جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
معرفی بهترین بوگیر های یخچال
۶ فروردین ۱۴۰۱

معرفی بهترین بوگیر های یخچال

دلیل بوی بد یخچال مواد غذایی مانده و فاسد شده نیستند. به علت برودت هوای موجود در یخچال این مواد بوی خیلی کمی از خود ترشح می‌ نمایند. پس معمولا بوی بد یخچال از مواد مانده نیست. در چنین شرایطی، استفاده از بوگیر یخچال کارساز است. مدل‌های گوناگون یخچال‌ها ممکن است دچار این مسئله شوند. بنابراین فقط مدل و نوع یخچال تاثیر گذار نیست.

هرگز این نکته را از خاطر نبرید که یخچال شما می‌تواند از شرکتی باشد، اما به چنین مشکلی دچار گردد. بوی بد یخچال اکثرا در نتیجه استفاده اشتباه،کاربران می باشد. در این صورت دفترچه راهنمای یخچال می‌تواند به شما کمک مخصوصی کند؛ زیرا هر یخچالی یک سری فاکتور برای تنظیم دما و استفاده کردن دارد که باید بر اساس آن، از آن استفاده شود. بعلاوه مشکلات فنی یخچال نیز می‌توانند یکی از دلایل بوی بد یخچال شما باشند.

برای خرید بوگیر یخچال با قیمت مناسب و ارسال درب منزل، کافیست با ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

دلایل بوی بد یخچال و بوگیر یخچال

برخی عوامل هستند که در بوی بد یخچال شما موثر هستند. در صورتی که این موارد را برطرف نمایید، به احتمال زیاد مشکل یخچال شما حل خواهد شد. اگر با رفع موارد زیر بوی بد یخچال از بین نرفت، از بوگیرهایی که در پایین تر معرفی کردیم، استفاده کنید.

بوگیر یخچال
معرفی و قیمت بهترین بوگیر های یخچال

نقص فنی یخچال دلیل بوی بد یخچال

چه زمانی نیاز به بوگیر یخچال می باشد؟ در ادامه پاسخ خواهیم داد. قسمت‌های گوناگون یک یخچال احتمال دارد که دچار این مشکل شوند. موتور یخچال یکی از قسمت‌هایی می‌باشد که همواره ممکن است این مشکل را پیدا کند. علت بوی بد موتور یخچال ممکن است ناشی از عدم هوادهی صحیح باشد. زمانی که هوادهی موتور به صورت درست نباشد اینطور مشکلاتی رخ می دهد. هوادهی موتور یخچال به این شکل می باشد که اگر فضای موردنیاز برای هوادهی فراهم نباشد و همچنین محل قرارگیری موتور یخچال صحیح نباشد، به موتور یخچال آسیب‌های جدی وارد می گردد. بوی گاز یخچال هم یکی دیگر از دلایلی می باشد که در آشپزخانه باعث بوی بد نامطبوع می‌ شوند. همان گازی که در یخچال دلیل خنک نمودن یخچال است و به‌طور مداوم مشغول به کار می باشد. این قسمت از یخچال چنانچه دچار مشکل بوی نامطبوع شود، بوی نامطبوع را در ‌مدت طولانی ایجاد خواهد کرد.

اشتباهات مؤثر در تولید بوی بد یخچال

 مورد استفاده قرار ندادن از یخچال یک مورد بسیار مهم است. چنانچه یخچال بیشتر از سه روز کار نکند و خاموش باشد، بوی بد یخچال به وجود خواهد آمد. دلیل آن این است که داخل یخچال گرم می شود و وجود مواد غذایی درون آن بوی بدی را به دنبال خواهد داشت. چرا که سرعت فاسد شدن آن‌ها رو به افزایش خواهد رفت. همچنین گاز موجود در فضای پشتی یخچال دچار خراب شدن می گردد و تأثیر بسیار بالایی در تولید بوی نامطبوع یخچال داراست. همچنین خاموش بودن آن باعث می‌گردد که میله‌های خنک‌کننده پشت یخچال عمل نکنند.

تمیز کردن موتور یخچال

برای تمیز نمودن موتور یخچال باید کمی حساس‌تر برخورد کرد. موتور یخچال قلب آن می باشد. فضای کافی برای هوادهی آن را فراهم نمایید و  هر چند وقت یک‌بار آن را گردگیری کنید. مشکلات فنی این قسمت از یخچال را به متخصصان این زمینه بسپارید و خود به حل این مشکلات اقدام نکنید. یکی از دلایل بوی بد یخچال می‌تواند عدم کارکرد موتور یخچال باشد. همچنین تلاش نکنید یخچال را در گوشه‌ای از آشپزخانه قرار دهید. در این صورت کارکرد یخچال و هوادهی آن بهتر می باشد و یخچال عملکرد بهتری خواهد داشت.

چه موادی بوگیر یخچال به صورت طبیعی هستند؟

چه موادی بوگیر یخچال به صورت طبیعی هستند؟
معرفی و قیمت بهترین بوگیر های یخچال

استفاده از جو به عنوان بوگیر یخچال

یک لیوان پر از جو را درون یخچال بگذارید تا از شر بوی بد یخچال راحت شوید.

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین را روی یک کاغذ بریزید و در یخچال یا فریزر قرار دهید و تا بوگیری کامل بگذارید داخل یخچال باقی بماند. سعی کنید درب یخچال را بسته قرار دهید. بعد از بوگیری جوش شیرین را خارج کنید. برای بوگیری دائمی یخچال یک بسته جوش شیرین  خریده و در آن را مقداری باز بگذارید و در یخچال بگذارید. این روش تا زمانی که جوش شیرین داخل یخچال باشد بوگیری را به انجام می رساند.

 استفاده از سرکه

 سرکه سفید بسیاری از بوها را مانند جوش شیرین نابود می کند. مقداری سرکه را درون لیوان بریزید و داخل یخچال فریزر بگذارید.

استفاده از قهوه به عنوان بوگیر یخچال

دانه های خشک و تازه قهوه را درون یک کاسه سرباز بریزید و در یخچال بگذارید. بوی یخچال تا چند روز آینده از بین می رود.

خرید بوگیر یخچال

اگر راه های جایگزین جواب ندادند، می توانید برای خرید بوگیر یخچال اقدام کنید. مجموعه تعمیراتو۲۴، دارای بوگیرهای مخصوص یخچال می باشد که در کوتاه ترین مدت مشکل شما را حل می کند. برای خرید بوگیر یخچال با قیمت مناسب و ارسال درب منزل، با شماره ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱ تماس حاصل کنید.

این بوگیرها برای یخچال های بوش، ال جی، سامسونگ، دوو، آاگ، اسنوا، پاک شوما و… مناسب هستند.

خرید بوگیر یخچال
برای خرید با ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱ تماس بگیرید.

بوگیری با وانیل

چند گوله از جنس پنبه درست کنید و در عصاره وانیل خیس نمایید سپس درون یخچال بگذارید. این بوگیر یخچال روشی خانگی است.

بوگیری با پرتقال

یک عدد پرتقال را برداشته و قاچ کنید سپس درون یخچال قرار داده تا بوی ناخوشایند یخچال از بین برود .

زغال فعال، بوگیر یخچال

اینگونه ذغال را میتوانید از مغازه حیوانات خانگی یا داروخانه ها خریداری کنید و به عنوان بوگیر یخچال استفاده کنید. زغال را در یک کاسه بریزید و درون یخچال یا فریزر قرار دهید سپس درجه یخچال را در کمترین حالت (دمای) ممکن قرار دهید. پس از چند روز بوی ناخوشایند یخچال رفع می گردد.

پیشگیری از بوی بد یخچال

تمیز نمودن یخچال فقط به معنی دستمال کشیدن طبقات نمی باشد. تصور نمایید کل یخچال را به خوبی تمیز کرده باشید و دوباره مواد غذایی که خارج نموده بودید را به یخچال وارد کنید. نتیجه قابل پیشبینی است. ممکن است آلودگی در بسته بندی و موادغذایی وجود داشته باشد و تمام زحمات نظافت شما از بین برود. پس علاوه بر محفظه داخلی و خارجی یخچال، مواد غذایی، ظرف‌ها، کیسه‌ها و … را هم تمیز نموده و سپس وارد یخچال نمایید. همیشه غذاها را درون ظرف دربسته بگذارید. رها کردن غذاها مستقیما رابطه با بو گرفتن یخچال دارد. اگر زمانی مجبور به خاموش کردن یخچال بودید درب آن را بسته نگه ندارید. یک یخچال با در بسته بعد از گذشت زمانی قطعا بوی نا مطبوعی به خود می‌گیرد.

 برای اطمینان خاطر همه مواد غذایی را از یخچال خارج نمایید، فضای داخلی را پاک کنید و درب را باز بگذارید. غذاهای معطر را با بسته بندی مطمئن و محکم وارد یخچال نمایید تا بوی آن در فضا و سطح سایر مواد بنشیند. هر ماه یک بار زمانی را برای نظافت یخچال در نظر بگیرید تا از کثیفی، رشد باکتری و ایجاد بو پیشگیری گردد. برای کنترل بهتر مصرف غذاها، موادی که همیشه فراموش می‌کنید را جلوی دیدتان (مثلا در طبقه وسط قسمت جلو) بگذارید. همچنین می‌توانید یک برچسب تاریخ روی غذاها بچسبانید تا مهلت مصرف آن‌ها را به خاطر بسپارید. روکش‌های پلاستیکی مانند سفره را در تماس مستقیم با طبقه یخچال نگذارید؛ چون گاهی اوقات این کار باعث ایجاد بویی شبیه به مواد نفتی می‌ گردد.

اینستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری