جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت نشت اب از زیر ماشین لباسشویی
۱۱ دی ۱۴۰۲

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی ال‌جی، اسنوا و سایر برندها

چرا ماشین لباسشویی آب میدهد ؟ طبق همیشه، ماشین لباسشویی تان را روشن می کنید و زمانی که سری به دستگاه می زنید، متوجه آب دادن از زیر آن می شوید. احتمالا در این لحظه دست و پای خود را گم می کنید و به دنبال رفع نشتی هستید. اول، خونسردی تان را حفظ کنید و در گام دوم، این مقاله علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی ال جی ، اسنوا ، سامسونگ ، پاکشوما ، دوو و… را بخوانید. اگر با خواندن این مقاله مشکل تان برطرف نشد، کافیست با تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید تا مشکل شما را هر چه سریع تر رفع کنند!

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی ال جی ، اسنوا ، سامسونگ، دوو و سایر برندها چیست؟

برای مطلع شدن از نشتی ماشین لباسشویی خود دستگاه را روشن کنید و با دقت قسمت های پشتی و زیر ماشین لباسشویی و همچنین اطراف درب ومحفظه پودری را بررسی کنید. اگر در بعد از چند دقیقه سیکل شست و شو آبریزی قطع شد و آبریزی در ابتدای شست و شو باشد علت نشتی آب یکی از موارد زیر میتواند باشد.

علت نشت آب از زیر لباسشویی ال جی

شیلنگ  تخلیه مهم ترین علت نشت آب از زیر لباسشویی

در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی شیلنگ های مختلفی وجود داردکه مهمترین آنها شیلنگ تخلیه و شیلنگ ورودی است. این دو ابزار میتواند یکی از علت های  نشتی آب ماشین لباسشویی باشند.اگر لباسشویی شما نشت دارد ابتدا شیلنگ  ماشین لباسشویی را چک کنید.

چند مورد از رایج ترین علت های خرابی شیلنگ تخلیه  را در ادامه  مرور میکنیم:

 • در آمدن شیلنگ از محل خروجی می تواند این ایراد را به دنبال داشته باشد. شیلنگ تخلیه نیز در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد.
 • اتصال شیلنگ ورودی را بررسی کنید این شیلنگ  در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد.
 • همچنین ممکن است شیلنگ تخلیه مسدود شده باشد.
 •  برای اطمینان ساییدگی و  پارگی شیلنگ  را بررسی کنید.
 • معیوب شدن شیلنگ داخلی که سوپاپ ورودی را به وان وصل میکند.
 • قسمت های دیگر دستگاه ورودی آب مثل مونتاژ تزریق باطری یا سیفون را بررسی کنید.

اولین و ساده ترین علت نشتی و آب دادن ماشین لباسشویی ، شیلنگ تخلیه است

لازم به اشاره است که تکنسین های ما، برای تعمیرات لوازم خانگی شما در تهران حاضر هستند. برای برخورداری از خدمات ضمانت دار، با کیفیت و سریع در تهران، از شماره های زیر استفاده کنید:

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

مشکل پمپ تخلیه

یکی از بخش های مهمی  که آب را از ماشین لباسشویی خارج میکند پمپ تخلیه لباسشویی است. پمپ تخلیه میتواند: درایو مستقیم, تسمه ای و یا الکترونیکی باشد. اگر در زمان شستشو نشتی آب را شاهد بودید، میتوان گفت که از معیوب شدن پمپ تخلیه از دلایل نشست آب از زیر ماشین لباسشویی تان باشد.

برای رفع مشکل، پمپ تخلیه و شیلنگ هایی که به آن وصل است را چک کنید .اگر نشست آب ناشی از مشکلات پمپ تخلیه باشد باید پمپ را عوض کنید. قبل از بررسی پمپ تخلیه, پمپ برق دستگاه ماشین لباسشویی را قطع کنید. پمپ تخلیه معمولا در قسمت پایین وجلوی لباسشویی و یا به درایو متصل است. اگر فاقد تجربه لازم هستید، با تکنسین تماس بگیرید؛ در غیر این صورت ما مقاله آموزش گام به گام تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را برای شما آماده کرده ایم!

مشکل شیر ورودی آب

وظیفه شیر ورودی آب ماشبن لباسشویی، کنترل ورود آب سرد وآب گرم به داخل لباسشویی است. به همین خاطر باید دریچه ورودی آب و شیلنگ های متصل شده را بررسی کنید. تا از هر گونه آسیب دیدگی دریچه و شیلنگ اطمینال حاصل کنید. 

دریچه ورودی که با نام شیر ورودی هم شناخته می شود، بخشی از لباسشویی است که دو شلنگ آب را به دستگاه متصل کرده و جریان آب سرد و گرم را کنترل می کند. اگر علاوه بر مشکل نشتی، با نشانه هایی همچون پر نشدن دستگاه، داغ نشدن آب و … رو به رو هستید، احتما مشکل از شیر ورودی است.

معمولا در صورت خرابی دریچه ورودی این قطعه باید تعویض گردد و قابل تعمیر نیست. برای تعویض شیر ورودی ماشین لباسشویی تان و دریافت خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ، دوو، بوش و پاکشوما از شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ استفاده کنید!

چرا ماشین لباسشویی آب میدهد

چک کردن لاستیک دور درب لباسشویی

یکی از علل دیگر این که چرا ماشین لباسشویی آب میدهد ، خرابی لاستیک دور درب لباسشویی تان است. با دانستن موارد زیر این مشکل را میتوانید برطرف کنید:

بعد از مرور زمان لاستیک دور درب لباسشویی فرسوده میشود  و کیفیت خود را از دست می دهد و دچار پوسیدگی و پارگی لاستیک میشود. اگر از دور درب ماشین لباسشویتان آب بیرون می ریزد باید لاستیک دور درب را بررسی کنید تا پاره و یا پوسیده نشده باشد. همچنین خوب است که هر چند وقت یک بار لاستیک دور درب را بررسی کنید و به تمیز کردن آن اقدام کنید.

برخورد جسم نوک تیز به لاستیک نیز میتواند باعث سوراخ شدن آن شود. در صورت بروز این مشکلات باید لاستیک دو درب لباسشویی را تعویض کنید.

نکته : اگر درب لباسشویتان به خوبی قفل نمیشود قفل درب را برای جلوگیری از نشست آب تعویض کنید 

نشتی لاستیک دور درب لباسشویی

چک کردن عملکرد دیگ

در صورتی که ماشین لباسشویی تراز نباشد در هنگام شستشو و تکان خوردن ضربه هایی به دستگاه وارد میشود که باعث سوراخ شدن دیگ میشود و همین امر باعث نشت آب نیز میباشد.

از مهم ترین قسمت هایی که همه ماشین لباسشویی ها آن را دارند، دیگ لباسشویی است. زمانی که شما را لباس ها را داخل دستگاه میاندازید و دکمه شستشو را می زنید، دیگ وظیفه نگهداری و شستشوی آن ها را دارد. دیگ لباسشویی با وجود این که از متریال مقاومی همچون استیل یا ورق سیاه لعاب کاری شده ساخته می شود، ممکن است در اثر برخورد اشیای نوک تیز، جابجایی نادرست و پر کردن بیش از حد آسیب ببیند.

اگر دیگ لباسشویی تان سوراخ شده باشد، باید آن را تعویض کنید. تکنسین های ما در مرکز تعمیر ماشین لباسشویی دوو، بوش، ال جی، سامسونگ و… آماده ارائه خدمات به شما هستند.

چک کردن مشکل کاسه نمد و بلبرینگ

علت دیگر نشت آب از زیر ماشین لباسشویی ال جی ، اسنوا ، سامسونگ ، پاکشوما ، دوو و…، می تواند تراز نبودن دستگاه باشد. اگر لباسشویی تراز نباشد، آب از طریق کاسه نمد و بلبرینگ نشت می کند.

بکار بردن حجم لباس هایی بیش از ظرفیت دستگاه و استفاده نادرست از لباسشویی باعث بوجود آمدن نشت آب خواهد شد.در صورت بروز این مشکل تخصصی باید آن را  به کارشناسان و تکنسین های باتجربه بسپارید.

چک کردن  خرابی جاپودری

این قطعه یکی از قطعات مهم در ماشین لباسشویی است. خراب شدن این قطعه به معنای اشکال در فرایند شستشو می باشد.نگهداری از جا پودری علاوه بر اینکه طول عمر ماشین لباسشویتان را حفظ میکند کیفیت شستشو لباس هاتان را بالا میبرد.

برای جلوگیری  جرم های سنگین وکثیف شدن جا پودری باید همیشه از مواد شوینده مخصوص و جرم گیر  برای تمیز شدن آن استفاده کنید. ایجاد رسوب باعث به وجود آمدن نشت و سفیدک شدن لباس هاتان میشود.

نشتی جاپودری لباسشویی

چرا از جاپودری ماشین لباسشویی آب یا کف میاید بیرون

بررسی علت آب دادن ماشین لباسشویی ال جی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان کار کردن ماشین لباسشویی ال جی یا حتی خاموش شدن آن متوجه شوید که در قسمت زیرین دستگاه آب وجود دارد. در چنین مواقعی قطعاً برای شما هم سوال به وجود می‌آید که چرا ماشین لباسشویی آبریزی دارد و دلیل آب دادن ماشین لباسشویی ال جی چیست که در ادامه سعی می‌کنیم این مورد را به طور کامل بررسی کنیم.

 • عمده مشکلات و علت آب دادن ماشین لباسشویی معمولاً مربوط به قسمت زیرین آن است.
 • در بسیاری از مواقع این مشکل مربوط به خرابی اتصالات دستگاه است.
 • چانچه متوجه شدید که آبریزی از قسمت بالای ماشین لباسشویی رخ داده باید بگوییم که این مشکل مربوط به نشتی آب شیلنگ‌های جاپودی و شیلنگ هیدروستات است. قسمت شیر برقی به جا پودری یک سری شلنگ‌ها جهت تامین آب در مخزن جا پودری متصل شده که در زمان روشن کردن دستگاه و فعال کردن برنامه شستشوی مد نظر باعث می‌شود که پودر به داخل دیگ ماشین لباسشویی برسد.
 • چنانچه این شلنگ‌ها سوراخ شده باشند یا حتی از جای اولیه خود خارج شوند در نهایت ملاحظه خواهید کرد که در قسمت کف ماشین لباسشویی آبریزی صورت می‌گیرد.
علت آب دادن ماشین لباسشویی ال جی
 • در صورتی که شلنگ خروجی شیر برقی که به هیدروستات وصل شده است سوراخ شده باشد و یا اتصال میان آن‌ها قطع شود در نهایت شاهد آبریزی در قسمت کف لباسشویی خواهید بود.
 • چنانچه علت آب دادن ماشین لباسشویی از قسمت پشت آن باشد، مشکل مربوط به شلنگ ورودی آب است که شاید سوراخ یا از اتصال اصلی خود خارج شده باشد.
 • چنانچه متوجه شدید که آبریزی از قسمت جلوی ماشین لباسشویی می‌باشد، معمولاً این مشکل در صورتی رخ می‌دهد که لاستیک دور درب یا جاپودری دچار آسیب شده باشد.
 • حتماً بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دچار پارگی و یا قسمت جا پودری ترک نخورده باشد.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی اسنوا

در این قسمت برای شما بیان خواهیم کرد که اگر متوجه آب دادن ماشین لباسشویی ال جی یا دیگر برندهای موجود شدید باید برای برطرف کردن آن چه اقداماتی انجام دهید.

 • چنانچه متوجه شدید این آبریزی از قسمت کف ماشین لباسشویی است بهترین کار قرار دادن یک روزنامه در زیر دستگاه می‌باشد. از این طریق متوجه خواهید شد که نشتی آب مربوط به کدام قسمت است.
 • قسمتی که از روزنامه خیس شد، باید به دنبال نشتی در آن قسمت بگردید. چنانچه متوجه شدید که علت آب دادن ماشین لباسشویی نشتی از اتصالات زیر لباسشویی یا حتی شلنگ‌های مربوط به دستگاه است باید برای تعویض آن اقدام نمایید.
 • باید به بررسی جا پودری و لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بپردازید و از این موضوع اطمینان حاصل کنید که دچار پوسیدگی یا دفرمه نشده باشد. اگر متوجه شدید که این قطعات خراب هستند باید آن‌ها را تعویض کنید.
 • در صورتی که شلنگ ورودی از جای اولیه خود خارج یا سوراخ شده باشد لازم است تعویض شود.
 • در صورتی که مدت زمان طولانی است که ماشین لباسشویی در آشپزخانه قرار دارد، ممکن است دیگ دستگاه به مرور زمان پوسیده و در نهایت آبریزی در قسمت کف ماشین لباسشویی ایجاد شود. برای حل این موضوع می‌توانید آن قسمت را جوش داده و اگر متوجه شدید که مشکل به وجود آمده رفع نشد لازم است جهت تعویض اقدام کنید.

فراموش نکنید که اگر با هر موردی که از آن نام بردیم روبرو شدید باید برای رفع هر یک اقدامات لازم را انجام دهید. توجه کنید که در صورت نداشتن مهارت بهتر است این کار را به تکنسین‌های معتبر در این زمینه بسپارید. کارشناسان ما این قابلیت را دارند تا علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی اسنوا ، ال جی ، سامسونگ و غیره را به خوبی تشخیص داده و در سریع‌ترین زمان ممکن برای رفع آن اقدام کنند.

 نتیجه گیری:

در این مقاله به بررسی علت های نشت و آب دادن از زیر ماشین لباسشویی پرداختیم . که خلاصه این نتیجه گیری به شرح زیر میباشد: در صورت خراب شدن جاپودری یا ایراد بلبرینگ نشتی آب رخ میدهد. همچنین به ایراد پمپ تخلیه و شیلنگ ورودی یا تخلیه اشاره کرد.

در صورت بروز این مشکلات اگه نتوانستید دستگاهتان را درست کنید میتوانید از مشاوه رایگان تعمیر لباسشویی بهره مند شوید. 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری