جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چرا ظرفشویی خوب نمیشوید
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

چرا ظرفشویی خوب نمیشوید

چرا ظرفشویی تان خوب نمیشوید ؟ اگر فردی پر مشغله باشد، این مشکل می تواند اختلال جدی در زندگی روزمره شما ایجاد کند. چندین علت متفاوت می تواند باعث تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی شما شود. علت کثیف شستن ماشین ظرفشویی پاکشوما ، مجیک ، بکو ، سامسونگ ، ال جی ، دوو و … را اینجا در تعمیراتو۲۴، نمایندگی تعمیر ظرفشویی تهران بخوانید.

چرا ماشین ظرفشویی کثیف میشوید

چرا ظرفشویی خوب نمیشوید ؟

به طور خلاصه، کثیفی داخل ماشین ظرفشویی و فیلتر، مسدود شدن بازوهای آبپاش، خرابی جاپودری، پایین بودن دمای آب، استفاده از شوینده نادرست، کم بودن فشار آب و خرابی شیر ورودی، از علت های کثیف شستن ماشین ظرفشویی شما صرف نظر از برند آن است.

پیشنهاد می کنیم در ابتدا تمیز کردن داخل و  جرم گیری ماشین ظرفشویی را امتحان کنید. بعد از آن، تعمیر و سرویس منظم ماشین ظرفشویی تان می تواند تمامی مشکلات احتمالی را برطرف کند. تعمیراتو۲۴ برای خدمات مقرون به صرفه، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه در تمام نقاط تهران حاضر است.

در ادامه علل کثیف شستن ظرفشویی را شرح داده ایم.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

۱- کثیف بودن داخل ظرفشویی

چربی، تکه های ریز غذا، رسوبات معدنی آب سخت، کف شوینده و… می توانند داخل ماشین ظرفشویی شما جمع شوند. زمانی که از خود می پرسید چرا ماشین ظرفشویی خوب نمیشوید ، تمیز کردن داخل ظرفشویی قدم خوبی است.

۳ فنجان سرکه سفید را در ته ماشین ظرفشویی تان بریزید و یک چرخه شستشو کامل دارای آب داغ را بدون ظرف اجرا کنید. اگر مشکل حل نشد، سراغ علت بعدی بروید.

۲- کثیف بودن فیلتر

ماشین ظرفشویی های قدیمی (ساخته شده قبل از سال ۲۰۱۰)، معمولا دارای فیلتر خود تمیز شونده هستند که با خرد کردن ذرات غذا کار می کند. مدل های جدیدتر و بی صداتر، معمولا دارای یک فیلتر قابل جابجایی هستند که باید به طور دوره ای خارج شده و تمیز شوند.

این فیلتر در زیر قفسه های ظروف قرار دارد و معمولا توسط یک صفحه فلزی محافظت می شود.

برای تمیز کردن فیلتر، باید طبق دستور العمل دفترچه راهنمای ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و … خود ، آن را جدا کنید. سپس فیلتر را زیر آب داغ جاری بگیرید و کاملا آن را بشویید. اگر کثیفی ها خیلی زیاد هستند، آن را چند دقیقه در آب داغ و صابون خیس کرده و به آرامی با یک مسواک تمیز کنید.

فیلتر ماشین ظرفشویی
چرا ماشین ظرفشویی خوب نمیشوید

۳- مسدود شدن بازوی آب پاش

بازوهای اب پاش می چرخند و آب مورد نیاز را روی ظروف اسپری می کنند. جت ها (سوراخ های ریز) که روی بازوی آب پاش هستند می توانند مسدود شوند که این امر فشار آب را کاهش می دهد. بنابراین، یکی از رایج ترین علت های کثیف شستن ماشین ظرفشویی شما می تواند این امر باشد.

بسته به مدل ظرفشویی تان، ممکن است بتوانید بازوی اسپری را به راحتی جدا کرده و تمیز کنید. اگر چنین نشد، باید از پیچ گوشتی برای باز کردن پیچ ها کمک بگیرید.

بازوی آب پاش را به کمک یک مسواک نرم و خلال دندان تمیز کنید و آن را زیر آب داغ بشویید.

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

۴- خرابی جاپودری ظرفشویی

اگر جاپودری ظرفشویی به درستی کار نمی کند، ممکن است شوینده به ظروف تان نرسد و یا در زمان مناسبی درب جاپودری باز نشود. مشکل رایج جاپودری معمولا گیر کردن فنر آن است.

سعی  کنید با یک مسواک، فنر و داخل جاپودری را تمیز کنید. مخلوط آب داغ و سرکه نیز، به حل شدن چربی و مواد زائد کمک می کند. اگر فنر یا درب جاپودری شکسته است، باید تعویض شود. برای سرویس ظرفشویی تان در تهران، می توانید از شماره زیر استفاده کنید و از خدمت مقرون به صرفه، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه ما بهره مند شوید.

۵- پایین بودن دمای آب

اکثر چرخه های شستشو ماشن ظرفشویی برای داشتن عملکرد صحیح، به دمای حداقل ۱۲۰ درجه فارنهایت نیاز دارند. دمای پایین آب می تواند علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی شما باشد. برخی از مدل ها دارای مکانیزم افزایش گرما هستند اما اگر ظرفشویی شما این گونه نیست مطمئن شوید که آبگرمکن روی ۱۲۰ درجه تنظیم شده باشد. (مراقب باشید! تنظیم دمای بالاتر از ۱۲۰ درجه خطر سوختگی را ایجاد می کند)

اجازه دهید یک نکته کنکوری را گوشزد کنیم! قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی، ۳۰ تا ۶۰ ثانیه شیر داغ آشپزخانه را باز کنید تا مطمئن شوید آب گرم در همان ابتدای کار وارد ماشین می شود.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی دوو در تهران می توانید از خدمات تعمیراتو۲۴ استفاده کنید.

۶- استفاده از شوینده نامناسب

مواد شوینده بی کیفیت یا نامناسب می تواند منجر به لکه دار شدن ظروف شود. استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. اگر نمی دانید از چه شوینده ای استفاده کنید، مقاله بهترین قرص های ماشین ظرفشویی در سال ۲۰۲۲ را بخوانید.

پیشنهاد می کنیم که حتما از نوع مناسب شوینده و به مقدار مناسب استفاده کنید. اگر آب منطقه تان سخت است، می توانید یک نرم کننده آب نصب کنید تا رسوبات معدنی را به حداقل برسانید. در آخر نیز حتما مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی را به درستی بارگیری کرده اید.

استفاده از شوینده نامناسب ظرفشویی

۷- کم بودن فشار آب

پاسخ هفتم ما به سوال چرا ماشین ظرفشویی خوب نمی شوید ، مشکلات فشار آب است. فشار آب به طور مستقیم بر عملکرد ماشین ظرفشویی و لباسشویی تاثیر می گذارد. اگر متوجه شدید که فشار آب در شیرهای آب کمتر از حد معمول شده است و یا دارای نوسان می باشد، احتمالا باید از فردی حرفه ای کمک بگیرید.

برای برسی مشکل کم بودن فشار آب، کافیست هنگام روشن کردن ظرفشویی تمامی شیرهای آب دیگر را ببندید. اگر عملکرد بهبود یافت، احتمالا آب کافی به دستگاه نمی رسیده است.

۸- خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی

شیر ورودی اجازه ورود آب به داخل ظرفشویی را صادر می کند. اگر اخیرا متوجه شده اید که صدای تق تق از دستگاه حین کار می آید، احتمالا شیر برقی مقصر است.

برای تعویض شیر برقی بهتر است از فردی حرفه ای کمک بگیرید. تعمیراتو۲۴ برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، پاکشوما، دوو، بوش و … در تهران حاضر است.

از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید!

هنوز به دنبال علت تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی تان هستید؟ زمان آن رسیده است که با فردی حرفه ای تماس بگیرید تا سریعا مشکل شما را حل کند.

برای تعمیرات لوازم خانگی در تهران، کافیست از شماره های زیر استفاده کنید. خدمات ما مقرون به صرفه، با کیفیت، سریع و با ضمانت ۶ تا ۱۲ ماهه می باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری