02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

علت و معنی ارور E4 ماشین ظرفشویی پاکشوما (تخلیه نکردن ظرفشویی)

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ارور E4 در ماشین ظرفشویی های پاکشوما چیزی نیست که کاربری دوست داشته باشد ببیند، چرا که به معنی وجود مشکل در فرآیند تخلیه است. با ما در تعمیراتو۲۴، مرکز مجاز تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در تهران همراه باشید تا علت و معنی ارور E4 ماشین ظرفشویی پاکشوما را برسی کنیم. همچنین در ادامه راه هایی برای رفع مشکل تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی پاکشوما ارائه می دهیم.

علت و معنی ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

معنی ارور E4 در ماشین ظرفشویی های پاکشوما، وجود مشکل در فرآیند تخلیه است. به عبارتی، وقتی ماشین ظرفشویی پاکشوما نمی تواند تخلیه کند و یا تخلیه بسیار آرام پیش می رود، شما با کد خطای E4 رو به رو می شوید.

علت ارور E4 در ماشین ظرفشویی های پاکشوما مشکلاتی مثل گرفتگی شلنگ و فیلتر تخلیه، خرابی پمپ تخلیه و برد الکتریکی، معیوب شدن موتور و یا نرفتن روی حالت خشک‌کن می باشد. در ادامه همراه باشید تا راه راه رفع ارور E4 و مشکل تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی پاکشوما را شرح دهیم.

راه رفع مشکل تخلیه نکردن و ارور E4 در ماشین ظرفشویی های پاکشوما

حال که علت ارور E4 ماشین ظرفشویی های پاکشوما را فهمیدیم، باید در صدد رفع آن باشیم. زمانی که ماشین ظرفشویی نتواند به درستی تخلیه کند، احتمالا شما با گودالی از آب در دستگاه رو به رو هستید؛ بنابراین به سرعت باید با آن مقابله کرد تا محیطی برای رشد باکتری به وجود نیاید و ظروف شما کثیف و بدبو نشوند.

توجه به این نکته مهم است که اگر تصمیم نگرفتید با تکنسین تماس بگیرید، ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و یا از برق بکشید. سپس ادامه این مقاله را بخوانید. در صورتی که دانش لازم برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود را ندارید، با شماره های زیر تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن، خدمات با کیفیت، مقرون به صرفه و با ضمانت ۶ ماهه دریافت کنید.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

۱- کثیف شدن فیلترها

اگر ماشین ظرفشویی تان علاوه بر نشان دادن ارور E4، تخلیه هم نمی کند، اولین کاری که باید بکنید برسی فیلترها ست. فیلترها، بخش جداناپذیر ماشین ظرفشویی هستند و برای کارکرد موثر دستگاه، باید تمیز شوند. فیلترها ذرات غذا را به دام می اندازند و از رسوب مواد غذایی و چربی در ماشین ظرفشویی جلوگیری می کنند.

با این حال، اگر فیلترها به صورت منظم تمیز نشوند، می توانند به راحتی مسدود شوند. توصیه می کنیم فیلترهای ماشین ظرفشویی خود را حداقل هر دو هفته یک بار تمیز کنید تا کثیفی در آن ها تجمع نکند.

چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی پاکشوما را تمیز کنیم؟ روش تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی پاکشوما آسان بوده و به شرح زیر است:

  1. ابتدا باید فیلتر ماشین ظرفشویی پاکشوما خود را پیدا کنید. برای این کار قفسه پایینی را خارج نمایید.
  2. فیلتر شبکه ای را جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید.
  3. فیلتر خارجی، فیلتر STS بالایی و فیلتر شبکه ای را نیز خارج نمایید.
  4. با مسواک، آب گرم جاری و شوینده ملایم آن را تمیز کرده و تمامی رسوبات را از بین ببرید. اگر فیلتر خیلی کثیف شده است، آن را داخل یک ظرف با آب گرم خیس کنید.
  5. تمام پروسه را برعکس اجرا کرده و فیلتر را سرجای خود بگذارید.
کثیف شدن فیلترها ظرفشویی پاکشوما

مقاله مرتبط: علت و معنی ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

۲- بسته نشدن درب ظرفشویی

اگر درب باز باشد، ماشین ظرفشویی به طور کامل تخلیه نمی شود. پیشنهاد می کنیم درب را دوباره ببندید و یک چرخه شستشوی دیگر را اجرا کنید. سپس برسی نمایید آیا ظرفشویی تخلیه می کند و ارور E4 پاک می شود یا خیر.

اگر به نظر می رسد درب ماشین ظرفشویی بسته نمی شود، ممکن است لازم باشد قفل درب آن را تعویض کنید.

۳- مسدود شدن شلنگ تخلیه

علت دیگر ارور E4 در ماشین ظرفشویی های پاکشوما، مسدود شدن شلنگ تخلیه است. شلنگ تخلیه جزء ضروری هر ماشین ظرفشویی است، زیرا آب کثیف را از دستگاه خارج می کند و معمولا به زیر سینک آشپزخانه متصل می شود.

اگر شلنگ تخلیه با کثیفی و بقایای مواد غذایی مسدود شود و یا در اثر پیچ خوردگی امکان خارج کردن آب را نداشته باشد، شما با ارور مواجه می شوید. برای تمیز کردن شلنگ تخلیه، باید آن را از ماشین ظرفشویی جدا کرده و با آب جاری پاک نمایید.

مسدود شدن شلنگ تخلیه

منشأ مشکل ممکن است در سینک آشپزخانه شما باشد. برسی کنید که آیا مسیر تخلیه در زیر سینک شما مسدود نشده باشد؛ در غیر این صورت، باید با لوله کش تماس بگیرید.

مسدود شدن مسیر تخلیه ظرفشویی

مقاله مرتبط: علت و معنی ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما

۴- آسیب دیدن پمپ تخلیه

درست مانند فیلتر، پمپ تخلیه ظرفشویی هم می تواند توسط ذرات غذا و باقی مانده چربی ها مسدود شود. این مشکل از تخلیه آب جلوگیری کرده و علت ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما شما می گردد. هر زباله ای که ممکن است وارد پمپ شده باشد را پیدا کنید و آن را بردارید. این زباله ها معمولی در نزدیکی پروانه پمپ یافت می شوند.

اجسام خارجی مانند شیشه شکسته هم به راحتی می توانند وارد پمپ تخلیه شوند و مانع کارکرد آن گردند. اگر همچین مشکلی وجود داشته باشد، شما صدای پمپ را خواهید شنید.

برسی پمپ تخلیه کار سختی است و نیاز به برداشتن پانل ظرفشویی دارد؛ یعنی باید شلنگ ورودی را بردارید، پنل پایه را جدا کرده و با یک مولتی متر مقدار مقاومت پمپ را اندازه بگیرید. اگر توانایی انجام این پروسه را ندارید و یا نمی خواهید به خود و دستگاه تان آسیب بزنید، می توانید با تکنسین های ماهر ما تماس (۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸) بگیرید.

مشکل ماشین ظرفشویی تان همچنان برقرار است؟

اگر با کمک این مقاله هم نتوانستید ماشین ظرفشویی تان را عیب یابی کنید، پیشنهاد می دهیم با یک تکنسین تماس بگیرید. اگر مدت گارانتی ظرفشویی تان تمام شده است، می توانید با تعمیرکاران تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید. تکنسین های ما به طور تخصصی برای تعمیر لوازم خانگی پاکشوما آموزش دیده اند و سریعا نقطه ضعف دستگاه شما را پیدا می کنند.

برای برخورداری از خدمات تعمیر سریع، با کیفیت، مقرون به صرفه و با ضمانت ۶ ماهه، با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا با ما در واتس اپ در ارتباط باشید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

مطالب مرتبط