جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
۴ بهمن ۱۴۰۲

چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم ؟

استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی جهت عملکرد بهتر دستگاه ضروری است. استفاده نکردن آن باعث کاهش کیفیت شستشو ظروف شده و همچنین طول عمر ماشین ظرفشویی را کاهش میدهد. یکی از نکات مهم در استفاده از ماشین ظرفشویی، نمک است. در ادامه در تعمیراتو۲۴، درمورد نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی بیشتر توضیح خواهیم داد. برای پاسخ سوال از کجا بفهمیم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده با ما همراه شوید.

در این مقاله، به این سوالات پاسخ خواهیم داد:

 • چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم ؟
 • نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم ؟
 • از کجا بفهمیم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده ؟
 • علامت نمک در ماشین ظرفشویی کجاست؟
 • اهمیت استفاده از نمک ماشین ظرفشویی
 • چقدر نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم

چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم؟

در صورتی که بعد از شستشو ظروف در داخل ماشین ظرفشویی، متوجه چرب بودن و کثیف بودن ظروف شدید. باید حتماً از نمک ظرفشویی استفاده کنید.

نشانگر نمک ظرفشویی

همچنین اکثر ظرفشویی‌ها دارای نشانگر نمک هستند که در زمان خالی شدن مخزن، روشن می‌شود؛ این نشانگر را در تصویر سمت چپ می‌توانید ببینید. علاوه بر این، شما می‌توانید به صورت دستی مخزن نمک را باز کرده و چک کنید آیا خالی شده است یا خیر.

در صورتی که در مناطقی زندگی میکنید که آب آن دارای املاح زیادی است. باید هر چند وقت یکبار مخزن نمک دستگاه خود را چک کنید و مطمئن شوید که تمام نشده باشد و در صورت کم بودن آن، مجدد باید نمک آن را پر کنید. اما قبل از ریختن نمک در دستگاهتان لازم است، نکات مهم در مورد آن بدانید.

چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

یکی از دغدغه های بزرگ خانواده ها در استفاده از ماشین ظرفشویی که با آن مواجه هستند، وجود رسوب و جرم در دستگاه می باشد که علاوه بر کاهش کیفیت شستشو، طول عمر دستگاه را کاهش می دهد. از علت های وجود این رسوبات، سختی آب شهری است. زیاد بودن و کم بودن میزان سختی آب، بستگی به محل سکونت شما دارد. نمک ماشین ظرف شویی از تجمع این رسوبات و سختی ها آب، جلوگیری می کند.

با استفاده از این ماده می توانیم، سختی آب را نرم کنیم و از رسوب و تجمع آنها در محفظه و روی ظروف جلوگیری نماییم. از علت های دیگر استفاده از این ماده برای ماشین ظرفشویی می توان به پیشگیری از آسیب رساندن به ظروف حساسی مثل آرکوپال و افزایش قدرت پاک کنندگی اشاره کرد. این ماده با نرم کردن آب، قدرت شستشوی ماشین ظرفشویی را افزایش خواهد داد. همچنین اجازه نمی دهد که لک روی ظروف بماند. از طرفی دیگر، اگر سختی آب منطقه شما بیش از حد زیاد باشد، ظروفی مثل؛ آرکوپال ها و کریستال ها که بسیار حساس هستند، ممکن است دچار آسیب شوند.

نکته:

توجه کنید که حتما باید از نمک ظرفشویی، استاندارد استفاده کنید. چرا که اگر نمک ها دارای ناخالصی هایی مانند کربنات و آهن باشند، این ماده کارایی ندارد و حتی به ظروف بیشتر آسیب می رساند. پس از هر نمکی برای دستگاهتان نباید استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر: دلیل روشن شدن چراغ ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

هر چند وقت یک بار در ماشین ظرفشویی نمک بریزیم ؟

برای این که ماشین ظرفشویی شما تمیزترین ظرف ها را به شما تحویل دهد، باید در بهترین شرایط قرار داشته باشد. بسته به این که آب محل زندگی شما سخت یا نرم است، باید تصمیم بگیریم که چه هر چند وقت یک بار در ماشین ظرفشویی نمک بریزیم . اکثر ظرفشویی ها دارای نرم کننده آب هستند اما این بخش با کمک نمک ها کار می کند. آبی که حاوی کلسیم نباشد، نرم است و باعث می شود شوینده ای که استفاده می کنید، موثرتر عمل کند.

مهم است که بسته به میزان استفاده تان از ظرفشویی، حداقل یک بار در ماه، به ظرفشویی تان نمک اضافه کنید.

سخت بودن آب، جت واشرهای ظرفشویی را مسدود می کند و باعث ایجاد رسوب روی هیتر المنت می شود؛ این امر به نوبه خود باعث کاهش راندمان، کاهش عمر دستگاه و افزایش هزینه قبض برق می گردد. برای جلوگیری از این موارد، اطمینان حاصل کنید که به طور منظم، مخزن ماشین ظرفشویی خود را با نمک پر می کنید.

تعمیراتو۲۴، نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران، مشهد و کرج است؛ ما ظرفشویی شما را با بالاترین کیفیت در سریع‌ترین زمان تعمیر کرده و به شما ضمانت نامه ۶ ماهه می‌دهیم!

تماس با تعمیراتو 24

نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم ؟

اگر تا به حال داخل ظرفشویی تان نمک نریختید، پیشنهاد می کنیم ابتدا دفترچه راهنمای ارائه شده را مطالعه کنید. با این حال، در اکثر ماشین ظرفشویی ها وقتی در را باز کنید، در سمت چپ کف محفظه، مخزنی را می بینید که روی آن عبارت “Salt” نوشته شده است.

اگر بار اول تان نیست و مخزن پر از آب است، می توانید نمک را به آن اضافه کنید. در صورتی که قصد ندارید بلافاصله از دستگاه استفاده کنید، بهتر است آب ریخته شده را با دستمال پاک کنید.

حال که فهمیدید نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم و با موفقیت مخزن را پر کردید، درپوش را برگردانید و آن را محکم ببندید.

نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم ؟

کاربرد نمک مخصوص برای ماشین ظرفشویی چیست؟

در ماشین ظرفشویی قطعه‌ای به نام رزین است؛ که این قطعه وظیفه گرفتن سختی آب را دارد. وقتی رزین سختی آب را به خود می گیرد، نیاز به شستن دارد. که این کار را فقط نمک ها، می توانند انجام دهند. ماشین ظرفشویی پس از هر دور شستشو، رزین سختی آب را به خود می گیرد. در ۵ دقیقه آخر چرخه شستشو، باید نمک را وارد آن کنید؛ تا رزین را شستشو دهد و آن را آماده شستشوی، بعدی کند.

علامت نمک در ماشین ظرفشویی؟

این علامت در ماشین ظرفشویی به شکل نماد S میباشد. زمانی که این علامت را مشاهده کردید؛ باید نمک را به دستگاه خود اضافه کنید. چه زمانی باید خاموش یا روشن بودن این علامت را چک کنید؟

زمانی که ماشین ظرفشویی روشن است و قرص ظرفشویی را به آن اضافه کردید، باید به آلارم نمک دستگاه دقت کنید. اگر این نماد S روشن باشد، به این معناست که نمک ظرفشویی، کم است و قبل از انتخاب برنامه شستشو، باید درب دستگاه خود را باز کنید و این ماده را به آن خود اضافه کنید.

نکات مهم هنگام ریختن نمک در ظرفشویی

زمانی که قصد ریختن نمک در داخل ماشین ظرفشویی را دارید باید به یک سری نکات مهم و ضروری توجه نمایید. این نکات مهم و ضروری عبارت‌اند از:

 • همیشه و تحت هر شرایطی مهم و حائز اهمیت است که از بهترین و مناسب‌ترین نمک توصیه شده برای ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.
 • تحت هیچ شرایطی از نمک ارزان و متفرقه جهت ریختن در ماشین ظرفشویی استفاده نفرمایید.
 • چنانچه نشانگر نمک ظرفشویی روی صفحه نمایان شد لازم است که برای اضافه‌کردن نمک اقدام کنید.
 • باید به طور همیشه نمک ماشین ظرفشویی خود را پر کنید به صورتی که سطح آن به‌اندازه دو بندانگشت تا لبه مخزن مربوطه فاصله داشته باشد.
 • پس از آنکه نمک را در داخل مخزن ریختید، چنانچه چراغ نمک ماشین ظرفشویی خاموش نشد، نمک موجود در داخل ظرفشویی را با استفاده از یک قاشق هم بزنید تا سنسور آن به طور مجدد فعال شود.
 • مهم‌ترین وظیفه نمک ظرفشویی کنترل‌کردن سختی آب است.
 • توجه داشته باشید در مناطقی که سختی آب آن بسیار زیاد است، باید نمک ظرفشویی را به میزان لازم افزایش دهید.
 • چنانچه پس از تمام‌شدن یک دور برنامه شستشو متوجه شدید که ظروف کدر شده یا روی آن خط افتاده است، باید از نمک ظرفشویی متناسب با میزان سختی آب منطقه خود استفاده کنید.
 از کجا بفهمیم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده

نحوه ریختن نمک ماشین ظرفشویی چگونه انجام می شود؟

روی کف محفظه ماشین ظرفشویی که در سمت چپ، روی درپوش آن Salt نوشته شده است. به این مخزن نمک می گویند. برای ریختن نمک درون آن، باید ابتدا درب آن را باز کرده، سپس قیف مخصوص را درون آن، قرار دهید و داخل آن را نمک بریزید. در آخر درپوش را ببندید؛ و نشانگر آن را چک کنید تا خاموش شده باشد. توجه داشته باشید، برای ریختن این ماده در ماشین ظرفشویی، نمک درشت بهترین گزینه میباشد.

نحوه ریختن نمک ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

اهمیت استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

شاید با خود فکر کنید وقتی که از شوینده های ظرفشویی استفاده می کنید، چه نیازی به اضافه کردن نمک می باشد؟ برخی از دیگر الزامات استفاده در پایین آورده شده است:

 • جلوگیری از رسوب آهک: پر کردن منظم نمک موجود در ماشین ظرفشویی، آب را نرم نگه می دارد؛ به خصوص اگر در محل زندگی شما آب سخت است، برای سلامتی دستگاه اهمیت زیادی دارد. نرم نبودن آب باعث خراب شدن قطعات داخلی می شود.
 • تمیز شدن ظروف: ساده ترین راه برای تشخیص نیاز دستگاه به نمک، این است که روی ظروف را نگاه کنید. اگر لکه یا علامتی را پیدا کردید، به این معنی است که آب مصرفی ظرفشویی بسیار سخت شده است. نرم کردن آب باعث تمیز شدن ظاهر ظروف و لک نشدن اقلام شیشه ای می گردد.

چقدر نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم ؟

اکثر ماشین ظرفشویی ها با داشتن نشانگر نمک، به شما در تشخیص نیاز به پر کردن نمک کمک می کنند. با این حال، این نشانگر کمکی نمی کند تا بفهمیم چقدر نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم . در هر صورت، باید همیشه مطمئن شوید که نمک ماشین را تا حداکثر ظرفیت مخزن آن پر کرده اید. همچنین بسته به میزان استفاده تان، حداقل یک بار در ماه مخزن نمک ظرفشویی را برسی و پر کنید.

نگران اضافه کردن بیش از حد نمک در ظرفشویی هستید؟ اجازه دهید خیال تان را راحت کنیم؛ غیر ممکن است که شما بتوانید بیش از حد نمک ظرفشویی استفاده کنید و باعث زنگ زدگی ظروف شوید. اگر روی ظروف زنگ زدگی مشاهده کردید، به این معنی است که آن ها برای ماشین ظرفشویی مناسب نیستند و باید با دست شسته شوند.

چقدر نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم ؟

مشکل نشت نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

ممکن است گاهی با مشکل، مواجه شوید؛ که این مشکل به دو دلیل می تواند باشد. یک روش ساده و روش دیگر، نیاز به تکنسین دارد. دلیل اول که بسیار ساده می باشد، خوب بسته نشدن درب مخزن است؛ که باعث نشتی نمک ظرفشویی میشود. باید اول وضعیت در پوش، مخزن را چک کنید. علت دوم خراب بودن درپوش مخزن نمک ماشین است؛ که باید توسط، تکنسین های تعمیر ظرفشویی برطرف شود. برای دریافت خدمات سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه تعمیرات لوازم خانگی، با ما در تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

درخواست سرویسکار فوری

سؤالات متداول

از کجا بفهمیم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده است؟

زمانی که نمک ظرفشویی تمام شود، نشانگر نمک چشمک می‌زند و ظروف شما تمیز و براق نمی‌شوند. شما می‌توانید به صورت دستی هم مخزن نمک را چک کنید.

نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی به چه صورت است؟

برای ریختن نمک ظرفشویی، درب مخزن نمک را باز کرده و به کمک یک قیف مخصوص نمک را در داخل مخزن بریزید. چنانچه برای اولین‌ بار است که می‌خواهید از دستگاه استفاده کنید و نمک در داخل آن بریزید پیشنهاد می‌دهیم که حتماً اول مخزن را پر از آب کنید.

جمع‌بندی راهنمای استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

در مطالب فوق سعی کردیم تا تمام نکات مهم و حائز اهمیت در رابطه‌ با نمک ماشین ظرفشویی و همچنین نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی را در اختیار شما قرار دهیم. با چراغ نشانگر نمک ظرفشویی آشنا شدید و به این موضوع نیز اشاره کردیم که باید به چه میزان نمک داخل مخزن ماشین ظرفشویی ریخته شود، اما به طور خلاصه باید این نکات را بیان کنیم.

 • نمک ظرفشویی این قابلیت را دارد تا سختی آب جهت شستشوی ظروف را بگیرد.
 • بهتر است قیف مخصوص پودر ماشین ظرفشویی را روی مخزن آن بگذارید و به میزان لازم نمک داخل آن بریزید و حتماً باید دو بند انگشت جا داشته باشد.
 • این نکته را فراموش نکنید که داخل مخزن همیشه پر از آب است و زمانی که نمک را داخل آن بریزید آب از آن خارج خواهد شد.
 • پس از پشت سر گذاشتن مراحل نام‌ برده‌ شده، درب مخزن نمک ماشین ظرفشویی را ببندید و این نکته را بررسی کنید که حتماً نشانگر نمک خاموش باشد.
 • این نکته را فراموش نکنید که اگر قصد دارید ماشین ظرفشویی شما به بهترین نحو ممکن و بدون هرگونه مشکلی کار کند، باید جهت خرید نمک ظرفشویی تصفیه شده اقدام کنید.
 • زمانی که نمک‌های تصفیه شده را در مخزن ماشین ظرفشویی بریزید، از برخی ایرادات همچون رسوب آهک و سفیدک زدن ظروف ماشین ظرفشویی در زمان پایان‌ یافتن برنامه شستشو جلوگیری می‌شود.
 • یک نکته مهم و حائز اهمیت دیگر نیز وجود دارد و آن هم اندازه دانه‌های نمک در داخل ماشین ظرفشویی است.
 • پیشنهاد می‌دهیم که حتماً در زمان خرید نمک درشت را انتخاب کنیم چرا که بهترین گزینه محسوب می‌شود.

7 دیدگاه

  1. با سلام.‌ ظرفشویی من برند بوش هست. نصاب گفتن دو لیوان نمک و یک لیتر اب در مخزن نمک بریزم. اما با سرچ در اینترنت متوجه شدم در مخزن فقط نمک باید میریختم. الان چه کاری باید انجام بدم که دستگاه دچار مشکل نشه. چراغ هشدار نمک روشن هست و خاموش نشده. دوباره نمک اضافه کنم تا جایی که مخزن پر میشه؟

   1. سلام دوست عزیز.
    بله پیشنهاد میشه مقدار بیشتری نمک بریزید؛ ضمنا از اورجینال بودن مواد شوینده اطمینان حاصل بفرمایید. در صورت نیاز به تهیه نمک اورجینال یا مشاوره رایگان، کارشناسان ما آماده خدمات رسانی هستند.

 1. سلام. ببخشید نمک در ماشین ظرفشویی ریختم . روشن کردم ولی آب در سیستم نمیچرخه و ظرفها رو نمیشوره.
  بعد از ریختن نمک ، چه موقعی باید ماشین روشن کرد ؟
  دسترسی به ایمیلم ندارم . بیزحمت میشه به این شماره ۰۹۱۳۳۶۷۶۸۴۴ جواب بدین

  1. سلام وقتی نمک در مخزن مربوطه میریزید و درب مخزن میبندید میتونید شروع به کار کنید و از مواد شوینده مانند قرص های ۳ کاره برای شسشو ظرف ها استفاده کنید .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری