02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

۵ علت ارور SE در ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

 ارور لباسشویی سامسونگ se در صورت تخلیه‌نشدن ماشین نمایش داده می‌شود. اگر درب ماشین لباس‌شویی را بعد از اتمام فرایند شست‌و‌شو باز کنید و دستگاه تخلیه نشود، ممکن است شیلنگ تخلیه مسدود شده باشد یا برخی از قطعات کلیدی مانند پمپ تخلیه یا برد ماشین مسدود شده باشند. وجود این خطا با تخلیه نامناسب فن ماشین لباس‌شویی همراه است. پس از بروز خطای  SE، دوباره درام ماشین لباس‌شویی را با فشاردادن دکمه استارت خالی کنید. یکی از محتمل‌ترین خطاهایی که نیاز به تعمیر ماشین لباس‌شویی سامسونگ دارد، خطای SE یا ۵E  ماشین است که در ادامه در نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، به‌تمامی دلایل احتمالی بروز آن می‌پردازیم.

ارور SE در لباسشویی سامسونگ
نمایش ارور SE در لباسشویی سامسونگ

 علت ارور لباسشویی سامسونگ  se چیست؟

به طور خلاصه، علت ارور SE در ماشین لباسشویی سامسونگ تخلیه نشدن و مشکل در این پروسه است. اگر لباسشویی نتواند در ۱۵ دقیقه آب را تخلیه کند، این ارور به شما نمایش داده می شود.

 امروزه، سامسونگ و دیگر برندهای معروفی مانند بوش از یک پنل LCD استفاده می‌کنند تا کارکرد دستگاه را آسان کنند و در چند ثانیه ببینند که مشکل کجاست. این نمایشگر که در قسمت جلو و بالای دستگاه تعبیه شده است به کاربر این امکان را می‌دهد که برنامه شست‌و‌شو و چرخه خشک‌شدن را انتخاب کند، دمای آب را تنظیم و زمان باقیمانده شست‌و‌شو را نشان دهد. علاوه بر این موارد، پنل دستگاه می‌تواند با ارسال کد خطای متشکل از اعداد و کلمات انگلیسی به پنل، نوع مشکل را به کاربر اطلاع دهد تا در صورت نیاز با تکنسین تماس گرفته شود. لیست تمامی ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ را می‌توانید در مقاله لینک شده مطالعه کنید!

فراموش نکنید تعمیراتو۲۴ در کنار شماست! برای تعمیرات لوازم خانگی با ضمانت نامه ۶ ماهه در تهران، با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

 دلایل ارور لباسشویی سامسونگ se

این خطا به دلیل تخلیه‌نکردن آب ماشین لباس‌شویی سامسونگ شما نشان‌داده‌ می‌شود. هرگاه علامت  SE را روی ماشین لباس‌شویی خود مشاهده کردید به این معنی است که ماشین شما نمی‌تواند ظرف یک‌ربع ساعت آب را تخلیه کند. در این صورت این پیغام به برد الکترونیکی ارسال می‌شود و ارور SE یا ۵E  بر روی صفحه‌نمایش شما ظاهر می‌گردد تا به کاربر اطلاع دهد که دستگاه در تخلیه آب با مشکل مواجه شده است.

 در بیشتر موارد، شما می‌توانید به‌راحتی دلیل ایجاد کد خطای se ماشین لباس‌شویی خود را تشخیص دهید. از مهم‌ترین دلایل کد خطای se  در ماشین لباس‌شویی سامسونگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- گرفتگی و انسداد مسیر فاضلاب

 یکی از رایج‌ترین دلایل ارور ماشین لباس‌شویی se سامسونگ انسداد لوله تخلیه است که باعث می‌شود آب کثیف داخل ماشین لباس‌شویی بماند و خارج شود. گرفتگی فاضلاب ممکن است به دلیل تجمع الیاف لباس و پرز دستمال‌کاغذی در تخلیه آب، جربی و روغن خشک‌شده یا وجود شیء خارجی در مسیر تخلیه آب رخ دهد.

۲- انسداد فیلتر

یکی دیگر از دلایل تخلیه‌نشدن آب ماشین لباس‌شویی و بروز خطای se، گرفتگی فیلتر تخلیه است. این فیلترها که معمولاً در قسمت پایین و جلوی دستگاه نصب می‌شوند، زباله‌ها و پرزهای آب را در طول زمان جذب می‌کنند و از جاری‌شدن آنها در فاضلاب جلوگیری می‌کنند. مواردی مانند بوی بد ماشین لباس‌شویی و نشت آب رایج‌ترین عواقب جداسازی و تعمیر دستگاه هستند. تمیزکردن منظم فیلتر با آب داغ و برس و جلوگیری از نفوذ کاشی و دستمال‌کاغذی از بروز این مشکل تا حد زیادی می‌کاهد.

گرفتگی فیلتر لباسشویی سامسونگ

۳- لوله تخلیه تاخورده شده

خم‌شدن و وجود گره روی شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی باعث می‌شود تا آب از ماشین لباسشویی با مشکل خارج شود و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ se  روی صفحه ظاهر ‌شود که برای رفع خطا باید مراحل زیر را اجرا کنید:

  • ماشین لباس‌شویی را خاموش کنید.
  • دستگاه را به‌آرامی در جای خود تکان دهید.
  • نحوه جریان شلنگ را بررسی کنید و هرگونه پیچ‌خوردگی یا گره را بردارید.
  • ماشین لباس‌شویی را بااحتیاط به‌جای خود برگردانید تا شلنگ گیر نکند.

ارور LE نیز یکی از رایج ترین کدهای خطایی است که کاربران سامسونگ با آن روبه‌رو می‌شوند؛ ۷ علت ارور LE ماشین لباسشویی سامسونگ را از دست ندهید!

۴- خراب شدن برد کنترل ماشین لباسشویی

 یکی دیگر از دلایل خطاهای SE در ماشین لباس‌شویی سامسونگ، رسیدن ولتاژ اشتباه به برد است. این مشکل به دلیل خرابی کنترل پنل دستگاه رخ می‌دهد. یک ولتاژ از برد برای شروع پمپاژ تولید می‌شود. اگر این ولتاژ وجود نداشته باشد، پمپ تخلیه راه‌اندازی نمی‌شود. در نتیجه لازم است کنترل پنل دستگاه بررسی شود و در صورت خرابی کنترل پنل، این قطعه باید تعمیر یا تعویض شود. همچنین در صورت خرابی کنترل پنل، احتمال می‌رود خطاهای مختلفی بر روی صفحه‌نمایش دستگاه ظاهر شوند.

۵- خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی

 هر ماشین لباس‌شویی بسته به میزان کثیفی و لباس، چندین برنامه شست‌و‌شو دارد و مدت‌زمان شست‌و‌شو متفاوت است. به همین دلیل تمامی ماشین‌های لباس‌شویی مجهز به تایمر مخصوصی هستند که مدت‌زمان فرایند شست‌و‌شو، تمیزکردن و خشک‌کردن را اندازه‌گیری و تنظیم می‌کند. خرابی این قطعه باعث می‌شود که شمارنده نتواند پایان زمان شست‌و‌شو و تخلیه را تشخیص دهد و باعث بروز خطای ماشین لباس‌شویی سامسونگ se می‌شود.

اگر در تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و رفع ارور دانش لازم را ندارید، بهتر است با افراد حرفه‌ای تماس بگیرید؛ تعمیراتو۲۴، دارای تکنسین های مجرب برای تعمیر ماشین لباسشویی تمامی برندهاست. جهت دریافت خدمات با ضمانت ۶ ماهه با شماره های زیر تماس بگیرید:

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24
نمایندگی تعمیر ظرفشویی سامسونگ در تهران

رفع خطای ماشین لباسشویی سامسونگ SE  

 برخی از دلایل ارور se  ماشین لباس‌شویی سامسونگ جزئی هستند و می‌توانید خودتان آن‌ها را برطرف کنید؛ اما اگر دلیل نمایش این کد خطا مشکل در قسمت اصلی ماشین لباس‌شویی است، باید از خدمات تعمیر نمایندگی سامسونگ استفاده کنید.

۱- شلنگ تخلیه لباسشویی را چک کنید

 بررسی کنید که شلنگ تخلیه مسدود یا پیچ‌خورده نباشد. اگر شلنگ تخلیه ماشین لباس‌شویی فرسوده شده است، باید آن را تعویض کنید. همچنین پاره شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نیز ممکن است سبب این ارور گردد.

۲- برد و پمپ تخلیه را بررسی کنید

اگر برد اصلی یا پمپ تخلیه ماشین لباس‌شویی معیوب باشد، ممکن است آب ماشین لباس‌شویی به‌درستی تخلیه نشود و خطای se را روی پنل ماشین خود ببینید.

علت ارور Se در لباسشویی سامسونگ

۴- فیلتر لباسشویی را تمیز کنید

 برای جلوگیری از کثیف‌شدن فیلتر ماشین لباس‌شویی توصیه می‌شود فیلتر ماشین لباسشویی را هر ۲ یا ۳ ماه یکبار تمیز کنید.

۵- تایمر ماشین لباسشویی را چک کنید

 اگر تایمر ماشین لباس‌شویی سامسونگ اشتباه باشد، ارور se نیز ظاهر می‌شود. برای بررسی این قطعه و بررسی سلامت آن از یک تکنسین تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید.

۶- با ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید!

چنانچه ساکن تهران هستید، می­توانید با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس حاصل کنید تا متخصصین مجموعه ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای رفع خرابی ماشین لباسشویی به محل شما اعزام شوند. خدمات ما با کیفیت و با ضمانت نامه کتبی انجام می‌گردد.

کلام پایانی

در این مطلب از سایت تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو۲۴ به بررسی کلی دلایل ارور لباسشویی سامسونگ se پرداخته و در ادامه نکاتی را دراین‌خصوص شرح دادیم. این ارور ممکن است به دلیل انسداد لوله فاضلاب، لوله تخلیه تاخورده، خرابی تایمر، خرابی برد ماشین لباسشویی و غیره ایجاد شود که در این صورت لازم است تا قطعات ذکر شده به‌خوبی توسط متخصصین چک شود.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 14 =

مطالب مرتبط