جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت و نحوه رفع نوسان و تغییر دمای یخچال ساید سامسونگ
۲۳ آذر ۱۴۰۱

علت نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ + نحوه تنظیم

آیا یخچال سامسونگ شما نمی تواند داخل را خنک کند؟ آیا بیش از حد مواد غذایی را سرد می کند و منجر به منجمد شدن آن ها می شود؟ نوسانات دما، مشکلی است که بسیاری از کاربران یخچال های سامسونگ تجربه می کنند. با ما در این مقاله همراه باشید تا علت و نحوه رفع نوسان و تغییر دمای یخچال ساید سامسونگ را برسی کنیم.

 علت و نحوه رفع نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ

اگر دمای یخچال شما دائما در حال تغییر و نوسان است، جای درستی آمده اید. نحوه رفع نوسان دمای یخچال ساید سامسونگ بستگی به علت آن دارد. برای شروع کار می توانید دریچه های داخل را برسی کنید، کویل ها را تمیز کنید و لاستیک دور درب را برسی نمایید. همچنین با کم کردن میزان باز و بست درب یخچال، ممکن است بتوانید تا حدی این مشکل را حل کنید.

این ها خلاصه ای از مطالبی بودند که در ادامه به طور مفصل آن ها را شرح می دهیم.

نوسانات دمای یخچال سامسونگ ناشی از باز کردن درب

اگر درب یخچال شما برای مدت طولانی باز بماند، یخچال تان برای ثابت نگه داشتن دما به مشکل می خورد. از سوی دیگر مکرر باز و بسته شدن درب هم مشکلات تغییر دما ایجاد می کند.

با انجام این کار یخچال شما تشخیص می دهد که دمای داخل در حال افزایش است و شروع به تبرید می کند. از طرفی زمانی که درب یخچال بسته شود، دما بیش از حد پایین می آید و این هوای سرد در داخل دستگاه محبوس می شود. در نتیجه، شما با نوسان و تغییر دمای یخچال ساید سامسونگ رو به رو خواهید بود.

ساده ترین علت نوسان و تغییر دمای یخچال ساید سامسونگ همین مورد است. اگر متوجه این مشکل شدید، سعی کنید میزان باز و بسته کردن درب یخچال را به حداقل برسانید و بعد از دو روز برسی کنید که آیا دما پایدار شده است یا خیر.

اعمال تنظیمات دما

گام بعدی نحوه رفع نوسان و تغییر دمای یخچال ساید سامسونگ ، برسی تنظیمات دمایی یخچال است. به کمک مقاله ” نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ” شاید بتوانید این مورد را به تنهایی حل کنید.

ممکن است تنظیمات دمایی یخچال شما مشکلی نداشته باشد، اما ترموستات دائما دما را تغییر دهد. اگر با برسی متوجه شدید تنظیمات ترموستات در حال تغییر است، شاید با ریست کردن مشکل این قطعه حل شود. در غیر این صورت باید از فردی حرفه ای برای تعویض ترموستات کمک بخواهید.

انسداد دریچه های یخچال

مسدود شدن دریچه ها، یکی دیگر از علت های نوسان و تغییر دمای یخچال ساید سامسونگ می باشد. هوای گرم به عنوان بخشی از فرآیند تبرید خارج می شود. اگر این هوا از دریچه ها خارج نشود، دمای یخچال بالا می رود.

مطمئن شوید که در اطراف یخچال تان فضایی برای تهویه باقی گذاشته اید. پر کردن بیش از حد یخچال می تواند با مسدود کردن این دریچه ها باعث گرمایش یخچال شود.

علاوه بر این، اگر یخچال بیش از حد به دیوار نزدیک باشد، فضایی برای خارج کردن و گردش هو ندارد. مطمئن شوید که دستگاه حداقل ۳۰ سانتی متر از دیوار فاصله دارد.

انسداد سنسورهای ترموستات (ترمیستور)

مسدود شدن سنسورهای ترموستات هم می تواند مشکلی مشابه با مورد قبلی ایجاد کند. اگر مواد غذایی بیش از حد به ترموستات یخچال نزدیک شود، می تواند در عملکرد ترموستات اختلال ایجاد کند.

همچنین قرار دادن مواد غذایی داغ می تواند باعث بیش از حد سرد شدن یخچال شود. از طرفی اگر اقلام یخ زده به سنسور نزدیک شود، سنسور ممکن است به علت تشخیص اشتباه اقدام به بالا بردن دما کند.

برای رفع مشکلات ناشی از سنسور و دریچه ها، مواد غذایی را در یخچال تان مرتب کنید. اقلام را از دیواره های یخچال فاصله دهید؛ به ویژه از دریچه های قابل مشاهده روی سقف یا دیواره ها. پس از این کار اجازه دهید یخچال تان چند ساعت کار کند و ببینید آیا دما ثابت می شود یا خیر.

کثیفی کویل های کمپرسور

اگر به نظر می رسد که چیدمان یخچال و ترموستات مشکلی ندارد، باید سراغ علل دیگر بروید. برای چرخه تبرید، یخچال باید از مبرد استفاده کند تا گرمای یخچال را از بین ببرد. اساسا، این چرخه ثابت فشرده سازی و انبساط گاز، به خودی خود گرما ایجاد می کند؛ این گرما باید راهی برای خروج داشته باشد و این خروجی، کویل های کمپرسور هستند.

کویل های کمپرسوری که ما از آن صحبت می کنیم، لوله های فلزی در پشت یا پایین یخچال سامسونگ شما هستند. اگر قرار باشد کار خود را به خوبی انجام دهند، باید تمیز باشند. کثیفی، گرد و خاک و زباله هایی که روی کویل ها می نشینند، می توانند علت نوسان و تغییر دمای یخچال ساید سامسونگ شما باشند.

تمیز کردن کویل ها آسان است:

  • یخچال تان را از برق بکشید و آن را از دیوار فاصله دهید تا به کویل ها دسترسی داشته باشید.
  • به کمک جاروبرقی و مسواک، تمامی کثیفی و گرد و غباری که روی کویل ها نشسته است را به دقت تمیز کنید.
  • سپس یک پارچه مرطوب به آرامی روی کویل ها بکشید.
  • یخچال را به برق وصل کنید و برسی نمایید آیا دوباره کار می کند یا خیر.

خرابی لاستیک دور درب

آخرین راه نحوه رفع نوسان و تغییر دمای یخچال ساید سامسونگ تان که از دست شما بر می آید، تعمیر لاستیک دور درب است. اگر این لاستیک به خوبی محکم و سالم نباشد، هوای سرد دائما به بیرون می رود و باعث تغییرات دمایی می شود.

ساده ترین راه برای تشخیص خرابی این واشرها، نگاه کردن به آن هاست. اگر لاستیک دور درب یخچال دارای پیچ خوردگی، ترک و یا پارگی است، باید آن را تعویض نمایید؛ اگر هم کثیف بود می توانید با کمک یک پارچه نمناک و ابر آن را تمیز کنید.

دستورالعمل تعویض لاستیک درب را در اینجا بخوانید: آموزش مرحله به مرحله تعویض لاستیک درب یخچال و ساید سامسونگ

خرابی قطعات داخلی

در نهایت اگر به کمک راه حل های بالا نتوانستید مشکل خود را حل کنید، احتمالا یکی از قطعات داخلی دستگاه تان خراب است. برای مثال، با خرابی برد و ترموستات شما با نوسانات شدید دمایی رو به رو هستید. در این صورت، تنها راه این است که برای تعمیر یخچال ساید سامسونگ در تهران کمک حرفه ای دریافت کنید.

تکنسین های تعمیراتو۲۴ به صورت تخصصی برای تعمیر لوازم خانگی های سامسونگ آموزش دیده اند و می توانند مشکل یخچال شما را در زمانی سریع برطرف کنند. تمامی خدمات ما با قیمتی مقرون به صرفه صورت می گیرد و به شما ضمانت ۶ ماهه تعمیر اعطا می گردد. برای تماس و درخواست تکنسین در سایت ما فرم پر کنید و یا با شماره های زیر تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو24

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری