جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۱۱ آبان ۱۴۰۰

چرا ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمی کند؟

چرا ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمی کند؟ این سوالی است که ممکن است شما را مشغول کند و به دنبال راه راه چاره برای تعمیر آن باشید . ممکن است این مشکل برای شما هم اتفاق افتاده باشد که زمانی که ماشین لباسشویی را روشن می کنید متوجه خرابی آن می شوید.در اینجا بعضی از دلایل این مشکل را بررسی می کنیم در ادامه با تعمیراتو ۲۴ همراه باشید.

 

مهمترین دلایل برای ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمی کند

موارد زیر هرکدام دلیل اینکه ماشین لباسشویی روشن میشود ولی کار نمی کند باشد که باید هر کدام از این قطعات برای تعمیر به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

بسته بودن درب لباسشویی، خرابی موتور تایمر لباسشویی، اختلال در برد اصلی لباسشویی، اختلال در ورودی جریان برق به لباسشویی، مشکل در موتور لباسشویی، خرابی چرخ دنده های لباسشویی، خرابی موتور تایمر لباسشویی و..

 

بسته نبودن درب ماشین لباسشویی

اگر درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نشود، ماشین لباسشویی روشن میشود ولی کار نمی کند. زیرا بر روی درب ماشین لباسشویی، قطعه ای به نام سوئیچ وجود دارد؛ که تنها در صورت بسته شدن کامل آن، ماشین لباسشویی فعال شده، و اجازه کار کردن به دستگاه را میدهد. سوئیچ قطعه پلاستیکی است و در بعضی از موارد، دچار مشکل یا خرابی میشود. لازم است در صورت خرابی، آن را تعویض نمود.

 

بسته نشدن درب لباسشویی به دلیل چرا ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمی کند؟
بیشتر بخوانید: چگونه درب لباسشویی قفل شده را باز کنیم؟

خرابی موتور تایمر ماشین لباسشویی

از دیگر اجزای مهم ماشین لباسشویی، موتور تایمر است؛ که در صورت خرابی در عملکرد آن، ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کارنمیکند. برای رفع این مشکل لازم است، کارشناسان خبره با استفاده از ابزارهای مخصوص، سیم های موتور تایمر را از از خود تایمر جدا کرده؛ و آن را مستقیماً به برق متصل کنند، تا از سالم بودن آن مطمئن شوند. در صورتی که بعد از، اتصال موتور تایمر به جریان مستقیم برق، موتور تایمر کار نکرد؛ لازم است آن را تعویض کنید.

 

اختلال در برد اصلی ماشین لباسشویی

از دیگر عواملی که باعث میشود، ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمیکند، خرابی در برد اصلی ماشین لباسشویی است. وظیفه برد اصلی، کنترل اجزا و تمامی قطعات دستگاه از قبیل موتور می باشد؛ و یکی از پیچیده ترین اجزا های لباسشویی به شمار می آید. در نتیجه زمانی که، ماشین لباسشویی روشن میشود ولی کار نمی کند؛ شاید اختلالی در برد اصلی آن به وجود آمده باشد. برای تعمیر و عیب یابی آن حتماً از یک تکنسین با تجربه در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

 

خرابی موتور ماشین لباسشویی

مشکل در عملکرد موتور ماشین لباسشویی، باعث عدم چرخش دیگ دستگاه خواهد شد؛ و نیز ممکن است باعث ایجاد صداهایی غیر عادی شود. این موارد حتماً از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید، تا با استفاده از دانش و تجهیزات خود عیب یابی موتور را بیابد و رفع مشکل کند. گرم شدن بیش از حد موتور می تواند، علت اینکه ماشین لباسشویی روشن میشود ولی کار نمی کند باشد. لازم است برای مدتی ماشین لباسشویی خود را خاموش کرده، تا موتور دستگاه خنک شود و سپس، مجدداً از آن استفاده کنید.

 

خرابی موتور لباسشویی به دلیل چرا ماشین لباسشویی روشن می شود ولی کار نمی کند؟
علت سر و صدای ماشین لباسشویی چیست؟

 

خرابی چرخ دنده های ماشین لباسشویی

خراب بودن، چرخ دنده های ماشین لباسشویی می تواند، علت آنکه ماشین لباسشویی روشن شود ولی کار نمی کند، باشد. عیب یابی و تشخیص مشکل در چرخ دنده ها، کاملاً تخصصی می باشد؛ که نیازمند بررسی توسط، یک تعمیرگاه خبره است. وظیفه چرخ دنده ها، انتقال حرکت محور موتور به محور تایمر میباشد؛ که در صورت خرابی چرخ دنده ها، این فرایند انجام نخواهد گرفت. برای برطرف کردن این مشکل نیاز است؛ در صورت خراب بودن چرخ دنده ها، آن را با نمونه سالم و اورجینال جایگزین کنید. فرایند تعویض چرخ دنده ها یک امر، تخصصی می باشد و نیازمند یک تکنسین باتجربه است.

 

کلام آخر

نمایندگی تعمیراتو ۲۴ بهترین و با تجربه ترین، مهندسان، کارشناسان و تکنسین ها در کشور را دارد؛ که همگی از دانش روز، در زمینه سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی برخوردار هستند. هر زمان که با این مشکل، ماشین لباسشویی روشن میشود ولی کار نمی کند، مواجه شدید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید؛ و درخواست تکنسین جهت، بازدید و تعمیر ماشین لباسشویی نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 5 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری