جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
معرفی کامل اشکالات دستگاه تصفیه آب
۱۶ بهمن ۱۴۰۰

معرفی کامل اشکالات دستگاه تصفیه آب

امروزه دستگاه های تصفیه آب خانگی جای خود را کم کرد در خانه ها باز کردند و اغلب خانواده ها از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. این دستگاه هم مثل سایر لوازم خانگی، ممکن است دچار عیب ها و مشکلاتی شود، این مشکلات در اثر کار کردن زیاد و یا به علت اشتباهات افراد دچار خرابی می شود. در ادامه به معرفی اشکالات دستگاه تصفیه آب می پردازیم.

اشکالات دستگاه تصفیه آب

معمولاً به جز موضوع تعویض فیلتر تصفیه آب که باید آن را در زمان‌های مشخص شده انجام داد، گاهی ممکن است ایرادهایی برای این دستگاه به وجود بیاید. در ادامه، رایج ترین مشکلاتی که می تواند برای دستگاه تصفیه آب به وجود آید و نحوه عیب یابی و تعمیر آن را برای شما توضیح خواهیم داده ایم. برای دانستن این اشکالات با سایت تعمیراتو ۲۴ همراه باشید.

دستگاه تصفیه آب روشن نمی‌شود!

احتمالا این مشکل به اتصالات برق مربوط است و یا سوئیچ کنترل فشار بالا و یا سوئیچ کنترل فشار پایین دچار ایراد شده است. برای اطمینان باید اتصالات برق را چک شود و همچنین برق پمپ دستگاه ترانس تبدیل برق سوئیچ های کنترل فشار بالا و پایین فشار ورودی دستگاه باید مورد بررسی قرار بگیرد.

دستگاه روشن است ولی مرتب خاموش و روشن می‌شود!

هنگام بروز این مشکل احتمالاً نوسان در فشار آب و یا ایراد در قطعات وابسته به کنترل آب است. جهت عیب یابی این مشکل باید به ترتیب قطعاتی مثل: سوئیچ کنترل فشار آب بالا، سوئیچ کنترل فشار پایین، زانویی های سوپاپ دار هوزینگ ها، شیر یکطرفه شیر برقی شیر چهار طرفه تست شود.

دستگاه تصفیه آب بدون وقفه کار می‌کند!

معمولاً زمانی که دستگاه به خصوص منبع ذخیره آب آن پر شد، باید دستگاه متوقف شود. به همین علت عواملی که در فشار آب دخیل هستند باید کنترل شوند. عامل اصلی این مشکل می‌تواند، خود پمپ و سوئیچ کنترلر فشار بالا باشند. در صورتی که این دو، مشکلی نداشتند باید از وجود نشتی در مخزن و یا از سالم بودن مخزن تحت فشار دستگاه اطمینان حاصل شود. این موارد جهت عیب یابی و علت خاموش نشدن پمپ دستگاه باید تست شوند.

کم شدن کیفیت آب و یا کم شدن آب تصفیه دستگاه!

بیشترین علت کم شدن کیفیت آب تسویه دستگاه برای کم شدن فشار آن گرفتگی فیلترهای دستگاه است. هرچند عوامل دیگری مثل، گرفتگی منافذ عبور آب کم شدن فشار آب ورودی به دستگاه و یا ضعیف شدن پمپ هم می تواند، باعث بروز افت فشار سیستم شود. البته گاهی ممکن است هوزینگ، هوا گرفته باشد و باید دستگاه تصفیه آب را هواگیری کرد.

آب تصفیه شده مزه خوبی نمی دهد!

وقتی آب به خوبی تسویه نشود مزه خوبی نخواهد داد. مشکل می تواند از پست کربن یا فیلترهای کربن فعال باشد و همچنین شاید فیلتر دستگاه خراب آب شده و یا در جای خود قرار نگرفته است. موضوع دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل شود، گرفتگی پساب آب فاضلاب دستگاه، خرابی شیر چهار طرفه و یا باز بودن و خراب بودن شیر میکس می باشد.

معرفی اشکالات دستگاه تصفیه آب
معرفی بهترین دستگاه های تصفیه آب

در جریان بودن پساب هنگام خاموش بودن دستگاه!

بروز این مشکل یا به علت بالا بودن فشار آب ورودی دستگاه است و یا به دلیل خرابی شیر برقی می باشد.

دستگاه تصفیه آب صدای زیادی دارد!

علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب ممکن است به علت خراب بودن ناحیه ای از پمپ دستگاه باشد. در ابتدا باید پمپ دستگاه را بررسی کرد. اما گاهی می توان بروز این مشکل را به خاطر خرابی شیر چهار طرفه و یا فشار ورودی زیاد دستگاه هم دانست.

هوزینگ‌ها نشتی دارند!

معمولا اگر هوزینگ به درستی در جای خود محکم بسته شود نباید نشتی کند. اما اگر این هوزینگ ها به خوبی در جای خود محکم نشوند و شکستگی و یا ترک داشته باشند، این مشکل به وجود می آید. البته گاهی ممکن است اورینگ آب بندی هوزینگ، دچار مشکل شده باشد که باید تعویض شود.

بوی نامطبوع آب

زمانی که آب تصفیه شده دچار بوی نامطبوعی باشد، همانگونه که در بالا اشاره کردیم عیب میتواند از فیلترهای کربن باشد. ولی گاهی ممکن است مخزن ذخیره آب گرفته باشد و یا شلنگ های ارتباطی بو دهند که باید آنها را سرویس کرد.

طریقه هواگیری دستگاه تصفیه آب

در قسمت کم شدن فشار آب دستگاه تصفیه اشاره کردیم که احتمال دارد هوزینگ، هوا گرفته باشد. در این حالت باید اقدامات لازم جهت هواگیری دستگاه تصفیه آب انجام شود. برای انجام این کار، یک دکمه در پشت هر هوزینگ جهت هواگیری دستگاه در نظر گرفته شده است. لذا در صورتی که لازم به هواگیری بود، باید این دکمه را چندین بار فشار دهید و چند لحظه نگه دارید و سپس آن را رها کنید. نحوه تنظیم فشار دستگاه و هوا گیری اضافی هوزینگ به این صورت انجام می شود.

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر لوازم خانگی نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری