جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۲۴ بهمن ۱۴۰۰

معرفی ارور های دستگاه پکیج و چگونگی رفع آنها

اگر پکیج شما هم دچار ایراد و خطای شده است که نیاز است مشکل را توسط تعمیرگاه ماهر پکیج برطرف کنید در این مطلب قصد داریم شما را با معرفی ارور های دستگاه پکیج آشنا کنیم که در هنگام مواجه شدن با این ارور ها علت و نحوه رفع آن ها را بدانید.

ارور یا کد خطا چیست؟

ابتدا لازم است که در مورد ارور یا کد خطا تعریف مختصری را داشته باشیم. در گذشته هنگامی که یک وسیله دچار مشکل خرابی می‌شد لازم بود که تعمیرکار دستگاه را باز کرده و تک تک قطعات آن را چک کند. این کار علاوه بر اینکه زمان زیادی را تلف می کرد باعث می شد که دیگر قطعات مختلف دستگاه دچار آسیب بیشتری شوند و خرابی تشدید گردد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در دستگاه‌های مختلف مانند پیکج ها سنسورهایی قرار داده اند و در صورتی که اگر اجزایی از دستگاه دچار مشکل شود بر روی صفحه نمایش موجود در پکیج کد خاصی نمایش داده شد می شود‌. معمولاً تعمیرکاران از تمام این ارورها آگاه هستند که می‌توانند در زمان کوتاهی مشکل پکیج شما را عیب یابی و تعمیر کنند. لازم به ذکر است که هر برند خاصی از پکیج دارای ارور های مختلفی می باشند و کدها در دستگاه های مختلف تشابه ندارند. در ادامه به انواع ارور هایی که در پکیج هایی با برند ها و مدل های مختلف وجود دارد اشاره شده است.

ارور های پکیج بوتان مدل ورونا

این مدل پکیج بوتان یکی از شرکت‌های معتبر در ایران است که در زمینه تولید انواع سیستم های گرمایشی از جمله: بخاری، آبگرمکن و پکیج فعالیت دارد و کیفیت محصولات این شرکت در مقایسه با برندهای خارج قابل قیاس می باشد. مهمترین ارور هایی که برای این مدل پکیج وجود دارد عبارتند از:

معرفی ارور های دستگاه پکیج- ارورهای پکیج بوتان مدل ورونا

 • ارور E01: هنگامی که شعله پکیج روشن نشود این ارور دستگاه ظاهر می گردد. علت روشن نشدن شعله پکیج می تواند به دلیل خراب بودن شیر گاز و جرقه زدن یا خراب بودن سنسور شعله باشد. برای برطرف کردن این مشکل از یک تعمیر کار متخصص در این زمینه کمک بخواهید.
 • ارور E02: زمانی که این ارور در این مدل پکیج نمایش داده می شود، دمای آب به حدی بالا رفته است که کابل دستگاه قطع شده است؛ در این مواقع تعمیر کار باید کلید و کابل دستگاه را با دقت مورد بررسی قرار دهد.
 • ارور E04: در مدار گرمایشی پکیج بالا بودن فشار آب منجر به بروز این ارور می گردد. در صورت بروز این خطا باید فشار و شیر پرکن را مورد بررسی قرار داد. اگر فشار پایین تر ۳ باشد، این ارور به آسانی برطرف خواهد شد.
 • ارور E07: در صورتی که سنسور دمای آب که یک قطعه اساسی در پکیج ها به شمار می رود دچار مشکل شود، پکیج این ارور را نمایش خواهد داد. همچنین قطع شدن سیمی که به این سنسور متصل باشد، نیز می تواند علت بروز این خطا باشد.
 • ارور E09: زمانی که آب در مدار گردش نداشته باشد در صفحه نمایشگر پکیج این ارور ظاهر می شود.
 • ارور E11: این خطا را هنگامی در پکیج مشاهده می کنیم که شیر گاز پکیج دچار ایراد شده باشد. در این صورت به حضور تعمیرگاه جهت بررسی شیر نیاز است.
 • ارور E28: زمانی که خطای متفاوتی در حرکت مشاهده شد اما یه آن رسیدگی نشود این ارور پی در پی تکرار شده و در نهایت در صفحه نمایشگر ظاهر خواهد شد؛ در این مواقع باید پریز را از برق جدا کرد و تعمیرکار پکیج را از این مشکل مطلع سازید.

ارور های پکیج بوتان مدل پرلا و پرلا پرو

 • ارور E1: این ارور نیز همچون ارور E01 پکیج بوتان مدل ورونا به علت عدم روشن شدن شعله، اتفاق می افتد که علت این مشکل می تواند، ناشی از خرابی سنسور شعله و شیر گاز باشد.
 • ارور E2: موجود مشکل در ترموستات پکیج منجر به بروز این ارور در دستگاه می‌شود که نیاز به برطرف کردن آن توسط تعمیرکار متخصص است.
 • ارور E4: در پکیج باید فشار آب مقدار ثابتی داشته باشد. درصورتی که این فشار تعادل نداشته باشد، این خطا نمایش داده می شود که بایستی برای بر طرف کردن آن، تنظیمات فشار را مورد بررسی قرار داد.
 • ارور E5 و E6: سنسور NTC یکی از اجزای مهم در پکیج است درصورتی که خراب شود، این ارورها نمایش داده می شوند.

ارورهای پکیج بوتان مدل روما

  • ارور A01: مشکلات مختلف در مشعل پکیج، باعث نمایش دادن این دستگاه می شود که باید مسیر خروجی احتراق، مشعل و غیره توسط تعمیرگاه متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.
  • ارور A02: بر روی مبدل پکیج کلید حرارتی وجود دارد که نقش مهمی را در این دستگاه ایفا می‌کند. اگر این کلید حرارتی به هر علتی دچار مشکل و اختلال شود، دستگاه این ارور را می دهند و نیاز به بررسی توسط تعمیرکار می باشد.
  • ارور A03: این خطا می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که از جمله می توان به بسته شدن فن ها، مسدود شدن ترموستات خراب شدن سنسور دمای فن، انسداد مسیر خروجی اشاره کرد. برای برطرف کردن این خطا لازم است از متخصص کمک بگیرید.
  • ارور A05: برد الکتریکی یکی از اجزای مهم دستگاه است که باعث کارکرد پکیج می شود. با خراب شدن برد الکتریکی پکیج از کار می افتد و با مشکلاتی مواجه خواهد شد. در صورتی که برد دچار مشکل شود در نمایشگر دستگاه این خطا نشان داده می شود.

ارور های پکیج ایران رادیاتور

از دیگر برندهای ایرانی در زمینه تولید انواع پکیج ایران رادیاتور است که محصولات با کیفیتی را وارد بازار کرد. در این پکیج به دلایل مختلفی ارورهایی ممکن است رخ دهد که عبارتند از:

 • ارور ۸۰: هنگامی که پمپ این پکیج خراب شود و یا کلید حد دستگاه دچار مشکل شود، همچنین دمای دستگاه اگر از مقدار ۱۵۰ درجه سانتیگراد بیشتر شود پکیج این خطا را می دهد. این خطا را می توان با اسید شویی دستگاه به صورت کامل از بین برد.
 • ارور ۷۰: اگر دمای پکیج بین ۸۹ تا ۱۰۵ درجه سانتی گراد باشد این ارور نمایش داده می شود که باید توسط سرویس کار با استفاده از اسید شویی مشکل را برطرف کرد.
 • ارور ۸۰ ۵۰: با خراب شدن سنسور NTC این ارور بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می‌شود.
 • ارور ۴۰ ۷۰: معمولاً با کم شدن فشار آب این خطا در دستگاه شما ظاهر می شود. با مشاهده این خطا می توانید شیر پر کن پکیج را تا زمانی که فشار در فشارسنج به مقدار یک برسد باز کنید.

ارور های پکیج بوش، یورومکس، کامفورت و سیلور

 • ارور A3: هنگامی که سیم سنسور قطع شده باشد و یا سنسور دود خراب باشد این ارور نمایش داده خواهد شد.
 • ارور A4: این ارور زمانی نشان داده می‌شود که پکیج فاقد فن باشد و سنسور دود فعال شده باشد.
 • ارور C1: زمانی که کنتاکت های پرشر سوئیچ دود در حین انجام کار کردن دچار مشکل شود پکیج این ارور را می دهد.
 • ارور C4: هنگامی که پکیج روشن می‌شود باید کنتاکت های پرشر سوئیچ نیز قطع شود، اگر این کنتاکت ها قطع نشوند این ارور در پکیج نمایش داده می شود.
 • ارور CC: زمان این ارور نمایش داده می شود که ارتباط ترموستات با برد پکیج قطع شود.

سخن آخر

ارور هایی که پکیج های مختلف می دهند بسیار بیشتر از مواردی است که در این مقاله به آن اشاره کرده‌ایم. درمورد تمام خطا ها نمی توان در این مطلب توضیح داد. اما تعمیرکاران پکیج و افرادی که در این حوزه کار می‌کنند در رابطه با تمام این ارور ها اطلاعات کافی دارند و می‌توانند به راحتی این خطا ها را برطرف می کنند.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر لوازم خانگی نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری