جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چرا لباسشویی سامسونگ قادر به شستن لباس های درون سطل نیست؟
۱۷ آذر ۱۴۰۰

چرا لباسشویی سامسونگ قادر به شستن لباس های درون سطل نیست؟

چرا لباسشویی سامسونگ قادر به شستن لباس های درون سطل نیست؟ اگر ماشین لباسشویی قدیمی و جدید شما در حالت خشک کردن و آبکشی نمی‌چرخد، چند راه‌حل ساده که خودتان هم می‌توانید، انجام دهید را توضیح می‌دهیم. اولین کاری که وقتی ماشین لباسشویی سامسونگ نمی‌چرد یا تخلیه نمی‌کند، انجام ریست کردن کامل دستگاه لباسشویی است. این کار باید قبل از در آوردن قطعات انجام گیرد تا از این که قسمت برد کامپیوتری مشکلی ندارد،مطمئن شویم. برای تعمیر لباسشویی سامسونگ توسط خوتان، باید دفترچه‌ راهنمای تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

بعضی مواقع برد الکترونیکی لباسشویی کد اشتباهی به موتور دستگاه می‌فرستد مثال:

  1. متعادل نبودن بار ماشین لباسشویی
  2. خطای سنسور‌های ماشین لباسشویی
  3. مشکل در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برای انجام ریست کردن کامل، دوشاخه‌ ماشین لباسشویی را با دقت از پریز بکشید و یک دقیقه صبر کنید. بعد از یک دقیقه، مجددا دوشاخه برق ماشین لباسشویی را به برق بزنید. سپس، درب لباسشویی را چند بار، باز و بسته کنید تا سیگنال ریست به تمام قسمت‌ها فرستاده شود. (این روش یکی از راه‌حل‌های عادی است که بیشتر تعمیرکاران استفاده می‌کنند/ معمولا روی ۵۰٪ ماشین لباسشویی‌ها جواب می‌دهد.) وقتی دستگاه کامل ریست شد، ماشین لباسشویی را با یک برنامه‌ کوتاه و بدون لباس روشن کنید. اگر ماشین لباسشویی به صورت نرمال و درست کار کرد، پس با این روش مشکل برطرف شده است. اما اگر مشکل برطرف نشد باید به دلایل مشکلات و تکنیک‌های عیب‌یابی زیر مراجعه کنید.

چرا لباسشویی سامسونگ قادر به شستن لباس های درون سطل نیست؟

میکروسوئیج درب ماشین لباسشویی

اگر بعد از ریست کردن مشکل برطرف نشد، ممکن است مشکل از میکروسویچ درب باشد. اگر ماشین لباسشویی‌ها میکروسویچ درب آنها معیوب باشد، برنامه‌ی چرخش شروع نمی‌شود. باید میکروسوئیچ درب را در آورده و آن را بررسی کنید.داخل محفظه‌ ماشین لباسشویی نزدیک قاب درب،میکروسویچ درب قرار دارد. درمدل های مختلف ماشین لباسشویی ها نحوه‌ی در آوردن میکروسویچ درب، متفاوت است؛ باید به دفترچه‌ راهنمای ماشین لباسشویی‌تان مراجعه کنید. فراموش نکنید، قبل از انجام اینکه کار، دوشاخه را از پریز بکشید.

با یک مولتی‌متر بدون اینکه اتصالات سیم‌های میکروسوئیچ درب را در بیاورید؛در همین حالت آن را تست کنید. به این صورت که کلید زمانی که فشرده می‌شود؛ باید مدار بسته شود. یعنی جریان برق، برقرار شود و در حالتی که کلید، فشرده نشده جریان برق باید قطع شود. اگر میکروسویچ به درستی کار نکند باید تعویض شود. این کار باید توسط تکنسین ها مجرب انجام بگیرد.

 

سویچ کنترل فشار و سطح آب (هیدرواستات)

مشکل دیگری که در ماشین لباسشویی های سامسونگ اتفاق می‌دهد؛ خرابی کنترل سطح آب (هیدروستات) و سویچ فشار است. زمانی که این قسمت خراب باشد؛ پمپ تخلیه آب  لباسشویی کار می‌کند اما نمی‌چرخد؛ همچنین وقتی که آب لباسشویی سرریز می‌شود. پیچ هایی که درب بالا را سرجایش نگه داشته را باز کنید؛ با درآوردن آن، شیر کنترل سطح آب را خواهید دید.

برای بررسی، دنبال تیوب پلاستیکی که به آن متصل است بگردید. شیلنگ پلاستیکی را از سویچ سطح آب بیرون بیاورید و داخل آن فوت کنید. اگر تیوب با کف پودر یا رسوبات گرفته باشد، شیلنگ را بشویید. اگر هیدرواستات سوخته بود یا شکسته بود باید تعویض شود. برای تعویض هیدرواستات، باید توسط تعمیرکار باتجربه انجام بگیرید.

چرا لباسشویی سامسونگ قادر به شستن لباس های درون سطل نیست؟

تسمه موتور ماشین لباسشویی

در لباسشویی، تسمه‌ی موتور به مخزن شستشو متصل است. وقتی ماشین لباسشویی کار نمی‌کند، تسمه را برای پارگی، خرابی، کشیدگی بررسی کنید. اگر تسمه سالم بود، فولی را مورد بررسی قرار دهید.

همچنین با دست‌تان خود، مخزن را بچرخانید، تا ببینید به راحتی حرکت می‌کند یا خیر. استفاده از تسمه جایگزین ماشین لباسشویی، خیلی مهم است. همچنین طول و عرض و اندازه تسمه به لباسشویی کمک می‌کند که ماشین لباسشویی به درستی کار کند. اگر اندازه تسمه کمی بلندتر باشد، سر خوردن تسمه سبب می‌شود که وقتی مخزن پر است نچرخد.

دیگ لباسشویی

اگر دیگ ماشین لباسشویی، نمی چرخد مشکل میتواند از شکستن بلبرینگ و شفت آبکش ماشین لباسشویی باشد؛ در بعضی از مواقع، خرابی بلرینگ ها و یا شکستن شفت آبکش، باعث افتادگی دیگ لباسشویی و یا از جا کردن بلبرینگ ها می شود و در جای خود محکم می شوند و دیگر با دست هم حتی، دیگ داخل لباسشویی نمی چرخد.

علت کند چرخیدن ماشین لباسشویی

اگر لباسشویی هنگام چرخیدن مثل؛ قبل کارنمی کند و متوجه شده اید که کمی، کند تر یا آرام تر نسبت به قبل می چرخد؛این مشکل ۲ علت میتواند داشته باشد:

۱- شل شدن تسمه: شل شدن یا خرابی تسمه باعث می شود که تسمه کامل به فولی درگیر نشود و محفظه دیگ ماشین لباسشویی به آرامی بچرخد.

۲- خرابی خازن ماشین لباسشویی: اگر خازن راه انداز موتور لباسشویی خراب باشد گاهی ممکن است نمیتواند حتی محفظه لباسشویی رابچرخاند در این حالت فقط مخزن ماشین لباسشویی یک تکانی میخورد اما نمی چرخد؛ در بعضی از موارد شاید خازن ضعیف شده باشد و مخزن، آرام می چرخد؛ این موارد را میتوان با تعویض خازن، مشکل را برطرف کرد.

 

کلام آخر

اگر این کارها را انجام دادید ولی نتیجه‌ای حاصل نشد و همچنان ماشین لباسشویی نچرخید، ما برای حسن نیت تمام موارد را گفتیم تا اگر دانش فنی دارید انجام دهید. ولی ما پیشنهاد میکنیم به خاطر آسیب نرسیدن بیشتر به لباسشویی، چون مدل های لباسشویی سامسونگ، ریزه کاری های خود را دارد؛ میتوانید به تعمیراتو۲۴ اعتماد کنید و با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

 

ایستاگرام تعمیراتو ۲۴، راهنمای شما هستیم که اگر لوازم خانگیتان خراب شد، غم به دلتان راه ندهید.
‎تعمیرات تخصصی / تامین قطعات اورجینال و ارسال
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید؛ و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیرات ظرفشویی سامسونگ نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهارده =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری