02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

چربی داخل مایکروفر را چگونه تمیز کنیم

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

چربی داخل مایکروفر را چگونه تمیز کنیم؟ حفظ و نگهداری آن، یکی از نکات مهم برای برای سالم ماندن دستگاهتان است. چربی و کثیفی موجود داخل مایکروفر شامل: فیلتر میکا، سینی گردان، دیواره ها، ریل سینی و قسمت سقف دستگاه است. کثیف بودن زیاد آن، باعث کاهش عمر دستگاه تان میشود. اغلب افراد برای تمیز کردن مایکروفر به مشکل مواجه هستند، مجموعه تعمیراتو۲۴ در ادامه شما را با چند روش برای تمیز کردن مایکروفر آشنا خواهد کرد.

 

طبیعی ترین و بهترین روش برای تمیز کردن مایکروفر

مایکروفر را چگونه تمیز کنیم ؟ اگر مایکروفر دارید و تمیز کردن آن برای شما سخت است، روش های ساده ای وجود دارد؛ که میتوانید به راحتی مایکروفر خود را تمیز کنید.

 

۱- استفاده از آبلیمو برای تمیز کردن مایکروفر

در این روش با استفاده از یک اسفنج مرطوب و یک پارچه با آب گرم، دیواره های داخل مایکروفر را تمیز کنید. مراقب باشید فشار زیادی را به آن وارد نکنید، فقط آلودگی و خورده نان ها از بین ببرید.

همچنین اگر ذرات غذا درون آن قرار دارد آنها را بیرون بیاورید. یک قاشق از عصاره لیمو، داخل یک کاسه نشکن ریخته و آب را به آن اضافه کنید. موارد را بخوبی مخلوط کرده و آن را داخل مایکروفر قرار دهید.

سپس دستگاه را مدت ۲ دقیقه، روشن نگه دارید تا آب لیمو به جوشد. زمانی که به جوش آمد، تایمر را خاموش کرده و درب را باز نکنید؛ تا بخار آب پخش شود.

بعد از گذشت ۱۰ دقیقه کاسه را بیرون بیاورید و تمام چربی های کناره های مایکروفر؛ که نرم شده است را با استفاده از یک پارچه مرطوب، دیوار های روغنی را پاک کنید.

 

تمیز کردن مایکروفر

 

۲-استفاده از سرکه برای تمیز کردن مایکروفر

در این روش هم، مانند روش قبلی میتوانید یه قاشق سوپ خوری سرکه سفید را داخل یک کاسه آب بریزید و آن را به مدت ۵ دقیقه، داخل مایکروفر قرار دهید تا گرم شود. بعد از انجام این کار، کاسه را از دستگاه خارج کرده و تمام قسمتهای داخلی مایکروفر؛ را با استفاده از یک حوله کاملا تمیز کنید.

تمیز کردن مایکروفر

 

۳- استفاده از جوش شیرین؛ برای تمیزکردن و بو زدایی مایکروفر.

مایکروفر را چگونه تمیز کنیم ؟ استفاده از این روش یکی از موثرترین راه برای تمیز کردن مایکروفر، می باشد که برای انجام آن باید:

ابتدا یک قاشق سوپخوری، از جوش شیرین را به یک کاسه آب اضافه کنید. میتوانید برای بازدهی بیشتر به محلول جوش شیرین، چند تیکه نارنج یا لیمو و سرکه بریزد. بعد محلول درون کاسه را داخل مایکروفر قرار دهید، سپس دستگاه را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه، روشن کنید؛ تا مایع درون کاسه داغ شود. بعد از آن درب مایکروفر را باز نکنید، بگذارید چند دقیقه بسته بماند؛ که بخار داخل کاسه تمام کثیفی هایی چسبیده به داخل دستگاه را نرم کند. سپس درب آن را باز کنید؛ و یک اسفنج ضخیم را آغشته به آب و جوش شیرین کرده و داخل مایکروفر را تمیز کنید.

 

تمیز کردن مایکروفر

 

نحوه شستشو و چربی زدایی مایکروفر با استفاده از آب صابون.

اگر چربی و سوختگی ها بعد مراحل قبل، مقدار کمی از آن هنوز باقی مانده بود، برای خلاص شدن کامل آن محلول آب صابون را در ظرفی درست کنید. سپس دستگاه را خاموش کرده؛ و قطعات درون دستگاه نظیر: ریل و سینی چرخان را بیرون آورده؛ و آنها را با محلول شیمیایی بشویید. میتوانید برای پاک کردن چربی ها، از گاز پاک کن و از محلول آب صابون استفاده کنید. اگر از محلول صابون استفاده کردید، توجه کنید که کثیفی ها کاملاً پاک شود. اگر از گاز پاک کن و مواد شیمیایی، استفاده می کنی، چند دقیقه صبرکنید این مواد روی چربی ها بماند؛ سپس با یک دستمال، شروع به پاک کردن چربی ها کنید.

قسمت های شیشه ای درب ماکروفر را می توانید؛ با محلول شیشه پاک کن، جرم زدایی کنید. توجه کنید که ممکن است غذای گرم شده، جهات مختلف داخل دستگاه از جمله؛ سقف را چرب کرده باشد. پس با وسواس دقت بیشتری، سقف آن را تمیز کنید. سپس قسمت های نم دار را با یک حوله، خشک کنید.سپس سینی و ریل را هم بعد خشک کردن، در جای خود قرار دهید.

 

تمیز کردن مایکروفر

بیشتر بخوانید: علت بوی بد یخچال ساید بای ساید 

 

 

چگونه قسمتهای بیرونی مایکرفر را پاک کنیم؟

می‌توانید با مایع ظرفشویی و محلول آب صابون استفاده کنید. دقت کنید که حتما دستگاه از برق کشیده باشد، پارچه را به مواد آغشته کرده، سپس قسمت های بیرونی را تمیز کنید.

همچنین صفحه کلید را با دقت بیشتری تمیز کرده، پارچه نباید بیش از حد خیس باشد. سپس با یک پارچه خشک، رطوبت قسمتهای بیرونی را خشک کنید.

 

سطح خارجی مایکروفر

 

در آخر چند نکته برای پاک کردن مایکروفر.

یکی از روش های غیر شیمیایی برای تمیز کردن چربی مایکرفر، استفاده از آبلیمو است. شما می توانید از سرکه یا مخلوط صابون با آب هم، برای تمیز کردن مایکروفر خود استفاده کنید. مراقب عصاره داغ کاسه، در داخل دستگاه باشید. همیشه پیشگیری، بهتر از درمان است. اجازه ندهید دستگاه تان بسیار کثیف شود؛ سعی کنید آن را بطور مرتب، کاملا تمیز کنید. توصیه میکنیم برای تمیز کردن مایکروفر؛ از مواد شیمیایی نظیر گاز پاک کن استفاده نکنید، چون باعث مشکلات تنفسی میشود. بی توجهی به کثیف بودن داخل دستگاه، بعد از مدتی آسیب های جدی را به دستگاهتان وارد میکند، که نیاز به تعمیر خواهد داشت.

 

 

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

مطالب مرتبط