جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
لیست ارورهای ظرفشویی پاکشوما
۶ بهمن ۱۴۰۱

لیست ارورهای ظرفشویی پاکشوما  + راه برطرف کردن آنها

ماشین ظرفشویی های پاکشوما توانسته اند در مارکت ایران خوب بدرخشند و عملکرد خوبی از خود به جا بگذارند. این دستگاه ها در اکثر شرایط بدون مشکل کار می کنند، اما گاهی اوقات ممکن است ارورهای مختلفی را نشان بدهند. اگر هرگونه اروری مانند e1 ، e4 ، ed و … روی ماشین ظرفشویی شما نمایش داده شد، نگران نباشید! ما در تعمیراتو۲۴، مرکز مجاز تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما تهران، لیست کامل خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما و راه های برطرف کردن آن را آورده ایم.

در این مقاله خواهید خواند:

  • لیست خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما جدید و قدیمی
  • ارور E1 ، E2 ، E3 ، E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما
  • ارور ED ، IE و OE  در ماشین ظرفشویی پاکشوما
  • ارور e8 ظرفشویی پاکشوما

لیست کد های خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما

در جدول زیر می توانید به صورت خلاصه علت ارور و خطاهای ماشین ظرفشویی پاکشوما را ببینید.

ارورمعنی ارور ظرفشویی پاکشوما
E1اختلال در موتور دستگاه
E2بیش از حد پرشدن دستگاه با آب و یا عدم ورود آب به میزان لازم به مخزن
E3گرم نشدن و یا بیش از حد داغ شدن آب ماشین ظرفشویی
E4مشکل در تخلیه آب
E6مشکل در تخلیه آب
IEعدم ورود آب به مخزن
OEمشکل در تخلیه دستگاه
HEگرم نشدن و یا بیش از حد داغ شدن آب
TEاختلال در سنسور دما
PE یا PFاختلال در برق دستگاه
CDفعال بودن فن خشک کن (مشکلی وجود ندارد)
CLروشن بودن قفل کودک

ارور E1 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

یکی از ارورهایی که همه از آن واهمه دارند، ارور E1 است. این کد خطا نشان دهنده مشکل در موتور است و باید سریعا برای برطرف کردن آن اقدام کرد.

زمانی که ارور E1 در ماشین ظرفشویی های پاکشوما نشان داده می شود، چند حالت وجود دارد؛ یا موتور خراب شده و سوخته است، یا سوکت های آن آسیب دیده اند و یا موتور به اصطلاح قفل شده است. توجه داشته باشید که ارور E1 مشکلی جدی است و باید توسط تکنسین حرفه ای برطرف شود.

با تماس با شماره های زیر، از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در تهران و کرج برخوردار خواهید شد؛ خدمات تعمیراتو۲۴ سریع، با کیفیت، مقرون به صرفه و با ضمانت ۶ ماهه عرضه می گردد.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

ارور و خطای E2 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

زمانی که آب درون مخزن ماشین ظرفشویی کمتر یا بیشتر از اندازه مورد نیاز باشد، شما با خطای E2 رو به رو می شوید. معمولا خرابی سنسور آب (هیدروستات) و یا شیر ورودی آب دلیل این مشکل است.

سنسور آب سطح آب دستگاه را مشخص کرده و اطلاعات لازم را به برد اصلی می فرستد؛ بدین ترتیب برد دستور قطع یا جریان داشتن آب را می دهد.

معمولا با عوض کردن سنسور آب این مشکل حل می شود. پیشنهاد می دهیم از سلامت و باز بودن شیر ورودی دستگاه نیز اطمینان حاصل کنید. همچنین کم بودن فشار آب منزل شما نیز ممکن است باعث این مشکل گردد. در صورت نیاز، می توانید از مقاله آموزش تعویض شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.

ارور و خطای E3 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

زمانی که دمای آب به میزان لازم نرسد، شما با خطای E3 مواجه می شوید. معمولا اگر ترموستات خراب شود، آب دستگاه یا گرم نمی شود و یا بیش از حد داغ می گردد؛ به همین دلیل دستگاه از کار باز می‌ایستد و ارور نمایش داده می شود.

ترموستات وظیفه برسی دمای آب و ارسال اطلاعات به برد را دارد و در صورت وجود مشکل، اطلاعات اشتباه را می فرستد. بدین ترتیب هیتر به میزان لازم آب را گرم نمی کند و یا آب بیش از حد داغ می شود. مشکل ارور و خطای E3 در ماشین ظرفشویی های پاکشوما معمولا با تعویض ترموستات حل می شود. در صورت مواجهه با این خطا سریعا دستگاه را خاموش کرده و با تکنسین تماس (۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸) بگیرید.

اگر از دانش فنی مورد نیاز برخوردار هستید، برای شما خبر خوبی داریم! به کمک مقاله آموزش تست و تعویض ترموستات المنت یا ترمیستور ظرفشویی ممکن است بتوانید ارور E3 را به تنهایی در منزل رفع کنید!

ارور E4 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

معنی ارور E4 در ظرفشویی پاکشوما وجود مشکل در تخلیه است. اگر آب کثیف نتواند راه خود را پیدا کند، شما با این خطا مواجه می شوید. این ارور ممکن است به چند دلیل رخ دهد؛ خرابی پمپ تخلیه، انسداد فیلتر، انسداد و پارگی شلنگ تخلیه از دلایل اصلی ارور E4 هستند.

پیشنهاد می کنیم ابتدا مواردی مثل شلنگ تخلیه و فیلتر را برسی کنید و از سلامت آنها مطمئن شوید. سپس مقاومت پمپ را اندازه گیری کرده و در صورت نیاز از تکنسین برای تعویض آن کمک بگیرید.

تعمیراتو۲۴، خدمات فروش محصولات اورجینال لوازم خانگی را نیز ارائه می کند. برای خرید و قیمت پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی با شماره ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱ تماس بگیرید.

لیست خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما جدید و قدیمی

مقاله مرتبط: علت و معنی ارور E4 ماشین ظرفشویی پاکشوما (تخلیه نکردن ظرفشویی)

ارور E6 در ماشین ظرفشویی پاکشوما

ارور E6 در ماشین ظرفشویی پاکشوما به معنای مشکل در تخلیه آب است. علل این مشکل می تواند سوختن پمپ تخلیه، گرفتگی فیلتر و انسداد شلنگ تخلیه باشد. ممکن است مسیر تخلیه توسط باقی مانده های غذا مسدود شود و آب نتواند کامل تخلیه شود. پیشنهاد می کنیم ابتدا مسیر تخلیه را برسی و از عدم گرفتگی آن اطمینان حاصل کنید. همچنین مطمئن شوید شلنگ خوردگی، پارگی و خمیدگی ندارد.

اگر شلنگ تخلیه مشکلی نداشت، فیلترهای پمپ تخلیه ممکن است دلیل ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما باشد. اگر پس از امتحان راه های برطرف کردن ارور e6 ظرفشویی پاکشوما خود و برسی فیلتر متوجه شدید چیزی آن را مسدود نکرده است، از یک تکنسین برای برسی و تعویض پمپ کمک بگیرید.

تا بدینجا ارورهای ماشین ظرفشویی های جدید پاکشوما را برسی کردیم. در پایین ارور ظرفشویی پاکشوما قدیمی بدون نمایشگر را آورده ایم.

ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما

ارور IE در ماشین ظرفشویی های قدیمی پاکشوما رایج است. این ارور به معنی نرسیدن سطح آب مخزن به مقدار مورد نیاز می باشد.

مشکلاتی نظیر خرابی شیر ورودی (برقی)، کم بودن فشار آب منزل، بسته بودن شیر ورودی، انسداد شلنگ ورودی و سنسور آب می تواند سبب این خطا گردد.

ابتدا برسی کنید که آیا شیر ورودی کاملا باز باشد و فشار آب مناسب است. در غیر این صورت ممکن است لازم باشد شیر ورودی و یا سنسور آب تعویض گردد.

مقاله مرتبط : علت و معنی ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما چیست؟

ارور و کد خطای OE ماشین ظرفشویی پاکشوما

یک ارور و کد خطای رایج در ماشین ظرفشویی های قدیمی پاکشوما ، OE می باشد. این خطا زمانی نمایش داده می شود که شلنگ تخلیه و یا فیلتر مسدود شده و یا پمپ خراب شده باشد.

در ابتدا از باز بودن شلنگ تخلیه و تمیز بودن فیلتر مطمئن شوید. در غیر این صورت از تکنسین برای رفع مشکل کمک بگیرید. در صورت نیاز به شماره رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارور TE ماشین ظرفشویی پاکشوما

زمانی که دمای آب بیش از حد بالا برود و یا اصلا گرم نشود، این ارور نمایش داده می شود. معمولا علت ارور TE در ماشین ظرفشویی های قدیمی پاکشوما به دلیل خرابی سنسور دما است.

اگر آب بیش از حد داغ شود، به ظروف و قطعات داخلی آسیب می زند. در صورت مواجهه با این ارور سریعا دستگاه را خاموش کرده و از تعمیرکار کمک بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 18 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری