جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
پاره شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
۱ خرداد ۱۴۰۱

پاره شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

وقتی با سبد لباس های کثیف به سمت ماشین لباسشویی تان می روید، آخرین چیزی که دوست دارید با آن رو به رو شوید، آب برداشتن زمین است. نشتی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی، معمولا مقصر این آشفتگی است و می تواند باعث آسیب های فاجعه بار به وسایل شما و هزینه های سنگین شود. تا زمانی هم که نشتی شلنگ رفع نشود، آب همچنان در خانه شما سرازیر است؛ بنابراین مهم است که در اسرع وقت نشتی لباسشویی تان را تعمیر کنید و از مشکلات بعدی جلوگیری کنید. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا علل پاره شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی و راه های تعمیر آن را برسی کنیم.

علائم نشتی و پاره شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

وقتی می بینید تمام آب ماشین، از شلنگ تخلیه سرازیر شده است، متوجه خواهید شد که شلنگ تخلیه با نشتی مواجه شده است.

شلنگ های تخلیه به مرور زمان فرسوده می شوند و عمر مفیدشان تنها چند سال است؛ بنابراین بسیار مهم است که آن ها را برسی کنید تا مطمئن شوید هرگونه زدگی، پیچ خوردگی و پارگی در آن ها وجود ندارد. اگر هر یک از این موارد را در شلنگ تخلیه خود مشاهده کردید، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

علائم نشتی و پاره شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

دلایل نشتی و پارگی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی چیست؟

چندین دلیل رایج وجود دارد که میتواند وسیله کاربردی مثل لباسشویی را به کابوس شما تبدیل کند. رایج ترین دلایل عبارتند از:

فرسوده شدن شلنگ

شلنگ های لباسشویی تا همیشه دوام نمی آورند! در واقع عمیر مفید آن ها ۵ سال است و بعد این مدت، احتمالا به تعویض نیاز خواهند داشت. حتی اگر شلنگ ماشین شما سالم به نظر برسند، ممکن است از درون فرسوده شده باشند و ناگهان پاره شوند.

اگر در حال حاضر ماشینتان شلنگ لاستیکی دارد، بهتر است آن را شلنگ های فولادی جایگزین کنید.

نشتی محل اتصال شلنگ

اگر اتصال بین آب ماشین لباسشویی و شلنگ قطع شود، نشتی آب رخ می دهد. شلنگ تخلیه ممکن است به دلیل تکان های زیادی لباسشویی شل شود. اگر به نشتی محل اتصال شلنگ لباسشویی تان مشکوک هستید، تنها کاری که باید بکنید، سفت کردن شلنگ است.

آسیب دیدن درزها

مهر و موم های ماشین لباسشویی ممکن است شل و فرسوده شود. شلنگ های تخلیه مهر و موم می شوند تا از خروج صحیح آب اطمینان حاصل کنند. با این حال، زمانی که این درزها باز می شوند، آب از میان آن ها عبور می کند و باعث نشتی میشود؛ بنابراین تعویض شلنگ و اتصالات آن در زمانی که که فرم خود را از دست می دهند، بسیار مهم است.

واشرهای لباسشویی به راحتی قابل تعویض هستند و میتوان آن ها را در فروشگاه های ابزار پیدا کرد.

چگونه پارگی شلنگ تخلیه را ببندیم؟

راه های مختلفی برای تعمیر پارگی شلنگ وجود دارد، اما همه آن ها قابل اطمینان نیستند. برخی توصیه می کنند که شکاف شلنگ را با چسب برق ببندید. برای این کار لازم است نه تنها خود سوراخ شلنگ، بلکه ۱۰ سانتی متر از دو طرف آن را هم چندیدن لایه چسب برق بپوشانید.

دوام این روش خیلی قابل اطمینان نیست و به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله اندازه پارگی، کیفیت نوار چسب و جنس شلنگ. در هر صورت، اگر به دنبال یک روش بادوام برای رفع نشتی شلنگ خود هستید، باید آن را تعویض کنید.

چگونه نشتی ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟ (تعویض شلنگ)

قبل از این که بخواهید نشتی و پاره شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید، اول باید برسی کنید که منبع نشتی در کجا است.

ابتدا نشتی و پارگی شلنگ تخلیه را با برسی اتصالات پشت ماشین، چک کنید. هر چیزی را که به نظر شل می رسد، سفت کنید. اگر به نظر می رسد که شلنگ شما نشتی و پارگی ندارد، ممکن است ماشین شما مشکل داخلی داشته باشد. برای برسی دقیق تر این موضوع و تعمیر آن، می توانید از تکنسین های تعمیر لباسشویی تعمیراتو۲۴، کمک بگیرید.

ابتدا ماشین لباسشویی تان را از برق جدا کنید و پنل دسترسی را از پشت باز کنید. داخل ماشین لباسشویی شلنگ های زیادی وجود دارد، بنابراین مطمئن شوید که همه آن ها را از نظر آسیب برسی کنید.

اگر شلنگ آسیب دیده ای پیدا کردید، باید آن را تعویض کنید. این فرآیند معمولا زمان زیادی نمی برد. مراحل زیر را به ترتیب برای تعمیر پاره شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ، دنبال کنید:

مرحله ۱:

ابزارهای مورد نیاز را آماده کنید. این ابزارها شامل یک سطل، انبردست و البته شلنگ جدید. ماشین لباسشویی را از منبع برق جدا کنید و شیر آب سرد و گرم را ببندید.

اگر هیچ تخصص فنی در این حوزه ندارید، بهتر است از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

مرحله ۲:

هر شلنگ خارجی، از جمله شلنگ تامین آب را از ماشین لباسشویی جدا کنید. از سطل نیز برای جلوگیری از ریختن آب استفاده کنید.

مرحله ۳:

شلنگ های جدیدی را که خریدید، دوباره به دستگاه وصل کنید. به یاد داشته باشید که شلنگ آب سرد و شلنگ آب گرم را به درستی به شیر وصل کنید.

مرحله ۴:

سر دیگر شلنگ را به منبع آب وصل کنید؛ سپس پس از اتصال شلنگ ها، نشتی را تست کنید.

چگونه نشتی ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟ (تعویض شلنگ)

چرا باید نشتی شلنگ را بگیریم؟

تعمیر نکردن شلنگ میتواند منجر به مشکلات بزرگتری شود. به عنوان مثال، اگر قطعه ای به سفت شدن نیاز داشته باشد و تعمیر نشود، می تواند به کل خراب شود.

آب نشتی هم می تواند مشکلات زیادی به وجود بیاورد. این امر ممکن است باعث ایجاد کپک شود. آب راکد، علاوه بر باکتری ها پشه ها را هم جذب می کنند؛ این پشه ها ممکن است آزاردهنده باشند و ناقل بیناری باشند. علاوه براین، اگر کسی نداند که آب روی زمین جمع شده است، ممکن است روی آن لیز بخورد و آسیب ببیند.

چه زمانی باید از افراد حرفه ای کمک بگیرید؟

مهم است که مهارت های فنی و محدودیت های خود را بشناسید. اگر بخواهید اشتباه شلنگ لباسشویی خود را تعمیر کنید، مشکل شما به احتمال زیاد بدتر می شود.

اگر شلنگ خارجی لباسشویی شما همچنان نشتی دارد و یا نشتی از داخل است، رفع آن برای شما مشکل است؛ بنابراین بهتر است از متخصصان مجرب لباسشویی، مانند تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید.

تکنسین های تعمیراتو۲۴،  سال ها تجربه در حوزه تعمیرات لوازم خانگی در تهران دارند و می توانند به بازگرداندن نظم به خانه شما، کمک کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری