جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور یخچال اسنوا
۱۰ خرداد ۱۴۰۲

خطا و ارور های یخچال ساید بای ساید اسنوا

امروزه محصولات خانگی اسنوا بسیار بین خانواده های ایرانی مصرف می شوند و از محبوبیت خوبی نیز بین مردم برخوردار هستند. یکی از محصولات خوب این برند یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا است. اسنوا یکی از بهترین برندهای داخلی است و جزو پرفروش ترین ها هم محسوب می شود. در این مقاله می خواهیم در باره کدهای خطا و ارور های یخچال فریزر اسنوا مثل e14 ، er ، e07 ، f9 ، fa و… صحبت کنیم. تمامی این علامت های روی صفحه نمایش یخچال ساید اسنوا نشانگر کارکرد درست یا غلط دستگاه می باشند.

با پیشرفت روزانه تکنولوژی اکثر وسایل خانگی هم با این پیشرفت همگام شده اند و تغییرات ساختاری خوبی پیدا کرده اند. تقریبا تمام وسایل خانگی دارای صفحه نمایشگر هستند که برنامه های کار دستگاه را نمایش می دهد. در صورتی که مشکلی در یخچال به وجود بیاید، نمایشگر کدهای خطای مربوط به آن را نشان می دهد. این مقاله توسط تیم تعمیر یخچال در تهران تعمیراتو۲۴ تهیه شده است.

ارور یخچال فریزر اسنوا

علت ارور های یخچال ساید بای ساید اسنوا 

یخچال های امروزی به سیستم خود عیب یابی مجهز هستند تا کاربر را در عیب یابی و شناخت ریشه مشکل کمک کنند. ارورهای یخچال در غالب حروف انگلیسی و عدد ظاهر می شوند؛ مثلا از رایج ترین ارور های یخچال اسنوا (ساید بای ساید ۸۱۰ و…) می توان به e14 ، er ، e07 ، f9 ، fa اشاره نمود. هر کدام از این کدها، نشانگر مشکلی در یک بخش یخچال هستند.

گاهی اوقات، کدهای خطا با ریست کردن یخچال از بین می روند؛ اما خیلی وقت ها برای رفع مشکل نیاز است با تکنسین تماس بگیرید. خدمات منصفانه، با کیفیت و ضمانت دار تعمیراتو۲۴ مختص برند اسنوا نیست؛ بلکه نمایندگی ما برای تعمیرات یخچال بوش، سامسونگ، ال جی و… نیز حاضر می باشد.

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

معنی ارور و خطا های ساید بای ساید در برند اسنوا

هر ارور و کد خطای یخچال ساید بای ساید اسنوا ۸۱۰ ، ۶۷۶ و … معنی خاصی دارد:

ارورمعنی
کد خطا F1این کد اخطار برای سرد نشدن اپراتور است و یا کلا این قسمت یخ زده و از برنامه خارج است.
کد خطا F2 سنسور داخل فریزر درست کار نمی کند. این مشکل را تعمیر کار می بایست با چک کردن سوکت سنسور و یا تعویض برد و سنسور برطرف کند.
کد خطا F3 این ارور خرابی سنسور یخچال را اعلام می کند در این ارور نیز تعمیرکار باید در ابتدا سکوت سنسور را بررسی کند و اگر نیاز بود سنسور و برد قدرت و کنترل را تعویض کند.
کد خطا F4 این کد از کار افتادن سنسور دیفراست را خبر می دهد.
کد خطا F5 در این کد دیفراست درست عمل نمی کند، المنت نیز قطع می باشد. در صورت دیدن این کد سریع فریزر را از برق بکشید.
کد خطا F6 این ارور خرابی آی سی حافظه اپروم را اعلام می کند و باید برد کنترلی تعویض شود.
کد خطا F8 در چنین حالتی فن فریزر مشکل پیدا کرده و باید توسط تعمیرکار چک شود.
کد خطا Hدر این ارور فریزر گرم شده و ممکن است گاز موتور کم شده و یا خالی شده باشد.
کد خطا H1 وقتی دمای فریزر گرم شده و به بالای ۹ درجه برسد، این ارور روی نمایشگر نمایان می شود. این ارور هم به دلیل کم شدن و یا خالی شدن گاز موتور روشن می شود.
کد خطا FAاین ارور معمولا به دلیل خرابی هیتر رخ میدهد. هیتر المنت وظیفه یخ و برفک زدایی را دارد. برای رفع ارور fa یخچال اسنوا باید هیتر را تعویض نمایید.
کد خطا FBارور FB یخچال اسنوا معمولا به دلیل مشکل در برد الکترونیکی رخ می دهد. برد یخچال قطعه بسیار حساسی است و باید حتما توسط تکنسین عیب یابی و تعویض گردد.
ارور e14 ساید اسنواارور e14 ساید اسنوا معمولا به دلیل خرابی سنسور ntc و مدار الکترونیکی یخچال شما می‌باشد. رفع این ارور نیازمند تخصص می‌باشد.

دیگر کدهای خطا یخچال اسنوا

اگر با علامت های دیگری روی صفحه نمایش یخچال ساید اسنوا خود مواجه هستید، به خواندن ادامه دهید!

ارور یخچال اسنوامعنی آن
ارور R1اگر سنسور یخچال دچار مشکل شود، با این ارور مواجه می شوید. ممکن است نیاز باشد برای تست و عیب یابی سنسور دما یخچال فریزر  خود اقدام کنید.
ارور RTدر صورتی که سنسور درجه حرارت دچار مشکل شود، با این ارور رو به رو می شوید. سنسور باید تست و در صورت نیاز تعویض گردد.
ارور DRاگر درب یخچال بیش از حد و به صورت مکرر باز شود، این ارور نمایش داده می شود. همچنین اگر سوئیچ درب خراب شده باشد، این خطا به اشتباه تشخیص داده می گردد.
ارور DF و DHمانند خطای قبلی، اگر درب یخچال بیش از حد و به صورت مکرر باز شود، این ارور نمایش داده می شود.  
ارور ESمیکروسوئیچ یخچال عیب پیدا کرده است. این قطعه باید تست و در صورت نیاز تعویض گردد.
ارور EAوقتی موتور یخساز معیوب شده باشد، با ارور EA یخچال اسنوا رو به رو می شوید.
ارور C1اشکال در کمپرسور یخچال و یا نشتی گاز. بهتر است سریعا با تکنسین تماس بگیرید.
ارور D2یکی از علامت های روی صفحه نمایش یخچال ساید اسنوا D2 است؛ باید بدانید که این کد خطا نیست، بلکه نشان دهنده فعال بودن یخ زدایی دستی می باشد. برای خاموش یا فعال کردن آن دکمه های ” FREEZER SET” و “REFRIGERATORE SET” را برای ۵ ثانیه بفشارید.
ارور EUاگر سوئیچ بال مرغی مشکل داشته باشد، این ارور نمایش داده می شود. این قطعه باید تست و عیب یابی گردد.

کارشناسان ما شما را تنها نمی گذارند! با مشکلات یخچال رو به رو هستید؟ با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری