جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت کثیف شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی بوش چیست؟
۹ بهمن ۱۴۰۱

علت کثیف شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

ماشین ظرفشویی های بوش به قدرت تمیز کنندگی شان معروف هستند و تمام رقبای خود را در این زمینه کنار زده اند. با این حال ما در مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران متوجه شدیم که بسیاری از مشتریان ما جویای علت تمیز نشدن ظروف شان در ماشین ظرفشویی بوش هستند. به همین دلیل این مقاله را تهیه کردیم تا بتوانید قدرت تمیز کنندگی دستگاه تان را بازیابید! با ما باشید تا علت و راه حل کثیف شستن ماشین ظرفشویی بوش را شرح دهیم.

علت کثیف شستن ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

بخش های مختلف ظرفشویی بوش در تمیز شدن ظروف شما تاثیر دارند. اگر بازوهای آب پاش، فیلتر و مخزن ظرفشویی کثیف شده و خراب شود، ظروف نه تنها تمیز شسته نمی شود، بلکه بوی نامطبوعی هم می گیرد. همچنین بیش از حد پر کردن دستگاه، استفاده از شوینده های نامناسب و اختلال در تامین آب نیز ممکن است علت تمیز نشدن ظروف تان در ظرفشویی بوش باشد.

فراموش نکنید که ماشین ظرفشویی بوش شما نیاز به رسیدگی دارد و بسته به میزان استفاده تان، حداقل هر ۱ ماه یک بار باید به طور کامل آن را تمیز و ضد عفونی کنید. اگر ماشین ظرفشویی شما آنطور که باید ظروف را نمی شوید، به این معنی نیست که از کار افتاده است و باید با تکنسین تماس بگیرید. پیشنهاد می کنیم موارد زیر را برسی کنید و در صورت عدم رفع مشکل، با تکنسین حرفه ای تماس (۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸) بگیرید. چرا ماشین ظرفشویی بوش تمیز نمیشوره ؟

۱- بارگیری بیش از حد ظروف

اگر بیش از حد ماشین ظرفشویی تان را پر کنید، فضای کمی برای رسیدن آب و مواد شوینده به هر ظرف می رسد. همچنین احتمال بیرون زدن قفسه و مسدود کردن مسیر بازوهای آب پاش نیز بالا می رود. هنگامی که ماشین ظرفشویی بوش شما ظروف را کثیف می شوید، این نکات را امتحان کنید:

  • بین ظروف فاصله کافی بگذارید: این به این معنی است که در هر شکاف قفسه، یک ظرف قرار دهید. قاشق و چنگال ها را نیز کنار هم در سبد قرار دهد تا پراکنده نشوند. برای رسیدن بهتر آب و مواد شوینده، مطمئن شوید کاسه ها روی هم قرار نگرفته اند.
  • بازوهای آب پاش را مسدود نکنید: مطمئن شوید که ظروف بارگذاری شده زیر قفسه آویزان نشوند و مسیر بازوهای آب پاش را مسدود نکنند. ظروف بلند را در امتداد قفسه پایین قرار دهید تا مانع چرخش نشوند.
  • ظروف بزرگ را در قفسه بالایی قرار دهید: این کار باعث می شود که بازوهای آب پاش مسدود نشوند.

بیشتر بخوانید: روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی بوش

۲- ظرفشویی به تمیز کردن و نگهداری نیاز دارد.

علت کثیف شستن ماشین ظرفشویی بوش و بوی نامطبوع می تواند نشانه ای از نیاز دستگاه به رسیدگی باشد. تمیز کردن فیلتر، بازوی آب پاش و مخزن، بسته به میزان استفاده شما باید بین هر ۱ تا ۳ ماه صورت گیرد. این کار باعث از بین بردن بو و تمیزتر شدن ظروف می شود. در پایین روش تمیز کردن هر بخش ظرفشویی بوش را آورده ایم.

  • تمیز کردن فیلتر ظرفشویی بوش: فیلتر و صفحه روی آن را برداشته و زیر آب داغ جاری بشویید. قبل از اتصال مجدد، زباله و کثیفی های آن را با مسواک و شوینده ملایم تمیز کنید. از عکس های زیر به عنوان راهنما استفاده کنید.

تمیز کردن وان یا مخزن ظرفشویی بوش: از یک پاک کننده ظرفشویی بوش استفاده کنید و یک چرخه تمیز کردن با آب داغ اجرا کنید. از طرف دیگر، می توانید ۳ فنجان سرکه سفید را در کف ظرفشویی خالی بریزید و یک چرخه شستشو با آب داغ را اجرا کنید. این کار نه تنها باعث تمیز شستن ظروف می شود، بلکه بوی بد را نیز از بین می برد.

تمیز کردن بازوی آبپاش ظرفشویی بوش: بازوهای آب پاش بالا و پایین را برداشته و هر دو را زیر آب گرم بشویید تا کثیفی ها از بین برود. قبل از جایگذاری، از یک خلال دندان برای پاک کردن سوراخ های بازوی اسپری استفاده کنید.

۳- مشکلات مرتبط با شوینده

مشکلات مرتبط با شوینده، می توانند یکی از علت های کثیف شستن ماشین ظرفشویی بوش باشد. همیشه از مواد شوینده ماشین ظرفشویی با کیفیت استفاده کنید؛ اگر نمی دانید چه برندی تهیه کنید، به مقاله بهترین قرص های ماشین ظرفشویی در سال ۲۰۲۲ سر بزنید. آنزیم های شوینده ها، به حل کردن ذرات غذا و کاهش لکه های ناشی از سختی آب کمک می کنند.

با این حال، اگر کشوی تلگراف در طول چرخه شستشو باز نشود، بهترین شوینده هم کمکی نخواهد کرد. پس از شستشو، کشوی تلگراف را برسی کنید و هرگونه باقی مانده شوینده را که می توانید باعث باز نشدن درب شود را، بردارید. اگر ظروف کثیف اند و شوینده های داخل محفظه استفاده نشده اند، ممکن است جاپودری نیاز به تعویض داشته باشد. برای تعویض کشوی تلگراف ظرفشویی خود با شماره های زیر تماس حاصل کنید:

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24
تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران

۴- اختلال در تامین آب

ماشین ظرفشویی به آب گرم کافی برای تمیز کردن ظروف نیاز دارد تا نه تنها ذرات غذا را از بین ببرد، بلکه باقی مانده مواد شوینده را نیز بشوید. اگر متوجه شدید که دستگاه شما کف ظروف را آبکشی نمی کند و اقلام کثیف هستند، ممکن است علت تمیز نشدن ظروف در ظرفشویی بوش خود را کشف کرده باشید. نقص در سیستم تامین آب، مشکلی رایج است که ظرفشویی را با کمبود آب مواجه می کند.

این مشکلات می توانند بر تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش تاثیر بگذارند.

  • دمای پایین آب: عملکرد ماشین ظرفشویی زمانی به خوبی صورت میگیرد که دمای آب حداقل ۱۲۰ درجه سانتی گراد باشد. آبگرمکن خانه خود را برسی کنید تا مطمئن شوید این مقدار حرارت را تامین می کند. پیشنهاد می کنیم قبل از روشن کردن ظرفشویی، شیر داغ سینک را باز کنید تا آب داغ سریعتر در دسترس دستگاه قرار گیرد.
  • فشار کم آب: شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی بوش، حداقل به ۲۰ PSI آب نیاز دارد. اگر فشار آب کم باشد، ممکن است شیر ورودی آب به اندازه کافی باز نشود و قدرت تمیز کنندگی دستگاه کاهش یابد. اگر جریان سینک آشپزخانه شما کم است، فشار آب منزل تان باید توسط یک تکنسین حرفه ای برسی شود.
  • خرابی بازوی آبپاش: زمانی که بازوی آبپاش کار نکند، آب به طور یکنواخت پخش نمی شود و ظروف کثیف می ماند. در این مواقع، بازوی آب پاش باید تعویض گردد.
  • خراب بودن شیر ورودی آب: حتی اگر آب فشار کافی داشته باشد، نقص عملکرد شیر ورودی می تواند از جریان یافتن آن جلوگیری کند. اگر شیر ورودی آب دارای نقص قابل مشاهده است، باید توسط مولتی متر تست شده و در صورت نیاز مطابق مقاله آموزش تعویض شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی تعویض گردد.
خرابی شیر ورودی اب ظرفشویی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 20 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری