جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
فیلتر ماشین لباسشویی چیست و در کجا قرار دارد؟
۱۷ خرداد ۱۴۰۱

فیلتر ماشین لباسشویی چیست و در کجا قرار دارد؟

فیلتر لباسشویی یکی از اجزای مهم دستگاه است و بر عملکرد صحیح و تخلیه آب لباسشویی، تاثیر می گذارد. فیلتر، الیاف پارچه ها، اشیای خارجی مثل دکمه و سکه ها و … را از وان لباسشویی خارج می کند. این قطعه مهم، در گذر زمان نیاز برای عملکرد صحیح، به تمیز کردن و تعویض دارد؛ طبیعتا برای این کار ابتدا باید مکان دقیق آن را بشناسیم. در ادامه با در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در تهران باشید تا بفهمیم فیلتر ماشین لباسشویی چیست و در کجا قرار دارد؟

فیلتر لباسشویی چیست؟

فیلتر لباسشویی وظیفه محافظت از پمپ در برابر تجمع پرز و سایر موانع را بر عهده دارد. خرابی یا مسدود شدن این قطعه مسئول مشکلات زیادی از جمله تمیز نشدن لباس ها، جمع شدن آب در درام، تخلیه نشدن آب ماشین و … است.فیلتر لباسشویی باید به طور مرتب تمیز و در صورت نیاز تعویض شود؛ اما قبل از تمیز کردن آن ابتدا باید بدانید دقیقا در کجا قرار گرفته است.

اگر با مشکلات تخلیه رو به رو هستید، می توانید از کمک تکنسین های تعمیرات ماشین لباسشویی بوش، ال جی، دوو، سامسونگ و … تعمیراتو۲۴ در تهران برخوردار شوید. شماره های زیر برای خدمات با کیفیت، با ضمانت قیمت و دارای گارانتی در تهران در نظر گرفته شده است.

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

فیلتر ماشین لباسشویی چیست و در کجا قرار دارد؟

همانطور که گفته شد، برای تمیز کردن و یا تعویض فیلتر لباسشویی خود ابتدا باید محل دقیق قرارگیری آن را بدانید. سریع ترین راه برای پیدا کردن فیلتر دستگاه، مراجعه به دفترچه راهنمای محصول است. اگر به دفترچه دسترسی ندارید، فیلتر لباسشویی شما احتمالا جایی در محل های زیر است:

  • در جلوی ماشین لباسشویی، پشت یک دریچه کوچک
  • در انتهای شلنگ تخلیه
  • زیر پوشش همزن مرکزی لباسشویی
  • در امتداد لبه بالایی درام ماشین

همچنان در پیدا کردن فیلتر لباسشویی خود مشکل دارید؟ این احتمال را در نظر بگیرید که شاید لباسشویی شما اصلا فیلتر نداشته باشد. اکثر لباسشویی های جدید با راندمان بالا، به فیلتر پمپ متکی هستند که خود به خود تمیز می شود؛ این به این معنی است که نیازی به تمیز کردن آن نیست.

با این حال، اگر لباسشویی شما جدید نیست، می توانید راهنمای مخصوص هر برند ماشین را در زیر مطالعه کنید. ما مکان دقیق فیلتر هر ماشین لباسشویی را به طور دقیق توضیح داده ایم.

فیلتر تخلیه لباسشویی های درب از بالا

فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ در کجا قرار دارد؟

در ماشین های درب از جلوی سامسونگ، فیلتر در قسمت پنل و درب دسترسی کوچک جلوی ماشین قرار گرفته است. اگر به راحتی نتوانستید آن را به راحتی باز کنید، از پیچ گوشتی بهره بگیرید؛ زیرا برخی از مدل لباسشویی ها، چفت های محکم تری دارند.

بعد از این که درب را باز کردید، فیلتر را می بینید. قبلا از باز کردن و تمیز کردن فیلتر، مطمئن شوید که یک تشت یا ظرف برای جمع آوری آب، داشته باشید. اگر در حین چرخه شستشو نیاز دارید که فیلتر را باز کنید، باید کمی لباسشویی را به عقب متمایل کنید و سطل را زیر فیلتر بگذارید. سپس با باز کردن پیچ فیلتر، آب را تخلیه کنید.

فیلتر در لباسشویی های درب از بالای سامسونگ، به راحتی قابل تمیز کردن هستند و در زیر همزن قرار دارند. اگر پوشش همزن قابل جدا سازی است، نزدیک قسمت پایینی آن را که به وان متصل است را برسی کنید. در برخی از مدل ها، باید همزن مرکزی را با ابزار باز کنید.

همچنین بخوانید: چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟

فیلتر ماشین لباسشویی ال جی چیست و در کجا قرار دارد؟

پس از برسی فیلتر لباسشویی های محبوب سامسونگ، به سراغ ریست کردن ماشین های ال جی می رویم. ماشین لباسشویی های درب از جلو ال جی، مجهز به فیلتر هستند که وظیفه محافظت از پمپ تان را بر عهده دارند. ال جی توصیه می کند که فیلتر پمپ تخلیه را به صورت ماهانه تمیز کنید.

فیلتر پمپ ماشین لباسشویی های درب از جلوی ال جی، در قسمت پایین و سمت چپ دستگاه، زیر درب دسترسی قرار دارد. این در معمولا با کشیدن به سمت بیرون، باز می شود.

قبل از هرگونه اقدام، مطمئن شوید که دستگاه خالی و خاموش است و تمام آب درام تخلیه شده است. در جلوی پنل دسترسی لباسشویی تان یک ظرف قرار دهید تا آب در آن بریزد. ابتدا شلنگ تخلیه را خالی کنید و سپس در جای خود قرار دهید. سپس فیلتر پمپ را با چرخاندن در جهت عقربه های ساعت، جدا کنید. سپس فیلتر را تمیز کنید و در نهایت تمام این پروسه ها را برعکس انجام دهید. سعی کنید فیلتر لباسشویی سامسونگ خود را به صورت دوره ای برسی کنید، مخصوصا اگر خطای OE را نشان می دهد.

اگر در تمیز کردن یا تعویض لباسشویی تان هر گونه مشکلی را تجربه کردید، می توانید تعمیر لباسشویی تان را به افراد کاربلد تعمیراتو۲۴ بسپارید.

فیلتر ماشین لباسشویی چیست و در کجا قرار دارد؟

فیلتر لباسشویی ماشین های بوش در کدام قسمت است؟

اگر به جلوی ماشین های درب از جلوی بوش دقت کنید، بلافاصله دریچه فیلتر تخلیه را خواهید دید. در اکثر مدل ها، درب دسترسی فیلتر در گوشه سمت راست پایین بدنه ماشین قرار دارد. در مدل های قدیمی بوش، واشر توسط درب پوشانده نمی شد و بیرون بود، اما اکنون در تمام مدل های درب وجود دارد.

این دریچه مستطیلی را می توانید با ناخن یا دست تان به راحتی باز کنید. پس از باز کردن این دریچه، محافظت فیلتر را می بینید که با کمی فشار به راحتی باز می شود.

در لباسشویی های درب از بالای بوش، فیلتر تخلیه در قسمت گوشه پایینی سمت چپ قرار دارد. این فیلترها معمولا پشت دری گرد یا مربعی هستند و درست مانند فیلترهای ماشین درب از جلو باز می شوند.

توجه داشته باشید که در برخی مدل های محدود برند بوش که در قبل از سال ۲۰۰۵ عرضه شده اند، فیلتر تعبیه نشده است.

سوالات رایج

آیا ممکن است ماشین لباسشویی من فیلتر نداشته باشد؟

بله. در برخی از ماشین های جدید راندمان بالا، فیلتر در پمپ تعبیه شده و به صورت خودکار تمیز می شود. اگر از این مدل ماشین ها استفاده می کنید، خوب است هر چند وقت یک بار، دستگاه را خالی روشن کنید تا زباله و پرزهای اضافی از فیلتر حذف شوند.

هر چند وقت یک بار باید فیلتر تخلیه را تمیز کنیم؟

زمان تمیز کردن فیلتر تخلیه، حداقل هر سه ماه یک بار است و برای این کار به مواد شوینده و آب گرم احتیاج دارید.

گرفتگی فیلتر تخلیه چه علائمی دارد؟

آرام تخلیه شدن آب مصرفی، تخلیه نشدن آب داخل درام، نشان دادن کد خطا هنگام تخلیه و تمیز نشدن لباس ها، می تواند از علائم گرفتگی فیلتر باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 4 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری