جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ
۲۳ مرداد ۱۴۰۰

علت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ

علت مکش جاروبرقی سامسونگ چیست؟ ممکن است تا حالا بارها با این مشکل مواجه شده اید, اما دلیل این مشکل چیست? دلایل زیادی وجود دارد که باعث کم شدن مکش جاروبرقی شما میشود برای برطرف کردن این مشکل ما راهکارهایی را در این مقاله برای شما ما بیان کردیم پس بهتر است تا انتهای این مقاله همراه سایت تعمیراتو۲۴ باشید.

مکش جاروبرقی چیست؟

 

در موتور جاروبرقی یک فن وجود دارد;که قدرت مکش جاروبرقی را تولید می کند.

علت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ و راه حل های آن چیست؟
همانطور که گفتیم, علت کم شدن مکش دلایل زیادی دارد که ما در ادامه به شما خواهیم گفت.

علت اول : تنظیم نبودن کفی جاروبرقی سامسونگ.

 

یکی از ساده ترین علت کم شدن مکش جاروبرقی, می‌تواند تنظیم نبودن کفی جاروبرقی باشد. یا ارتفاع کافی از سطح زمین ممکن است زیاد باشد, برای همین وقتی که جارو می کنید, آشغال ها به درون مخزن یا کیسه انجام نمیشود. راهکار این مشکل این است که با استفاده از دکمه یا اهرم موجود روی کفی, می توانید آن را تنظیم کنید تا آشغال ها را بتواند به خوبی جمع کند. این را در نظر بگیرید که کفی را در پایین ترین سطح نرسانید, چون ممکن است جارو کشیدن برای شما سخت شود.

 

علت دوم: پر بودن کیسه جاروبرقی و کثیف بودن فیلتر

 

یکی از دلایلی که اکثراً در بیشتر جاروبرقی ها می بینیم و باعث کم شدن مکش جاروبرقی است, پر بودن کیسه جاروبرقی و کثیف بودن فیلتر است. اگر با یکی از این دو مشکل روبرو شده اید, قطعاً با کاهش کم شدن و ضعیف شدن عملکرد جاروبرقی روبرو خواهید شد. برای برطرف کردن این مشکل باید کیسه جاروبرقی را خالی کنید و فیلتر آن را تمیز کنید, تا به اصطلاح جاروبرقی تان نفس بکشد. بعد از تمیز کردن فیلتر و کیسه به احتمال زیاد مکش جاروبرقی خوب می شود.

 

 

علت سوم: مسدود شدن لوله جاروبرقی سامسونگ

 


یکی از اصلی ترین قطعات جاروبرقی, لوله جاروبرقی است; که برای استفاده از جارو کردن آشغال ها به کار می رود. یکی از علت های کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ, ممکن است مسدود بودن لوله باشد یا سوراخ بودن لوله, باعث کم شدن مکش جاروبرقی میشود, هنگام نصب باید به لوله آن توجه کنید; که سوراخی نداشته باشد. برای برطرف کردن این مشکل یا لوله را تعمیر ویا تعویض کنید, بصورتی که دیگر هوا بیرون نرود.

 

علت چهارم: خراب شدن کیسه یا مخزن جاروبرقی سامسونگ

 


از دیگر دلایلی که باعث کم شدن مکش جاروبرقی, می‌شود می‌توان به تمیز نکردن, کیسه جاروبرقی و فیلتر آن اشاره کرد. کیسه و فیلتر در عملکرد دستگاه جاروبرقی, تاثیر زیادی دارد. به طوری که اگر فیلتر کثیف یا خراب باشد, مکش جاروبرقی کاهش می یابد. همین موضوع در مورد کیسه جاروبرقی هم صدق میکند. و شما باید هر دو یا سه بار کیسه جاروبرقی خود را بررسی کنید. شما می توانید با تمیز کردن کیسه جاروبرقی و فیلتر و یا تعویض آن, جلوی کم شدن مکش جاروبرقی را بگیرید. باید بدانیم که; بعضی از جاروبرقی ها کیسه ندارد و محفظه آن را باید, خالی کنید.

 


علت پنجم: خرابی غلتک یا برس جاروبرقی سامسونگ

 

از علت های دیگر می‌توان خراب شدن غلتک و یا برس جاروبرقی را نام برد. اغلب این مشکل را در بین جاروبرقی ها می توان دید. هر چند وقت یک بار توصیه میشود این قطعه را بررسی کرده و از نبودن و سالم بودن آن ,اطمینان حاصل کنید. اگر غبار آشغال ها و مو, درپوش آن را مسدود کرده باشد, باعث کم شدن مکش جاروبرقی میشود. بعضی از این برس هارا برای تمیز کردن, می‌توان از لوله جدا کرد و بعد سر جایش قرار داد. توجه کنید اگر این قطعات, خراب بودن تعویض آن بهترین کار است.


علت ششم: خراب شدن موتور جاروبرقی سامسونگ

 

از دیگر عوامل کاهش مکش جاروبرقی, خرابی موتور آن است. اگر صدای موتور برای شما غیرمعمول بود یا دستگاه خودکار در حین کار خاموش و روشن می شد; و یا داغ کرد و بوی سوختگی از آن خارج شد, یعنی موتور جاروبرقی آسیب دیده است. بهترین کار این است که دیگر از جاروبرقی استفاده نکنید. تعمیر موتور, کاری نیست که بتوانید خودتان, انجام دهید. اگر موتور جاروبرقی, خراب است باید تعویض و یا تعمیر شود. با این وجود که قبل از تعمیر کردن جاروبرقی, میتوانید تیغه فن پلاستیکی موتور;که مستقیماً به چرخ دنده های موتور متصل است را بررسی کنید. اما علت اصلی جرقه زدن موتور جاروبرقی چیست؟

 

علت هفتم: تمام شدن عمر جاروبرقی

 

استفاده از جاروبرقی های قدیمی که هنوز با آن کار می کنید, کم شدن مکش آن یک این امر طبیعی است. در کل اگر از جاروبرقی قدیمی خود راضی هستید, شاید با تمیز کردن فیلتر و کیسه هوا آن بتوانید, عملکرد آن را درست کنید.

 

علت هشتم: استفاده کردن نامناسب از جاروبرقی

 

به طور معمول روزانه یک یا دو بار, باید از جاروبرقی استفاده کنید. در غیر این صورت باعث کم شدن مکش آن روبرو خواهید شد. استفاده کردن زیاد از جارو برقی باعث کم شدن, طول عمر و مصرف زیاد انرژی آن می‌شود و کم شدن مکش را هم نیز به همراه دارد. بنابراین از جاروبرقی به اندازه مناسب بهتر است استفاده کنید.


سخن پایانی:


در این مقاله به علت های کم شدن جاروبرقی و راه کارهایی, برای افزایش مکش جاروبرقی پرداختیم. همانطور که گفتیم, کم شدن مکش جاروبرقی ممکن است, دلایل زیادی داشته باشدکه بیشتر آنها را می‌توانیم; با رسیدگی به آن برطرف کنیم. برای مشکلات دیگری که نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات دارد, به تعمیر کاران متخصص در این زمینه بسپارید. و اگر هم جاروبرقی قدیمی دارید, بهتر است به فکر یک جاروبرقی جدید, برای خودتان باشید; تا ذرات ریز را بتوانند جارو کند.

 

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری