جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
نحوه تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما
۲۳ خرداد ۱۴۰۱

نحوه تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما

حتی اگر به صورت مرتب هم داخل لباسشویی تان را تمیز کنید، بعد از گذشتن مدتی، متوجه خواهید شد که لباس ها بعد از شستشو پرز می گیرند. علت این اتفاق در اکثر مواقع، مسدود و یا خراب شدن فیلتر تخلیه لباسشویی تان است. برای تمیز شدن لباس ها، بوی خوب گرفتنشان و همچنین پرز نگرفتن پارچه ها، باید به صورت دستی فیلتر تخلیه لباسشویی تان را تمیز، و در صورت نیاز تعویض کنید. در این مقاله از تعمیراتو ۲۴ به صورت اختصاصی نحوه تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما را برایتان شرح داده ایم.

فیلتر ماشین لباسشویی چیست؟

فیلتر تخلیه لباسشویی، قطعه ای بسیار مهم است که از ورود اجسام خارجی مثل سنجاق، دکمه و … به پمپ تخلیه جلوگیری می کند. این قطعه تضمین می کند که در روند تخلیه لباسشویی، تنها آب کثیف خارج می شود و هیچ چیزی مسیر تخلیه را سد نمی کند.

فیلتر لباسشویی، باید به طور مرتب (هر ۲ الی ۳ ماه یک بار) تمیز شده و در صورت نیاز تعویض شود. در هر ماشین لباسشویی، فیلتر تخلیه در جای مخصوصی تعبیه شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا  محل دقیق و نحوه تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما را برای شما شرح دهیم.

فیلتر تخلیه لباسشویی های پاکشوما

نحوه تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما

فرآیند تمیز کردن یا تعویض فیلتر تخلیه لباسشویی های پاکشوما، به چند بخش تقسیم می شود. در اولین گام شما باید بفهمید که این قطعه مهم، در کجای لباسشویی تان قرار گرفته است. برای تعمیر لباسشویی پاکشوما خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاهتان مراجعه کرده و یا هم آموزش گام به گام ما را دنبال کنید.

اگر موفق به تعویض فیلتر نشدید، با کارشناسان نمایندگی تعمیر لباسشویی ما تماس بگیرید تا خدمات ما را با ضمانت ۶ ماهه دریافت کنید!

تماس با تعمیراتو 24
نمایندگی تعمیر ظرفشویی سامسونگ در تهران

گام ۱٫ ایمنی

ابتدا لباسشویی تان را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید. همچنین مطمئن شوید که هیچ لباس یا آبی در داخل درام باقی نمانده است.

برای اطمینان بیشتر، در جلوی لباسشویی خود یک ظرف یا یک حوله قرار دهید تا اگر آبی خارج شد، محیط را خیس و کثیف نکند.

گام ۲٫ پیدا کردن فیلتر تخلیه

گام دوم نحوه تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما ، پیدا کردن این قطعه است. در لباسشویی های درب از جلوی پاکشوما، این قطعه در جایی در گوشه پایینی و سمت راست دستگاه نهفته شده است. در دستگاه های قدیمی تر و درب از بالای پاکشوما نیز، فیلتر تخلیه در زیر همزن قرار دارد.

اگر از دستگاه های درب از جلوی پاکشوما استفاده می کنید، در گوشه پایین و سمت راست ماشین، یک درب مستطیلی می بینید که فیلتر در زیر آن قرار دارد.

در صورتی که همچنان نمی توانید فیلتر تخلیه ماشین پاکشومای خود را پیدا کنید، خوب است از دفترچه راهنمای آن کمک بگیرید.

محل قرارگیری فیلتر تخلیه لباسشویی های پاکشوما

گام ۳٫ برداشتن درب

اگر توانستید درب مستطیلی پایین لباسشویی را پیدا کنید، باید آن را بردارید. معمولا به راحتی با کشیدن درب به بیرون، می توان آن را جدا کرد. در صورتی که در این کار ناموفق بودید، از ابزاری باریک، مانند پیچ گوشتی استفاده کنید. توجه کنید که این کار را باید به آرامی انجام دهید تا از آسیب به درب جلوگیری شود.

اگر از لباسشویی های درب از بالای پاکشوما استفاده می کنید، لازم نیست نگران باشید! چرا که در این مقاله به این دستگاه ها هم پرداختیم.

فیلتر تخلیه لباسشویی های درب از بالای پاکشوما، معمولا در زیر همزن آن قرار دارد. برای برداشتن آن باید درپوش همزن را جدا کرده، دستتان را داخل شفت ببرید تا پیچ ها را احساس کنید. این پیچ ها باید در جهت خلاف عقربه های ساعت چرخانده شوند تا بتوانید همزن را دربیاورید. پس از برداشتن همزن، می توانید درپوش فیلتر را خارج کنید.

گام ۴٫ برداشتن فیلتر

مرحله چهارم نحوه تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما ، برداشتن فیلتر است. حال که فهمیدید فیلتر در کجا قرار دارد و درپوش آن را جدا کردید، می توانید آن را به راحتی از جایش خارج کنید.

در صورتی که فیلتر گیر کرده و بیرون نمی آید، باید آن را با جابجایی آزاد کنید. تمیز نکردن طولانی مدت فیلتر و تجمع مواد شوینده ، می تواند علت گیر کردن فیلتر شود.

نحوه تعویض و تعمیر فیلتر ماشین لباسشویی پاکشوما

گام ۵٫ تمیز کردن فیلتر

در ابتدا، با یک دستمال پرزهای روی فیلتر را جدا کنید. سپس، فیلتر را به مدت ۱۰ دقیقه در مخلوط آب داغ و مواد شوینده بگذارید تا کمی نم بکشد. سپس با کمک یک برس یا مسواک قدیمی، تمام لایه ها و کثیفی های آن را بزدایید.

در صورتی که فیلتر لباسشویی شما به حدی کثیف شده بود که امکان تمیز کردن آن وجود نداشت، می توانید آن را با یک قطعه جدید تعویض کنید.

گام ۶٫ برسی داخل محفظه

خوب است قبل از جای گذاری دوباره فیلتر، داخل محفظه آن را نیز برسی کنید. اگر هرگونه پرز یا کثیفی در محفظه مشاهده کردید، می توانید از یک دستمال یا اسفنج مرطوب برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

گام ۷٫ در صورت نیاز، فیلتر را تعویض کنید.

اگر فیلتر تخلیه لباسشویی پاکشومای شما دچار هرگونه آسیب، شکستگی و … شده است، زمان آن رسیده که این قطعه را تعویض کنید. فیلترهای تخلیه لباسشویی قیمتی ندارند و به راحتی پیدا می شوند.

برای تعویض فیلتر، به همان روشی که قبل تر گفتیم عمل کنید و فیلتر را در بیاورید. در گام بعدی باید فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قبلی کنید. برای این کار کافیست فیلتر جدید را داخل محفظه خود بگذارید و در آن را سفت کنید.

گام ۸٫ قرار دادن فیلتر در محفظه

اگر فیلترتان نیازی به تعویض هم نداشت، کافیست فیلتر قبلی تان را بعد از خشک شدن، داخل محفظه قرار دهید و درب آن را محکم کنید. در لباسشویی های درب از بالای پاکشوما که فیلتر زیر همزن است، باید تمام کارهایی که در ابتدا کردید، به صورت معکوس انجام دهید؛ یعنی فیلتر را جای گذاری کنید، همزن را به جای قبلی اش برگردانید، پیچ ها را سفت کنید و درپوش را ببندید.

کلام آخر

فراموش نکنید که محل قرارگیری و فرآیند تعمیر لباسشویی هایی مثل سامسونگ، ال جی و … با پاکشوما فرق دارد؛ بنابراین تا حد امکان از آموزش های مخصوص هر برند استفاده کنید.

اگر در پروسه تعمیر یا تعویض فیلتر تخلیه لباسشویی تان به مشکل برخوردید، نیازی نیست نگران باشید. متخصصان تعمیر لباسشویی های پاکشومای تعمیراتو۲۴، برای خدمات رسانی در منزل شما حاضر هستند. برای دریافت خدمات تعمیر لباسشویی در تهران، کافیست در سایت ما فرم پر کنید.

درخواست سرویسکار فوری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 19 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری