02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

۷ علت جمع شدن و تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

جمع شدن و ماندن آب در کف و یا زیر فیلتر ماشین ظرفشویی های ال جی ، می‌تواند دردسر بزرگی باشد. نه تنها احتمال خسارت ناشی از سرازیر شدن آب وجود دارد، بلکه امکان آسیب دیدن دستگاه ها هم هست. علت جمع شدن و تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی موارد متعددی است که بعضی از آن ها نیاز به برسی متخصص دارد. در ادامه با ما در تعمیراتو۲۴، نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی همراه باشید تا به برسی علل این مشکل و راه های رفع آن بپردازیم.

در انتها نیز نحوه تخلیه دستی ماشین ظرفشویی ال جی را آموزش داده ایم.

علت جمع شدن آب در کف و زیر فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

گرفتگی فیلتر، مسدود شدن شلنگ تخلیه، مشکل داشتن پمپ تخلیه، کثیف بودن و جرم گیری نکردن ظرفشویی، انسداد بازوهای آب پاش، شکاف هوا و اشتباهات کاربری علت جمع شدن و تخلیه نشدن آب در ظرفشویی ال جی است.

در پایان چرخه شستشو ماشین ظرفشویی، هرگز نباید با جمع شدن آب مواجه شوید. در این مواقع می‌توانید فیلتر را از نظر گرفتگی برسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید. با این حال همیشه علت اصلی جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی های ال جی ، فیلتر تخلیه نیست.

در صورتی که مشکل ظرفشویی تان جدی باشد، قادر نخواهید بود آن را در منزل به تنهایی برطرف کنید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران با ضمانت نامه ۶ تا ۱۲ ماهه، از شماره های نمایندگی تعمیر ظرفشویی ال جی استفاده کنید.

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24

۱- گرفتگی فیلتر

اگر در انتهای شستشوی ماشین ظرفشویی تان با مقداری زیادی آب جمع شده مواجه می‌شوید، گرفتگی فیلتر می‌تواند مقصر این وضعیت باشد. فیلتر ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از گرفتگی فاضلاب، ذرات و باقی مانده های بزرگتر غذا را به دام می‌اندازد. اگر فیلتر با این زباله ها مسدود شود، احتمال بروز مانع در تخلیه آب وجود دارد.

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی کار پیچیده ای نیست، فقط کافی است طبق مراحل زیر پیش بروید.

 1.  قفسه پایینی ماشین ظرفشویی را بردارید.
 2. فیلتر را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید.
 3. برای جدا کردن فیلتر های استوانه ای، باید آن ها را به بالا بکشید.
 4. فیلترهای را زیر آب گرم بگیرید و به آرامی با یک برس نرم بشویید.
 5. فیلترها را در جای خود بگذارید و آن ها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا قفل شوند.
 6. قفسه را در جای خود بگذارید.
گرفتگی فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی
علت جمع شدن آب در کف و زیر فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

همچنین بخوانید: چرا ظرفشویی ال جی ظرف ها را کثیف می‌شوید؟

۲- مسدود شدن شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را به محل تخلیه یا شکاف هوا متصل می‌کند. اگر شیلنگ پیچ خورده باشد یا دچار گرفتگی شده باشد، می‌تواند جلوی تخلیه آب را بگیرد و مقدار زیادی آب در ماشین ظرفشویی باقی بگذارد.

شلنگ تخلیه زیر سینک را چک کنید و آن را از نظر هرگونه پیچ خوردگی و گره، برسی و برطرف کنید. مطمئن شوید روی شلنگ وسایل سنگینی که می‌توانند راه را سد کنند، قرار نگرفته است.

همچنین اگر شلنگ گرفتگی دارد، باید آن را از پمپ تخلیه جدا کند و مراحل زیر را دنبال کنید.

 1.  ماشین ظرفشویی را از برق بکشید.
 2.  پنل جلویی ماشین را بردارید.
 3. شلنگ را از پمپ تخلیه جدا کنید.
 4. اگر گرفتگی در دو طرف شلنگ قابل مشاهده است، آن را با یک جسم بلند و باریک مثل سیم، با احتیاط باز کنید.
 5. اگر گرفتگی را نتوانستید باز کنید، شلنگ به تعویض حرفه ای نیاز دارد.

۳- مشکل داشتن پمپ تخلیه

معیوب بودن پمپ تخلیه نیز، می‌تواند علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی های ال جی باشد. هنگامی که پمپ در حالت عادی کار می‌کند، از پروانه برای بیرون راندن آب به سمت شلنگ استفاده می‌کند. اگر پمپ معیوب باشد، آب به درستی تخلیه نمی‌شود.

آزمایش کردن پمپ با مولتی متر می‌تواند مشخص کند که آیا پمپ  مشکل دارد یا خیر.

به یاد داشته باشید که هرگز نباید سرخود اقدام به تعمیر پمپ کنید. عیب یابی و تعمیر پمپ ماشین ظرفشویی ال جی، نیاز به حضور افراد حرفه‌ای دارد. تکنسین های متخصص ماشین ظرفشویی تعمیراتو۲۴، در سریع ترین زمان ممکن در منزل شما حاضر می‌شوند و با قیمتی مناسب، اقدام به تعمیر ظرفشویی شما می‌کنند.

علت تخلیه نشدن و ماندن آب ظرفشویی ال جی
علت تخلیه نشدن و ماندن آب ظرفشویی ال جی

۴- تعمیر و نگهداری ضعیف

بسیاری مردم متوجه نیستند که برای عملکرد صحیح و جلوگیری از مشکلاتی مثل جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی، باید به درستی از دستگاه نگهداری کنند و تعمیرات انجام بدهند.

این روتین تعمیر و نگهداری، شامل تخلیه دوره ای سبد تخلیه، بازرسی شلنگ ها و تمیز کردن فیلترها می‌باشد.

همچنین خوب است هر شش ماه یک بار، بازوهای اسپری را برسی و تمیز کنید.

۵- انسداد بازوهای اسپری

این مشکل معمولا علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی نیست، اما در مواقعی ممکن است پشت این مشکل باشد. بازوهای اسپری، پروانه هایی هستند که در طول چرخه شستشو، ظروف شما را می‌چرخانند و رویشان آب می‌ریزند.

رسوبات غذا یا آب سخت، می‌تواند سوراخ های ریزر بازوهای اسپری را مسدود و جریان آب را مختل کند.

خوب است که به صورت دوره ای، بازوهای اسپری دستگاه خود را تمیز کنید. با این کار نه تنها از جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کنید، بلکه قدرت تمیز کنندگی ماشین را هم به حداکثر می‌رسانید.

اگر بازوی اسپری مسدود شود، نمی‌تواند آب را به درستی در کل محفظه پخش کند.

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش تهران

۶- اشتباهات کاربر از علت های جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

یکی دیگر از علت های تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی ، رفتارهای اشتباه کاربر است. برای این که مطمئن شوید چگونه با دستگاه کار کنید و تکنیک های صحیح را فرا بگیرید، از دفترچه راهنما و یا مقالات مرتبط استفاده کنید. بسیار مهم است که شیوه درست کار کردن با دستگاه و محصولات شوینده توصیه شده را بدانید.

به عنوان مثال، استفاده از مایع ظرفشویی معمولی، می‌تواند علت گرفتگی و در نتیجه جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی شما شود. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله طرز استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید تا بتوانید به درستی از دستگاه استفاده کنید و از خرابی ها پیشگیری نمایید.

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

۷- شکاف هوا

یکی دیگر از علت های جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی ، مسائل خارجی مثل دفع زباله یا گرفتگی شکاف هوا است. شکاف هوا که با نام کلاهک هوا هم شناخته می‌شود، از ورود مجدد آب به ماشین ظرفشویی شما جلوگیری می‌کند. همه ماشین های ظرفشویی از شکاف هوا استفاده نمی‌کنند.

اگر زباله خرد کن یا شکاف هوایی دارید، احتمالا آن ها یک زهکشی مشترک با ماشین ظرفشویی دارند. اگر یکی از آن ها گرفتگی داشته باشد، ممکن است آب هنگام تخلیه از ماشین ظرفشویی مسدود شود و باعث جمع شدن و حتی نشتی آب شود.

تمیز کردن ظروف و دور انداختن ذرات باقی مانده از غذا، قبل از راه اندازی ماشین می‌تواند تا حد زیادی از انسداد فاضلاب جلوگیری کند. اگر شکاف هوا دارید، به طور منظم آن را تمیز کنید تا از انسداد و جمع شدن آب جلوگیری کنید.

گاهی اوقات، تنها کسی که می‌تواند مشکل شما را حل کند، یک تعمیر کار حرفه ای ماشین ظرفشویی است. اگر به کمک فرد متخصص نیاز دارید، تعمیراتو۲۴ برای خدمات رسانی به شما آماده است. در صورت نیاز یا در سایت ما فرم پرکنید و یا با شماره های زیر تماس بگیرید.

نحوه تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی

اگر ظرفشویی تان در اواسط چرخه متوقف شد و نتوانست آب را تخلیه کند، باید این کار را به صورت دستی انجام دهید. برای تخلیه آب در ماشین ظرفشویی های ال جی مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. آب را به صورت دستی خالی کنید: ابتدا برق ظرفشویی را قطع کرده و درب ظرفشویی را باز کنید. با کمک یک ظرف شروع به خالی کردن آب کف ظرفشویی کنید؛ سپس آب باقی مانده را با یک دستمال خشک نمایید.
 2. فیلتر تخلیه را بردارید. اصلی ترین علت تخلیه نشدن و ماندن آب در ماشین ظرفشویی های ال جی ، کثیف شدن فیلتر تخلیه است. برای دسترسی به فیلتر، قفسه پایینی ظروف را خارج کنید تا به فیلتر برسید. در اکثر مدل ها، با چرخاندن رویه فیلتر در خلاف جهت عقربه های ساعت می توانید آن را خارج کنید.
 3. فیلتر را تمیز کنید. اطراف فیلتر را برسی کرده و در صورت کثیف بودن، آن را با آب داغ و شوینده به کمک یک مسواک تمیز کنید. در نهایت فیلتر تمیز را سر جایش بگذارید. فیلترها باید به طور مرتب تمیز شوند تا ظرفشویی بتواند به خوبی ظروف را تمیز کند. بسته به میزان استفاده تان از ظرفشویی، پیشنهاد می شود هر ۱ ماه آن را تمیز کنید.
 4. شلنگ تخلیه را برسی کنید. پس از اتمام مراحل، بهتر است شلنگ تخلیه را برسی کنید تا مطمئن شوید هیچ پیچ خوردگی و انسدادی ندارد. اگر شلنگ پیچ خورده بود، آن را صاف کنید. همچنین پیشنهاد می شود در صورت آسیب شدید به شلنگ، آن را تعویض نمایید.
 5. لوله فاضلاب آشپزخانه را برسی نمایید. از آنجایی که معمولا ظرفشویی ها به فاضلاب آشپزخانه متصل هستند، هر گونه انسداد در مسیر فاضلاب، می تواند باعث اختلال در تخلیه ظرفشویی شود.
نحوه تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 17 =

مطالب مرتبط