جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت کثیف شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ال جی
۲۶ بهمن ۱۴۰۱

چرا ظرفشویی ال جی ظرف ها را کثیف می‌شوید؟

کثیف شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ال جی ممکن است باعث شود خودتان به صورت دستی، اقدام به شستن ظرف ها کنید. درست است که ظرفشویی های ال جی از بهترین و قوی ترین های بازار است، اما تحت تاثیر برخی علت ها ممکن است با تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی تان رو به رو شوید. با ما در تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر ظرفشویی ال جی تهران همراه باشید تا بفهمیم چرا ماشین ظرفشویی ال جی تمیز نمی شوره؟

۴ علت کثیف شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ال جی

درست است که خرابی قطعات داخلی می تواند یکی از دلایل اصلی تمیز نکردن ظروف باشد، اما مراقبت و نگهداری شما نیز در میزان تمیز شستن دستگاه تان تاثیر گذار باشد. از شیوه بارگیری گرفته تا تمیز کردن دستگاه.

چرا ماشین ظرفشویی ال جی تمیز نمی شوره؟ به طور خلاصه درست نچیدن ظروف در دستگاه، عدم جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی، استفاده از شوینده های اشتباه، نبود آب کافی و خرابی قطعات داخلی، از دلایل تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی های ال جی هستند. این دلایل به صورت کامل در اینجا برسی شده اند.

4 علت کثیف شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ال جی

۱- بارگذاری اشتباه ظروف در ظرفشویی

بارگذاری نامناسب، یکی از شایع ترین دلایلی است که ماشین ظرفشویی ال جی نمی تواند ظروف را تمیز کند. بیش از حد پر کردن و یا چیدن نادرست ظروف، باعث می شود که آب و مواد شوینده به آن ها نرسد.

در طرز استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی ال جی  به طور کامل نحوه چیدن ظروف را آموزش داده ایم. با این حال، شما می توانید برای تمیزتر شدن ظروف تان در ظرفشویی های ال جی این کارها را بکنید:

 • بیش از حد ظرفیت دستگاه ظرف بارگذاری نکنید. مطمئن شوید فضای کافی بین هر اقلام وجود دارد تا هوا، آب و مواد شوینده بتواند در گردش باشند.
 • ظروف شیشه ای را به درستی در قفسه بالایی بگذارید. ظروف شیشه ای را بین دندانه های قفسه محکم کنید تا هنگام شستشو حرکت نکنند و زیر قفسه آویزان نشوند.
 • بازوهای آب پاش را چک کنید. قبل از این دکمه شروع را بزنید، بازوهای آب پاش را با دست بچرخانید تا مطمئن شوید می توانند آزادانه و بدون مانع حرکت کنند.

۲- کثیف بودن ظرفشویی

یک علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی ، کثیف بودن خود دستگاه است. بدون تمیز کردن و جرم گیری منظم، ذرات غذا، چربی ها و کپک ها می توانند به سرعت در محیط گرم و مرطوب ماشین ظرفشویی جمع شوند. این باقی مانده ها ممکن است باعث ایجاد انسداد در بازوی اسپری و یا فیلتر شوند که باعث کثیف شدن ظروف می گردد.

از نکات مقاله نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی استفاده کنید تا ظروفی درخشان، تمیز و خوشبو داشته باشید! برخی نکات تمیز کردن ظرفشویی در پایین آورده شده است.

تمیز کردن فیلتر ظرفشویی ال جی:

 • فیلتر را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • هر دو فیلتر اصلی و توری را به طور جداگانه زیر آب جاری گرفته و با یک اسفنج یا مسواک نرم تمیز کنید.
 • فیلتر توری دار را سرجای خود گذاشته و فیلتر اصلی را نیز در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا محکم شود.

تمیز کردن بازوهای آب پاش ظرفشویی ال جی:

 • بازوهای اسپری بالایی و پایینی را بردارید.
 • هر دو را زیر آب جاری بشویید. از یک اسفنج نرم برای پاک کردن ذرات غذا استفاده کنید.
 • به کمک یک خلال دندان، سوراخ های بازوی آب پاش را باز کنید.
 • در انتها هر دو بازوی آب پاش را سرجایشان بگذارید.

تمیز کردن وان ظرفشویی ال جی

 • ۱ فنجان سرکه سفید را داخل کاسه ریخته و داخل ظرفشویی خالی قرار دهید.
 • یک چرخه AUTO را با آب گرم و بدون مواد شوینده اجرا کنید.
تمیز کردن ماشین ظرفشویی الجی

از دست ندهید: نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش |سری ۴، ۶ و ۸

۳- استفاده از شوینده نادرست

استفاده از شوینده برای تمیزی ظروف کلیدی است، اما استفاده نادرست می تواند علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی بشود.

برای تمیزی ظروف خود این نکات را رعایت کنید:

 • از مقدار مناسب شوینده استفاده کنید. مقدار کم شوینده باعث تمیز نشدن ظروف می شود، اما از طرفی استفاده بیش از حد نیز باعث لک شدن و سفیدک زدن ظروف در ظرفشویی ال جی می گردد. برای تعیین مقدار مناسب، به دستورالعمل مواد شوینده مراجعه نمایید.
 • از شوینده های با کیفیت استفاده نمایید. سعی کنید از شوینده هایی استفاده کنید که حاوی چربی زدا و پیش تصفیه باشند. همیشه مواد شوینده را در جای خشک و خنک نگهداری کرده و برای بهترین نتیجه، ظرف سه ماه تمام آن را مصرف نمایید.
 • جاپودی را برسی کنید. مطمئن شوید که جاپودری و جاقرصی ماشین ظرفشویی کاملا باز می شود و مواد شوینده در طول چرخه استفاده می شوند. در غیر این صورت باید با تکنسین تماس (۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸) بگیرید.
اضافه کردن شوینده به ظرفشویی

۴- مشکل در تامین آب

اگر همچنان علت کثیف شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ال جی را نمی دانید، ممکن است کم بودن فشار آب دلیل آن باشد. بدون دسترسی کافی و مداوم به آب گرم، ماشین ظرفشویی به اندازه کافی تمیز نمی شوید. در پایین نحوه برسی آب آورده شده است:

 • فشار آب منزل شما باید بین ۲۰ تا ۱۲۰ PSI باشد. اگر فشار منزل تان نیز کم است، باید توسط تکنسین برسی شود.
 • شیر ورودی اب ظرفشویی باید عملکرد درستی داشته باشد تا بتواند به موقع آب را به دستگاه برساند.
 • بازوهای اسپری در صورت خرابی نمی توانند آب را به خوبی روی ظروف بپاشند؛ در نتیجه ظروف شما کثیف خواهد بود.
 • برای بهترین نتیجه، دمای آب باید در حدود ۱۲۰ درجه سانتی گراد باشد. قبل از روشن کردن ظرفشویی، کمی آب داغ سینک را باز کنید.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو در تهران

۴- مشکلات داخلی

عیوب داخلی نظیر خرابی شیر ورودی، خرابی برد، خرابی تلگراف، خرابی موتور جت و… نیز می توانند علت کثیف شستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی ال جی شما باشند. این مشکلات نیاز به برسی حرفه ای توسط تکنسین دارند، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از کمک تعمیرکاران مجموعه تعمیراتو۲۴ استفاده نمایید.

برای برخورداری از خدمات مقرون به صرفه، با کیفیت، سریع و با ضمانت ۶ ماهه، از شماره های زیر استفاده نمایید:

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری