جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
دلایل خاموش شدن لباسشویی سامسونگ در حین کار
۲۷ تیر ۱۴۰۲

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار

دلیل و علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار چیست؟ توقف ناگهانی یا خاموش شدن لباسشویی می تواند، علل مختلفی داشته باشد. این دلایل ممکن است از یک قسمت یا از بخش های پیوسته ماشین لباسشویی باشد. این مقاله توسط تیم تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تعمیراتو۲۴ تهیه شده است.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار چیست؟

به طور خلاصه، اتصالی و مشکل داشتن دوشاخه برق، ایرادات الکتریکی، مشکل در برد الکتریکی یا تایمر ماشین لباسشویی، خراب بودن کلید روشن و خاموش و مشکل داشتن خازن پارازیت گیر از علت و دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ و دیگر برندها در حین کار کردن هستند.

ماشین لباسشویی همانند تمامی وسایل الکترونیکی و مصرفی خانگی شاید دچار ایرادات و مشکلاتی شود. این ایرادات می تواند گاهی جدی هستند و باعث خسارت‌های می شوند‌. یکی از مشکلات رایجی که ممکن است، بارها در زمان استفاده از ماشین لباسشویی برای آن پیش بیاید، خاموش شدن ناگهانی در حین کار است که این مشکل مختص برند خاصی نیست و همه برند را از جمله، برند سامسونگ نیز دچار این مشکل خواهد شد. خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ دلایل مختلفی دارد که شامل موارد زیر است.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران با ضمانت ۶ ماهه و کیفیت بالا می توانید از شماره های زیر استفاده کنید!

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24

۱- اتصال و دوشاخه برق

اتصالات و دوشاخه برق اولین چیزی است که باید قبل از استفاده و هنگام روشن کردن ماشین لباسشویی باید به آن توجه کرد و از سالم بودن کامل آنها مطمئن شد. این قطعه شاید در اثر حرارت جریانات الکتریکی ذوب شود و سبب قطع شدن جریان برق شده و به صورت ناگهانی ماشین لباسشویی را خاموش کند. بهتر است قبل از استفاده ماشین لباسشویی تمام اتصالات از جمله، تبدیل ها و دوشاخه برق را بررسی کنید. (در بعضی از وسایل برقی که از ۳ شاخه به جای ۲ شاخه استفاده می‌کنند، برای برقراری جریان الکتریکی باید از یک تبدیل برای آنها استفاده کرد، این تبدیل ها می‌توانند باعث خاموشی و اتصال ماشین‌ لباسشویی شوند.)

۲- عوامل الکتریکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

از جمله ایرادات الکتریکی دیگری که باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار می شود، موارد زیر را می توان عنوان کرد:

 1. احتمال دارد که شیر الکتریکی دچار ایراد و یا معیوب شده باشد که در نهایت منجر به خاموش شدن ناگهانی لباسشویی خواهد شد. بعد از بررسی این قطعه در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض شیر ورودی لباسشویی صورت میگیرد.
 2. رابط هیدرواستات به موتور تایمر از دیگر قطعاتی این است که اگر دچار ایراد شود، می‌تواند سبب خاموش شدن ماشین لباسشویی شود.
 3. موتور لباسشویی و موتور تایمر نیز از جمله گزینه هایی است که احتمال خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی وجود دارد که باید بررسی شوند.
 4. از قطعات مهمی که در هنگام خراب شدن می تواند، سبب خاموش شدن ماشین لباسشویی شود هیدرواستات است. برای برطرف کردن ایراد هیدرواستات باید داخل لوله ورودی آن بدمید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید؛ زیرا امکان دارد شیلنگ ورودی این قطعه دچار چاک خوردگی یا آسیب شده باشد و هوای فشرده از آن خارج شود. قطعه هیدرواستات باید به صورت کامل بسته بررسی شود، زیرا احتمال دارد تنظیم آن نیز دچار مشکل شده باشد.
 5. فیلتر ورودی شیر الکتریکی نیز از قطعاتی است که هنگام انسداد و کثیف شدن می تواند، باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ شود که باید به صورت مرتب سرویس و تمیز شود.
خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار

۳-وجود مشکل در برد الکتریکی یا تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ

تایمر و برد الکترونیکی از جمله قطعاتی هستند که در تمامی برندهای ماشین لباسشویی ها استفاده می شود که وظیفه فرمان و دستور نحوه انجام فرآیند شستشو را به دستگاه می دهند. این قطعات ممکن است در اثر نوسانات جریان الکتریکی دچار ایراد و خرابی شوند و در نهایت موجب خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی خواهد شد. همچنین نوسانات جریان الکتریکی می‌تواند، سبب معبوب شدن هیتر دستگاه موتور دستگاه و شیر برقی شوند و در نهایت باعث معیوب شدن برد الکتریکی یا تایمر گردند.

برای بررسی تایمر یا برد الکتریکی ماشین لباسشویی سامسونگ به یک متخصص با تجربه نیاز دارید. شما می‌توانید برای تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ خود با نمایندگی تعمیراتو ۲۴ تماس حاصل فرمایید تا در کمتر از ۲ ساعت تعمیرگاه خبره خود را به محل شما ارسال کنند و مشکل را سریعاً برطرف نمایند.

۴- خراب بودن کلید روشن و خاموش ماشین لباسشویی سامسونگ

از دیگر قطعاتی که ممکن است با خاموش شدن لباسشویی در حین انجام کار شود، قطع شدن یا خراب شدن پلاتین های کلید روشن و خاموش ماشین لباسشویی است. جهت سالم بودن این قطعه باید آن را به صورت مرتب بررسی کنید تا باعث ایجاد تغییرات جدید در دستگاه نشود.

دلیل خاموش شدن لباسشویی سامسونگ

راهنمای جامع: علل ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ

۵- مشکل داشتن خازن پارازیت گیر

تمام ماشین لباسشویی ها از جمله ماشین لباسشویی سامسونگ دارای یک خازن در انتهای سیم ورودی برق خود دارد که وظیفه کنترل نویز ها و پارازیت گیری را برعهده دارد. ممکن است این قطعه در اثر جریانات اضافی، دچار خرابی و آسیب شود و در نهایت به قطعی جریان برق در ماشین لباسشویی ختم خواهد شد و همین امر در حین کار سبب خاموش شدن دستگاه می گردد. این خازن نیز از قطعاتی است که باید به صورت مرتب بررسی شود تا در صورت داشتن ایراد برای برطرف کردن آن اقدام شود.

۶- خراب شدن مدار الکتریکی ماشین لباسشویی سامسونگ

مدار الکتریکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی است که ارتباط بین اجزای مختلف دستگاه را مدیریت می کند. اگر این قطعه در هر صورتی دچار مشکل شود، می تواند باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی گردد. غیر از دلایل عنوان شده برای خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار، می توان دلایل دیگری را عنوان کرد که باید با دقت بررسی شوند. از دلایل مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قفل شدن الکتریکی یا خراب شدن قفل ماشین لباسشویی
 • پارگی و قطع شدن سیم برق ماشین لباسشویی
 • افت فشار آب یا قطع شدن جریان آب ورودی
 • استفاده بیش از حد و بدون وقفه از ماشین لباسشویی( در صورتی که پارچه ها و لباس زیادی با برای شستشو دارید، نیاز دارید به مدت زیادی از دستگاه استفاده کنید. حتماً بعد از هر شستشو یک فاصله زمانی تا شستشوی بعدی را مشخص کنید تا قطعات و موتور آن خنک شوند)
 • سوختن یا معیوب شدن فیوز های شیشه ای و حرارتی ماشین لباسشویی نیز از جمله، علت هایی است که سبب خاموش شدن آن خواهند شد.
 • باز بودن و بست نشدن درب ماشین لباسشویی در حین انجام شستشو نیز می تواند، سبب خاموش شدن دستگاه شود.
 • در صورتی که برق ورودی دچار مشکل یا ضعیف شده باشد، می تواند دستگاه را خاموش کند.

قبل از استفاده از ماشین لباسشویی، حتما تمام موارد گفته شده را بررسی کنید و اگر مشکلی برای ماشین لباسشویی سامسونگ اتفاق افتاد و قصد داشتید شخصاً ایراد را رفع کنید، حتماً از قطع شدن جریانات برق اطمینان حاصل کنید. بنابراین در صورتی که دستگاه از همان ابتدا روشن نشد، همه موارد ذکر شده را بررسی کنید.

۷-بار بیش از حد ماشین لباسشویی

اگر بیشتر از ظرفیت ماشین لباس‌شویی لباس در آن بگذارید، ماشین سنگین‌تر می‌شود و وزن اضافی فشار بیشتری به موتور و درام وارد می‌کند. در این حالت موتور انرژی زیادی مصرف می‌کند. برای چرخاندن درام با افزایش جریان و آمپر، موتور بیش از حد گرم می‌شود و در نتیجه سنسور ماشین لباس‌شویی برق موتور را قطع می‌کند تا از داغ‌شدن موتور جلوگیری کند.

۸- ورود آب بیش از حد به ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار

ورود آب بیش از حد به ماشین لباس‌شویی نشان‌دهنده معیوب‌بودن ماشین لباس‌شویی یا سنسور سطح آب، شیر برقی یا برد الکترونیکی ماشین لباس‌شویی است. آب زیاد می‌تواند علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار باشد. برای رفع این مشکل ابتدا باید شیر آب ماشین لباس‌شویی را ببندید و به تعمیرگاه مجاز ماشین لباس‌شویی مراجعه کنید.

۹- صفحه نمایش ماشین لباسشویی خراب شده است

کاربر نوع برنامه شست‌و‌شو و فرمان استارت را روی صفحه ماشین لباس‌شویی وارد می‌کند و صفحه‌نمایش این اطلاعات را به پنل منتقل می‌کند و در نتیجه پنل فرمان استارت را به موتور و سایر اجزای ماشین لباس‌شویی ارسال می‌کند. اگر صفحه‌نمایش ماشین لباس‌شویی آسیب‌دیده یا بسوزد، این اطلاعات به برد منتقل نمی‌شود.

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ را از اینجا دریافت کنید!

۱۰- خرابی موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباس‌شویی درام دستگاه شما را می‌چرخاند. اگر موتور دستگاه آسیب ببیند نسبت به فرمان هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد و کار نمی‌کند. برای رفع این مشکل می‌بایست به تعمیرگاه مجاز سامسونگ مراجعه کنید. می‌توانید برای بررسی کامل دلایل خرابی موتور لباسشویی مقاله دلایل و علائم خرابی موتور ماشین لباسشویی از سایت تعمیراتو ۲۴ را نیز مورد بررسی قرار دهید.

خرابی موتور لباسشویی سامسونگ
علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

راه حل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

چرا ماشین لباسشویی در حین کار خاموش میشود؟ اگر ماشین لباس‌شویی شما در حین کار به‌طور‌ ناگهانی خاموش شود، ممکن است مشکل مربوط به اتصال در پریز برق، دو‌شاخه، خرابی خازن مسدود‌کننده یا برد الکترونیکی باشد.

از‌آنجایی‌که ورودی برق از پریز ماشین لباس‌شویی تأمین می‌شود، اگر به هر دلیلی پریز یا دوشاخه آن قطع شود، ماشین لباس‌شویی خاموش می‌شود.برای حل این مشکل می‌توانید با یک پریز دیگر امتحان کنید. اگر وقت کار ماشین لباس‌شویی شما نوسان برق داشته باشد، علت خاموش‌شدن لباسشویی سامسونگ در حین کار، خرابی در برد الکترونیک یا تایمر است و به همین دلیل با مشکل خاموش‌شدن ناگهانی ماشین مواجه خواهید شد.هر قسمتی از ماشین لباس‌شویی که مشکل داشته باشد فرایند شست‌وشو را متوقف می‌کند و به مرحله بعدی نمی‌رود. دراین حالت به خطای نمایشگر یا زمان توقف ماشین لباس‌شویی توجه کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر ماشین لباس‌شویی هنگام شروع شست‌وشو خاموش شود، مشکل مربوط به زهکشی است.یا اگر ماشین لباس‌شویی در پایان شست‌وشو متوقف شد، مشکل مربوط به تخلیه آب است.

به‌طورکلی سوختن و خرابی تایمر، آسیب‌دیدگی در موتور ماشین و نوسانات برق، می‌توانند علت خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی در حین کار باشند. در چنین شرایطی لازم است تا برای تعمیر دستگاه از یک تکنسین بسیار خبره کمک بگیرید. برای این کار، کافی است تا با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس گرفته و در خواست اعزام اپراتور داشته باشید.

تعمیرگاه لوازم خانگی تعمیراتو۲۴

توجه داشته باشید که تغییرات زیاد در جریان الکتریکی، فرسوده‌شدن یا خرابی در موتور و استفاده بسیار طولانی‌مدت از ماشین لباس‌شویی از عوامل آسیب زننده به لباسشویی هستند.

یافتن عیب هایی که به برق جریان الکتریکی مربوط است و عیب یابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی کار راحتی نخواهد بود و نیازمند تجربه و دانش تخصصی دارد. در صورتی که تجربه و دانش کافی برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ خود نداشتید، می توانید جهت تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود با تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید و با کارشناسان آن در ارتباط باشید تا در سریعترین زمان ممکن ایراد را رفع کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری