جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چرا ماشین لباسشویی ال جی خشک نمی کند
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

چرا ماشین لباسشویی ال جی خشک نمی کند ؟ +روش تعمیر

چرا ماشین لباسشویی ال جی خشک نمی کند؟ شاید برایتان پیش آمده است که هنگام خارج کردن لباسهای شسته شده از دیگ ماشین لباسشویی، حجمی از لباسها نیمه خیس و یا خیس هستند. در این هنگام شما با خود می پرسید علت کار نکردن خشک کن لباسشویی ال جی چیست؟ و به دنبال علت این موضوع می گردید. اما دلایل متفاوتی برای ایجاد این مشکل وجود دارد. در ادامه به چند علت و دلیل خشک نکردن لباس ها توسط ماشین لباسشویی ال جی اشاره خواهیم کرد. پس با سایت تعمیراتو ۲۴ همراه باشید.

چرا ماشین لباسشویی ال جی خشک نمی کند؟

به طور خلاصه، قطع شدن برق خشک کن لباسشویی ال جی، تنظیم نبودن برنامه شستشو و خشک کن دستگاه، نرسیدن جریان هوای مناسب به خشک کن، چرخیدن کند دیگ لباسشویی هنگام خشک کردن، پر کردن لباسشویی بیشتر از ظرفیت دستگاه، خراب شدن موتور ماشین لباسشویی و تخلیه نشدن آب از علت های خشک نکردن (کار نکردن خشک کن) ماشین لباسشویی ال جی هستند.

این دلایل مختلف هر کدام به رسیدگی خاصی نیاز دارند؛ برخی از آن ها به سادگی می تواند توسط خودتان برطرف شود، اما برخی از آن ها تنها باید توسط تکنسین تعمیر گردد. برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران توسط تکنسین های حرفه ای با شماره های زیر تماس حاصل کنید. لازم به ذکر است که خدمات ارائه شده توسط مرکز تعمیراتو۲۴ با ضمانت ۶ ماهه، با کیفیت و مقرون به صرفه می باشد.

تعمیر لوازم خانگی در تهران-تعمیراتو24

۱- بسته بودن شیر ورودی

اگر ماشین لباسشویی ال جی شما خشک نمی کند، ممکن است علت کار نکردن خشک کن مشکل تامین آب لباسشویی ال جی تان باشد. یک لباسشویی از آب سرد برای متراکم کردن هوا در طول چرخه خشک کن استفاده می کند؛ به این معنی که اگر آب به لباسشویی نرسد، نمی تواند به خوبی خشک کند.

ابتدا مطمئن شوید که شیر ورودی لباسشویی کاملا باز است. اغلب مشکل به سادگی بسته بودن شیر یا پیچ خودگی شلنگ منبع آب است. اگر منبع آب باز است و هنوز لباسشویی آب ندارد، شلنگ را جدا کرده و آن را از نظر هرگونه انسداد برسی کنید.

اگر همه این موارد را برسی کردید، اما ماشین لباسشویی تان همچنان با اب پر نمی شود، با یک متخصص تماس بگیرید.

مقاله مرتبط: علت تخلیه نشدن آب در لباسشویی ال جی

۲- قطع شدن برق خشک کن لباسشویی

همیشه صحیح ترین و بهترین اقدام در حین مواجه شدن با مشکل دستگاه عیب یابی درست آن می باشد. دومین دلیلی که باید آن را در هنگام مواجه با این مشکل چک کرد برق دستگاه است. اگر جهت عیب یابی این کار را به یک فرد متخصص تعمیر ماشین لباسشویی در این زمینه بسپارید، هم ایمنی بیشتری را رعایت کرده اید چرا که احتما برق گرفتگی وجود دارد و با این کار در بیشتر هزینه ها صرفه جویی می کنید.

۳- تنظیم نبودن برنامه شستشو و خشک کن دستگاه

همانطور که می دانید در ماشین های لباسشویی، نامهای متفاوتی جهت شستشو جنس مختلف لباس ها تعریف شده است. شما می توانید با توجه به نوع و جنس لباس برنامه مناسب را انتخاب کنید. در انتخاب برنامه باید میزان کثیفی لباسها و جنس پارچه دمای آب و میزان چرخش ماشین لباسشویی در نظر گرفته شود. تا برنامه مطابق با این عملکردها را تنظیم کنید. اگر برنامه تنظیم عملیات شستشو و خشک کن به درستی انجام نشود، خشک کن ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد.

علت خشک نکردن لباسشویی ال جی

برنامه خشک کن صد در صد در ماشین لباسشویی ال جی

۴- نرسیدن جریان هوای مناسب به خشک کن

عدم رسیدن جریان هوا یکی از عامل های مهم سبب خشک شدن لباس ها می باشد. زمانی که هوای کافی به خشک کن نرسد گرمای لازم جهت خشک کردن لباس ها به وجود نخواهد آمد. در این صورت شما با لباس های نیمه خیس و خیس مواجه خواهید شد.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چه چیزی باعث می‌شود که جریان هوا به خشک کن نرسد؟! نصب ماشین لباسشویی در مکانهای نامناسب یا گرفتگی و انسداد دریچه های خشک کن، می‌تواند این مشکل را به وجود آورد.

۵- چرخیدن کند دیگ لباسشویی هنگام خشک کردن

خشک کردن لباس ها بر روی عملکرد سرعت بالا و دور تند ماشین لباسشویی بستگی دارد. اما چرا ماشین لباسشویی روی دور تند نمی رود یا دیگ نمی چرخد؟ و حتی ممکن است لباس را پاره کند!!

برای رفع این مشکل قطعاتی مانند؛ موتور، تسمه یا سایر اجزای دیگر آبکش را بررسی کنید، تا در صورت نیاز تعویض شوند.

۶- پر کردن لباسشویی بیشتر از ظرفیت دستگاه

بیش از حد پر کردن ماشین لباسشویی می تواند، تاثیر نامطلوبی روی عملکرد آن بگذارد. همچنین علاوه بر پایین آمدن کیفیت شستشو تحمل فشار بر دیگر قطعاتی مثل: موتور دستگاه، بلبرینگ ها باعث میشود لباس ها به خوبی خوشک نشوند. ظرفیت هر ماشین لباسشویی، بر حسب کیلو گرم مشخص شده است. آن را می‌توانید از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ال جی یا روی دستگاه متوجه شوید.

۷- خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی، از قطعات مختلفی تشکیل شده که شامل داخل موتور و اجزای روی موتور می باشد. قطعات روی موتور معمولاً قابل تعمیر هستند؛ اما اجزای داخل آن باید کاملاً عوض شوند. معمولاً بر اثر داغی زیاد و دمای بالای موتور ماشین لباسشویی از کار می افتد، تا زمانی که دوباره خنک شود دکمه استارت را می زند. خرابی اجزای موتور مثل زغالهای موتور، رله موتور، تاخو و غیره می تواند، علت بروز این مشکل باشد.

موتور ماشین لباسشویی

همچنین بخوانید: علت تکان خوردن ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

۸- خراب شدن فیوز حرارتی

این قطعه نقش محافظت از خشک کن ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. معمولاً روی سیستم فن نصب می شود. هنگامی که فیوز دچار مشکل باشد یا سوخته شود؛ لباس ها خشک نخواهد شد. در صورت سوختگی این قطعه باید آن را تعویض کنید.

۹- خشک شدن لباس ها به خاطر عدم تخلیه آب

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی می تواند عدم تخلیه آب باشد.همانطور که مشخص است، اگر آب داخل دستگاه خارج نشود لباس ها خیس می مانند.

تخلیه آب کثیف برعهده پمپ تخلیه لباسشویی می باشد. در صورت تخلیه نشدن آب باید پمپ تخلیه را بررسی کرد. معمولاً به خاطر گیر کردن پورزهای لباس یا آشغال، در پمپ تخلیه باعث انسداد آن می شود؛ در نتیجه آب تخلیه نخواهد شد. در این زمان به خاطر گرمای بیش از حد خشک کن، ترموستات قطع میشود و عمل خشک کن صورت نخواهد گرفت. برای رفع این مشکل باید پمپ تخلیه و دریچه خروجی آن را تمیز کنید. همیشه ممکن است؛ مشکل تخلیه آب از پمپ تخلیه نباشد و مسدود بودن فیلتر تخلیه و شیلنگ تخلیه آب هم، در این دخیل باشند.

۱۰-کثیف بودن مجرای خشک کن ماشین لباسشویی ال جی

یکی از دیگر علت های کار نکردن خشک کن لباسشویی ال جی ، کثیفی مجرای آن است. مجرا، قسمتی است که هوای گرم را به داخل ماشین لباسشویی به گردش در می آورد. با گذشت زمان، می تواند این بخش با گرد و غبار، پرز و… مسدود شده و علت خشک نکردن لباسشویی ال جی باشد.

برای تمیز کردن مجرای خشک کن از راهنمای زیر استفاده کنید. تنها در صورت تجربه فنی و داشتن صلاحیت لازم این کار را انجام دهید؛ در غیر این صورت خطر آسیب به خودتان و دستگاه وجود دارد!!

 1. برق دستگاه را قطع کنید. پانل بالایی لباسشویی را بردارید.
 2. تمام پیچ ها و اتصالات را از تجهیزات سیاه و سفید در بالا جدا کنید.
 3. قبل از جدا کردن سیم ها از آن ها عکس بگیرید تا هنگام مونتاژ بدانید آن ها را کجا وصل کنید.
 4. اجزای سیاه و سفید را کنار بگذارید.
 5. شلنگ آب را از مجرای پلاستیکی جدا کنید.
 6. پانل پشتی لباسشویی را بردارید.
 7. پیچ های باقی مانده ای که مجرا را در جایش نگه داشته اند را بردارید.
 8. مجرای پلاسیتکی را بلند کنید.
 9. حفره را با یک برس مخصوص یا شلنگ تمیز کنید.
 10. با معکوس کردن مراحل بالا، لباسشویی را دوباره مونتاژ کنید.

۱۱- کثیف بودن فن ماشین لباسشویی

با گذشت زمان، پرز و گرد و غبار می تواند روی پره های فن ماشین لباسشویی جمع شود. این امر می تواند باعث شود کارایی دستگاه کم شود و بیش از حد گرم شود. برای تمیز کردن فن، نیاز به تجربه فنی دارید.

طبق مراحل قبل تا قسمت سیم های سیاه و سفید پیش بروید.

 1. سیم ها را جدا کرده و پیچ های آن را باز کنید.
 2. قبل از جدا کردن سیم ها از آن ها عکس بگیرید تا هنگام مونتاژ بدانید آن ها را کجا وصل کنید.
 3. فن را بیرون بیاورید و آن را برگردانید.
 4. به آرامی هرگونه زباله ای که روی تیغه ها جمع شده است را تمیز کنید.
 5. همچنین می توانید عملکرد آن را با یک مولتی متر تست نمایید.
 6. فن را دوباره در لباسشویی قرار داده و مراحل مونتاژ را برعکس انجام دهید.
 7. در نهایت، لباسشویی را دوباره روشن کنید و یک چرخه شستشوی کوتاه را اجرا نمایید تا مطمئن شوید دستگاه درست کار می کند. در غیر این صورت با تکنسین تماس بگیرید.

۱۲- خراب شدن تایمر یا برد الکترونیک

برد الکترونیکی یا تایمر، دو قطعه اصلی و مهم در ماشین لباسشویی هستند، که نقش مشابهی دارند. با این تفاوت که در ماشین لباسشویی های قدیمی معمولاً جهت کنترل عملیات دستور باز و بسته کردن سوئیچ و رساندن آن به موتور و شروع کار با تایمر انجام میشود. اما ماشین لباسشویی جدید الکترونیکی، دارای یک برد هستند که؛ تمامی دستورات را از طریق برد الکترونیک ارسال میکنند.بهتر است برای بررسی این مورد آن را به تکنسین های مربوطه بسپارید.

۱۳- خراب شدن المنت خشک کن

از دیگر علت های خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی خرابی سیستم گرمایشی یا همان المنت خشک کن میباشد. برای بررسی آن می توانید؛ با استفاده از یک اهم متر، جریان گرمای المنت را اندازه بگیرید. مقدار جریان موجود برای این عملکرد، ۱۵اهم می باشد. در صورت نیاز این قطعه را باید تعویض کنید.

رفع مشکل خشک کن لباسشویی ال جی

پیشتر علت خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی را برسی کردیم، با این حال در اکثر مواقع مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی اتفاق می افتد، ناشی از عدم برقراری ارتباط درست بین برد و موتور دستگاه می باشد.

ریست کردن دستگاه بسته به مدل ماشین لباسشویی متفاوت است. در برخی از مدل ها کلید ریست به راحتی فشرده می شود و به صورت مجزا می باشد. اما دسته دیگری از مدل های لباسشویی برای ست کردن نیاز به فشردن برخی از کلیدهای مشخص شده می باشد. برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی خود می توانید از مقاله آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی استفاده کنید یا به خواندن ادامه دهید.

راه اندازی مجدد لباسشویی بدون کلید ریست

دکمه پاور یا استارت دستگاه را فشار دهید، تا ماشین لباسشویی خاموش شود. سپس دوشاخه را از پریز برق بکشید و با فشردن کلید پاور و یا استارت به مدت ۵ دقیقه، سپس دو شاخه را به پریز برق وصل کنید.

نتیجه گیری

وجود هر مشکل در قطعات دستگاه، سبب بروز مشکل در عملکرد لباسشویی می شود.اگر نتوانستید علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی ال جی را پیدا کنید؛ تعمیراتو ۲۴ آماده خدمت رسانی در کوتاهترین زمان ممکن می توان مشکل شما را برطرف کند.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دو =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری