02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی، می‌تواند دردسر بزرگی باشد. نه تنها احتمال خسارت ناشی از سرازیر شدن آب وجود دارد، بلکه امکان آسیب دیدن دستگاه ها هم هست. علت های جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی متعدد است که بعضی از آن ها نیاز به برسی متخصص دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به برسی علل این مشکل و راه های رفع آن بپردازیم.

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

در پایان چرخه شستشو ماشین ظرفشویی، هرگز نباید با جمع شدن آب مواجه شوید. در این مواقع می‌توانید فیلتر را از نظر گرفتگی برسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید. با این حال همیشه علت اصلی جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی های ال جی ، فیلتر تخلیه نیست. در ادامه دیگر دلایلی که ممکن است سبب این مشکل شوند را برسی می‌کنیم.

گرفتگی فیلتر

اگر در انتهای شستشوی ماشین ظرفشویی تان با مقداری زیادی آب جمع شده مواجه می‌شوید، گرفتگی فیلتر می‌تواند مقصر این وضعیت باشد. فیلتر ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از گرفتگی فاضلاب، ذرات و باقی مانده های بزرگتر غذا را به دام می‌اندازد. اگر فیلتر با این زباله ها مسدود شود، احتمال بروز مانع در تخلیه آب وجود دارد.

تمیز کردن فیلتر ظرفشویی های ال جی، کار پیچیده ای نیست، فقط کافی است طبق مراحل زیر پیش بروید.

 1.  قفسه پایینی ماشین ظرفشویی را بردارید.
 2. فیلتر را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید.
 3. برای جدا کردن فیلتر های استوانه ای، باید آن ها را به بالا بکشید.
 4. فیلترهای را زیر آب گرم بگیرید و به آرامی با یک برس نرم بشویید.
 5. فیلترها را در جای خود بگذارید و آن ها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا قفل شوند.
 6. قفسه را در جای خود بگذارید.
گرفتگی فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

مسدود شدن شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را به محل تخلیه یا شکاف هوا متصل می‌کند. اگر شیلنگ پیچ خورده باشد یا دچار گرفتگی شده باشد، می‌تواند جلوی تخلیه آب را بگیرد و مقدار زیادی آب در ماشین ظرفشویی باقی بگذارد.

شلنگ تخلیه زیر سینک را چک کنید و آن را از نظر هرگونه پیچ خوردگی و گره، برسی و برطرف کنید. مطمئن شوید روی شلنگ وسایل سنگینی که می‌توانند راه را سد کنند، قرار نگرفته است.

همچنین اگر شلنگ گرفتگی دارد، باید آن را از پمپ تخلیه جدا کند و مراحل زیر را دنبال کنید.

 1.  ماشین ظرفشویی را از برق بکشید.
 2.  پنل جلویی ماشین را بردارید.
 3. شلنگ را از پمپ تخلیه جدا کنید.
 4. اگر گرفتگی در دو طرف شلنگ قابل مشاهده است، آن را با یک جسم بلند و باریک مثل سیم، با احتیاط باز کنید.
 5. اگر گرفتگی را نتوانستید باز کنید، شلنگ به تعویض حرفه ای نیاز دارد.

مشکل داشتن پمپ تخلیه

معیوب بودن پمپ تخلیه نیز، می‌تواند علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی های ال جی باشد. هنگامی که پمپ در حالت عادی کار می‌کند، از پروانه برای بیرون راندن آب به سمت شلنگ استفاده می‌کند. اگر پمپ معیوب باشد، آب به درستی تخلیه نمی‌شود.

آزمایش کردن پمپ با مولتی متر می‌تواند مشخص کند که آیا پمپ  مشکل دارد یا خیر.

به یاد داشته باشید که هرگز نباید سرخود اقدام به تعمیر پمپ کنید. عیب یابی و تعمیر پمپ ماشین ظرفشویی، نیاز به حضور افراد حرفه‌ای دارد. تکنسین های متخصص ماشین ظرفشویی تعمیراتو۲۴، در سریع ترین زمان ممکن در منزل شما حاضر می‌شوند و با قیمتی مناسب، اقدام به تعمیر ظرفشویی شما می‌کنند.

مشکل داشتن پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی

تعمیر و نگهداری ضعیف

بسیاری مردم متوجه نیستند که برای عملکرد صحیح و جلوگیری از مشکلاتی مثل جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی، باید به درستی از دستگاه نگهداری کنند و تعمیرات انجام بدهند.

این روتین تعمیر و نگهداری، شامل تخلیه دوره ای سبد تخلیه، بازرسی شلنگ ها و تمیز کردن فیلترها می‌باشد.

همچنین خوب است هر شش ماه یک بار، بازوهای اسپری را برسی و تمیز کنید.

انسداد بازوهای اسپری

این مشکل معمولا علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی نیست، اما در مواقعی ممکن است پشت این مشکل باشد. بازوهای اسپری، پروانه هایی هستند که در طول چرخه شستشو، ظروف شما را می‌چرخانند و رویشان آب می‌ریزند.

رسوبات غذا یا آب سخت، می‌تواند سوراخ های ریزر بازوهای اسپری را مسدود و جریان آب را مختل کند.

خوب است که به صورت دوره ای، بازوهای اسپری دستگاه خود را تمیز کنید. با این کار نه تنها از جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کنید، بلکه قدرت تمیز کنندگی ماشین را هم به حداکثر می‌رسانید.

اگر بازوی اسپری مسدود شود، نمی‌تواند آب را به درستی در کل محفظه پخش کند.

اشتباهات کاربر از علت های جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

برای این که مطمئن شوید چگونه با دستگاه کار کنید و تکنیک های صحیح را فرا بگیرید، از دفترچه راهنما و یا مقالات مرتبط استفاده کنید. بسیار مهم است که شیوه درست کار کردن با دستگاه و محصولات شوینده توصیه شده را بدانید.

به عنوان مثال، استفاده از مایع ظرفشویی معمولی، می‌تواند علت گرفتگی و در نتیجه جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی شما شود.

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی

شکاف هوا

یکی دیگر از علت های جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی ، مسائل خارجی مثل دفع زباله یا گرفتگی شکاف هوا است.

شکاف هوا که با نام کلاهک هوا هم شناخته می‌شود، از ورود مجدد آب به ماشین ظرفشویی شما جلوگیری می‌کند. همه ماشین های ظرفشویی از شکاف هوا استفاده نمی‌کنند.

اگر زباله خرد کن یا شکاف هوایی دارید، احتمالا آن ها یک زهکشی مشترک با ماشین ظرفشویی دارند. اگر یکی از آن ها گرفتگی داشته باشد، ممکن است آب هنگام تخلیه از ماشین ظرفشویی مسدود شود و باعث جمع شدن و حتی نشتی آب شود.

تمیز کردن ظروف و دور انداختن ذرات باقی مانده از غذا، قبل از راه اندازی ماشین می‌تواند تا حد زیادی از انسداد فاضلاب جلوگیری کند.

اگر شکاف هوا دارید، به طور منظم آن را تمیز کنید تا از انسداد و جمع شدن آب جلوگیری کنید.

گاهی اوقات، تنها کسی که می‌تواند مشکل شما را حل کند، یک تعمیر کار حرفه ای ماشین ظرفشویی است. اگر به کمک فرد متخصص نیاز دارید، تعمیراتو۲۴ برای خدمات رسانی به شما آماده است. در صورت نیاز یا در سایت ما فرم پرکنید و یا با شماره های زیر تماس بگیرید.

 • شعبه شمال : ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸
 • شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱
 • شعبه جنوب : ۰۲۱۶۶۰۰۰۷۸۷
 • شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۲۱۵۳۲۵

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

مطالب مرتبط