جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
مشکلات رایج جاروبرقی ها و روش عیب یابی و تعمیر آن ها
۲۵ مرداد ۱۴۰۱

مشکلات رایج جاروبرقی ها و روش عیب یابی و تعمیر آن ها

کار اصلی جاروبرقی ها، تمیز نگه داشتن کفپوش خانه می باشد؛ از آنجایی که از این وسیله کاربردی تقریبا در تمام خانه ها استفاده می شود، احتمال به مشکل خوردن و خرابی آن ها نیز وجود دارد. بنابراین، شما باید با روش عیب یابی مشکلات رایج جاروبرقی ها آشنا باشید تا اگر اتفاقی افتاد، بدانید که چگونه آن را برطرف کنید.

مشکلات رایج جاروبرقی ها و روش عیب یابی آن ها

در این جا، لیستی از رایج ترین مشکلاتی که افراد با جاروبرقی شان تجربه می کنند، آورده شده است. علاوه بر این، تمامی علل ممکن و راه حل های برطرف کردن آن نیز، ارائه شده است.

در انتهای کار، اگر نتوانستید مشکل جاروبرقی تان را حل کنید، نگران نباشید، ما تا آخر با شما خواهیم بود.

تکنسین های تعمیر جاروبرقی ما، برای برطرف کردن مشکل دستگاه شما، آن هم در اسرع وقت و با مقرون به صرفه ترین قیمت، حاضر هستند. برای پر کردن فرم، روی لینک زیر کلیک کنید.

روشن نشدن جاروبرقی

یکی از مشکلات رایج جاروبرقی ها که هرکسی ممکن است با آن رو به رو شود، روشن نشدن کلی دستگاه است. دلایل احتمالی روشن نشدن جاروبرقی عبارتند از:

-اگر جاروبرقی شما به کلی روشن نمی شود، ابتدا چک کنید تا مطمئن شوید جاروبرقی به درستی به برق متصل شده است.

-اگر دستگاه به درستی به برق متصل است، ممکن است برد کنترل الکترونیکی جاروبرقی تان، یا همان PCB، سوخته باشد؛ در صورت سوختگی PCB، شما باید آن را تعویض کنید.

-یکی دیگر از مواردی که ممکن است دلیل روشن نشدن جاروبرقی باشد، کار نکردن فیوز حرارتی است. این قطعه منبع تغذیه موتور را قطع می کند.

-خرابی موتور نیز می تواند دلیل روشن نشدن دستگاه باشد. این اتفاق معمولا زمانی می افتد که موتور به علت گرم شدن بیش از حد، می سوزد. اگر از دانش فنی و مکانیکی برخوردار هستید، می توانید با استفاده از مقاله زیر، به تنهایی موتور جاروبرقی تان را تعویض کنید!

آسان ترین راه تعویض موتور جاروبرقی (آموزش صفر تا صد)

روشن نشدن جاروبرقی

از دست دادن مکش

اگر جاروبرقی شما مانند سابق تمیز نمی کند، به دلیل عدم مکش می باشد. دو دلیل اصلی برای مکش نداشتن جاروبرقی وجود دارد:

گرفتگی فیلتر هوا: اگر دلیل مکش نداشتن جاروبرقی شما گرفتگی فیلتر هوا باشد، نیازی به نگرانی چندانی ندارید. چرا که به راحتی می توانید آن را در خانه جدا و تمیز کنید.

مسدود شدن یا پارگی فیلتر خروجی: اگر فیلتر خروجی پاره یا مسدود شود، بر مکش جاروبرقی تاثیر منفی دارد. اگر متوجه آسیب دیدن آن ها شدید، باید برای تعویض آن ها اقدام کنید. در مقاله زیر، به طور کامل روش این کار را شرح دادیم.

چگونه مکش کم جاروبرقی را برطرف کنیم؟

-دیگر دلایل احتمالی مکش نداشتن جاروبرقی: گیر بودن زباله در لوله جاروبرقی نیز می تواند یکی از دلایل این مشکل رایج باشد. لوله جاروبرقی را جدا کرده و آن را صاف نگه دارید، سپس آن را از نظر هرگونه انسداد برسی کنید. برای برسی بیشتر، می توانید از چراغ قوه استفاده کنید.

در صورتی که نور چراغ نتواند کاملا از آن عبور کند، زمان آن رسیده که لوله جاروبرقی تان را تمیز کنید و از شر زباله ها و کثیفی های آن راحت شوید. با گرفتن آن زیر شیر آب، می توانید بیشتر آلودگی ها را از بین ببرید.

-برسی کیسه جاروبرقی: و در آخر، کیسه جاروبرقی تان را برسی کنید تا مطمئن شوید که پر نیست. اگر چنین بود، کیسه را جدا کرده و آن را تمیز کنید.

تمامی موارد را چک کردید، اما همچنان مشکل مشکل مکش جاروبرقی تان پابرجاست؟ گاهی اوقات، خرابی در موتور مکش نیز می تواند مسبب این اتفاق باشد. در این صورت، باید طبق مقاله زیر، برای تعویض موتور جاروبرقی تان اقدام کنید:

چگونه به تنهایی موتور جاروبرقی را عوض کنیم؟

از دست دادن مکش جاروبرقی

شکستن تسمه جاروبرقی

شکستن تسمه نیز یکی دیگر از مشکلات رایج جاروبرقی ها می باشد. متاسفانه، این مشکل قابل تعمیر نیست و فقط با تعویض قابل حل است.

اگر متوجه شکستگی تسمه شدید، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. متخصصان تعمیر جاروبرقی تعمیراتو۲۴، در سریع ترین زمان ممکن در منزل شما حضور پیدا می کنند و با قیمتی منصفانه، کاملا حرفه ای عیب جاروبرقی تان را برطرف می کنند.

ایجاد صدای خیلی زیاد از مشکلات رایج جاروبرقی ها

جاروبرقی ها تا یک محدوده ای صدا تولید می کنند که این طبیعی است. با این حال، گاهی اوقات ممکن است جاروبرقی شما شروع به ایجاد صداهای عجیب و بلندتر از همیشه کند.

دلایل مختلفی که می توانند باعث این مشکل شوند، عبارتند از:

انسداد: دستگاه شما ممکن است در نتیجه انسداد در سری، خرطومی و یا لوله، صداهای زیادی تولید کند. هرگونه انسداد می تواند جاروبرقی را مجبور کند که برای ایجاد مکش بیشتر، از نیروی بیش از حد معمولی استفاده کند که منجر به سروصدای بیشتر می شود. برای رفع مشکل سروصدای جاروبرقی، باید انسداد را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

مشکلات موتور: یکی دیگر از دلایل سروصدای جاروبرقی، مربوط به موتور است. چنین مسائلی می تواند در نتیجه جدا  شدن تسمه نیز رخ دهد. این گونه مشکلات، باعث یک جاروبرقی پر سر و صدا می شود. در صورت عدم رسیدگی، جاروبرقی ممکن است کار بایستد. سعی کنید مشکلات موتور و تسمه را برطرف کنید تا مشکل نویز برطرف شود.

آموزش تعویض زغال های موتور جاروبرقی |تنها در ۵ گام|

نشت هوا: درست مانند انسداد، نشت هوا نیز باعث می شود جاروبرقی از نیروی بیش از حدی برای حفظ مکش استفاده کند. این تلاش بیش از حد، باعث صداهای بلند و حتی عجیب دستگاه می شود. می توانید با پیدا کردن نقطه ای که دارای نشتی هوا است، نشتی را برطرف کرده و یا آن را تعویض کنید.

ایجاد صدای خیلی زیاد از مشکلات رایج جاروبرقی ها

نچرخیدن برس جاروبرقی

یکی دیگر از مشکلات عمومی و رایج جاروبرقی ها ، عدم چرخش برس تمیز کننده است.

-اگر هر یک از تسمه ها شکسته و یا بیش از حد کشیده شده باشد، برس تمیز کننده نمی تواند بچرخد. تسمه محرک و تسمه دندانه دار را برسی کنید تا مطمئن شوید که در شرایط مناسبی هستند. در صورتی خرابی، آن ها باید جایگزین شوند.

-علاوه بر این، ممکن است رول برس گیر کرده باشد. رول برس را بیرون بکشید و آن را به درستی تمیز کنید. اگر مجموعه رول برس شکسته و یا ترک خورده است، آن را تمیز کنید.

جاروبرقی را نمی توان به راحتی هل داد (روان نبودن حرکت)

مشکل حرکتی جاروبرقی، می تواند فرآیند تمیز کردن را بسیار سخت کند. اگر هل دادن و حرکت جاروبرقی شما دشوار است، ممکن است کفی جاروبرقی، تحت تاثیر تجمع کثیفی ها، حرکت روان خود را از دست داده باشد.

با کمک پولیش مبلمان، می توانید به سادگی کفی جاروبرقی تان را تمیز کنید تا حرکتی روان بر روی فرش و موکت داشته باشد.

در موارد جدی تر، حرکت نا سلیس جاروبرقی می تواند به دلیل تراز نبودن تسمه محرک ایجاد شود. این مشکل ممکن است نیاز به تعویض تسمه داشته باشد.

گرم شدن بیش از حد و ایجاد دود جاروبرقی

گرم شدن جاروبرقی تا حدی عادی است، به خصوص وقتی برای مدت طولانی، بدون وقفه روشن باشد. با این حال، گاهی اوقات ممکن است به حدی داغ شود که از آن دود خارج شود!

علت این امر می تواند ایراد در سیستم برق جاروبرقی باشد. توجه داشته باشید که برای تعمیرات برق جاروبرقی، باید با تکنسین تماس بگیرید و خودتان به تنهایی این کار را انجام ندهید.

شماره های نمایندگی تعمیرات تمامی برندهای جاروبرقی:

بوی سوختگی جاروبرقی

مشکل بوی سوختگی، یکی دیگر از مشکلات رایج جاروبرقی ها است که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند.

-بوی سوختگی، می تواند ناشی از سوختن تسمه لاستیکی، به دلیل از بین رفتن خاصیت ارتجاعی آن باشد. در کل، تسمه فرسوده شده باید تعویض شود.

برای رفع بوی سوختگی جاروبرقی، باید تسمه موتور را تعویض کنید. می توانید این کار را با باز کردن جاروبرقی، برای رسیدن به تسمه انجام دهید. سپس باید به دقت تسمه را جدا کنید.

پس از جدا کردن تسمه، می توانید آن را با تسمه جدیدتر و سفت تر تعویض کنید. همچنین قطعات لاستیکی سوخته موتور را نیز به آرامی تمیز کنید؛ به احتمال زیاد بوی سوختگی برطرف خواهد شد.

بوی سوختگی جاروبرقی از مشکلات رایج جاروبرقی ها و روش عیب یابی و تعمیر آن ها

خلاصه مطلب

روش عیب یابی مشکلات رایج جاروبرقی ها در این متن شرح داده شد. این مشکلات شایع عبارتند از: نیروی مکش کم، روشن نشدن جاروبرقی، صدای بیش از حد، گرم شدن بیش از حد، بوی سوختگی و نچرخیدن برس.

بسیاری از این مشکلات را می توان با تمیز کردن یا تعویض قسمت خاصی از دستگاه برطرف کرد. با این حال، گاهی اوقات بهتر است به دنبال یک متخصص برای تعمیر و عیب یابی جاروبرقی تان باشید.

در صورتی که نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، می توانید با کلیک بر روی آیکون واتس اپ زیر، با متخصصان ما در ارتباط باشید.

سوالات رایج

علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست؟

مشکل بوی سوختگی موتور، معمولا به دلیل فرسوده شدن و یا از بین رفتن خاصیت ارتجاعی تسمه موتور اتفاق می افتد. این مشکل نیاز به تعویض تسمه موتور دارد.

علت روشن نشدن جاروبرقی چیست؟

درست متصل نشدن جاروبرقی به برق، معمولا اولین دلیل این مشکل است. با این حال سوختگی برد کنترل الکرتیکی یا PCB، می تواند از دیگر دلایل این مشکل باشد.

علت داغ شدن بیش از حد جاروبرقی چه می تواند باشد؟

اگر جاروبرقی بیش از حد گرم شده و دود از آن بلند می شود، مشکل از سیستم برق آن است. رفع این مشکل نیاز به متخصص حرفه ای دارد.

چرا جاروبرقی بیش از حد صدا می دهد؟

معمولا انداد لوله، شلنگ و خرطومی، مشکلات موتور و نشتی هوا، از دلایل اصلی سروصدای زیاد جاروبرقی است.

چرا جاروبرقی مکش ندارد؟

مسدود شدن فیلتر هوا یا خروجی، پر شدن کیسه تخلیه، مسدود شدن لوله یا خرطومی، می تواند از دلایل ساده این مشکل باشد. با این حال مشکلات موتور، یکی از علل جدی مکش نداشتن جاروبرقی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری