جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
نحوه ریست یخچال هاردستون
۲۷ خرداد ۱۴۰۱

نحوه ریست یخچال هاردستون

یخچال فریزرهای هاردستون، معمولا نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارند. با این وجود گاهی اوقات مشکل پیدا می کنند و نمیتوانند دمای خود را ثابت نگه دارند. زمانی که این اتفاق می‌افتد، ایمنی غذاها به خطر می افتد و ممکن است بر روی هزینه قبض ها، تاثیر بگذارد. در این مواقع شاید با خود فکر کنید که آیا یخچال های هاردستون، امکان تنظیم مجدد یا ریست را دارند؟ در ادامه با ما در تعمیراتو۲۴، نمایندگی تعمیر یخچال در تهران همراه باشید تا روش و نحوه ریست یخچال های هاردستون را برای شما شرح دهیم.

تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر یخچال در تهران آماده ارائه خدمات تعمیرات و سرویس انواع یخچال هاردستون می باشد.

ریست یخچال چیست؟

اگر یخچال هاردستون شما صداهای عجیبی ایجاد می کند، به دمای تنظیم شده نمی رسد و آنطور که باید کار نمی کند، ممکن است با ریست کردن کمپرسور مشکل حل شود.

توجه داشته باشید که همیشه ریست یخچال راه حل قطعی مشکلات نیست و فقط برخی عیوب را رفع می کند. همچنین هر یخچال شیوه بازنشانی مخصوص به خود را دارد و ریست یخچال های سامسونگ، ال جی، جنرال و … با هاردستون متفاوت است . با این حال در ادامه جزئیات نحوه ریست یخچال هاردستون را شرح داده ایم.

نحوه ریست یخچال هاردستون

قبل از ریست کردن یخچال تان مطمئن شوید که کمپرسور و یخچال به خوبی کار نمی کند. در صورتی که یخچال هاردستون شما علائمی مثل صدای غیر عادی، دمای خیلی پایین یا بالا، یخ زدگی و برفک، رطوبت بالا و مصرف انرژی بسیار بالایی دارد، احتمالا کمپرسور یخچال مسئول آن است.

در صورتی که کمپرسور شما به کلی خراب شده باشد، باید آن را تعویض کنید و با یک قطعه دیگر جایگزین کنید. اما بهتر است قبل این کار، شانس خود را با ریست کردن امتحان کنید.

برای ریست یخچال های هاردستون، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه ریست یخچال هاردستون

مرحله ۱٫ یخچال را از دیوار جدا کنید.

اگر پریز برق یخچال در پشت آن قرار دارد، باید یخچال را به بیرون بیاورید تا به آن دسترسی داشته باشید.

بیرون آوردن یخچال، زمان خوبی نیز برای تمیز کردن آن است. چرا که این مناطق معمولا با گرد و غبار و کثیفی پوشیده شده اند.

مرحله ۲٫ یخچال را از برق بکشید.

قبل از انجام هر اقدامی، یخچالتان را از برق بکشید. باید چند دقیقه منظر بمانید تا دستگاه کاملا خاموش شود. حتی اگر یخچال تان بلافاصله خاموش میشود، باز هم باید کمی صبر کنید؛ در غیر این صورت فرآیند بازنشانی یا ریست، به درستی انجام نخواهد شد.

در این مدت ممکن است صداهایی از یخچال تان بشنوید که طبیعی است؛ زیرا دستگاه در حال خاموش شدن است.

یخچال هاردستون

مرحله ۳٫ کنترل پنل را خاموش کنید.

این احتمال وجود دارد که یخچال و فریزر شما همچنان روشن باشد. بسیاری از یخچال ها این قابلیت را دارند که بعد از قطع شدن تصادفی برق هم روشن بمانند. به همین علت باید به کنترل پنل دستگاهتان سری بزنید و با استفاده از آن، یخچال را خاموش کنید.

شما در این مرحله نیاز دارید که پنل یخچال تان را خاموش کنید. دکمه خاموش با نشان “۰” یا “off” نام گذاری شده است.

هدف این است که مطمئن شوید که کاملا یخچال فریزرتان خاموش شده است تا به این ترتیب بتوانید بازنشانی را انجام دهید. اگر در مورد کنترل پنل یخچالتان هرگونه سوالی دارید، می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه نگاهی بیاندازید.

مرحله ۴٫ دوباره یخچال را به برق وصل کنید.

حال که یخچال شما کاملا خاموش شده است، می توانید شروع به ریست کردن و تنظیم مجدد کنید. در اولین قدم، پس از چند دقیقه یخچال را به پریز خود وصل کنید.

به یاد داشته باشید که سیم پشت یخچال با آب تماس پیدا نکند. اگر آبی روی سطح زمین دیدید، آن را خشک کنید و بعد سیم را به برق بزنید. اگر هم یخچال تان چندین سیم برق دارد، مطمئن شوید که تمام آن ها را متصل کرده اید تا دستگاه بتواند روشن شود.

مرحله ۵٫ دما را دوباره تنظیم کنید.

در مرحله بعدی که یخچال فریزر دوباره روشن می شود، باید تنظیمات دما را به حالت عادی برگردانید. اگر فراموش کرده اید که یخچال تان روی چه دمایی تنظیم شده بود، نگران نباشید. کافیست یخچالتان را روی ۴۰ درجه فارنهایت و فریزر را روی ۰ درجه فارنهایت قرار دهید.

اطمینان پیدا کنید که مرحله تنظیم دما را به درستی انجام داده اید. در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد و ثبات دمای فریزر و یخچال تان مختل میشود.

مرحله ۶٫ یخچال را به جای خود برگردانید.

اکنون میتوانید یخچال تان را دوباره به جای اول خود برگردانید و منتظر بمانید تا بفهمید آیا ریست کردن موفقیت آمیر بوده است یا خیر.

در این بین فراموش نکنید که بین یخچال و دیوار، مقداری فضا برای جریان داشتن هوا، فاصله بگذارید.

مرحله ۷٫ حداقل ۲۴ ساعت صبر کنید.

تمام اقداماتی که باید می کردید، انجام شده است اما حدود ۲۴ ساعت طول می کشد تا دمای موجود در یخچال شما تثبیت شود. در زمانی که منتظر هستید کمی صبر و حوصله به خرج دهید و درب یخچال را بسته نگه دارید تا در سریع ترین زمان ممکن خنک شود.

از آنجایی که یخچال در حال تنظیم و همگام شدن با دمای جدید است، باید به آن توجه زیادی داشته باشید تا از درست کار کردن آن اطمینان حاصل کنید. صداهای عجیب و غریب دستگاه می تواند نشانه مشکل اساسی باشد.

ریست کردن یخچال چه مشکلاتی را برطرف می کند؟

بسیاری از مشکلات احتمالی، با ریست کردن حل می شود. برای مثال، اگر یخچال فریزرتان به دمای تنظیم شده نمی رسد، ممکن است با تنظیم مجدد و ریست کردن بتوانید دما را تثبیت کنید.

همچنین ریست کردن در برخی موارد، می تواند کدهای خطای یخچال را برطرف و پاک کند. اگر بر روی نمایشگر یخچال تان کد خطایی را مشاهده کردید، این احتمال وجود دارد که با بازنشانی بتوانید آن خطا را پاک کنید.

در نهایت اگر یخچال تان به صورت پیوسته بوق می زند، شاید با ریست کردن بتوانید از شر این صدا خلاص شوید. البته مطمئن شوید که این صدای بوق به دلیل مشکل مهمی به صدا در نمی‌آید.

تعمیر یخچال هاردستون

آیا ریست کردن به یخچال آسیب می زند؟

خیر. تنظیم مجدد یا ریست کردن دوره ای، به دستگاه آسیبی نمی رساند. با این حال اگر به صورت مکرر یخچال را از پریز جدا کرده و دوباره وصل کنید، ممکن است به کمپرسور و موتور آن آسیب بزنید.

علت این آسیب، فشار زیاد بر روی موتور است؛ چرا که کمپرسور باید برای جلوگیری از یخ زدن یا گرم شدن بیش از حد کویل ها، فشار ثابتی را حفظ کند و با هر بار قطع و وصل برق، فشار و دماها مختل می شوند.

نوسانات دمایی در اثر قطع و وصل مجدد برق، فشارهای غیر ضروری بر روی دستگاه وارد می کند. برای جلوگیری از هرگونه آسیب، تنها در صورت لزوم یخچال را از برق بکشید و ملاحظات ایمنی ذکر شده در زیر را رعایت کنید.

در حین ریست کردن یخچال چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای جلوگیری از هرگونه آسیب به خودتان و دستگاه، نکات ایمنی زیر را رعایت کنید.

  • هرگز از پریزهای خراب، غیر استاندارد و یا معلق استفاده نکنید.
  • هرگز سیم یخچال را با کشیدن جدا نکنید.
  • برای جدا کردن یخچال از برق، همیشه دوشاخه را محکم بگیرید و مستقیم به عقب بکشید.
  • اگر سیم برق آسیب دیده است، از یک تکنسین مجرب بخواهید آن را عوض کند.
  • هنگام جابجای یخچال مراقب سیم باشید.
  • اگر زمین خیس شده است، آن را خشک کنید و از کفپوش های مخصوص استفاده کنید.

کلام آخر

برای انجام نحوه ریست یخچال هاردستون ، مراحل بالا را با دقت انجام دهید. گرچه ریست کردن مشکلات اساسی یخچال را حل نمی کند، اما می تواند برخی از عیوب جزئی را برطرف کند.

در صورتی که ریست یخچال تان موفقیت آمیز نبود و یا پس از بازنشانی هم مشکلات دستگاه رفع نشده است، زمان آن رسیده که از یک متخصص کمک بگیرید. متخصصان عیب یابی و تعمیر یخچال سامسونگ، ال جی ، بوش تعمیراتو۲۴، برای کمک و تعمیر یخچال هاردستون شما حاضر هستند.

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری