جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
مایع لباسشویی را کجا بریزیم؟
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

مایع لباسشویی را کجا بریزیم؟

لباسشویی ها بخشی از زندگی روزمره ما هستند و به نوعی سرعت زندگی ما را بالاتر بردند. با لباسشویی های مدرن، تمام کاری که باید بکنید این است که لباس‌ها را داخل ماشین بیاندازید، شوینده را اضافه کنید و دکمه استارت را بزنید؛ تمام مراحل بعدی را دستگاه به طور اتومات انجام خواهد داد. با وجود آسان بودن این مراحل، نکاتی وجود دارد که حتما باید هنگام کار با لباسشویی آن ها را در نظر بگیرید. با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا بدانیم مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم.

آیا می دانستید که کپسول‌های شستشو، مستقیما قبل از لباس‌ها به وان لباسشویی می‌روند؟ یا این که مایع لباسشویی هم به همین طریق، قبل از لباس‌ها به درام انتقال پیدا می‌کند؟ به همین علت، شاید دانستن جواب سوال مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم ، به اندازه‌ای که فکر می‌کردید، آسان نباشد.

مایع لباسشویی را در کدام محفظه بریزیم؟

بسته به برند ماشین، محفظه ها فرق می‌کنند، اما به طور معمول، اکثر ماشین ها دارای سه محفظه یا جا پودری هستند. معمولا در همه مدل ماشین لباسشویی‌ها، مایع لباسشویی را باید در محفظه سمت چپی یا سوم کشوی جاپودری بریزید. در تصویر زیر جای مایع لباسشویی مشخص شده است.

جای مایع لباسشویی
جای مایع لباسشویی

به ترتیب عکس زیر، محفظه اول که معمولا با “I” نشان داده می‌شود، برای چرخه های شتسشوی بلند مدت و اضافه است. محفظه دوم گاهی با علامت  ” * ” دیده میشود، برای اضافه کردن نرم کننده یا خوشبو کننده به لباس ها می‌باشد.

در آخر، محفظه سوم (با علامت “II”)، مربوط به چرخه های یک بار شستشو می باشد. قسمت سوم به نوعی محفظه اصلی است و همیشه باید با ماده شوینده مورد نظرتان (پودر یا مایع) پر باشد.

کشوی جاپودری ماشین لباسشویی

مواد شوینده مایع را به کشوی نرم کننده ها هم می‌توان اضافه کرد. انتخاب این محل بیشتر به شیوه شستشوی شما بستگی دارد.

به این نکته توجه کنید که اگر به جای ریختن مایع در محفظه مخصوص، مستقیما مایع لباسشویی را در درام بریزید، ماشین می‌تواند در سرعت بالا به لباس های شما آسیب برساند. این کار ممکن است باعث ایجاد پارگی و یا حتی سوراخ‌هایی شود که در اثر ساییدگی لباس‌ها در طول چرخش به وجود آمدند.

اگر بدانیم که مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی باید بریزیم، مواد شوینده به صورت یکنواخت و آرام در چرخه شستشو حل می‌شوند و لباس ها بدون آسیب دیدن، کاملا تمیز می‌شوند.

ریختن مایع لباسشویی در محفظه اشتباه

مواد شوینده، نه تنها نقش مهمی در تمیز کردن لباس ها دارند، بلکه از ماشین لباسشویی محافظت هم می‌کنند. استفاده از شوینده‌های بیکفیت و یا ریختن آن در محل اشتباه، میتواند به ماشین شما آسیب بزند.

همچنین اگر از مقدار توصیه شده مواد شوینده بیشتری اضافه شود، ممکن است لباسشویی تان نتواند چرخه‌های شستشو را به درستی اجرا کند و لباس های شما تمیز نشوند یا زبر و بدبو شوند. همچنین این امر در گذر زمان ممکن است باعث شود دستگاه خراب شده و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی پیدا کنید. با توجه به این موارد، بسیار مهم است که بدانیم مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم.

آیا می‌توان مایع لباسشویی را در دیگ دستگاه ریخت؟

همانطور که گفته شد، باید مایع لباسشویی را در کشو و محفظه مشخص شده بریزید. با این کار، مواد شوینده کاملا حل می‌شوند و به طور یکنواخت بین لباس ها پخش می‌شوند.

اگر مستقیما مایع لباسشویی را در درام بریزید، ممکن است مواد شوینده در بالای لباس ها یا زیر دستگاه قرار بگیرند؛ در این صورت هیچ کارایی نخواهند داشت.

یکی دیگر از دلایلی که ما توصیه نمی‌کنیم مایع لباسشویی را داخل درام بریزید، ایجاد کف فراوان است. کشوی مواد شوینده، از ایجاد کف زیاد جلوگیری می‌کند اما بیش از حد پر کردن محفظه یا اضافه کردن مواد شوینده به درام، می‌تواند کف زیادی ایجاد کند. این کف زیاد ممکن است سرریز شود و در چرخه شستشو اختلال ایجاد کند؛ در نتیجه لباس‌های شما به درستی آبکشی نخواهند شد.

مایع لباسشویی را کجا بریزیم؟

محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی ال جی ۸ کیلویی کجاست؟

همانطور که گفته شد، شکل و تعداد کشوی شوینده ها، بسته به برند لباسشویی، متفاوت است. اما اگر می‌خواهید بدانید جای مایع لباسشویی ال جی کجاست و در کدام قسمت از ماشین لباسشویی LG باید مایع بریزیم ، به عکس زیر توجه کنید.

  1. از قسمت “۱”، برای چرخه پیش شستشو استفاده می‌شود. برای استفاده از این محفظه، باید نصف مقدار مواد شوینده در محفظه اصلی، استفاده شود.
  2. قسمت “۲” که بخش شستشوی اصلی می‌باشد، مخصوص اضافه کردن مایع های لباسشویی است. توجه کنید که هرگز بالاتر از خط ماکسیمم، محفظه را پر نکنید.
  3. قسمت “۳” مخصوص سفید کننده‌های مایع است.
  4. بخش “۴” تصویر، برای اضافه کردن نرم کننده مایع لباس است. اگر از نرم کننده غلیظی استفاده می‌کنید، قبل از ریختن در محفظه آن را با آب گرم رقیق کنید.
جای مایع ماشین لباسشویی ال جی
جای مایع ماشین لباسشویی ال جی

جای مایع لباسشویی سامسونگ کجاست؟

جای مایع لباسشویی سامسونگ بسته به مدل دستگاه شما متفاوت است؛برای ماشین‌های لباسشویی سامسونگ با درب از قسمت بالا، محفظه مواد شوینده در سمت چپ لباسشویی قرار دارد. از این رو به راحتی مواد شوینده مایع خود را می‌توانید در قسمت مخصوص شوینده مایع این دستگاه بریزید.

در مدل ماشین لباسشویی‌های درب از جلو سامسونگ، مطابق تصویر باید مایع را در قسمت سمت چپ کشوی دیسپنسر بریزید. البته دقت داشته باشید که در برخی مدل‌های لباسشویی سامسونگ، یک کشوی مواد شوینده در پایین ماشین لباسشویی است.

جای مایع لباسشویی سامسونگ
جای مایع لباسشویی سامسونگ

جای مایع لباسشویی پاکشوما

اگر درب ماشین لباسشویی پاکشوما در قسمت جلو قرار گرفته باشد، باید مایع را در داخل محفظه نرم کننده لباس‌ها بریزید. معمولاً این بخش درست در قسمت داخلی که کشو شوینده وجود دارد، قرار گرفته است. توجه داشته باشید که اگر ماشین لباسشویی دارای نرم کننده نیست، باید آن را در محفظه اصلی مواد شوینده بریزید.

فراموش نکنید که اگر اطلاعات کامل در رابطه با محل قرار گرفتن مایع شوینده لباس در داخل ماشین لباسشویی را ندارید، می‌توانید به سراغ دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی پاکشوما بروید و به طور دقیق مطالعه کنید. چنانچه ماشین لباسشویی پاکشوما دارای کشو مخصوص بود، هیچ احتیاجی به رعایت نکته خاصی نیست. می‌توانید پیش از آنکه لباس‌ها را در داخل مخزن ماشین لباسشویی پاکشوما قرار دهید، مواد شوینده مایع را به طور مستقیم داخل ماشین لباسشویی بریزید.

محل ریختن مایع لباسشویی پاکشوما
محل ریختن مایع لباسشویی پاکشوما

محل ریختن جرم گیر لباسشویی کجاست؟

جرم گیر ماشین لباسشویی، به صورت پودر، قرص و یا مایع است و تمام کثیفی و آلودگی های ماشین لباسشویی را از بین می برد. اگر لباسشویی شما بوی بدی می دهد و یا لباس ها بعد از شستشو کثیف و یا بدبو هستند، پیشنهاد می کنیم از این جرم گیرهای مخصوص استفاده کنید.

اگر جرم گیر به صورت مایع و یا پودر است، آن را باید در محفظه جاپودری خود بریزید. پس از این کار باید یک سیکل شستشوی معمولی را اجرا کنید.

توجه داشته باشید که این جرم گیرها را باید به صورت اورجینال از فروشگاه های معتبر تهیه کرده و از جرم گیرهای مخصوص هر برند استفاده کنید. شما می توانید از تعمیراتو۲۴، جرم گیرهای اورجینال لباسشویی های بوش، سامسونگ و ال جی را تهیه کنید.

نکته آخر

در آخر این مطلب، چند نکته برای شما آورده‌ایم. با عمل کردن به این توصیه‌ها، هم شستشوی بهتری را تجربه خواهید کرد و هم از ماشین لباسشویی تان مراقبت می‌کنید.

  • از شوینده های مایع یا پودری با کیفیت و با راندمان بالا استفاده کنید. این شوینده ها معمولا فاقد فسفات هستند؛ به همین دلیل باقی مانده‌ای از خود به جا نمی‌گذارند.
  • قبل از اضافه کردن شوینده، توصیه‌های سازنده آن را مطالعه کنید و طبق آن، شستشو را انجام دهید.
  • هنگام اضافه کردن مایع لباسشویی، مطمئن شوید که آن را در محفظه مخصوص مایع شوینده اصلی می‌ریزید. با این کار از توزیع یکسان مواد شوینده به لباس‌ها اطمینان پیدا می‌کنید.
  • هنگامی که از گزینه پیش شستشو (PRE WASH) ، استفاده می‌کنید، باید مایع را در قسمت پیش شستشو(قسمت “۱” یا “I”) بریزید. توجه داشته باشید که نصف مقدار قسمت شوینده اصلی، مایع اضافه کنید.
  • استفاده زیاد از پودر یا مایع لباسشویی، می‌تواند با کف کردن زیاد، آبکشی ضعیف و تجمع مواد شوینده، لباس های شما را خراب کند. لطفا قبل از ریختن مواد شوینده، میزان بار لباسشویی تان را در نظر بگیرید و بیش از مقدار توصیه شده، از مایع یا پودر استفاده نکنید.

سوالات متداول

آیا امکان استفاده از مواد شوینده پودری به همراه مواد مایع لباسشویی وجود دارد؟

بله، البته بسیاری معتقدند که ریختن پودر شوینده در مخزن مخصوص لباس و نرم کننده پارچه مایع گزینه بهتری است.

بهترین و مناسب‌ترین زمان جهت قرار دادن مایع لباسشویی چه موقع است؟

پاسخ این سؤال تا حدود زیادی به نوع مایع شوینده بستگی دارد و معمولاً روی دستورالعمل استفاده از مواد شوینده به طور دقیق همه نکات وجود دارد.

مایع لباسشویی را کجا بریزیم؟

معمولا جای مایع در اکثر ماشین لباسشویی‌ها، مخزن سوم و سمت جپی در کشوی جاپودری است.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری