جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی
۲۴ بهمن ۱۴۰۱

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

زمانی که ماشین ظرفشویی شما بوی بدی می دهد و ظروف را کثیف می شوید، باید مشکل را ریشه یابی کنید. ما به شما پیشنهاد می دهیم که در اولین مرحله، تمیز کردن فیلتر و مخزن ماشین ظرفشویی ال جی خود را امتحان کنید. با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا نحوه جرم گیری و تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی را شرح دهیم.

چرا باید ماشین ظرفشویی ال جی خود را تمیز کنیم؟

دانستن نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی به شما کمک می کند هم بوی بد دستگاه را از بین ببرید و هم ظروف تمیز و درخشانی داشته باشید.

زمانی که شما یک برنامه شستشو اجرا می کنید، معمولا ذرات غذا و زباله ها می توانند داخل دستگاه گیر کنند. این ذرات اغلب در فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی شما یا دیواره های وان و بازوهای آب پاش جمع می شوند. با گذر زمان، این ذرات باکتری های بدبویی تولید می کنند به به سرعت در محیط گرم و مرطوب تکثیر می شوند.

بدون تمیز کردن منظم ماشین ظرفشویی ال جی تان، این باکتری ها هم می توانند سبب بوی بد ظرفشویی شوند و هم می توانند باعث کثیف شسته شدن ظروف شما گردند. در ادامه، ما در مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تهران، نحوه جرم گیری و تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی را آورده ایم.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

نحوه جرم گیری و تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی

شما نیاز دارید که مرحله به مرحله پیش بروید و هر بار، یک بخش از دستگاه خود را تمیز کنید. در ادامه ما تمامی مراحل تمیز کردن فیلتر ، وان و بازوی آب پاش ماشین ظرفشویی های ال جی را آورده ایم.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

برخی ماشین ظرفشویی های ال جی دارای سیستم خود تمیز شوندگی هستند. اکثر دستگاه های ال جی بر اساس مقدار استفاده شما، نیاز دارند منظم تمیز شوند. همانطور که در طرز استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی ال جی  آبکشی و یا زدودن ذرات غذا از روی ظروف قبل از این که آن ها را داخل دستگاه بچینید، می تواند بر تعداد دفعات مورد نیاز بر جرم گیری تاثیر بگذارد. پیشنهاد می کنیم که به دفترچه راهنمای کاربر دستگاه خود مراجعه کنید تا بتوانید دقیقا مراحل تمیز کردن ظرفشویی تان را ببینید. با این حال، ما توضیحات عمومی این کار را آورده ایم.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی چگونه است؟

 1. قفسه پایینی ماشین ظرفشویی را بردارید.
 2. فیلتر استوانه ای را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 3. فیلتر را بلند کرده و خارج کنید. فیلتر توری فلزی را نیز بردارید.
 4. فیلترها را زیر آب جاری گرم بشویید. در صورت نیاز، به آرامی از یک اسکاچ و یا مسواک به همراه شوینده ملایم برای تمیز کردن بهتر فیلتر ظرفشویی ال جی استفاده کنید.
 5. به ترتیب، فیلترها را در جای خودشان بگذارید. فیلتر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا در جایشان قفل شوند.
تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی ال جی

بیشتر بخوانید: نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش

آموزش تمیز کردن وان ماشین ظرفشویی ال جی

زمانی که ذرات غذایی به دیواره های وان بچسبند، هم باعث ایجاد بوی بد می شوند و هم در فرآیند شستشوی ظروف تان مشکل ایجاد می کنند.

برای جرم گیری وان ماشین ظرفشویی ال جی با مایع سرکه سفید ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. یک فنجان سرکه سفید را داخل یک کاسه قابل شستشو بریزید.
 2. کاسه را در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید. توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی باید خالی باشد.
 3. یک چرخه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی را اجرا کنید. با نگه داشتن دکمه “Heavy” برای ۳ ثانیه، این چرخه فعال می شود.
 4. اگر دستگاه شما این برنامه شستشو را ندارد، کافیست یک چرخه شستشوی معمولی با آب داغ اجرا نمایید.

توجه داشته باشید که پاک کننده های زیادی این روزها برای جرم گیری ظرفشویی موجود هستند. این پاک کننده ها معمولا موثر واقع می شوند و استفاده از ان ها مشکل ندارد. برای جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی با مایع و پودر تمیز کننده، باید دستورالعمل های محصول را دنبال کرده و یک چرخه شستشوی عادی را اجرا نمایید. هرگز از مواد سفید کننده برای جرمگیری ظرفشویی خود استفاده نکنید!

جرم گیری ظرفشویی ال جی

بیشتر بخوانید: راه های جرم گیری ماشین ظرفشویی دوو

آموزش تمیز کردن بازوهای آب پاش ظرفشویی ال جی

بسیاری در جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی شان، تمیز کردن بازوهای آب پاش یا اسپری را فراموش می کنند. بسته به میزان استفاده تان از دستگاه، باید حداقل هر ۶ ماه یک بار آن ها را تمیز کنید. اگر قبل از گذاشتن ظروف داخل ظرفشویی آن ها را تمیز نمی کنید، باید هر ۲ ماه یک بار بازوهای آب پاشی را تمیز کنید.

سریع ترین و موثرترین نحوه جرم گیری و تمیز کردن ماشین ظرفشویی ال جی در پایین آمده است:

 1. بازوی اسپری پایینی را با کشیدن آن به سمت بالا در بیاورید. با چرخاندن مهره در خلاف جهره عقربه های ساعت و کشیدن آن به سمت پایین، بازوی آب پاشی بالایی را نیز باز کنید.
 2. از یک خلال دندان یا ابزار تیز برای جدا کردن ذرات غذای قابل مشاهده ای که روی سوراخ های بازو گیر افتاده اند، استفاده کنید.
 3. بازوهای اسپری را زیر آب جاری نگه دارید، مطمئن شوید که آب آزادانه بین سوراخ ها جریان دارد.
 4. پس از تمیز کردن و خشک شدن بازوها، آن ها را سرجایشان بگذارید. بازوی اسپری پایین را به پایین فشار دهید تا جا بیافتد. مهره بازوی اسپری بالایی را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا محکم شود.

تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در تهران

دکمه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

در برخی ماشین ظرفشویی های ال جی، دکمه جرم گیری دستگاه وجود دارد. برای پیدا کردن و فعال کردن دکمه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی ، کافیست دکمه Heavy را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

توجه داشته باشید که تنها زمانی این چرخه را فعال کنید که هیچ ظرفی داخل ظرفشویی نباشد. با کمک این چرخه، ظرفشویی قادر خواهد بود که خودش را تمیز و جرم گیری کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 14 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری