جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت سوختن المنت یخچال چیست؟
۱۳ تیر ۱۴۰۱

علت سوختن المنت یخچال چیست؟

در تمام یخچال ها، اجزای زیادی جمع شده اند تا دستگاه بتواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد. یکی از این قطعات مهم که تاثیر مستقیمی بر عملکرد صحیح یخچال و چرخه یخ زدایی دارد، المنت است. المنت ها در صورت خرابی، می توانند مشکلات زیادی برای یخچال ایجاد کنند؛ از جمله یخ زدن و برفک، عدم تثبیت دما، سرد شدن بیش از حد و … . در این مقاله، قرار است به صورت کاملا تخصصی، به سوال علت های سوختن المنت یخچال چیست؟ پاسخ دهیم.

المنت یخچال چیست؟

قبل از پاسخ به سوال علت سوختن المنت یخچال چیست؟ ، بهتر است اول با عملکرد هیتر المنت ها آشنا شویم.

هیتر المنت ها، یا المنت های گرمایشی، بخش مهمی از یخچال هستند. اگر متعجب هستید که چرا در یخچال اجزای گرمایشی وجود دارند؟، باید بگوییم که بدون گرمایش، سرمایشی در کار نخواهد بود!

هیتر المنت ها، در آب کردن یخ ها و برفک های موجود در یخچال نقش کلیدی دارند و بدون آن ها، تمام یخچال را یخ و برفک فرا خواهد گرفت. همچنین این قطعه، در تثبیت دما و جلوگیری از کاهش یا افزایش بیش از حد دما هم تاثیر زیادی دارد.

علائم خرابی هیتر المنت یخچال

هیتر المنت ها به قدری در چرخه یخ زدایی مهم هستند که در صورت بروز مشکل برفک، اولین قطعه ای که برسی خواهد شد، هیتر المنت ها هستند. در مقاله زیر، به طور کامل در مورد انواع هیتر المنت ها صحبت کرده ایم:

انواع المنت یخچال فریزر

علت سوختن المنت یخچال چیست؟

تقریبا تمام یخچال ها، یک المنت حرارتی در پشت محفظه فریزر و در کنار اپراتور خود دارند. خرابی این المنت ها و یا بخش های مختلف آن، می تواند مشکلات بزرگی را ایجاد کند.

برای برسی دقیق این قطعه، باید به طور دقیق به آن نگاه بیاندازید. المنت ها، معمولا در پشت یخچال قرار دارند؛ اگر المنت ها را پیدا نکردید، می توانید در دفترچه راهنمای یخچال تان، به دنبال آن بگردید.

علت های دقیق سوختن المنت یخچال چیست؟

نرسیدن آب به المنت ها:

المنت های یخچال، با کمک آب ذوب شده از برفک ها و یخ ها می توانند کار کنند؛ با این وجود، اگر آب کافی به آن نرسد و خشک شود، آسیب دائمی خواهد دید.

در صورت مشاهده علائم سوختگی، هر چه سریع تر از یک کمک حرفه ای بهره بگیرید تا آسیب شدیدی به یخچال تان نرسد.

باز بودن مداوم درب ها:

شاید به نظر شما، جلوگیری دائمی از باز نشدن مداوم درب های یخچال، کمی کلیشه ای و خسته کننده به نظر بیاید، اما مهم است! باز بودن مداوم درب ها، آسیب های زیادی می تواند به یخچال تان وارد کند، از جمله سوزاندن المنت های آن.

با باز شدن مداوم درب یخچال، به طور مداوم هوای گرم به داخل یخچال وارد می شود؛ در نتیجه کمپرسور و اجزایی مثل هیتر المنت ها، برای خنک کردن دوباره یخچال، فشار مضاعفی را تحمل می کنند. این فشار مضاعف، ممکن است کاری دست یخچال شما بدهد و موجب سوختگی هیتر المنت ها و حتی کمپرسور شود!

اگر در مورد عملکرد کمپرسور یخچال هیچ اطلاعی ندارید، مقاله صفر تا صدی زیر را از دست ندهید:

موتور یا کمپرسور یخچال چیست؟

علت سوختن المنت یخچال چیست؟

خرابی واشرهای درب:

یکی دیگر از پاسخ های ما به سوال علت سوختن المنت یخچال چیست؟ ، خرابی واشر های درب است. پوسیدگی، شل شدن، از دست دادن چسبندگی و به طور کلی، خرابی واشرهای درب، می تواند به طور غیر مستقیم، بر المنت ها تاثیر منفی بگذارد.

در صورت مشکل پیدا کردن واشرها، یخچال توانایی حفظ دمای خنک خود را از دست می دهد؛ در نتیجه، برای تثبیت مجدد دما، بر روی کمپرسور فشار وارد می کند. فشار بیش از حد بر روی کمپرسور و دیگر اجزایی مثل هیتر المنت ها، موجب سوختن آن ها می شود.

سوختن المنت ها، می تواند دردسرهای زیادی را بر شما تحمیل کند. اگر از سوختن المنت یخچال خود مطمئن نیستید، مقاله پایین را بخوانید تا بتوانید با اطمینان، برای تعویض این قطعه اقدام کنید.

نحوه تست و تعویض هیتر المنت یخچال هنگام سوختن

در رفتن گاز یخچال

گاز مبرد، نقش اساسی در چرخه تبرید یخچال دارد و به نوعی، اکثر اجزای یخچال با آن در ارتباط هستند؛ از کمپرسور گرفته، تا هیتر المنت ها.

در چرخه تبرید و سرمایش یخچال، در صورتی که گاز یخچال کم و یا تمام شود، هیتر المنت ها هم برای از بین بردن یخ و برفک ها، فشار زیادی را تحمل می کنند. این فشار زیاد، می تواند باعث خرابی و حتی سوختن آن ها شود.

در صورت خرابی هیتر المنت، چه باید کرد؟

هیتر المنت ها، قطعاتی هستند که به سادگی نمی توانید به آن ها دسترسی داشته باشید و به چندین ابزار نیاز دارید. اکیدا هشدار می دهیم که اگر هیچ دانش و تجربه ای در خصوص تعمیر یخچال ندارید، از تعمیر و تست خود سرانه هیتر المنت ها خودداری کنید. متاسفانه، هر ساله، عده زیادی در اثر اقدام برای تعمیر یخچال، دچار برق گرفتگی می شوند. برق گرفتگی یخچال، می تواند باعث آسیب های شدید جسمانی و حتی مرگ شود! پس توصیه های ایمنی را جدی بگیرید.

بهترین کار در صورت دیدن علائم سوختگی هیتر المنت ها، تماس با افراد حرفه ای است. در صورتی که در مورد علائم سوختگی هیتر المنت ها اطلاعی ندارید، پیشنهاد می کنیم که مقاله جامع زیر را حتما مطالعه کنید.

علائم خرابی و سوختن هیتر المنت یخچال
علت سوختن المنت یخچال

در صورتی که علائم سوختن هیتر المنت ها را مشاهده کردید، زمان آن است که برای تعمیر و تعویض آن، با افراد کاربلد تماس بگیرید تا هم از جان خود حفاظت کنید و هم به وسیله تان آسیب نزنید.

متخصصان کاربلد تعمیر یخچال تعمیراتو۲۴، به خوبی از تمام پروسه های رفع مشکل یخچال شما آگاه هستند و در سریع ترین زمان و کم ترین هزینه، عیب دستگاه تان را برطرف می کنند.

راه های ارتباطی با کارشناسان ما بسیار ساده است؛ تنها کافیست در سایت ما اقدام کرده، یا روی آیکون واتس اپ پایین صفحه ضربه بزنید و یا با شمراه های زیر تماس حاصل کنید:

سوالات رایج

سوختن هیتر المنت با چه علائمی همراه است؟


– سرد شدن بیش از حد یخچال
– گرم بودن یخچال
– یخ زدن اپراتور
– گرم نبودن پشت یخچال

هیتر المنت یخچال من کجاست؟

هیتر المنت ها اکثرا در نزدیکی اپراتور تعبیه شده اند. اگر هیتر المنت یخچال تان را پیدا نمی کنید، می توانید از دفترچه راهنما کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که برخی یخچال های مدرن، المنت گرمایشی ندارند.

المنت های یخچال چه انواعی دارند؟

– المنت لوله آلومینیومی
– المنت میله ای فلزی
– هیتر المنت شیشه ای

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری