جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی
۱۵ آذر ۱۴۰۲

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی آبسال، الجی، بوست و سایر برندها

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی چیست؟ باز نشدن درب لباسشویی دردسر بزرگی که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و در صورت عدم رفع، می‌تواند باعث خسارت به دستگاه و لباس‌ها شود. درب ماشین لباسشویی برای جلوگیری از آسیب‌دیدن دستگاه و لباس‌ها در هنگام کار، قفل می‌شود. این قفل توسط یک میکروسوئیچ کنترل می‌شود که در صورت بسته‌شدن کامل درب، جریان برق را به برد الکترونیکی دستگاه منتقل می‌کند. در صورت بروز مشکل در هر یک از این اجزا، درب ماشین لباسشویی قفل می‌شود.

در این مقاله از سایت تعمیراتو ۲۴ قصد داریم به بررسی علت‌های قفل‌شدن درب ماشین لباسشویی و راهکارهای رفع آن بپردازیم.

قفل شدن درب ماشین لباسشویی

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

قفل شدن درب ماشین لباسشویی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. یکی از علت‌ها ممکن است سنگین بودن بار لباس‌های شما باشد. وقتی لباس‌ها بیش از حد ظرفیت لباسشویی اضافه شوند، ممکن است باعث مشکل خروج آب شود؛ در نهایت دستگاه دستگاه به شما اجازه نمی‌دهد که درب را باز کنید، چراکه آب به طور کامل تخلیه نشده است.

علاوه بر این، یک دلیل دیگر می‌تواند خراب شدن مکانیزم قفل درب باشد. این مسئله ممکن است به دلیل خراب شدن قطعات داخلی یا عدم عملکرد صحیح قفل درب رخ دهد.

برخی روش‌های آزاد کردن درب ماشین لباسشویی عبارتند از:

 • منتظر بمانید و صبر کنید تا چرخه‌ای که در حال اجراست تمام شود و سپس درب به طور طبیعی باز خواهد شد.
 • به آرامی با دست‌تان به درب در نزدیکی قفل ضربه بزنید و تلاش کنید تا قفل را باز کنید .
 • از مقاله چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟ کمک بگیرید؛ ما به صورت اختصاصی مشکل را شرح داده‌ایم!
 • می‌توانید از تکنسین‌های تعمیر ماشین لباسشویی نمایندگی ما کمک بگیرید؛ دریافت خدمات با ضمانت، به سادگی پر کردن فرم یا تماس با مشاوران ما!

علت قفل‌شدن درب ماشین لباسشویی آبسال

قفل شدن درب ماشین لباسشویی آبسال یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای کاربران این دستگاه پیش بیاید. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما در اکثر موارد با چند راه‌حل ساده قابل‌رفع است!

اگر درب دستگاه به طور کامل بسته شده است، فشار آب کافی است و در اطراف درب نیز لباس یا سایر اجسام گیر نکرده است، احتمالاً مشکل از خرابی قفل درب یا برد کنترل است. در این صورت باید دستگاه را به یک تعمیرکار مجاز آبسال بسپارید. اما اگر مشکل از گیرکردن لباس یا سایر اجسام در درب است، می‌توانید خودتان آن را حل کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید.
 • درب دستگاه را از قسمت میانی فشار دهید تا کمی باز شود.
 • با استفاده از یک انبر یا پیچ‌گوشتی، لباس یا سایر اجسام گیر کرده در درب را خارج کنید.
 • درب دستگاه را کاملاً ببندید و دستگاه را مجدداً روشن کنید. با انجام این مراحل، علت قفل شدن ماشین لباسشویی را مشخص و رفع خواهید کنید.
قفل شدن درب ماشین لباسشویی آبسال

قفل شدن درب ماشین لباسشویی آبسال می‌تواند یک مشکل آزاردهنده باشد، به‌خصوص اگر عجله داشته باشید و بخواهید از دستگاه استفاده کنید. اما با چند راه‌حل ساده می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. اگر مشکل از گیرکردن لباس یا سایر اجسام در درب باشد، می‌توانید با چند فشار ملایم به درب، آن را باز کنید. اگر این کار جواب نداد، می‌توانید از یک انبر یا پیچ‌گوشتی برای خارج‌کردن اجسام گیرکرده استفاده کنید.

چنانچه از تخصص کافی برای رفع این مشکل برخوردار نیستید، می­توانید با متخصصین مجموعه تعمیراتو۲۴ از طریق شماره تماس­های زیر در ارتباط باشید:

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوست

قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوست می‌تواند یک مشکل آزاردهنده باشد. اما با کمی دقت و اقدام به‌موقع می‌توان این مشکل را به‌راحتی حل کرد. اگر درب ماشین لباسشویی شما قفل شده است، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ماشین لباسشویی را خاموش کنید و از برق بکشید. سپس، اطراف درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مو یا سایر اشیاء خارجی در مسیر قفل درب وجود ندارد. اگر چنین چیزی وجود داشت، آن را بادقت خارج کنید.

اگر هیچ شیء خارجی در اطراف درب وجود نداشت، ممکن است مشکل از خرابی قفل درب یا لاستیک دور درب لباسشویی باشد. در این صورت، باید قفل درب یا نوار لاستیکی را تعویض کنید.

با رعایت نکات زیر می‌توانید از قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوست جلوگیری کنید:

 • قبل از شروع چرخه شستشو، مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی کاملاً بسته شده است. این کار را با فشاردادن محکم درب ماشین لباسشویی انجام دهید
 • از پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی خودداری کنید. گاهی علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی ممکن است به‌خاطر بیش از حد پر بودن دستگاه باشد.
قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوست
قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوست

باز نشدن درب ماشین لباسشویی ال جی

باز نشدن درب ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند یک مشکل آزاردهنده باشد، به‌خصوص اگر لباس‌های شسته شده را باید از داخل دیگ خارج کنید. علت رایج قفل شدن درب لباسشویی ال جی، تخلیه‌نشدن کامل آب است.

اگر آب داخل دیگ ماشین لباسشویی تخلیه نشود، باز نشدن درب ماشین لباسشویی ال جی رخ می‌دهد. برای رفع این مشکل، برنامه شستشوی کامل یا آبکشی را مجدداً تنظیم کنید. همچنین اگر مسیر تخلیه آب مسدود باشد، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات مربوطه داشته باشید. نمایندگی لباسشویی ال جی، آماده ارائه خدمات با ضمانت به شما است.

قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش یکی از محبوب‌ترین و باکیفیت‌ترین ماشین‌های لباسشویی در بازار است. این ماشین‌های لباسشویی از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای برخوردار هستند که باعث می‌شوند عملکردی روان و بدون مشکل داشته باشند. بااین‌حال، مانند هر وسیله برقی دیگری، ممکن است ماشین لباسشویی بوش نیز دچار مشکلاتی شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای این ماشین‌ها رخ دهد، قفل‌شدن درب است.

قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ اما رایج ترین آن‌ها فعال‌شدن قفل کودکد است؛ قفل کودک یک ویژگی ایمنی است که برای جلوگیری از دسترسی کودکان به ماشین لباسشویی در هنگام کار استفاده می‌شود. برای غیرفعال‌کردن قفل کودک، معمولاً باید یک دکمه یا کلید خاصی را فشار دهید.

اگر مشکل باز نشدن درب ادامه داشت، می‌توانید با تکنسین‌های تعمیر ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.

قفل شدن درب ماشین لباسشویی بوش

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

درب ماشین لباسشویی سامسونگ به دلایل مختلفی ممکن است قفل شود. یکی از دلایل رایج، فعال‌بودن قفل کودک است. برای غیرفعال‌کردن قفل کودک، باید دکمه قفل کودک را فشار دهید. اگر قفل کودک فعال نباشد، ممکن است مشکل از خرابی میکروسوئیچ درب یا برد الکترونیکی دستگاه باشد. در این صورت، باید ماشین لباسشویی را توسط یک تکنسین متخصص تعمیر کنید. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ آورده شده است:

 • قبل از شروع چرخه شستشو، مطمئن شوید که قفل کودک فعال نباشد.
 • از قراردادن بیش از حد لباس در ماشین لباسشویی خودداری کنید.
 • در صورت مشاهده قفل شدن درب ماشین لباسشویی، سریعاً برای تعمیر لباسشویی سامسونگ خود اقدام کنید.

نظرات متخصصین تعمیراتو۲۴ در مورد قفل شدن ماشین لباسشویی

متخصصین مجموعه ما معتقدند که علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی می‌تواند گوناگون باشد، از جمله فعال‌بودن حالت قفل کودک، خرابی قفل درب، یا خرابی برد الکترونیکی. برای جلوگیری از قفل‌شدن ماشین لباسشویی، رعایت نکات ایمنی و مراقبتی مانند مطمئن شدن از بسته‌شدن صحیح درب دستگاه، قرارندادن اجسام سنگین روی درب دستگاه و تعویض قفل درب در صورت خرابی آن، ضروری است.

اگر درب لباسشویی‌تان باز نشد، با ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸
تماس بگیرید!

مجموعه تعمیراتو۲۴ با بیش از چند دهه سابقه در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی، آمادگی دارد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، مشکل قفل درب ماشین لباسشویی شما را برطرف کند. کارشناسان ما با دانش و تجربه کافی، ابتدا علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی را شناسایی و سپس اقدام به رفع آن می‌‌کنند. در برخی موارد، مشکل قفل‌شدن درب با تنظیم مجدد ماشین لباسشویی یا تخلیه آب دستگاه برطرف می‌شود.

در صورت بروز این مشکل، بهتر است ابتدا سعی کنید علت آن را تشخیص دهید. اگر علت مشکل ساده و قابل حل بود، خودتان اقدام به رفع آن کنید. در غیر این صورت، با یک تعمیرکار مجاز تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید. قبل از شروع به کار ماشین لباسشویی، مطمئن شوید که دستگیره آن سالم است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری