جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۳۰ بهمن ۱۴۰۱

طریقه باز کردن قفل یخچال سامسونگ

طریقه باز کردن قفل یخچال سامسونگ و عملکرد قفل یخچال های سامسونگ به مدل آن بستگی دارد. از قفل های یخچال سامسونگ میتوان به Lock Lock, Child Lock, Dispenser Lock نام برد. قفل ها برای جلوگیری از تغییرات تصادفی، هنگام برخورد با صفحه نمایش یخچال و بهم ریختن تنظیمات، توسط کودکان مفید می باشد. Child Lock, Dispenser Lock از یخ و توزیع آب جلوگیری میکند. اگر می خواهید صفحه نمایش استفاده کنید، ولی نماد قفل روشن است و یا اگر صفحه نمایش فقط با صدای زنگ آهنگ قادر به پاسخگویی می باشد، به این معناست که باید قفل صفحه نمایش باز شود. برای انجام این کار باید، نحوه باز کردن قفل یخچال سامسونگ را بدانید. پس در ادامه برای آموزش این مطلب، با تعمیراتو۲۴، مرکز تعمیر یخچال سامسونگ در تهران همراه باشید.

طریقه باز کردن قفل یخچال سامسونگ

با استفاده از دفترچه راهنمای یخچال سامسونگ خود میتوانید با تنظیمات صفحه نمایش یخچال آشنا شوید، تا اطلاعات مربوط در این زمینه را بخوانید. اگر به دفترچه راهنمای یخچال خود دسترسی ندارید، از اطلاعاتی که ما برایتان آورده ایم، استفاده کنید.

باز کردن قفل یخچال سامسونگ
باز کردن قفل یخچال سامسونگ

چگونه قفل یخچال سامسونگ ساید و دوقلو را باز کنیم؟

هر مدل یخچال سامسونگ عملکرد متفاوتی دارد؛ برای اطلاع از نحوه دقیق قفل کردن و باز کردن یخچال سامسونگ خود، پیشنهاد می کنیم به دفترچه راهنما مراجعه نمایید. برای باز کردن قفل کنترلی یخچال ساید بای ساید سامسونگ خود از روش های زیر استفاده کنید:

  • دکمه Energy Saver را به مدت ۳ ثانیه فشار داده و نگه دارید تا کنترل قفل فعال شود.
  • پس از آن، نماد Control Lock نشان داده می شود که نشان دهنده فعال شدن قفل است. با این کار دکمه های توزیع کننده آب و یخ و صفحه نمایش کار نخواهد کرد.
  • برای غیر فعال کردن قفل یخچال ساید سامسونگ ، ۳ ثانیه دکمه Energy Saver را فشرده و نگه دارید. با این کار قفل غیر فعال خواهد شد.
  • زمانی که درب یخچال سامسونگ تان را باز می کنید، کنترل پنل قفل می شود.
  • لمس و نگه داشتن دکمه Door Alarm برای ۳ ثانیه و شنیدن صدای زنگ، باعث باز شدن قفل یخچال سامسونگ می شود. این ویژگی تنها برای برخی مدل ها کار می کند. با این کار پخش کننده آب و یخ غیر فعال می شود، اما بقیه ویژگی های کنترل پنل به کار خود ادامه می دهند.
  • چگونه صفحه یخچال سامسونگ خود را قفل و یا باز کنیم؟ قابلیت قفل کودک باعث می شود که کنترل پنل از تغییرات ناگهانی و نا خوسته در امان بماند. برای فعال و یا غیر فعال کردن قفل کودک، دکمه Child Lock را برای ۳ ثانیه نگه دارید.

بیشتر بخوانید: نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ

باز کردن Dispenser Lock یخچال سامسونگ

در برخی از مدل های یخچال سامسونگ، این دکمه تعبیه شده است تا توزیع کننده یخ و آب را غیر فعال می کند؛ با این حال، قسمت‌های دیگر صفحه نمایش یخچال کار خواهد کرد. می توانید برای راهنمایی بهتر به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کنید.

اگر از یخچال های فمیلی هاب استفاده می کنید، باید وارد برنامه شوید، سپس روی قسمت Fridge Manager رفته و روی Fridge Setting کلیک کنید. در انتها روی Lock بزنید تا توزیع کننده آب یخچال سامسونگ تان فعال شود.

قفل کنترل درب اتوماتیک (Automatic Control Lock) یخچال سامسونگ

این ویژگی، قاب های که در بالای درب و در داخل یخچال قرار دارد را قفل میکند. با استفاده از این ویژگی، یخچال پس از یک دقیقه عدم فعالیت، درب آن به طور خودکار قفل میشود تا از تماس تصادفی جلوگیری شود. با نگه داشتن روی دکمه هشدار (Alarm) به مدت ۳ ثانیه، بعد از شنیدن صدای زنگ میتوانید، قفل درب را باز کنید.

قفل کودک (Child Lock) یخچال سامسونگ

بعضی یخچالهای سامسونگ دارای قفل کودک می باشند. این ویژگی همزمان توزیع کننده آب و یخ و صفحه نمایش را قفل میکند. این ویژگی در کنترل پنل هایی دیده می شود که در خارج از یخچال قرار دارند، برای باز کردن قفل کودک یخچال سامسونگ، می توانید برای ۳ ثانیه Ice Maker Off را نگه دارید تا صدای زنگ را بشنوید. زمانی که این صدا را شنیدید، یعنی قفل کودک غیر فعال شده است.

حتما بخوانید: علت آلارم یخچال ساید بوش

باز کردن قفل یخساز یخچال سامسونگ

برای باز کردن قفل یخساز یخچال سامسونگ، به سادگی دکمه Door Alarm را برای ۳ ثانیه نگه دارید تا صدای بوق را بشنوید.

قفل دیسپنسر تنها برای چد مدل محدود فعال است. زمانی که این ویژگی روشن باشد، آب سردکن و یخساز کار نمی کنند و غیر فعال می شوند. برای غیر فعال کردن قفل پخش کننده آب و یخ یخچال های سامسونگ ، دکمه Energy Saver را برای ۳ ثانیه نگه دارید.

ویژگی Child Lock در یخچال سامسونگ چیست؟

این ویژگی قفل کودک روی یخچال های سامسونگ برای جلوگیری از تغییرات تصادفی در صفحه نمایش استفاده می شود. اگر این ویژگی فعال باشد، دیگر نمی توانید از پنل کنترل یخچال استفاده کنید. بعضی از ویژگی هایی مثل یخساز یخچال کار نمی کند. برای استفاده از عملکرد، قفل کودک باید دکمه child Lock را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید؛ تا این عملکرد فعال شود. بهتر است بدانید، روند خاموش و روشن شدن قفل کودک در مدل های یخچال های سامسونگ،فرق میکند. که در زیر به سه مورد آن اشاره می کنیم.

  • دکمه lce off به مدت ۳ الی ۵ ثانیه فشار داده و نگه دارید.
  • دکمه Child Lock برای ۳ الی ۵ ثانیه فشار داده و نگه دارید. زمانی که نشانگر Child Lock فعال میشود، صفحه کنترل قفل خواهد شد.
  • با نگه داشتن دکمه های Vacation و Fridge به مدت ۳ ثانیه ویژگی قفل کودک و آن فعال خواهد شد. دکمه Fridge معمولاً همان دکمه ای است؛ که دمای یخچال را کنترل می کند.
طریقه باز کردن قفل یخچال
باز کردن قفل یخچال سامسونگ

کلام آخر در مورد طریقه باز کردن قفل یخچال سامسونگ

برای فعال کردن و غیر فعال کردن قفل کودک می توانید. دفترچه راهنمای یخچال سامسونگ خود کمک بگیرید. اما اگر به دفترچه راهنمای یخچال خود دسترسی ندارید، نگران نباشید. تیم متخصص، تعمیراتو۲۴ تمام مشکلات و مسائل انواع، تعمیرات یخچال های سامسونگ شما را به راحتی برطرف می کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 8 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری