02126292028

مشاوره و درخواست تعمیر در تهران و حومه

چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی جهت عملکرد بهتر دستگاه است. استفاده نکردن آن باعث کاهش کیفیت شستشو ظروف میشود. همچنین طول عمر ماشین ظرفشویی را کاهش میدهد. یکی از نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی، نمک است. در ادامه در تعمیراتو۲۴، درمورد این عامل مهم بیشتر توضیح خواهیم داد تا از شستشوی ظروف با استفاده از ماشین ظرفشویی لذت ببرید.

در این مقاله، به این سوالات پاسخ خواهیم داد:

 • چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم
 • نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم
 • اهمیت استفاده از نمک ماشین ظرفشویی
 • چقدر نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم

چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم

در صورتی که بعد از شستشو ظروف در داخل ماشین ظرفشویی، متوجه چرب بودن و کثیف بودن ظروف شدید. باید حتماً از نمک ظرفشویی استفاده کنید. در صورتی که در مناطقی زندگی میکنید که آب آن دارای املاح زیادی است. باید هر چند وقت یکبار مخزن نمک دستگاه خود را چک کنید و مطمئن شوید که تمام نشده باشد و در صورت کم بودن آن، مجدد باید نمک آن را پر کنید. اما قبل از ریختن نمک در دستگاهتان لازم است، نکات مهم در مورد آن بدانید.

چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

یکی از دغدغه های بزرگ خانواده ها در استفاده از ماشین ظرفشویی که با آن مواجه هستند، وجود رسوب و جرم در دستگاه می باشد؛ که علاوه بر کاهش کیفیت شستشو، طول عمر دستگاه را کاهش می دهد. از علت های وجود این رسوبات، سختی آب شهری است. زیاد بودن و کم بودن میزان سختی آب، بستگی به محل سکونت شما دارد. نمک ماشین ظرف شویی از تجمع این رسوبات و سختی ها آب، جلوگیری می کند.

با استفاده از این ماده می توانیم، سختی آب را نرم کنید و از رسوب و تجمع آنها در محفظه و روی ظروف جلوگیری کنید. از علت های دیگر استفاده ازاین ماده برای ماشین ظرفشویی می توان؛ به پیشگیری از آسیب رساندن به ظروف حساسی مثل: آرکوپال و افزایش قدرت پاک کنندگی اشاره کرد. این ماده با نرم کردن آب، قدرت شستشوی ماشین ظرفشویی را افزایش خواهد داد. همچنین اجازه نمی دهد؛ که لک روی ظروف بماند. از طرفی دیگر، اگر سختی آب منطقه شما بیش از حد زیاد باشد، ظروفی مثل؛ آرکوپال ها و کریستال ها که بسیار حساس هستند، ممکن است دچار آسیب شوند.

نکته:

توجه کنید باید از نمک ظرفشویی، استاندارد استفاده کنید. چرا که اگر نمک ها دارای ناخالصی هایی مانند: کربنات و آهن باشند، این ماده کارایی ندارد و حتی به ظروف بیشتر آسیب می رساند. پس از هر نمکی برای دستگاهتان نباید استفاده کنید.

شما را دعوت میکنیم به خواندن مقاله: چرا ماشین ظرفشویی بو میدهد؟

هر چند وقت یک بار در ماشین ظرفشویی نمک بریزیم ؟

برای این که ماشین ظرفشویی شما تمیزترین ظرف ها را به شما تحویل دهد، باید در بهترین شرایط قرار داشته باشد. بسته به این که آب محل زندگی شما سخت یا نرم است، باید تصمیم بگیریم که چه هر چند وقت یک بار در ماشین ظرفشویی نمک بریزیم . اکثر ظرفشویی ها دارای نرم کننده آب هستند اما این بخش با کمک نمک ها کار می کند. آبی که حاوی کلسیم نباشد، نرم است و باعث می شود شوینده ای که استفاده می کنید، موثرتر عمل کند.

مهم است که بسته به میزان استفاده تان از ظرفشویی، حداقل یک بار در ماه، به ظرفشویی تان نمک اضافه کنید.

سخت بودن آب، جت واشرهای ظرفشویی را مسدود می کند و باعث ایجاد رسوب روی هیتر المنت می شود؛ این امر به نوبه خود باعث کاهش راندمان، کاهش عمر دستگاه و افزایش هزینه قبض برق می گردد.

برای جلوگیری از این موارد، اطمینان حاصل کنید که به طور منظم، مخزن ماشین ظرفشویی خود را با نمک پر می کنید.

تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو در تهران

نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم ؟

اگر تا به حال داخل ظرفشویی تان نمک نریختید، پیشنهاد می کنیم ابتدا دفترچه راهنمای ارائه شده را مطالعه کنید. با این حال، در اکثر ماشین ظرفشویی ها وقتی در را باز کنید، در سمت چپ کف محفظه، مخزنی را می بینید که روی آن عبارت “Salt” نوشته شده است.

اگر بار اول تان نیست و مخزن پر از آب است، می توانید نمک را به آن اضافه کنید. در صورتی که قصد ندارید بلافاصله از دستگاه استفاده کنید، بهتر است آب ریخته شده را با دستمال پاک کنید.

حال که فهمیدید نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم و با موفقیت مخزن را پر کردید، درپوش را برگردانید و آن را محکم ببندید.

نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم ؟

کاربرد نمک مخصوص برای ماشین ظرفشویی چیست؟

در ماشین ظرفشویی قطعه‌ای به نام رزین است؛ که این قطعه وظیفه گرفتن سختی آب را دارد. وقتی رزین سختی آب را به خود می گیرد، نیاز به شستن دارد. که این کار را فقط نمک ها، می توانند انجام دهند. ماشین ظرفشویی پس از هر دور شستشو، رزین سختی آب را به خود می گیرد. در ۵ دقیقه آخر چرخه شستشو، باید نمک را وارد آن کنید؛ تا رزین را شستشو دهد و آن را آماده شستشوی، بعدی کند.

علامت نمک در ماشین ظرفشویی؟

این علامت در ماشین ظرفشویی به شکل نماد S میباشد. زمانی که این علامت را مشاهده کردید؛ باید نمک را به دستگاه خود اضافه کنید. چه زمانی باید خاموش یا روشن بودن این علامت را چک کنید؟

زمانی که ماشین ظرفشویی روشن است و قرص ظرفشویی را به آن اضافه کردید، باید به آلارم نمک دستگاه دقت کنید. اگر این نماد S روشن باشد، به این معناست که نمک ظرفشویی، کم است و قبل از انتخاب برنامه شستشو، باید درب دستگاه خود را باز کنید و این ماده را به آن خود اضافه کنید.

علامت نمک در ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن نمک ماشین ظرفشویی چگونه انجام می شود؟

روی کف محفظه ماشین ظرفشویی که در سمت چپ، روی درپوش آن Salt نوشته شده است. به این مخزن نمک می گویند. برای ریختن نمک درون آن، باید ابتدا درب آن را باز کرده، سپس قیف مخصوص را درون آن، قرار دهید و داخل آن را نمک بریزید. در آخر درپوش را ببندید؛ و نشانگر آن را چک کنید تا خاموش شده باشد. توجه داشته باشید، برای ریختن این ماده در ماشین ظرفشویی، نمک درشت بهترین گزینه میباشد.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

اهمیت استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

شاید با خود فکر کنید وقتی که از شوینده های ظرفشویی استفاده می کنید، چه نیازی به اضافه کردن نمک می باشد؟ برخی از دیگر الزامات استفاده در پایین آورده شده است:

 • جلوگیری از رسوب آهک: پر کردن منظم نمک موجود در ماشین ظرفشویی، آب را نرم نگه می دارد؛ به خصوص اگر در محل زندگی شما آب سخت است، برای سلامتی دستگاه اهمیت زیادی دارد. نرم نبودن آب باعث خراب شدن قطعات داخلی می شود.
 • تمیز شدن ظروف: ساده ترین راه برای تشخیص نیاز دستگاه به نمک، این است که روی ظروف را نگاه کنید. اگر لکه یا علامتی را پیدا کردید، به این معنی است که آب مصرفی ظرفشویی بسیار سخت شده است. نرم کردن آب باعث تمیز شدن ظاهر ظروف و لک نشدن اقلام شیشه ای می گردد.

علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی

چقدر نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم ؟

اکثر ماشین ظرفشویی ها با داشتن نشانگر نمک، به شما در تشخیص نیاز به پر کردن نمک کمک می کنند. با این حال، این نشانگر کمکی نمی کند تا بفهمیم چقدر نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم . در هر صورت، باید همیشه مطمئن شوید که نمک ماشین را تا حداکثر ظرفیت مخزن آن پر کرده اید. همچنین بسته به میزان استفاده تان، حداقل یک بار در ماه مخزن نمک ظرفشویی را برسی و پر کنید.

نگران اضافه کردن بیش از حد نمک در ظرفشویی هستید؟ اجازه دهید خیال تان را راحت کنیم؛ غیر ممکن است که شما بتوانید بیش از حد نمک ظرفشویی استفاده کنید و باعث زنگ زدگی ظروف شوید. اگر روی ظروف زنگ زدگی مشاهده کردید، به این معنی است که آن ها برای ماشین ظرفشویی مناسب نیستند و باید با دست شسته شوند.

چقدر نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم ؟

مشکل نشت نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

ممکن است گاهی با مشکل، مواجه شوید؛ که این مشکل به دو دلیل می تواند باشد. یک روش ساده و روش دیگر، نیاز به تکنسین دارد. دلیل اول که بسیار ساده می باشد، خوب بسته نشدن درب مخزن است؛ که باعث نشتی نمک ظرفشویی میشود. باید اول وضعیت در پوش، مخزن را چک کنید. علت دوم خراب بودن درپوش مخزن نمک ماشین است؛ که باید توسط، تکنسین های تعمیرات ماشین ظرفشویی برطرف شود. برای دریافت خدمات سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه تعمیرات لوازم خانگی، با ما در تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر ظرفشویی تعمیراتو24

سخن آخر

در این مقاله ما اطلاعاتی که در مورد، نمک ماشین ظرف شویی همچنین، کاربرد و نحوه ریختن آن، پرداختیم. اما در صورت نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی باید با تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید. و یا فرم درخواست خود را پر کنید. تکنسین های با تجربه، دستگاه شما را در محل با بهترین شکل؛ با استفاده از قطعات اصلی و با کمترین هزینه تعمیر خواهند کرد.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

5 دیدگاه

  1. با سلام.‌ ظرفشویی من برند بوش هست. نصاب گفتن دو لیوان نمک و یک لیتر اب در مخزن نمک بریزم. اما با سرچ در اینترنت متوجه شدم در مخزن فقط نمک باید میریختم. الان چه کاری باید انجام بدم که دستگاه دچار مشکل نشه. چراغ هشدار نمک روشن هست و خاموش نشده. دوباره نمک اضافه کنم تا جایی که مخزن پر میشه؟

   1. سلام دوست عزیز.
    بله پیشنهاد میشه مقدار بیشتری نمک بریزید؛ ضمنا از اورجینال بودن مواد شوینده اطمینان حاصل بفرمایید. در صورت نیاز به تهیه نمک اورجینال یا مشاوره رایگان، کارشناسان ما آماده خدمات رسانی هستند.

 1. سلام. ببخشید نمک در ماشین ظرفشویی ریختم . روشن کردم ولی آب در سیستم نمیچرخه و ظرفها رو نمیشوره.
  بعد از ریختن نمک ، چه موقعی باید ماشین روشن کرد ؟
  دسترسی به ایمیلم ندارم . بیزحمت میشه به این شماره ۰۹۱۳۳۶۷۶۸۴۴ جواب بدین

  1. سلام وقتی نمک در مخزن مربوطه میریزید و درب مخزن میبندید میتونید شروع به کار کنید و از مواد شوینده مانند قرص های ۳ کاره برای شسشو ظرف ها استفاده کنید .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 1 =

مطالب مرتبط