جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور nE ماشین ظرفشویی ال جی
۲۰ مهر ۱۴۰۲

۶ علت ارور nE در ظرفشویی ال جی

تولیدکنندگان ماشین ظرف‌شویی ال‌جی کدهای خطا را برای درک آسان‌تر مشکل دستگاه برای کاربران تعیین کرده‌اند. در صورت شناسایی کد خطا، به شما کمک می‌کند تا خودتان دستگاه خود را عیب‌یابی کنید. به‌عنوان‌مثال،  گاهی اوقات ممکن است ماشین ظرف‌شویی چرخه شست‌و‌شو را تمام کند و در نهایت خطای NE روی صفحه ظاهر شود. در این شرایط دستگاه برنامه را قطع نمی‌کند، در حالت عادی کار می‌کند و تمام مراحل و حالت‌ها را انجام می‌دهد و شست‌و‌شو به پایان می‌رسد. اما مشکل در جایی نشان داده می‌شود که ظروف به طور کامل شسته نشده‌اند و ظروف هنوز کثیف هستند. در ادامه این مقاله از سایت تعمیرات لوازم خانگی تعمیراتو ۲۴ به بررسی علل این خطا و راه‌حل آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

 علت ارور nE در ماشین ظرف‌شویی ال جی چیست؟

به طور خلاصه، خرابی موتور توزیع آب، مشکلات سیم کشی دستگاه، خرابی میکروسوئیچ درب و یا برد الکترونیکی، گرفتگی مسیر تخلیه و یا مسدود شدن پروانه موتور می تواند علت ارور nE در ماشین ظرفشویی ال جی شما باشد.

 خطاها ممکن است در ماشین ظرف‌شویی ال جی به دلیل مشکلات مختلف رخ دهد. این خطاها معمولاً توسط نمایشگر یا ال ای دی‌های ماشین ظرف‌شویی نمایش داده می‌شود و کاربر را از وجود مشکل در دستگاه مطلع می‌کند. علل ارور ظرفشویی ال جی ne را در زیر مشاهده می‌کنیم. در پایین تمامی علل این ارور را آورده ایم. اگر موفق به رفع مشکل نشدید، کافیست با نمایندگی تعمیر ظرفشویی ال جی تماس بگیرید!

علت ارور nE در ظرفشویی ال جی

۱- موتور توزیع آب ماشین ظرف‌شویی خراب است

موتور جداکننده آب در ماشین ظرف‌شویی شما وظیفه پمپاژ آب به قسمت‌های مختلف ماشین را بر عهده دارد. این موتور که عملکرد چرخشی دارد، آب را از مخزن ذخیره آب دستگاه به قسمت‌های مختلف ماشین ظرف‌شویی هدایت می‌کند. هدف اصلی این موتور تأمین آب موردنیاز برای شست‌و‌شوی ظروف در ماشین ظرف‌شویی است.

 با عملکرد مناسب موتور توزیع آب، ماشین ظرف‌شویی به‌خوبی کار می‌کند و ظروف به طور کامل و بهینه شسته می‌شوند. در صورت خرابی و مشکل در این قسمت خطا نمایش داده می‌شود. اگر با این قسمت مشکل دارید باید آن را برطرف کنید. برای تعمیر یا تعویض این قطعه از یک تکنسین مجرب مشاوره بگیرید. شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ نمایندگی ال جی برای تعمیر موتور ظرفشویی شما با ضمانت ۶ ماهه حاضر است.

موتور توزیع آب ماشین ظرف‌شویی

۲- مشکل مربوط به سیم‌کشی دستگاه است

 دلیل بروز خطای ماشین ظرف‌شویی ال جی ممکن است نقص در نصب برقی دستگاه باشد. اتصال برد، اسپلیت موتور و میکروسوئیچ توسط سیم‌کشی انجام می‌شود و هر گونه خرابی در این مدار باعث اختلال در عملکرد دستگاه می‌شود که باعث مشاهده ارور ظرفشویی ال جی ne و شست‌و‌شوی تمیز ظروف می‌شود.

۳- خرابی میکروسوئیچ در ماشین ظرف‌شویی ال جی

در صورت آسیب‌دیدن میکروسوئیچ این دستگاه، پالس موردنیاز برای راه‌اندازی موتور اشتراکی به برد کنترل ارسال نمی‌شود؛ بنابراین اگر این قطعه در عملکرد صحیح خود با مشکل مواجه شود، برد کنترل، متوجه زمان مناسب برای راه‌اندازی موتور جداکننده آب نمی‌شود.

میکروسوئیچ ظرفشویی ال جی

در مورد ارورها بیشتر بدانید: ارور CL در ماشین ظرفشویی ال جی به چه معناست؟

۴- برد الکترونیکی ماشین ظرف‌شویی ال جی خراب است

 برد اصلی ماشین ظرف‌شویی یکی از مهم‌ترین اجزای آن است. از وظایف اصلی برد می‌توان به نظارت و کنترل عملکرد دستگاه، مدیریت برنامه‌های شست‌و‌شو، تنظیم زمان‌بندی و تایمر، تشخیص خطا و نمایش کدهای خطا اشاره کرد. این برد با استفاده از وسایل الکترونیکی دستورالعمل‌های لازم را به سایر قطعات و اجزای دستگاه ارائه می‌کند و به عملکرد صحیح و کارآمد دستگاه شما کمک می‌کند. در صورت بروز مشکل در برد، می‌توانیم کد خطای نمایش‌داده‌شده در ماشین ظرف‌شویی ال جی را نیز مشاهده کنیم.

بررسی و تعمیر برد ماشین ظرف‌شویی امری تخصصی است و نیاز به تجربه و دانش کافی در زمینه تعمیر دارد؛ بنابراین، بهتر است برد را به تعمیرگاه تخصصی ماشین ظرف‌شویی ال جی بسپارید.

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24
نمایندگی ظرفشویی الجی در تهران

۵- گرفتگی لوله آب

 یکی دیگر از دلایل ظاهرشدن ارور ظرفشویی ال جی ne ممکن است مربوط به گرفتگی لوله آب باشد. به همین دلیل، موتور مقسم عملکرد خوبی نشان نخواهد داد. با از‌بین‌بردن این انسداد  و گرفتگی لوله می‌توانید این خطا را برطرف کنید.

جالب است بدانید که ارور E1 ظرفشویی ال جی نیز به همین علت رخ میدهد. اطلاعات بیشتر را میتوانید در مقاله لینک شده بخوانید.

۶- مسدود شدن پروانه موتور موتور ماشین ظرفشویی ال جی

 مسدودشدن پروانه موتور در اثر گیرکردن ضایعات مواد غذایی در این قسمت می‌تواند باعث بروز این خطا شود. به همین دلیل برای رفع علت ارور ظرفشویی ال جی ne پروانه را بااحتیاط خارج کرده و تمامی مواد افزودنی و بقایای مواد غذایی را تمیز کرده و دوباره نصب کنید.

جلوگیری از نمایش کد خطا ne در ماشین ظرفشویی ال جی

اگر با مفهوم کدهای خطا آشنایی دارید، می‌توانید با رعایت نکات ایمنی بدون استرس و وحشت از تکنسین‌های حرفه‌ای کمک بگیرید. توجه داشته باشید که تعمیر ماشین ظرفشویی نه‌تنها مشکلات دستگاه را برطرف می‌کند، بلکه با عیب‌یابی و تعمیر و نگهداری، کیفیت دستگاه را بازیابی می‌کند. خطای NE به‌عنوان یک مشکل بزرگ ماشین ظرفشویی شناخته می‌شود که بسیاری از مصرف‌کنندگان روزانه با آن مواجه می‌شوند.

 برای اینکه این ارور نمایش داده نشود، می‌توانید برای افزایش عمر ماشین ظرفشویی موارد زیر را انجام دهید. ما همچنین موارد بیشتر را در مقاله طرز استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی ال جی  آورده ایم!

  • ظروف را قبل از قراردادن در ماشین ظرفشویی از قبل بشویید.
  • از شوینده‌های مناسب استفاده کنید
  • تمیزکردن پروانه و شفت موتور
  • استفاده صحیح از برنامه‌های شستشو
  • نگهداری و تعمیرات منظم
  • تمیزکردن فیلتر
  • از محلول‌ها و مواد شیمیایی نامناسب استفاده نکنید

عیب‌یابی ارور ماشین ظرفشویی ال جی

 پس صفحه‌نمایش ماشین ظرفشویی ال جی خود را به‌دقت بررسی کنید، کد خطای ظرفشویی ال جی ne را در ماشین خود جدی بگیرید، معنای ارورهای ظاهر شده در صفحه ال ای دی دستگاه خود را پیدا کرده و اقدامات لازم را برای رفع مشکل این ارورها انجام دهید. این ارورها معمولاً نشان‌دهنده مشکل جدی ماشین ظرفشویی شما هستند، پس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی خود را حتی لحظه‌ای به تأخیر نیندازید و دراسرع‌وقت مشکلات آن را برطرف کنید.

کلام پایانی

در این مطلب از سایت تعمیراتو۲۴ به بررسی کلی  ارور ظرفشویی ال جی ne پرداخته و در ادامه نکاتی را دراین­خصوص شرح دادیم. در برخی از کدهای خطایی که در این مقاله به طور مفصل به بررسی آن­ها پرداخته‌ایم، همواره لازم است تا از افراد متخصص برای رفع آن‌ها کمک بگیرید. ازاین‌رو در چنین شرایطی در صورت نداشتن تخصص لازم، خودتان دستگاه را تنظیم نکنید و حتماً با متخصصین مجموعه تعمیراتو۲۴ تماس حاصل  کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شانزده =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری