جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت داغ شدن بدنه ماشین ظرفشویی
۱ خرداد ۱۴۰۲

علت داغ شدن ماشین ظرفشویی، بدنه و سیم دوشاخه آن

ماشین ظرفشویی ها به کمک ما آمده  اند تا از حجم کارهای خانه کم کنند. این دستگاه ها که کار را بسیار آسان تر کرده اند، ممکن است همیشه به بهترین شکل کار نکنند. گاهی اوقات کاربران با مشکلاتی چون داغ شدن ماشین ظرفشویی رو به رو می شوند. چند علت برای داغ شدن بدنه ، دوشاخه و سیم برق ماشین ظرفشویی وجود دارد که در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی آن ها را برسی کرده ایم.

علت داغ شدن ماشین ظرفشویی چیست؟

چند دلیل برای داغ شدن ماشین ظرفشویی وجود دارد؛ ممکن است دمای آب را بیش از حد بالا تنظیم کرده باشید و یا دریچه های هوا مسدود شده باشند. همچنین خرابی المنت حرارتی و تجمع چربی داخل دستگاه هم می تواند علت داغ شدن ماشین ظرفشویی باشد.

در این مقاله ما عمیق تر به این موضوع می پردازیم تا شما دلیل وعلت داغ شدن بدنه ، دوشاخه و سیم برق ماشین ظرفشویی خود را بفهمید. لازم به ذکر است که گاهی اوقات داغ شدن دستگاه نشانه ای از مشکلی جدی است.

 تکنسین های تعمیراتو۲۴، برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش، سامسونگ، ال جی ، دوو، پاکشوما و… در تهران حاضر هستند. خدمات این نمایندگی منصفانه، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه می باشد.

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

۱- مسدود شدن  دریچه های هوا

یکی از دلایل بیش از حد داغ شدن ماشین ظرفشویی می تواند بسته شدن دریچه های هوا باشد. دریچه ها به گردش هوا و خنک نگه داشتن ماشین ظرفشویی کمک می کنند. اگر این ها مسدود شوند، باعث داغ شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی می شوند.

تجمع غذا یا چربی می تواند سبب مسدود شدن دریچه ها شود. همچنین کثیفی فیلترها هم می تواند منشا این مشکل باشد. با تمیز کردن منظم دریچه ها و فیلتر ظرفشویی می توانید از مشکلات زیادی جلوگیری کنید. ما به طور مفصل در مورد نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش صحبت کرده ایم. حتی اگر از برند دیگری هم استفاده می کنید، با خواندن این مقاله ها قادر خواهید بود تمام و کمال ظرفشویی تان را تمیز و جرم گیری کنید!

۲- مشکل ترموستات

علت دیگر داغ شدن بیش از حد بدنه و داخل ماشین ظرفشویی ، مشکل در ترموستات است. ترموستات وظیفه تنظیم دمای ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد. اگر این قطعه به درستی کار نکند، ممکن است باعث بیش از حد داغ شدن ماشین ظرفشویی شود.

ترموستات باید توسط تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما، دوو، بوش و.. برسی شود. برای درخواست تعمیرکار در تهران می توانید از شماره زیر استفاده کنید.

۳- لاستیک دور درب

یکی دیگر از علل داغ شدن بدنه و داخل ماشین ظرفشویی، آسیب دیدن لاستیک و درزگیر دور درب آن است. درزگیر به حفظ گرما در ظرفشویی کمک می کند. اگر این قطعه آسیب ببیند، باعث خروج گرما و داغ شدن بیش از حد ظرفشویی می شود.

درزگیر را به طور مرتب تمیز کرده و برسی کنید؛ در صورت مشاهده هر گونه ترک، پارگی و.. باید آن را تعویض نمایید.

۴- المنت حرارتی (هیتر المنت)

با روشن شدن المنت حرارتی، آب داخل ماشین ظرفشویی گرم می شود. اگر المنت حرارتی برای مدت طولانی روشن بماند، باعث داغ شدن آب و داخل ماشین ظرفشویی می گردد.

تنها زمانی که نیاز به استفاده از المنت حرارتی دارید، آن را روشن کنید. مطمئن شوید که پس از استفاده آن را خاموش کرده اید. اگر سوال یا نگرانی در این مورد دارید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

علت داغ شدن بدنه ماشین ظرفشویی

۵- مشکلات سیم کشی

یکی دیگر از علت های داغ شدن بیش از حد بدنه و داخل ماشین ظرفشویی، مشکلات سیم کشی است. سیم کشی به رسیدن برق به بخش های مختلف دستگاه کمک می کند. اگر این سیم ها و اتصالات به درستی کار نکنند، می توانند باعث گرم شدن بیش از حد ظرفشویی شوند.

برسی سیم کشی های دستگاه، کار سخت و حساسی می باشد؛ پیشنهاد می کنیم از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در تهران

علت داغ شدن دوشاخه و سیم برق ماشین ظرفشویی چیست؟

تعیین علت داغ شدن سیم برق و دوشاخه ماشین ظرفشویی نیاز به برسی فیوز و اتصالات دارد. با این حال، علت های زیر باعث داغ شدن بیش از حد دوشاخه و سیم برق ماشین ظرفشویی می شوند:

  • خراب بودن دستگاه: اگر ظرفشویی تان قدیمی است یا به درستی نگهداری نشده، ممکن است با مشکل داغ شدن دوشاخه رو به رو باشد. برای برسی بیشتر از تکنسین کمک بگیرید.
  • فیوز نادرست: اگر ماشین ظرفشویی تان را با فیوز نامناسب به پریز برق وصل کرده اید، احتمالا متوجه بیش از حد داغ شدن خود ظرفشویی و یا سیم برق آن خواهید شد. چه دستگاه در حال استفاده باشد یا خیر.
  • اتصالات معیوب: شل شدن اتصالات یا مشکل در سیم کشی می تواند باعث گرم شدن سیم و دوشاخه ظرفشویی شود. مشکل در سیم کشی نه تنها باعث داغ شدن بیش از حد ظرفشویی می شود، بلکه می تواند خانه تان را در معرض خطر آتش سوزی قرار دهد!!
  • خرابی سیم برق: اطمینان ازاتصال صحیح ماشین ظرفشویی به پریز برای جلوگیری از گرمای بیش از حد و خطر جرقه و آتش سوزی ضروری است. سیمی که مناسب ظرفشویی شما نیست، به سرعت منجر به گرم شدن دستگاه می شود؛ به طوری که لمس کردن آن هم دردناک خواهد بود.
  • خوردگی: با گذشت زمان، سیم ها و دوشاخه ماشین ظرفشویی ممکن است پوسیده یا خورده شوند. با برسی مداوم و نگهداری درست از دستگاه، خطر آتش سوزی و یا سایر مشکلات الکتریکی را به حداقل برسانید.
  • خرابی پریز: اگر علل بالا دلیل داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی شما نبود، ممکن است دستگاه را به پریز قدیمی یا خراب وصل کرده باشید.
علت داغ شدن سیم برق و دوشاخه ماشین ظرفشویی

همچنین بخوانید: چرا بدنه یخچال داغ می شود؟

آیا بیش از حد داغ شدن ماشین ظرفشویی طبیعی است؟

داغ شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی یک مشکل به نسبت رایج است و توسط عوامل مختلفی رخ می دهد. در صورتی که ظرفشویی تان خیلی داغ می شود، مهم است که سریعا علت را شناسایی کرده و اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام دهید.  

همچنین باید بدانید که ماشین ظرفشویی طوری طراحی شده است که در دمای بالا کار کند؛ بنابراین اگر گهگاه ماشین ظرفشویی تان داغ می شود خیلی نگران نباشید.

با این حال، اگر مشکل به صورت مکرر اتفاق می افتد، استخدام یک تکنسین حرفه ای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و… بهترین راه برای اطمینان از درست و ایمن بودن ظرفشویی شما می باشد. شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ برای مشاوره رایگان و درخواست تکنسین در تهران حاضر است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 2 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری