جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور LE لباسشویی سامسونگ
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

ارور LE در ماشین لباسشویی سامسونگ

 • ارور LE در لباسشویی سامسونگ چیست؟
 • علت ارور LE در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

امروزه اکثر لوازم برقی دارای کدهای خطا یا ارورهایی در دستگاه هستند. این ارورها با ظاهرشدن در صفحه نمایشگر دستگاه، وجود یک اختلال یا خرابی در دستگاه را گزارش می‌دهند. ما در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، به علت ارور LE لباسشویی سامسونگ خواهیم پرداخت.

علت ارور LE لباس شویی سامسونگ

ارور LE لباسشویی سامسونگ چیست؟

۷ علت علامت LE در لباسشویی سامسونگعیب یابی ارور LE  نحوه فع کد LE
انسداد مجراهای قسمت کشوی پودر لباسشوییوجود نشتی آب از قسمت پودر کشویی لباسشویی در سقف داخلی دستگاه به دلیل تشکیل رسوب پودر شویندهتمیز کردن این قسمت با فرچه و رفع گرفتگی
معیوب بودن نوار لاستیکی دور درب ماشین لباسشویی سامسونگبررسی درز این نوار از لحاظ وجود پارگی یا شل شدن آن که باعث ایجاد نشتی آب از این ناحیه می‌شود.تعویض نوار لاستیکی معیوب درب لباسشویی سامسونگ
وجود نشتی در فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگپی بردن به وجود نشتی این قسمت از پایین ماشین لباسشوییتمیز کردن این قسمت توسط تعمیرکار  متخصص تعمیراتو۲۴
معیوب بودن شیلنگ‌های پشت دستگاهتست نشتی شیلنگ‌ها به وسیله دستمال کاغذیتعویض شیلنگ
معیوب بودن اتصالات شیلنگ‌هابررسی این اتصالات توسط تعمیرکار از لحاظ شل و معیوب بودنتعویض اتصالات شیلنگ‌ها
معیوب بودن شیلنگ سامپ (sump)بررسی پارگی این شیلنگ توسط تعمیرکارتعویض شیلنگ سامپ
گیر کردن اشیاء داخلی در محفظه ماشین لباسشوییبررسی وجود دکمه، زیپ، سنجاق مو و غیره در محفظه ماشین لباسشویی که به درام لباسشویی آسیب می‌زنند.تعویض درام لباسشویی در صورت لزوم

علت ارور LE در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

 1. خرابی پمپ لباسشویی
 2. مشکل درز درب
 3. معیوب شدن سنسور لباسشویی
 4. معیوب بودن دیگ
 5. مشکل در قطعه هیدروستات
 6. مشکل در برد کنترل
 7. عملکرد ناصحیح جاپودری

هر ارور ماشین لباسشویی سامسونگ به مشکل در قطعه خاصی برمی‌گردد. دلایل بروز ارور LE در لباسشویی سامسونگ را در ادامه برایتان شرح داده‌ایم، اگر قادر به رفع این ارور نبودید، از تکنسین‌های نمایندگی سامسونگ کمک بگیرید.

تماس با تعمیراتو 24

۱- انسداد سیستم تخلیه

اولین قسمتی که به منظور عیب یابی ارور LE لباسشویی سامسونگ باید بررسی شود، جاپودری دستگاه است. اگر مخزن یا کشوی مواد شوینده را بردارید، قادر به دیدن داخل محفظه دستگاه خواهید بود. در قسمت سقف داخلی، یک دسته از مجراهای ریز وجود دارد که گذرگاه جریان آب تخلیه ماشین لباسشویی هستند. این مجراها به تدریج ممکن است بر اثر تشکیل رسوب شکل گرفته از مواد شوینده، مسدود شوند. همین انسداد می‌تواند باعث نشتی آب از محل مخزن مواد شوینده شود.

در چنین حالتی، آب به دلیل نشتی از بالا به پایین، چکه می‌کند؛ به طوری که شما گمان می‌کنید که این نشتی از قسمت درب دستگاه است. در چنین مواقعی، صفحه نمایشگر دستگاه، وجود خطای le در ماشین لباسشویی سامسونگ را نشان می‌دهد.

برای پیشگیری از چنین حالتی، مجراهای ریز مستقر در قسمت کشوی مواد شوینده را به وسیله یک فرچه، تمیز کنید. سپس کشوی پودر لباسشویی را به جای خود باز گردانید.

۲- مشکل درز درب لباسشویی

نشت کردن آب از قسمت نوار لاستیکی درب ماشین لباسشویی که به عنوان واشر درب عمل می‌کند، یکی دیگر از دلایل ارور LE ماشین لباسشویی سامسونگ است. با معیوب شدن این نوار لاستیکی دور درب، به مرور زمان، شاهد وجود نشتی آب از این قسمت خواهیم بود. معمولاً معیوب شدن درب لاستیکی به ۲ دلیل اتفاق می‌افتد:

 • فرسودگی تدریجی نوار دور درب ماشین لباسشویی سامسونگ
 • بریدگی یا پارگی این نوار، بر اثر تماس با زیپ لباس یا بعضی قست‌‌های فلزی و تیز رخت‌چرک‌ها

۳-وجود نشتی در فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی

تعمیرکار برای تشخیص نشتی از قسمت فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی در جهت رفع خطای le در ماشین لباسشویی سامسونگ، از قسمت پایین دستگاه به بررسی عملکرد فیلتر پمپ تخلیه می‌پردازد. این قسمت، معمولاً توسط یک پنل کوچک، پوشانده شده است.

 1. در صورت نشت کردن آب از این قسمت، فنی کار جهت بررسی فیلتر، پنل را برمی‌دارد. در این وضعیت، ممکن است، مقداری آب در محفظه وجود داشته باشد.
 2.  بنابراین تکنسین، قبل از برداشتن فیلتر، یک حوله جهت جلوگیری از ریزش آب، زیر آن  قرار می‌دهند.
 3.  سپس، پس از برداشتن فیلتر، آن را به خوبی تمیز کرده و از رفع کثیفی و رسوب گرفتن آن اطمینان حاصل می‌کند.
 4. همچنین در حین تمیز کردن فیلتر، نیروی تعمیر مجموعه فنی ما، واشر سیاه جلوی فیلتر را بررسی و تمیز کاری خواهد کرد. این واشر مشکی رنگ، بر اثر خاک گرفتن، باعث ایجاد نشتی در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود.
 5. داخل محفظه فیلتر نیز به خوبی باید تمیز شود؛ زیرا هرگونه کثیفی و رسوب در داخل آن منجر به نشتی آب خواهد شد.
 6. پس از کسب اطمینان از تمیزی فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ، تعمیرکار، اقدام به بستن فیلتر در قسمت پایین ماشین لباسشویی می‌کند.  سپس پنل را دور فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی می بندد.

در مورد لباسشویی سامسونگ خود بیشتر بدانید: ارور ۳E ماشین لباسشویی سامسونگ

۴- نشتی آب از شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر آب از قسمت پشت ماشین لباسشویی سامسونگ شما نشت می کند، باید علت نشتی در شیلنگ‌ها را بررسی کنید. این شیلنگ‌های آب، شیلنگ‌های ورودی آب و تخلیه آن هستند. برای تست کردن وجود نشتی در این شیلنگ‌ها، یک تکه دستمال کاغذی، دور هر دو شلنگ ببندید. پس از چرخه شستشوی ماشین، اگر یکی از دستمال‌های کاغذی خیس شد؛ به وجود نشتی در شیلنگی که دور آن دستمال پیچیده شده، پی می‌برید.

۵- معیوب بودن اتصالات

در صورت معیوب بودن شیلنگ‌های ماشین لباسشویی سامسونگ، باید آنها را تعویض کنید. اگر شیلنگ‌ها دچار پوسیدگی نبوده و نشتی مربوط به اتصالات آنها باشد؛ تعمیرکار، قسمت اتصالات این شیلنگ‌ها را باز و بررسی می کند.

۶- معیوب بودن شیلنگ سامپ لباسشویی سامسونگ

اگر شیلنگ‌های ماشین لباسشویی سامسونگ در قسمت پشت آن و اتصالات آنها معیوب نبودند و نشتی همچنان ادامه داشت، امکان وجود نشتی از شیلنگ‌های داخلی ماشین وجود دارد. همچنین در این مواقع، تعمیرکار، داخل ماشین لباسشویی را به خوبی نگاه می‌کند و به بررسی پارگی یا بریدگی شیلنگ سامپ (sump) ماشین لباسشویی سامسونگ می‌پردازد. تعمیرکار ما در صورت معیوب بودن شیلنگ سامپ ماشین لباسشویی، آن را تعویض خواهد کرد.

۷- گیر کردن شیء خارجی در فیلتر داخلی ماشین لباسشویی سامسونگ

امکان دارد، وجود شیء خارجی در فیلتر ماشین لباسشویی، باعث نشتی آب و ایجاد ارور le لباسشویی سامسونگ شما شود. اشیایی مانند: دکمه لباس، زیپ شلوار، سنجاق مو و غیره می‌توانند به قسمت درام ماشین لباسشویی سامسونگ ضربه بزنند و از همین طریق، باعث نشتی آب و آشکار شدن خطای سطح آب دستگاه شوند.

 کد خطای le لباسشویی سامسونگ

دلایل خرابی ماشین لباسشویی و علت ارور LE لباس شویی سامسونگ هرچه که باشد، لازم است تا قطعاتی که عملکرد صحیح ندارند، توسط افراد متخصص تعمیر شوند. چرا که تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ بسیار حساس بوده و نیازمند تخصص و تجربه کافی است. چنانچه تخصص کافی برای تعمیر این دستگاه و رفع ارور LE ندارید، می­توانید از کمک تکنسین‌های مجموعه تعمیراتو ۲۴ بهره‌مند شوید. کافی است همین حالا با شماره های تماس گرفته و درخواست اعزام اپراتور کنید.

درخواست سرویسکار فوری

کلام پایانی

در این مقاله از سایت تعمیراتو۲۴ به بررسی کامل علت ارور LE لباس شویی سامسونگ پرداختیم و نکاتی را دراین‌خصوص شرح دادیم. می‌توان گفت که همواره خرابی قطعاتی چون: هیدروستات، پمپ و سنسور دستگاه لباسشویی می‌توانند اصلی‌ترین علت نمایش این کد خطا باشند.

در چنین شرایطی لازم است تا این قطعات به طور کامل تعمیر و یا تعویض شوند. ازآنجایی‌که تعمیر ماشین لباسشویی امری بسیار تخصصی است، لازم است همواره برای تعمیر این دستگاه بسیار کارآمد از افراد متخصص نمایندگی سامسونگ کمک بگیرید. در چنین شرایطی میتوانید از علم، تخصص و تجربه متخصصین مجموعه ما بهره بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری