جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
نشانه های خرابی و معیوب بودن ماشین لباسشویی بوش
۱ دی ۱۴۰۱

نشانه های معیوب بودن ماشین لباسشویی بوش

زمانی که بحث لوازم خانگی به میان می آید، هیچ کدام از ما تکنسینی خبره نیستیم. به همین دلیل ممکن است متوجه نشوید که چه زمانی باید برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران اقدام کنیم. با ما باشید تا تمامی نشانه های خرابی و معیوب بودن ماشین لباسشویی بوش را یاد بگیرید.

نشانه های خرابی و معیوب بودن ماشین لباسشویی بوش

نشتی ماشین لباسشویی، سروصدای بیش از حد، حرکت و تکان های شدید، عدم ورود آب به درام، قدیمی بودن دستگاه و نمایش ارورهای مختلف، یکی از اصلی ترین نشانه های معیوب بودن دستگاه هستند که ما در ادامه به صورت کامل تمامی موارد را شرح می دهیم.

ممکن است ما برخی از نشانه های معیوب بودن ماشین لباسشویی بوش را از قلم انداخته باشیم؛ اگر چنین بود، خوشحال می شویم در قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

نشانه های معیوب بودن ماشین لباسشویی بوش

۱- نشت شدید ماشین لباسشویی بوش

نشتی لباسشویی، معمولا بارزترین نشانه مشکل داشتن لباسشویی است. به طور معمول این مشکل ناشی از سرریز آب و یا شل شدن اتصالات است. اگر از مدل ماشین های قدیمی بوش استفاده می کنید، احتمالا دستگاه شما برای هر شستشو از یک مقدار آب استفاده می کند. شما می توانید با کم کردن حجم لباس ها و ایجاد فضای چرخیدن، اقداماتی برای به حداقل رساندن نشتی لباسشویی کنید.

اگر روش فوق موثر نبود، ممکن است مشکل شما این باشد که شلنگ آبی که در پشت دستگاه قرار گرفته است، در گذر زمان دچار ساییدگی و پارگی شده است. یا هم ممکن است در اثر لرزش و حرکت زیاد شل شده باشد.

قبل از این که با تکنسین تعمیر لباسشویی بوش تماس بگیرید، برسی کنید که آیا تعویض شلنگ یا سفت کردن اتصالات می تواند مشکل شما را حل کند، یا خیر. در غیر این صورت، زمان آن رسیده است که با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید و درخواست خدمات تعمیر کنید.

نمایندگی تعمیراتو۲۴، آماده ارائه خدمات سریع، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه تعمیر لباسشویی بوش در تهران است.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

۲- لرزش و صدای بیش از حد لباسشویی بوش

لرزش و سروصدای زیاد ماشین لباسشویی معمولا به دلیل عدم تعادل است. معمولا این مشکل را می توان به تنهایی حل کرد، اما تنها تا زمانی که یک مشکل ساده باشد. اگر لرزش شدید ناشی از خرابی کمک فنرها، بلبرینگ و … باشد، باید از افراد حرفه ای کمک بخواهید.

یک راه حل موقت برای جلوگیری از سروصدای زیاد لباسشویی، توقف چرخه و پخش کردن درست بار دستگاه است. با این حال، این روش فقط روی مدل لباسشویی های درب از بالای بوش قابل انجام است. برای انجام اقدامی ماندگارتر، پیشنهاد می کنیم ماشین لباسشویی را روی سطح صافی قرار بدهید و از تراز بودن پایه های آن اطمینان حاصل کنید. با این کار بسیاری از مشکلات حل می شود و دستگاه بوش شما به تعادل می رسد.

اگر هیچ کدام از این گزینه ها موثر نبود، ممکن است نیاز باشد موتور یا درام شما سفت شود. با تکنسین های تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید و طی مشاوره رایگان، از آن ها بپرسید آیا مشکل قابل حل است یا خیر؟ همچنین شما می توانید هزینه تعمیر را نیز با تماس با مشاوران ما تخمین بزنید.

۳- حرکت کردن ماشین لباسشویی بوش

یکی دیگر از نشانه های معیوب بودن ماشین لباسشویی بوش ، حرکت کردن آن است. دستگاه در هنگام تمیز کردن، آبکشی و چرخاندن لباس ها، باید دقیقا در جای خود باقی بماند. اگر آنقدر تکان می خورد که فکر می کنید در حال جابجا شدن است و یا واقعا حرکت می کند، باید سریعا برای تعمیر آن اقدام کنید.

ابتدا می توانید چند کار ساده را انجام دهید. دقیقا مثل مشکل قبلی، برسی کنید که آیا تمامی پایه ها همسطح هستند یا خیر؟ ممکن است تراز نبودن پایه ها، تنها دلیل حرکت لباسشویی شما باشد.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر لباسشویی بوش شما با وجود جابجایی زیاد هنگام کار، باز هم به خوبی کار می کند، باز هم نباید این نشانه را نادید بگیرید. حرکت لباسشویی می تواند منجر به مشکلات بزرگتری شود؛ برای مثال احتمال زیادی وجود دارد که لباسشویی شما حین گردش خود به اطراف، شروع به ریختن آب به بیرون کند. همچنین این مشکل می تواند به قطعات داخلی لباسشویی آسیب بزند و خسارات جدی به دستگاه وارد کند.

مقاله مرتبط: دلایل لرزش شدید ماشین لباسشویی بوش چیست؟

۴- عدم ورود آب به درام لباسشویی بوش (پر نشدن)

اگر درام لباسشویی بوش شما با آب پر نمی شود، ممکن است علت آن فعال بودن Delay cycle، پیچ خوردگی شلنگ و یا مشکل در شیر آب گرم و سرد باشد. هر سه مورد را برسی کنید و اگر هیچ کدام مشکلی نداشتند، علت مشکل می تواند خرابی فیلتر آب ورودی و یا شیر ورودی باشد که باید توسط یک تکنسین برسی شود.

مشکل دیگری که معمولا افراد دارند این است که درام با آب پر می شود، اما نمی چرخد. ابتدا نگاهی به سوئیچ درب و تسمه ها بیاندازید تا مطمئن شوید به خوبی کار می کنند. تعویض تسمه ها به نسبت کم هزینه است اما تعویض سوئیچ درب زحمت بیشتری دارد. تکنسین های تعمیراتو۲۴ با دریافت مبلغی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان این کار را برای شما انجام خواهند داد.

نشان های خرابی ماشین لباسشویی بوش

۵- نمایش ارورهای مختلف

ماشین لباسشویی های بوش به سیستم خود عیب یابی مجهز هستند و مشکلات دستگاه را با کدهایی به همراه عدد نشان می دهند. تمامی این ارورها نشانه ای از مشکل هستند و شما را برای رفع ایراد، راهنمایی می کنند. همانطور که در مقاله “لیست کامل خطا یا ارورهای ماشین لباسشویی بوش” شرح دادیم، برخی از ارورها به سادگی ریست کردن از بین می روند؛ اما برخی از آن ها به رسیدگی حرفه ای نیاز دارند.

برخی از ارورهای لباسشویی که به تعمیر حرفه ای نیاز دارند را در پایین آورده ایم:

ارور F02ارور F04
ارور F05ارور F06
ارور F09ارور F10
ارور F11ارور F12
ارور F13ارور F14

توجه داشته باشید که ارورهایی که در بالا آورده شده است، به تعمیر بی بروبرگرد حرفه ای نیاز دارند و هرگز نباید توسط کاربر عیب یابی شوند. تعمیر برخی از ارورهای دیگر نیز ممکن است از توان کاربر خارج باشند.

کلام آخر

در این مقاله اصلی ترین نشانه های معیوب بودن ماشین لباسشویی بوش را برسی کردیم؛ توجه داشته باشید که تنها نباید به این موارد اکتفا کنید. اگر دستگاه شما مثل همیشه کار نمی کند، لباس ها را تمیز نمی شوید و یا احساس خوبی نسبت به عملکرد آن ندارید، پیشنهاد می کنیم قبل از پیشروی مشکلب، جلوی آن را بگیرید.

توجه داشته باشید که تنها به مراکز مطمئن برای تعمیر لباسشویی بوش خود اطمینان کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − نه =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری