جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
پاره شدن لباس داخل لباسشویی
۱۷ شهریور ۱۴۰۰

چرا ماشین لباسشویی لباس را پاره میکند

چرا ماشین لباسشویی لباس را پاره میکند؟ با گذاشتن پیراهن و تیشرت، مورد علاقه خود داخل ماشین لباسشویی، در انتهای کار مشاهده خواهید کرد؛ که لباس شما نخ کش و سوراخ شده است. شما نمی‌دانید که چطور این اتفاق رخ داده است!؟ پاره شدن، نخ کش شدن و یا آسیب دیدن لباس و تیشرت، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه با سایت تعمیراتو۲۴ همراه باشید؛ که دلایل آسیب دیدن و نخ کش شدن و پاره شدن لباس، در ماشین لباسشویی را  توضیح میدهیم.

 

چرا ماشین لباسشویی لباس را پاره میکند

 

دلایل آسیب دیدن و پارگی لباس ها در ماشین لباسشویی را در زیر بیان کرده ایم.

 

علت اول: بیش از حد پر کردن ماشین لباسشویی

 

پر کردن بیش از حد لباسشویی با اینکه، نه تنها لباس ها کاملا تمیز نمی‌شوند؛ بلکه باعث گره خوردن و فشار به لباس ها میشود. همچنین ممکن است چند تیکه از لباسها، بین لبه های مخزن شستشو گیر کند و در نتیجه ممکن است لباس پاره شود.

 

پاره کردن لباس

 

علت دوم: اجسام لبه دار و تیز

 

اجسام لبه دار و تیز مثل: کمربند، زیپ و غیره در هنگام شستشو به الیاف پارچه گیر کند؛ و باعث پاره شدن و جر خوردن الیاف پارچه شود. در بیشتر از منازل مشاهده کرده ایم؛ که علت پاره شدن لباس ها به دلیل گیر کردن الیاف لباس ها به فنر فلزی زیر سوتین(لباس زیر زنانه) بوده است.

راهکار: قبل از ریختن لباس ها داخل لباسشویی حتماً، جیب ها را خالی کنید تا اجسامی مانند: سنجاق، خودکار و… وارد ماشین لباسشویی نشوند؛ و لباس‌هایی که زیپ دارند را ببندید. همچنین، هیچ وقت الیاف حریر را، با لباس های خشن مانند: کاپشن و جین را داخل لباسشویی نریزید. بهتر است، لباس های زیر که فنر دارند را با دست بشویید.

 

علت سوم: دور بالای خشک کن

 

سرعت چرخش نهایی برای خشک کردن لباس، یکی دیگر از عوامل آسیب رساندن به لباس است؛ که باعث پارگی و نخ کش شدن الیاف لباس میشود. معمولاً لباس های حساس و نازک در دورهای بالا، آسیب جدی می‌بینند. حد نرمال دور خشک کن، ۸۰۰ دور در دقیقه میباشد. همچنین اگر الیاف لباس خیلی ظریف بود، این سرعت را به ۶۰۰ دور در دقیقه کاهش دهید. سرعت بالای خشک کن برای لباس هایی مثل جین و ضخیم استفاده کنید. البته مراقب باشید، ممکن است لباس های جین زاپ دار، باعث پارگی کامل آنها شود.

 

نکاتی که برای جلوگیری از پارگی و یا سوراخ شدن لباس در ماشین لباسشویی

 

علت چهارم: لبه های تیز داخل لباسشویی

 

جنس داخل دیگ ماشین لباسشویی؛ در اکثر مدل ها استیل براق و صیقلی می باشد. دیگ استیل با وسیله ۳ یا ۴ حمل کننده لباس، از جنس پلاستیک یا فلز طراحی شده است؛ که در هنگام چرخش دیگ این قطعات، لباس ها را جابجا می‌کنند. اگر هر کدام از این حمل کننده های لباس، دچار آسیب شوند و از جای خود جدا شوند؛ لبای تیز بوجود آمده در لباسشویی، باعث پاره شدن و نخ کش شدن لباس ها میشوند.

 

نکاتی که برای جلوگیری از پارگی و یا سوراخ شدن لباس در ماشین لباسشویی

 

علت پنجم: تنظیمات اشتباه برنامه

 

توجه داشته باشید؛ لباس هایی با الیاف نازک و ظریف را هیچ وقت نباید با مدت زمان طولانی و تنظیمات برنامه های خشن، همچنین با آب خیلی گرم بشویید. زیرا این کار باعث می شود؛ الیاف لباس آسیب ببیند و حالت خود را از دست بدهد. حتی ممکن است، باعث پارگی لباس ها شود. پس از تنظیمات برنامه ماشین لباسشویی را، همیشه مناسب با جنس لباس ها انتخاب کنید.

 

نکاتی که برای جلوگیری از پارگی و یا سوراخ شدن لباس در ماشین لباسشویی

 

علت ششم: استفاده از مایع سفید کننده

 

بیش از حد استفاده کردن از مایع سفید کننده، قبل از رقیق کردن آن با آب، اگر غلظت مایع سفید کننده، مستقیم روی لباس قرار بگیرد؛ باعث تغییر رنگ و آسیب رساندن به الیاف لباسها؛ همچنین باعث سوراخ شدن لباس ها میشود. آیا می دانید مایع ماشین لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم؟

 

 

چرا ماشین لباسشویی لباس را پاره میکند

 

نکاتی که برای جلوگیری از پارگی و یا سوراخ شدن لباس در ماشین لباسشویی

 

  • هرگز پودر را بین لباس ها نریزید.
  • از شوینده و سفیدکننده و کافی استفاده کنید.
  • برای خشک کردن لباس ها همیشه چرخه ملایم را انتخاب کنید.
  • ماشین لباسشویی را بیش از اندازه پر نکنید.
  • با استفاده از چراغ قوه، داخل دیگ ماشین لباسشویی را بررسی کنید؛ که اگر جسم نوک تیزی داخل دیگ گیر کرده بود، آن را خارج کنید که موجب پارگی لباس نشود.
  • قبل از از اینکه لباس ها را داخل ماشین لباسشویی بریزید، آنها را به درستی تفکیک کنید.
  • جیبهای لباس ها را خالی کنید، تا اشیای برنده و تیز در آنها نباشد.

 

نتیجه گیری

 

اگر لباس ها را قبلاً برای شستشو در ماشین لباسشویی میرختید؛ و بعد از اتمام فرایند شستشو متوجه سوراخ شدن و پاره شدن یا حتی نخ کش شدن آنها می شدید؛ با مطالعه این مقاله، دیگر این اتفاق برای شما نخواهد افتاد.

چنانچه ماشین لباسشویی شما باعث پارگی لباس های تان می شود. ابتدا موارد بالا را چک کنید اگر همچنان، پارگی در لباس های خود مشاهده کردید و نتوانستید علت را پیدا کنید، کافیست با نمایندگی تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید تا در سریعترین زمان، عیب ماشین لباسشویی را شناسایی و آن را برطرف کنند.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 15 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری