جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور لباسشویی دوو le
۱۸ دی ۱۴۰۲

ارور LE ماشین لباسشویی دوو

لباسشویی یکی از ابزارهای ضروری در هر خانه است و برای بسیاری از افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ گاهی، وجود ارورها یا مشکلات فنی در این دستگاه می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. یکی از شایع‌ترین این ارورها، ارور le لباسشویی دوو است. در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴، به بررسی ارورle ماشین لباسشویی دوو پرداخته و راه‌حل‌های ممکن برای آنها می‌پردازیم.

ارور LE در لباسشویی دوو

علت ارور LE در ماشین لباسشویی دوو چیست؟

علت ارور LE لباسشویی دوو باز بودن درب دستگاه یا خوب بسته‌نشدن آن است. این موضوع نیز به سه دلیل خراب بودن قفل درب و میکروسوئیچ ماشین لباسشویی، فشاردادن دکمه pause یا Start دستگاه و خرابی در برد الکترونیکی رخ می‌دهد.

بهتر است جهت جلوگیری از جدی‌تر شدن مشکل و آسیب به خودتان، رفع ارور LE را به تکنسین‌ها بسپارید؛ برای تعمیر لباسشویی دوو شما به همراه گارانتی ۶ ماهه، از روش‌های تماس زیر استفاده کنید.

۱- خراب بودن قفل درب و میکروسوئیچ دستگاه

اگر قصد برطرف‌ کردن خطای لباسشویی دوو le را دارید حتماً به سراغ چک‌ کردن قفل درب دستگاه بروید. در برخی مواقع ممکن است باتوجه‌به این موضوع که حجم زیاد و بیش از ظرفیت دستگاه لباس درون آن قرار داده‌اید باعث عدم بسته‌شدن درب لباسشویی و بالا آمدن این ارور شود.

  • جهت رفع خطای le لباسشویی دوو پیشنهاد می‌دهیم که در قدم اول کمی از حجم لباس‌ها را کم کنید و مجدداً برای بستن درب دستگاه اقدام نمایید. اگر دوباره شاهد ارور le روی ماشین لباسشویی دوو بودید، به این معناست که مشکل از قفل درب و میکروسوئیچ نیست‌.
  • در صورت به‌ وجود آمدن مشکل برای قفل درب یا میکروسوئیچ لباسشویی لازم است سریعاً برای تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید. باتوجه‌به اینکه میکروسوئیچ وظیفه قفل‌کردن درب دستگاه را در زمان کارکردن به دنبال دارد، اگر دچار ایراد شود لباسشویی قادر به شروع‌کردن برنامه شستشوی مدنظر نیست و قاعدتاً عملکرد آن با مشکل روبرو می‌شود.
خراب بودن قفل درب و میکروسوئیچ

  • در زمان تعویض میکروسوئیچ دستگاه و رفع ارور le ماشین لباسشویی دوو حتماً نکات ایمنی را در اولویت قرار داده و اگر تجربه و مهارت لازم در این زمینه را ندارید، بهترین راهکار کمک‌گرفتن از یک تعمیرکار و تکنسین حرفه‌ای در این زمینه است.

۲- فشاردادن دکمه pause یا Start زودتر از زمان اصلی

چنانچه پیش از بستن و قفل‌کردن کامل ماشین لباسشویی دوو یکی از دکمه‌های نام‌برده شده را فشار دهید، سریعاً شاهد بالا آمدن ارور le لباسشویی دوو خواهید بود. پس می‌توان گفت باز بودن درب دستگاه و فعال‌کردن دکمه شروع می‌تواند در عملکرد درست دستگاه اختلال ایجاد کند و با مشکل روبرو شوید. در این مواقع می‌توانید با ریست‌کردن ماشین لباسشویی به رفع ارور پیش‌آمده بپردازید.

۳- بروز مشکل در قسمت برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دوو

چنانچه با بررسی دو مورد نام‌برده‌شده و رفع ایرادات آن مشکل ماشین لباسشویی دوو رفع نشد، می‌توانید به این نتیجه برسید که این مشکل به دلیل خراب بودن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی رخ‌داده است. می‌توان این‌گونه گفت که به دلیل رخ‌دادن مشکل در این قطعه دستگاه امکان ارسال سیگنال از برد الکترونیکی به قفل درب را ندارد و در این مواقع ارور le نمایان می‌شود.

فراموش نکنید که برد الکترونیکی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعات دستگاه تلقی می‌شود و وظیفه مهم آن کنترل و هدایت تمامی عملکردهای مربوط به قطعات ماشین لباسشویی دوو است. پس در صورت بروز مشکل و ایراد در این قطعه ارور le بالاآمده و اگر به آن توجهی صورت نگیرد، ممکن است باعث آسیب رسیدن به دیگر قطعات موجود روی دستگاه شود.

خطای لباسشویی دوو le
خطای لباسشویی دوو le

بیشتر بخوانید: علت علامت قفل روی ماشین لباسشویی دوو

کلام آخر

لباسشویی‌ها از جمله وسایل مهمی هستند که در هر خانه‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرند. اما گاهی اوقات این دستگاه‌ها ممکن است مشکلاتی داشته باشند که می‌تواند برای صاحبانشان مزاحمت آور باشد. ارورهای ماشین لباسشویی دوو گسترده هستند، اما یکی از مهم‌ترین‌های آن LE می‌باشد

اگر به کمک راه‌های شرح داده شده در مقاله نتوانستید مشکل را برطرف کنید، بهتر است در زمان خرابی با یک نمایندگی تعمیر لباسشویی مطمئن تماس حاصل کنید.

برای دریافت خدمات تعمیر از نمایندگی با ضمانت ۶ ماهه با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

تماس با تعمیراتو 24

سؤالات متداول

برای رفع ارور le لباسشویی دوو چه اقدامی لازم است انجام دهیم؟

چنانچه از تخصص کافی برای تعمیر ماشین لباسشویی بهره‌مند نیستید، کافی است با نمایندگی دوو تماس حاص کنید و به‌هیچ‌وجه اقدام خودسرانه‌ای در جهت رفع خرابی لباسشوبی انجام ندهید.

آیا عدم تعادل بار در لباسشویی می‌تواند موجب نمایش ارور LE شود؟

بله. قطعاً یکی از مهم‌ترین دلایل نمایش ارور “LE” در ماشین لباسشویی دوو، عدم تعادل بار در داخل دستگاه است. چنانچه لباس‌ها به طور نامتناسب در داخل ماشین لباسشویی قرار گیرند و به توزیع و وزن آن‌ها توجهی نشود، ممکن است این ارور رخ دهد. در چنین شرایطی کافی است لباس‌ها را بررسی کرده و آن‌ها را مجدداً برای توزیع بهتر قرار دهید و تعادل بار را حفظ کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری