قرار است در این مقاله به آن بپردازیم و علت جرقه زدن موتور جاروبرقی و راهکارهای برای شما ارائه میدهیم تا شما را از کمک تعمیرکاران در تعمیراتو۲۴ برای برای رفع این مشکل آگاه سازیم. پس در ادامه با ماهمراه باشید.

علت اینکه موتور جاروبرقی جرقه میزند چیست؟

اگر یکی از اصلی ترین قطعات جاروبرقی دچار مشکل شود جرقه در قطعات درون جاروبرقی صورت می گیرد در بعضی از مدلهای جاروبرقی در قسمت فن می توانید جهت زدن موتور را مشاهده کنید و در برخی از جاروبرقی های دیگر بوی سوختگی و معمولا هشدارجرقه زدن را میدهد.

برای عیب یابی علت جرقه زدن موتور جاروبرقی می توانید موارد زیر را مطالعه کنید:

داخل جاروبرقی پر از قطعات برقی و مدارها وجود دارد. سیم های برق مدار ها را به همدیگر وصل می کند. در این شرایط هر مشکلی باعث جرقه زدن جارو برقی می شود. دو قطعه اصلی موتور و کلکتور در هنگام جرقه زدن معمولا مورد توجه قرار می‌گیرد در این مواقع باید به این دو قطعه توجه داشته باشید.

نکاتی که در صورت مشاهده کردن جرقه در جاروبرقی باید به آن توجه کنید.

جاروبرقی تان را خاموش کنید و مطمئن شوید که آن را از برق جدا کرده اید. این ایرادات ممکن است از داخل جاروبرقی باشد اگر تجربه تعمیر جاروبرقی و باز کردن آن را دارید می توانید آن را باز کنید و عیب یابی کنید ممکن است یکی از مدار ها داخل دستگاه قطع شده باشد. اما اگر تجربه کافی در تعمیر دستگاه دان ندارید از تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

علت جرقه زدن موتور جاروبرقی

دلیل دیگر جرقه در جاروبرقی می‌تواند فشار زیاد به موتور باشد.

فشار آوردن زیاد به موتور علت ایجاد جرقه در جاروبرقی است استفاده طولانی از جاروبرقی این مشکل را ایجاد می کند بهتر است برای کنترل چند ساعت دستگاه را خاموش کنید.

سوختگی موتور از علت های دیگر جرقه زدن جاروبرقی می تواند باشد.

نیم سوز شدن موتور و یا سوختن آن نیز یکی از علتهای جرقه زدن جاروبرقی باشد. برای بررسی این مشکل باید موتور را باز کرده و از نظر ظاهری آن را بررسی کنید و همین طور بوی سوختگی یکی از دلایل جرقه زدن جاروبرقی می‌باشد. برای بررسی دقیق تر میتوانید از تعمیرکار این دستگاه کمک بگیرید.

علت جرقه زدن موتور جاروبرقی

علت دیگر جرقه جاروبرقی خرابی بالشتک می تواند باشد.

این قطعه نیز با موتور دستگاه ارتباط دارد در صورت خرابی بالشتک جاروبرقی باید آنرا تعویض کنید خرابی بالشتک موجب جرقه های قرمز رنگ بزرگ در جاروبرقی میشود.

از دلایل دیگر جرقه زدن جاروبرقی می توان ایرادات مدار دستگاه نام برد.

مدار دستگاه جاروبرقی در خرابی و ایراد نقش دارد. این قطعه ممکن است اتصال کرده باشد باید سیم پیچی داخل دستگاه کاملا بررسی شود. حتی ممکن است سیم های برقی اتصالات فرسوده شده باشند و با بروز این مشکل باید قطعه تعویض شود. برای تعویض کردن مدار از تعمیرکاران جاروبرقی تعمیراتو ۲۴ کمک بگیرید.

علت دیگر جرقه در جاروبرقی خرابی زغال موتور آن است.

زغال جاروبرقی بعد از مدت زمان کوتاهی باید عوض شود کوتاه شدن زغال مانع برقراری اتصال در دستگاه میشود برای رفع این مشکل این قطعه را تعویض کنید.

جرقه زدن کلکتور جاروبرقی از دلایل دیگر جرقه زدن جاروبرقی

یکی از قطعاتی که می‌تواند منجر به جرقه زدن جاروبرقی شود کلکتور است. دلایل زیادی برای بروز جرقه در این قطعه وجود دارد.

 

۱- وارد کردن فشار زیاد به جاروبرقی می تواند یکی از این علت ها باشد.

 

۲- نوسانات برق

 

۳- جرقه های قرمز و بزرگ در جاروبرقی

دلیل جرقه های قرمز رنگ ممکن است خرابی آرمیچر بالشتک و موتور جاروبرقی باشد. برای رفع این مشکل ابتدا موتور جاروبرقی را باز کرده سپس آن را به تنهایی به برق وصل کنید در صورتی که با وصل کردن موتور به برق ایرادی پیدا نشد, پس مشکل از بالشتک و آرمیچر است. مشکل اگر از آرمیچر و بالشتک باشد باید این قطعات را تعویض کرد.

 

۴- چراغ های کوچک و آبی جاروبرقی از دیگر علت‌های جرقه زدن در جاروبرقی است.

در صورت بروز در جرقه های آبی رنگ و کوچک مشکل از بالشتک جاروبرقی است. برای مطمئن شدن بهتر از ذغال موتور دستگاه را چک کنید و باید آن را تعویض کنید.

 

علت جرقه زدن موتور جاروبرقی

نتیجه گیری:

ما در این مقاله به بررسی دلایلی که می‌تواند منجر به جرقه زدن و جاروبرقی شود پرداختیم همچنین نکاتی را برای رفع این مشکل ارائه دادیم در صورت بروز این مشکلات حتماً باید از تعمیرکاران حرفه ای در زمینه جاروبرقی کمک بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری