02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار چیست؟ توقف ناگهانی یا خاموش شدن لباسشویی می تواند، علل مختلفی داشته باشد. این دلایل ممکن است از یک قسمت یا از بخش های پیوسته ماشین لباسشویی باشد. پس همراه ماباشید.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار

ماشین لباسشویی همانند تمامی وسایل الکترونیکی و مصرفی خانگی شاید دچار ایرادات و مشکلاتی شود. این ایرادات می تواند گاهی جدی هستند و باعث خسارت‌های می شوند‌. یکی از مشکلات رایجی که ممکن است، بارها در زمان استفاده از ماشین لباسشویی برای آن پیش بیاید، خاموش شدن ناگهانی در حین کار است که این مشکل مختص برند خاصی نیست و همه برند را از جمله، برند سامسونگ نیز دچار این مشکل خواهد شد. خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ دلایل مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

اتصال و دوشاخه برق

اتصالات و دوشاخه برق اولین چیزی است که باید قبل از استفاده و هنگام روشن کردن ماشین لباسشویی باید به آن توجه کرد و از سالم بودن کامل آنها مطمئن شد. این قطعه شاید در اثر حرارت جریانات الکتریکی ذوب شود و سبب قطع شدن جریان برق شده و به صورت ناگهانی ماشین لباسشویی را خاموش کند. بهتر است قبل از استفاده ماشین لباسشویی تمام اتصالات از جمله، تبدیل ها و دوشاخه برق را بررسی کنید. (در بعضی از وسایل برقی که از ۳ شاخه به جای ۲ شاخه استفاده می‌کنند، برای برقراری جریان الکتریکی باید از یک تبدیل برای آنها استفاده کرد، این تبدیل ها می‌توانند باعث خاموشی و اتصال ماشین‌ لباسشویی شوند.)

عوامل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

از جمله ایرادات الکتریکی دیگری که باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار می شود، موارد زیر را می توان عنوان کرد:

 1. احتمال دارد که شیر الکتریکی دچار ایراد و یا معیوب شده باشد که در نهایت منجر به خاموش شدن ناگهانی لباسشویی خواهد شد. بعد از بررسی این قطعه در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض شود.
 2. رابط هیدرواستات به موتور تایمر از دیگر قطعاتی این است که اگر دچار ایراد شود، می‌تواند سبب خاموش شدن ماشین لباسشویی شود.
 3. موتور دستگاه و موتور تایمر نیز از جمله گزینه هایی است که احتمال خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی وجود دارد که باید بررسی شوند.
 4. از قطعات مهمی که در هنگام خراب شدن می تواند، سبب خاموش شدن ماشین لباسشویی شود هیدرواستات است. برای برطرف کردن ایراد هیدرواستات باید داخل لوله ورودی آن بدمید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید؛ زیرا امکان دارد شیلنگ ورودی این قطعه دچار چاک خوردگی یا آسیب شده باشد و هوای فشرده از آن خارج شود. قطعه هیدرواستات باید به صورت کامل بسته بررسی شود، زیرا احتمال دارد تنظیم آن نیز دچار مشکل شده باشد.
 5. فیلتر ورودی شیر الکتریکی نیز از قطعاتی است که هنگام انسداد و کثیف شدن می تواند، باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ شود که باید به صورت مرتب سرویس و تمیز شود.

وجود مشکل در برد الکتریکی یا تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ

تایمر و برد الکترونیکی از جمله قطعاتی هستند که در تمامی برندهای ماشین لباسشویی ها استفاده می شود که وظیفه فرمان و دستور نحوه انجام فرآیند شستشو را به دستگاه می دهند. این قطعات ممکن است در اثر نوسانات جریان الکتریکی دچار ایراد و خرابی شوند و در نهایت موجب خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی خواهد شد. همچنین نوسانات جریان الکتریکی می‌تواند، سبب معبوب شدن هیتر دستگاه موتور دستگاه و شیر برقی شوند و در نهایت باعث معیوب شدن برد الکتریکی یا تایمر گردند.

برای بررسی تایمر یا برد الکتریکی ماشین لباسشویی سامسونگ به یک متخصص با تجربه نیاز دارید. شما می‌توانید برای تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ خود با نمایندگی تعمیراتو ۲۴ تماس حاصل فرمایید تا در کمتر از ۲ ساعت تعمیرگاه خبره خود را به محل شما ارسال کنند و مشکل را سریعاً برطرف نمایند.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار
چرا ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمی کند؟

خراب بودن کلید روشن و خاموش ماشین لباسشویی سامسونگ

از دیگر قطعاتی که ممکن است با خاموش شدن لباسشویی در حین انجام کار شود، قطع شدن یا خراب شدن پلاتین های کلید روشن و خاموش ماشین لباسشویی است. جهت سالم بودن این قطعه باید آن را به صورت مرتب بررسی کنید تا باعث ایجاد تغییرات جدید در دستگاه نشود.

مشکل داشتن خازن پارازیت گیر

تمام ماشین لباسشویی ها از جمله ماشین لباسشویی سامسونگ دارای یک خازن در انتهای سیم ورودی برق خود دارد که وظیفه کنترل نویز ها و پارازیت گیری را برعهده دارد. ممکن است این قطعه در اثر جریانات اضافی، دچار خرابی و آسیب شود و در نهایت به قطعی جریان برق در ماشین لباسشویی ختم خواهد شد و همین امر در حین کار سبب خاموش شدن دستگاه می گردد. این خازن نیز از قطعاتی است که باید به صورت مرتب بررسی شود تا در صورت داشتن ایراد برای برطرف کردن آن اقدام شود.

خراب شدن مدار الکتریکی ماشین لباسشویی سامسونگ

مدار الکتریکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی است که ارتباط بین اجزای مختلف دستگاه را مدیریت می کند. اگر این قطعه در هر صورتی دچار مشکل شود، می تواند باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی گردد. غیر از دلایل عنوان شده برای خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار، می توان دلایل دیگری را عنوان کرد که باید با دقت بررسی شوند. از دلایل مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قفل شدن الکتریکی یا خراب شدن قفل ماشین لباسشویی
 • پارگی و قطع شدن سیم برق ماشین لباسشویی
 • افت فشار آب یا قطع شدن جریان آب ورودی
 • استفاده بیش از حد و بدون وقفه از ماشین لباسشویی( در صورتی که پارچه ها و لباس زیادی با برای شستشو دارید، نیاز دارید به مدت زیادی از دستگاه استفاده کنید. حتماً بعد از هر شستشو یک فاصله زمانی تا شستشوی بعدی را مشخص کنید تا قطعات و موتور آن خنک شوند)
 • سوختن یا معیوب شدن فیوز های شیشه ای و حرارتی ماشین لباسشویی نیز از جمله، علت هایی است که سبب خاموش شدن آن خواهند شد.
 • باز بودن و بست نشدن درب ماشین لباسشویی در حین انجام شستشو نیز می تواند، سبب خاموش شدن دستگاه شود.
 • در صورتی که برق ورودی دچار مشکل یا ضعیف شده باشد، می تواند دستگاه را خاموش کند.

قبل از استفاده از ماشین لباسشویی، حتما تمام موارد گفته شده را بررسی کنید و اگر مشکلی برای ماشین لباسشویی سامسونگ اتفاق افتاد و قصد داشتید شخصاً ایراد را رفع کنید، حتماً از قطع شدن جریانات برق اطمینان حاصل کنید. بنابراین در صورتی که دستگاه از همان ابتدا روشن نشد، همه موارد ذکر شده را بررسی کنید.

تعمیرگاه لوازم خانگی تعمیراتو۲۴

یافتن عیب هایی که به برق جریان الکتریکی مربوط است و عیب یابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی کار راحتی نخواهد بود و نیازمند تجربه و دانش تخصصی دارد. در صورتی که تجربه و دانش کافی برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ خود نداشتید، می توانید جهت تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود با تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید و با کارشناسان آن در ارتباط باشید تا در سریعترین زمان ممکن ایراد را رفع کنند.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر ماشین لباس شویی نمایید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهار =

مطالب مرتبط