جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
خارج نشدن یخ از یخساز
۱ بهمن ۱۴۰۰

علت خارج نشدن یخ از یخساز

یخساز را می توان یکی از مهم ترین قطعات درون یخچال برای رفاه بیشتر در دنیای امروز دانست که بدون نیاز به باز کردن درب می توانیم به یخ آماده دسترسی داشته باشیم. اما خراب شدن یخساز را می توان یکی از مهم ترین مشکلات در یخچال ها دانست. اما علت خارج نشدن یخ از یخساز چیست؟ مشکلاتی مانند عدم استفاده صحیح از یخساز یکی از دلایل این مشکل می باشد. در این مقاله با شما همراه هستیم؛ تا به بررسی علت خارج نشدن یخ از یخساز بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

علت خارج نشدن یخ از یخساز
علت خارج نشدن یخ از یخساز

بررسی علت خارج نشدن یخ از یخساز

در ابتدا باید به بررسی عملکرد یخساز در یک یخچال بپردازیم. در ابتدای بررسی عملکرد یخساز در یخچال ها باید بگوییم که آب از طریق شیر وارد مجرای ورودی یخچال شده و درون محفظه مربوط به یخساز وارد می شود. در ادامه نیز باید در نظر داشته باشید که آب وارد شده از این طریق، از طریق لوله های بسیار کوچکی که در ادامه راه وجود دارد، وارد سینی هایی می شود که به عنوان سینی های یخساز شناخته می شوند. در مرحله بعدی شرایط دمایی مناسب برای ساخت یخ از آب ایجاد می شود و این سیستم می تواند آب را به یخ تبدیل نماید. در صورتی که دکمه مربوط به یخساز روشن باشد، یخ ساخته شده از سمت یخساز وارد یک سطل می شود و سپس دوباره مراحل بالا تکرار می شود. البته باید در نظر داشته باشیم که هر برند تولید کننده یخچال، از روش های خاص خود و طراحی منحصر به فرد برای یخساز استفاده می کند. با این حال می توان گفت که به طور کلی، روند ساخت یخ در یخساز ها به صورتی که گفته شد می باشد. در ادامه بیشتر در خصوص علت خارج نشدن یخ از یخساز با شما صحبت خواهیم داشت.

علت خارج نشدن یخ از یخساز
یخساز

دلایل خراب شدن یخساز

با توجه به تمامی موارد بیان شده باید در نظر داشته باشید که علت خارج نشدن یخ از یخساز می تواند به موارد زیر بستگی داشته باشد :

دستگاه یخساز خاموش است

همیشه علت خارج نشدن یخ از یخساز، خراب شدن دستگاه نیست و باید در نظر داشته باشید که ممکن است شما به صورت دستی این قسمت را خاموش کرده باشید. برای چک کردن این دلیل می توانید به دکمه پاور مراجعه کرده و بررسی کنید که روشن باشد.

شیر برقی خراب شده است

دلیل دیگری که می تواند در لیست علت خارج نشدن یخ از یخساز عنوان کرد، خراب شدن شیر برقی است که برای یخچال شما در نظر گرفته شده است. در واقع ممکن است این شیر خراب شده باشد و نیاز به تعمیر این قطعه یا تعویض آن وجود داشته باشد.

یخ زدن لوله های انتقال آب

یخ زدن لوله انتقال آب را می توان یکی از مهم ترین مشکلاتی دانست که باعث می شود یخ از یخساز خارج نشود. همانطور که گفته شد، لوله های انتقال آب بسیار ظریف و باریک هستند و از این روی شما می توانید با گرم کردن این لوله ها با سشوار، مشکل را برطرف کنید.

آب به یخساز نمی رسد

آب به عنوان مواد اولیه مورد نیاز یخساز یخچال است و نرسیدن آب به این قسمت می تواند علت خارج نشدن یخ از یخساز به شمار رود. در نظر داشته باشید که نرسیدن آب به یخساز می تواند عوامل بسیار زیادی داشته باشد که برای برطرف کردن آن شما می توانید یخچال را از برق جدا کرده و فاصله ای میان دیوار و یخچال قرار دهید تا این مشکل برطرف شود. همچنین شما می توانید با بستن شیر انتقال آب، سیستم مربوطه را جدا کرده و دلیل انسداد لوله ها را شناسایی کرده و برطرف کنید.

علت خارج نشدن یخ از یخساز
یخساز یخچال

فیلتر دچار گرفتگی شده است

فیلتر به عنوان یک قسمت مهم در هر یخساز شناخته می شود که از ورود آلودگی به یخساز جلوگیری به عمل می آورد. در این خصوص می توانید با بررسی دفترچه راهنمای یخچال، نسبت به بررسی گرفتگی فیلتر اقدام کرده و در صورت نیاز حتما فیلتر یخساز یخچال خود را بررسی کنید. در ادامه بیشتر در خصوص علت خارج نشدن یخ از یخساز با شما صحبت خواهیم داشت.

مدول یا ترموستات یخچال خراب است

مدول به عنوان یکی از قطعات مهم در یخچال ها شناخته می شود. در واقع این مدول می تواند باعث شود که یخچال شما دچار اختلال در عملکرد شود و همین مسئله نیز می تواند علت خارج نشدن یخ از یخساز به شمار رود.

ترموستات نیز از دیگر قطعاتی است که در یخساز ها وجود دارد و می تواند باعث شود که یخساز نتواند عملکرد داشته باشد. مولتی متر می تواند به شما کمک کند که متوجه خرابی ترموستات یخچال خود شوید و نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

قفل درب یخساز را چک کنید

عدم عملکرد صحیح باز و بسته شدن درب یخچال به عنوان یکی از مهم ترین دلایل عدم خروج یخ از یخساز به شمار می رود. در واقع شما در این خصوص می توانید از ولت متر استفاده کرده و سوئیچ مربوط به قفل درب یخساز را چک کنید. در صورتی که این قطعه خراب شده باشد، می توانید نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید.

کنترل دیسپنسر خراب شده است

دیسپنسر به عنوان یکی از مهم ترین قطعات در یک یخساز به شمار می رود و خراب شدن این قطعه می تواند علت خارج نشدن یخ از یخساز به شمار رود. این قطعه می تواند باعث شود که درب یخساز شما باز نشود و در نهایت یخی از یخساز یخچال شما خارج نشود. به این منظور بهتر است به بررسی این قطعه بپردازید. در صورتی که این قطعه عملکرد صحیحی نداشته باشد، باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

علت خارج نشدن یخ از یخساز
خرابی یخساز
نتیجه گیری نهایی

خراب شدن یخساز می تواند باعث شود که شما امکانات کمتری را در اختیار داشته باشید. یخساز که علی الخصوص برای تهیه نوشیدنی های خنک بسیار ضروری است را باید همواره سالم نگه دارید و همه نکاتی که از سوی سازنده در خصوص محصول بیان می شود را باید مد نظر قرار دهید تا یخساز یخچال شما عملکرد کاملی داشته باشد. ما در این مقاله با شما همراه بودیم تا علت خارج نشدن یخ از یخساز را بیان کنیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که تمامی موارد بالا را چک کردید ولی باز هم یخساز شما عملکرد مناسبی نداشت، می توانید با کارشناسان متخصص تعمیراتو ۲۴ در این حوزه در ارتباط باشید و یا با تعمیرکار یخچال در ارتباط باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری