جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چگونه پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو را برطرف کنیم؟
۷ مرداد ۱۴۰۱

چگونه پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو را برطرف کنیم؟

افرادی زیادی هستند که با مشکل رایج پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو برخورد می کنند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک مقاله کامل در مورد این مشکل و روش های برطرف کردن آن، بنویسیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا دلیل پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو و روش های برطرف کردن آن را یاد بگیریم.

علت پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو چیست؟

اجازه دهید که مقاله را با شرح علل پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو شروع کنیم.

در ماشین لباسشویی های دوو، از یک سنسور به نام حسگر هال استفاده شده تا بتواند عدم تعادل بار داخل درام را بسنجد. به کمک این حسگر، سر و صدا و لرزش شدید ماشین لباسشویی در مراحل خشک کن و آب کشی، کنترل می شود.

علت لرزش ماشین لباسشویی چیست؟

این سیستم، با وجود تاثیر مثبت در کاهش لرزش درام و محافظت از دستگاه، ممکن است مانعی برای عملکرد صحیح لباسشویی های دوو شود؛ البته توجه داشته باشید که این اتفاق تنها زمانی می افتد که این سیستم، دچار ایراد و مشکل شود.

در ادامه علل خرابی سیستم هال را نیز برسی خواهیم کرد.

چگونه پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو را برطرف کنیم؟

چه زمانی پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو رخ می دهد؟

آیا تا به حال شده که لباسشویی دوو خود را روشن کرده باشید و همه چیز خوب پیش برود؛ اما ناگهان، دستگاه در مرحله آب کشی از کار بایستد و یا بارها و بارها وارد چرخه آب کشی شود.

این اتفاقات، باعث پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو می شود و زمان شستشو را خیلی طولانی تر می کند.

اکثرا، رفع این ایراد نیاز به کمک حرفه ای نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو دارد؛ اما کارهایی هست که بتوانید برای رفع آن امتحان کنید.

چه عواملی باعث خرابی در سیستم هال می شوند؟

قبل تر اشاره کردیم که سیستم حسگر هال، در لباسشویی های دوو به کار گرفته می شود تا هرگونه بی تعادلی در درام را شناسایی کند و مانع لرزش لباسشویی شود. این سیستم، بنا به دلایل مختلفی می تواند معیوب شود:

 1. نامتعادل بودن بار درام ( انداختن لباس های خیلی سبک با بارهای سنگین)
 2. بیشتر بودن میزان حساسیت برد دستگاه، در مقایسه با نامتعادلی بار داخل درام
 3. متعادل نبودن خود درام ماشین لباسشویی دوو (این مورد سر و صدا، لرزش و نامتعادلی زیادی به همراه دارد.)
 4.  معیوب شدن خود حسگر هال
 5. معیوب شدن مگنت های روتور ( خرابی و شکستگی این مگنت ها، بر عملکرد سنسورهای هال تاثیر دارد)

سروصدای زیاد ماشین لباسشویی را چگونه تعمیر کنیم؟

چگونه پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو را برطرف کنیم؟

ماشین لباسشویی های دوو، از بهترین دستگاه های موجود در بازار هستند؛ با این وجود، پرش و توقف برنامه شستشو، می تواند کمی کاربران را آزرده کند.

معرفی کامل ماشین لباسشویی دوو

با این حال، لازم نیست نگران باشید؛ چرا که ما در تعمیراتو۲۴ آماده ایم تا به شما در رفع پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو تان، به شما کمک کنیم.

در پایین، مراحلی که باید برای برطرف کردن این ایراد طی کنید، آورده شده است. توجه داشته باشید که این مراحل را به ترتیب انجام دهید و در صورت جوابگو نبودن هرکدام، سراغ راهکار بعدی بروید.

۱_ رفع مشکل نرم افزاری

پیشنهاد می کنیم قبل از انجام هر کاری، تصحیح کدهای بالانس نبودن را انجام دهید؛ چرا که پررنگ ترین دلیل پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو ، مشکلات نرم افزاری است. برای رفع عیوب نرم افزاری دستگاه، از راهنمای زیر استفاده کنید:

 ۱- دستگاه را روشن کنید. سپس دکمه “Temp” یا دما را نگه دارید. در این حین دکمه “Spin” یا چرخش را ۱۰ بار پشت سر هم بزنید. با انجام این مراحل، باید آلارم خاصی را بشنوید و بر روی صفحه نمایش، عدد ۱ یا EEp را ببینید. در صورتی که EEP را مشاهده کردید، دوباره دکمه TEMP را بزنید.

۲-  دکمه “Time Delay”  را بزنید تا دستگاه وارد اولین کد مرحله ۱ خشک کن بشود.

۳-  به جدولی که در پایین برایتان قرار داده ایم، دقت کنید. باید کدهای برد ماشین لباسشویی تان را با اعداد زیر تطبیق دهید. از دکمه “Time Save” برای پایین آوردن ارقام و از دکمه “Option” برای افزایش اعداد استفاده کنید.

رفع مشکل نرم افزاری پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو

نمایندگی خدمات پس از فروش دوو کجاست؟

۴-  پس از انجام این موارد، نیاز دارید که کلید “Time Delay” را فشار دهید تا وارد کد ۲ از مرحله اول بشوید. برای تطبیق دادن کدها با جدول، می توانید مثل قبل، از دو دکمه “Time Save” و Option“، به ترتیب برای پایین آوردن و بالا بردن اعداد استفاده کنید. کد ۳ از مرحله اول را نیز، به همین شکل وارد کنید.

۵-  بعد از این که ۳ کد را طبق جدول زیر، انطباق دادید، باید سراغ مرحله دو بروید. برای ورود به این مرحله، کافیست کلید “SPIN” را بزنید تا عدد ۲ به شما نشان داده شود. این عدد، به این معنی است که با موفقیت وارد مرحله ۲ شده اید!

برای تطبیق کدهای اول از مرحله ۲، کافیست دکمه “TIME DELAY” را بزنید. روش افزایش و کاهش این کدها، دقیقا مانند مراحل قبل است و شما باید از همان دکمه ها استفاده کنید.

۷-  حال که روش ورود به مراحل و تطبیق کدها را یاد گرفتید، می توانید تا مرحله ۶، کدهای اول، دوم و سوم را به همین ترتیب وارد کنید.

۸-  در مرحله آخر، باید دکمه START را بزنید تا تمام تغییرات، ذخیره و اعمال شود.

اگر کمی گیج شده اید، می توانید از جدول زیر کمک بگیرید.

ورود به مرحله جدیدSPIN
افزایش ارقام کدهاOPTION
کاهش ارقام کدهاTIME SAVE
ورود کد جدیدTIME DELAY

۲- رفع مشکل تاب دار بودن درام

تمامی کدها را وارد کردید اما همچنان با مشکل پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو تان رو به رو هستید؟ خب، همچنان امیدی وجود دارد.

۱- هرگونه لباس را از درام دستگاه به بیرون بیاورید. سپس لباسشویی را روشن کنید.

۲-  ابتدا دکمه SPIN و سپس دکمه START را فشار دهید. با فشار دادن این دکمه ها، دستگاه چرخه خشک کن را با زمان ۱۲ آغاز خواهد کرد.

۳-  اگر متوجه هر گونه چرخش غیر عادی در درام شدید، نشانه تاب دار بودن آن است. خوشبختانه، با تعویض درام این مشکل حل خواهد شد.

تعویض درام، نیاز به تخصص و دانش فنی دارد؛ برای سلامتی و جلوگیری از آسیب های بیشتر به دستگاه، پیشنهاد می کنیم این کار را به تکنسین های نمایندگی تعمیرات دوو بسپارید.

توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو

۳- رفع ایراد مگنت های روتور

اگر تمامی کدها را وارد نموده و درام را از نظر هرگونه مشکل در چرخش هم چک کرده اید، زمان آن است که سراغ راه حل سوم برطرف پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو شوید.

اگر دانش فنی قابل توجهی دارید، ممکن است به تنهایی بتوانید مگنت های روتور را برسی کنید. برای این کار، قاب پشتی دستگاه و روتور را باز کنید. سپس مگنت های آن را از نظر هرگونه شکستگی برسی کنید.

در صورتی که هرگونه شکستگی مشاهده شد، باید آن ها تعویض شود. برای این کار می توانید از تکنسین های تعمیر لباسشویی دوو تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیرات دوو تهران

۴_ رفع عیوب سنسور هال

پیش تر، کاربرد سنسورهای هال را در ماشین لباسشویی های دوو، گفتیم.

در صورتی که سنسورهای هال معیوب باشند، مشکل پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو پیش خواهد آمد.

سلامت سنسورها را برسی کنید و در صورت خرابی، آن ها را با یک قطعه نو، جایگزین کنید.

چه موارد دیگری می توانند در توقف فرآیند شستشو، دخیل باشند؟

هرگونه مشکل و یا خرابی در قطعاتی مثل فیلتر پمپ تخلیه، پمپ تخلیه، فیلتر تخلیه و …، می تواند باعث توقف فرآیند شستشو شود. علاوه بر این موارد ، مطمئن شوید که به از شوینده مناسبی استفاده کرده اید و به مقدار نیاز در مخزن لباسشویی ریخته اید.

فیلتر تخلیه چیست و چگونه آن را تمیز کنیم؟

در این مقاله پرش و توقف برنامه ماشین لباسشویی دوو ، این مشکل را زمان برنامه آب کشی برسی کردیم. این که مشکل توقف در کدام مرحله رخ می دهد، در عیب یابی بسیار اهمیت دارد.

چه موارد دیگری می توانند در توقف فرآیند شستشو، دخیل باشند؟

آیا لباسشویی دووی شما به کلی روشن نمی شود؟

خیلی وقت ها، دلیل روشن نشدن لباسشویی ما، موردی ساده و پیش پا افتاده است. قبل از استرس و نگرانی، کافیست موارد زیر را چک کنید:

 • اتصال صحیح سیم لباسشویی به پریز
 • وصل بودن برق منزل
 • مشکل نداشتن سیم دستگاه
 • اطمینان از روشن بودن محافظ پریز، در صورت استفاده
 • مشکل نداشتن فیوز برق منزل
 • اطمینان از کار کردن دکمه START ماشین

تمامی موارد بالا را برسی کردید؟ اگر همچنان مشکل تان پا برجا است، احتمالا با مشکلی جدی تری، نظیر خرابی میکروسوئیچ رو به رو هستید.

تعویض میکروسوئیچ، نیاز به کمک از افراد حرفه ای دارد.

2 دیدگاه

 1. سلام کد های نابالانسی لباسشویی اسنوا ۱۰۰۰ دور وقتی تو اینترنت سرچ میکنم۶ مرحله هر مرحله اش ۳ تا عدد سه رقمی داره؛ ولی این لباسشویی که ما داریم ۸ مرحله اس تو هر مرحله ۴ یا ۵ تا عدد سه رقمی داره من چجوری باید کد های مخصوص خودش پیدا کنم تو اینترنت هم همش یه مدل و میاره که اون نیست

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 7 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری