02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

چرا ظرفشویی خوب نمیشوید

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

چرا ظرفشویی تان خوب نمیشوید ؟ اگر فردی پر مشغله باشد، این مشکل می تواند اختلال جدی در زندگی روزمره شما ایجاد کند. چندین علت متفاوت می تواند باعث تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی شما شود. علت کثیف شستن ماشین ظرفشویی پاکشوما ، مجیک ، بکو ، سامسونگ ، ال جی ، دوو و … را اینجا در تعمیراتو۲۴، نمایندگی تعمیر ظرفشویی تهران بخوانید.

چرا ماشین ظرفشویی کثیف میشوید

چرا ظرفشویی خوب نمیشوید ؟

به طور خلاصه، کثیفی داخل ماشین ظرفشویی و فیلتر، مسدود شدن بازوهای آبپاش، خرابی جاپودری، پایین بودن دمای آب، استفاده از شوینده نادرست، کم بودن فشار آب و خرابی شیر ورودی، از علت های کثیف شستن ماشین ظرفشویی شما صرف نظر از برند آن است.

پیشنهاد می کنیم در ابتدا تمیز کردن داخل و  جرم گیری ماشین ظرفشویی را امتحان کنید. بعد از آن، تعمیر و سرویس منظم ماشین ظرفشویی تان می تواند تمامی مشکلات احتمالی را برطرف کند. تعمیراتو۲۴ برای خدمات مقرون به صرفه، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه در تمام نقاط تهران حاضر است.

در ادامه علل کثیف شستن ظرفشویی را شرح داده ایم.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

۱- کثیف بودن داخل ظرفشویی

چربی، تکه های ریز غذا، رسوبات معدنی آب سخت، کف شوینده و… می توانند داخل ماشین ظرفشویی شما جمع شوند. زمانی که از خود می پرسید چرا ماشین ظرفشویی خوب نمیشوید ، تمیز کردن داخل ظرفشویی قدم خوبی است.

۳ فنجان سرکه سفید را در ته ماشین ظرفشویی تان بریزید و یک چرخه شستشو کامل دارای آب داغ را بدون ظرف اجرا کنید. اگر مشکل حل نشد، سراغ علت بعدی بروید.

۲- کثیف بودن فیلتر

ماشین ظرفشویی های قدیمی (ساخته شده قبل از سال ۲۰۱۰)، معمولا دارای فیلتر خود تمیز شونده هستند که با خرد کردن ذرات غذا کار می کند. مدل های جدیدتر و بی صداتر، معمولا دارای یک فیلتر قابل جابجایی هستند که باید به طور دوره ای خارج شده و تمیز شوند.

این فیلتر در زیر قفسه های ظروف قرار دارد و معمولا توسط یک صفحه فلزی محافظت می شود.

برای تمیز کردن فیلتر، باید طبق دستور العمل دفترچه راهنمای ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و … خود ، آن را جدا کنید. سپس فیلتر را زیر آب داغ جاری بگیرید و کاملا آن را بشویید. اگر کثیفی ها خیلی زیاد هستند، آن را چند دقیقه در آب داغ و صابون خیس کرده و به آرامی با یک مسواک تمیز کنید.

فیلتر ماشین ظرفشویی
چرا ماشین ظرفشویی خوب نمیشوید

۳- مسدود شدن بازوی آب پاش

بازوهای اب پاش می چرخند و آب مورد نیاز را روی ظروف اسپری می کنند. جت ها (سوراخ های ریز) که روی بازوی آب پاش هستند می توانند مسدود شوند که این امر فشار آب را کاهش می دهد. بنابراین، یکی از رایج ترین علت های کثیف شستن ماشین ظرفشویی شما می تواند این امر باشد.

بسته به مدل ظرفشویی تان، ممکن است بتوانید بازوی اسپری را به راحتی جدا کرده و تمیز کنید. اگر چنین نشد، باید از پیچ گوشتی برای باز کردن پیچ ها کمک بگیرید.

بازوی آب پاش را به کمک یک مسواک نرم و خلال دندان تمیز کنید و آن را زیر آب داغ بشویید.

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

۴- خرابی جاپودری ظرفشویی

اگر جاپودری ظرفشویی به درستی کار نمی کند، ممکن است شوینده به ظروف تان نرسد و یا در زمان مناسبی درب جاپودری باز نشود. مشکل رایج جاپودری معمولا گیر کردن فنر آن است.

سعی  کنید با یک مسواک، فنر و داخل جاپودری را تمیز کنید. مخلوط آب داغ و سرکه نیز، به حل شدن چربی و مواد زائد کمک می کند. اگر فنر یا درب جاپودری شکسته است، باید تعویض شود. برای سرویس ظرفشویی تان در تهران، می توانید از شماره زیر استفاده کنید و از خدمت مقرون به صرفه، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه ما بهره مند شوید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 10 =

مطالب مرتبط