جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت و معنی ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما
۱۲ بهمن ۱۴۰۱

علت و معنی ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

ماشین ظرفشویی های پاکشوما، مجهز به سیستم خود عیب یابی هستند؛ به همین دلیل زمانی که ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه شده است، کدهای خطایی روی نمایشگر آن نمایش داده می شود. یکی از کدهای خطای رایج، ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما است که معمولا به دلیل نرسیدن مقدار آب مورد نیاز به مخزن می باشد. با ما در تعمیراتو۲۴، نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما تهران همراه باشید تا علت و معنی ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما را شرح دهیم.

معنی ارور IE در ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

ارور IE در ماشین ظرفشویی های قدیمی پاکشوما رایج تر است و به معنی نرسیدن سطح آب مخزن، به مقدار مورد نیاز است. اگر بیشتر از زمان معینی آب کافی برای شستن ظروف مهیا نشود، این ارور نمایش داده می شود. مشکلات زیادی ممکن است علت خطای IE در ماشین ظرفشویی های پاکشوما شوند؛ از جمله خرابی شیر برقی، کم بودن فشار اب، بسته بودن شیر ورودی آب، انسداد شلنگ ورودی، خرابی سنسور ایرگاد و … .

بسیاری از کاربران ارور IE را با خطای E1 اشتباه می گیرند؛ این دو متفاوت هستد و به طور جداگانه در لیست ارورهای ظرفشویی پاکشوما شرح داده شده اند.

 در ادامه تمامی دلایل ارور IE ظرفشویی های پاکشوما را برسی خواهیم کرد.

معنی ارور IE در ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

علت ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

به طور معمول، علت ارور IE این است که مخزن ماشین ظرفشویی به دلیل فشار کم آب پر نمی شود. خرابی یا بسته بودن شیر برقی، انسداد شلنگ ورودی و خرابی سنسور ایرگاد نیز از علل رایج ارورIE هستند.

پیشنهاد می کنیم ابتدا هر چیزی که می تواند سرعت آب را کاهش دهد برسی کنید. این موارد در پایین آورده شده اند.

  • ممکن است آب کل منزل قطع شده باشد. از وصل بودن آب منزل تان مطمئن شوید.
  • ممکن است لوله های آب دچار انسداد و یا یخ زدگی شده باشند. انسداد و یخ زدگی مسیر آب را بسته و یا محدود می کند و باعث ارور IE می گردد.
  • احتمال دارد شیر بسته باشد. اگر شیر تغذیه بسته یا نیمه باز باشد، این کد خطای IE در ماشین ظرفشویی های پاکشوما رخ می دهد.

اگر مشکل فشار آب برطرف شده است، به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دستگاه را از برق کشیده و سپس روشن کنید. اگر مشکل برطرف نشده است، به خواندن ادامه دهید. در ادامه تمامی علت های رخ دادن ارور IE در ماشین ظرفشویی های پاکشوما را شرح داده ایم.

بیشتر بخوانید: آیا استفاده روزانه از ماشین ظرفشویی بد و مضر است؟

۱- مشکل داشتن شلنگ

مطمئن شوید که شلنگ ورودی هیچ مشکلی ندارد. در صورتی که شلنگ پیچ خورده، خم شده، آسیب دیده یا گیر کرده باشد، آب به خوبی جریان پیدا نمی کند و سبب ارور می شود.

فراموش نکنید که سیستم تخلیه را نیز برسی کنید؛ اگر شلنگ تخلیه به طور نامناسبی متصل شده باشد، اثر سیفون رخ می دهد. یعنی سیال به طور غیر قابل کنترل در شلنگ جاری می شود و باعث ایجاد کد خطای IE در ماشین ظرفشویی پاکشوما شما می گردد.

نصب شلنگ تخلیه ظرفشویی

۲- کثیف بودن بازوهای آب پاش

اگر بازوهای آب پاش دچار گرفتگی باشند، نمی توانند درست عمل کنند و علت ارور IE در ماشین ظرفشویی پاکشوما می شوند. برای تمیز کردن بازوها مطابق مراحل زیر پیش بروید:

  1. بازوی آب پاش را بردارید.
  2. هر دو بازوی اسپری را با مسواک و شوینده تمیز کنید.
  3. بازوی اب پاش را در جای خود بگذارید.
  4. درب ماشین ظرفشویی را ببندید.

مقاله مرتبط: علت و معنی ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما

۳- کثیف بودن فیلتر

فیلتر خروجی شلنگ ورودی، معمولا با کثیفی و زباله ها مسدود می شود. این فیلتر را جدا کرده و برای ۱ الی ۲ ساعت در محلول اسید سیتریک خیس کنید. سپس آن را شسته و دوباره نصب کنید. اگر مشکل تان حل نشد، به سراغ علت بعدی بروید.

۴- مشکل در سیم کشی داخلی

شیر تغذیه به برد کنترل با کمک سیم های مختلفی متصل است. این سیم ها از قسمت پایینی عبور می کنند و ممکن است آسیب دیده باشند. طی فرآیند خشک کردن ظروف، ممکن است این اتصالات در اثر گرما ذوب شوند. اگر این سیم ها آسیب ببینند، شما با خطای IE مواجه خواهید شد.

در صورتی که دانش فنی دارید، درب دستگاه را برداشته و سیم ها را برسی کنید. در صورتی که فاقد تجربه و دانش هستید، هرگز به تنهایی اقدام به تعمیر نکنید. تعمیراتو۲۴، با داشتن تکنسین های مجرب برای ارائه خدمات تعمیر سریع، با کیفیت، مقرون به صرفه و با ضمانت ۶ ماهه حاضر است.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

۵- سنسور آبشمار یا ایرگاد

گاهی اوقات به علت خرابی سنسور آبشمار، شما با ارور IE در ماشین ظرفشویی پاکشوما خود رو به رو می شوید. این سنسور، حجم مایع را کنترل کرده و سیگنال های لازم را به برد کنترل می فرستد. اگر صدای آب را می شنوید اما سیستم همچنان عدم وجود آن را گزارش می کند، سنسور آبشمار مشکل پیدا کرده است. در این مواقع سنسور نمی تواند تعیین کند که مخزن با آب پر شده یا در اثر مشکل پر نشده است.

هر گونه گرفتگی باید تمیز شده و سپس سنسور معیوب تعویض گردد. برای تست و تعویض سنسور آبشمار پیشنهاد می کنیم که از تکنسین کمک بگیرید. قیمت تعویض سنسور توسط تکنسین های تعمیراتو۲۴، مبلغی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

۶- خرابی شیر ورودی ماشین ظرفشویی

مورد بعدی که باید برسی کنید، شیر ورودی است. وقتی شیر وردی باز نشود یا خیلی دیر به سیگنال پاسخ دهد، هر زمان که ظرفشویی پاکشوما خود را روشن می کنید با ارور IE مواجه می شوید.

ابتدا پیشنهاد می کنیم فیلتر شیر را برسی کنید؛ ممکن است کثیف و چسبنده شده باشند. در مرحله بعدی، شیر ورودی را برسی نمایید و در صورتی که مقاومت آن بین ۹۵۰ Ω  تا ۱۳۰۰ Ω  نبود، باید توسط تکنسین تعویض شود.

اگر دانش فنی لازم را دارید، می توانید با مراحل مقاله آموزش تعویض شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی پیش بروید و این کار را خودتان انجام دهید!

۷- خرابی میکروبرد

گاهی اوقات به دلیل خرابی برد، مخزن ماشین ظرفشویی شما پر نمی شود. خوشبختانه در بسیاری از موارد، میکرو برد می تواند با لحیم کردن تعمیر شود. برای این کار به لحیم کردن و تعویض تریستور سوخته دارید. در موارد جدی تر، شما مجبور هستید که کل برد را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: علت و معنی ارور E4 ماشین ظرفشویی پاکشوما 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری