02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

چرا ماشین لباسشویی ال جی خشک نمی کند

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

چرا ماشین لباسشویی ال جی خشک نمی کند؟ شاید برایتان پیش آمده است که هنگام خارج کردن لباسهای شسته شده از دیگ ماشین لباسشویی، حجمی از لباسها نیمه خیس و یا خیس هستند. در این هنگام شما با خود می پرسید چرا ماشین لباسشویی ال جی خشک نمی کند؟ و به دنیال علت این موضوع می گردید. اما دلایل متفاوتی برای ایجاد این مشکل وجود دارد. در ادامه به چند علت خشک نکردن لباس ها توسط ماشین لباسشویی اشاره خواهیم کرد. پس با سایت تعمیراتو ۲۴ همراه باشید.

 

چرا ماشین لباسشویی ال جی خشک نمی کند؟

 

همان‌طور که گفتیم؛ دلایل مختلفی وجود دارد که باعث خشک نشدن لباسها در ماشین لباسشویی ال جی می باشد. عمده ترین و اصلی ترین علت های این وضعیت شامل موارد زیر می باشد:

 

علت خشک نشدن لباس ها

 

قطع شدن برق خشک کن لباسشویی

همیشه صحیح ترین و بهترین اقدام در حین مواجه شدن با مشکل دستگاه عیب یابی درست آن می باشد. اولین دلیلی که باید آن را در هنگام مواجه با این مشکل چک کرد برق دستگاه است. اگر جهت عیب یابی این کار را به یک فرد متخصص تعمیر ماشین لباسشویی در این زمینه بسپارید؛ هم ایمنی بیشتری را رعایت کرده اید چرا که احتما برث گرفتگی وجود دارد و با این کار در بیشتر هزینه ها صرفه جویی می کنید.

تنظیم نبودن برنامه شستشو و خشک کن دستگاه

همانطور که می دانید در ماشین های لباسشویی، نامهای متفاوتی جهت شستشو جنس مختلف لباس ها تعریف شده است. شما می توانید با توجه به نوع و جنس لباس برنامه مناسب را انتخاب کنید. در انتخاب برنامه باید میزان کثیفی لباسها و جنس پارچه دمای آب و میزان چرخش ماشین لباسشویی در نظر گرفته شود. تا برنامه مطابق با این عملکردها را تنظیم کنید.اگر برنامه تنظیم عملیات شستشو و خشک کن به درستی انجام نشود، خشک کن ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد.

 

نرسیدن جریان هوای مناسب به خشک کن

 

عدم رسیدن جریان هوا یکی از عامل های مهم سبب خشک شدن لباس ها می باشد. زمانی که هوای کافی به خشک کن نرسد گرمای لازم جهت خشک کردن لباس ها به وجود نخواهد آمد. در این صورت شما با لباس های نیمه خیس و خیس مواجه خواهید شد. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چه چیزی باعث می‌شود که جریان هوا به خشک کن نرسد؟! نصب ماشین لباسشویی در مکانهای نامناسب یا گرفتگی و انسداد دریچه های خشک کن، می‌تواند این مشکل را به وجود آورد.

 

چرخیدن کند دیگ لباسشویی هنگام خشک کردن

 

خشک کردن لباس ها بر روی عملکرد سرعت بالا و دور تند ماشین لباسشویی بستگی دارد. اما چرا ماشین لباسشویی روی دور تند نمی رود یا دیگ نمی چرخد؟ و حتی ممکن است لباس را پاره کند!!

برای رفع این مشکل قطعاتی مانند؛ موتور، تسمه یا سایر اجزای دیگر آبکش را بررسی کنید، تا در صورت نیاز تعویض شوند.

 

پر کردن لباسشویی بیشتر از ظرفیت دستگاه

بیش از حد پر کردن ماشین لباسشویی می تواند، تاثیر نامطلوبی روی عملکرد آن بگذارد. همچنین علاوه بر پایین آمدن کیفیت شستشو تحمل فشار بر دیگر قطعاتی مثل: موتور دستگاه، بلبرینگ ها باعث میشود لباس ها به خوبی خوشک نشوند. ظرفیت هر ماشین لباسشویی، بر حسب کیلو گرم مشخص شده است. آن را می‌توانید از دفترچه راهنما یا روی دستگاه متوجه شوید.

 

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی، از قطعات مختلفی تشکیل شده که شامل؛ داخل موتور و اجزای روی موتور می باشد. قطعات روی موتور معمولاً قابل تعمیر هستند؛ اما اجزای داخل آن باید کاملاً عوض شوند. معمولاً بر اثر داغی زیاد و دمای بالای موتور ماشین لباسشویی از کار می افتد، تا زمانی که دوباره خنک شود دکمه استارت را می زند. خرابی اجزای موتور مثل زغالهای موتور، رله موتور، تاخو و غیره می تواند، علت بروز این مشکل باشد.

 

خراب شدن فیوز حرارتی

این قطعه نقش محافظت از خشک کن ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. معمولاً روی سیستم فن نصب می شود. هنگامی که فیوز دچار مشکل باشد یا سوخته شود؛ لباس ها خشک نخواهد شد. در صورت سوختگی این قطعه باید آن را تعویض کنید.

 

خشک شدن لباس ها به خاطر عدم تخلیه آب

 

همانطور که مشخص است؛ اگر آب داخل دستگاه خارج نشود لباس ها خیس می مانند. تخلیه آب کثیف لباسشویی برعهده پمپ تخلیه دستگاه می باشد. در صورت تخلیه نشدن آب باید پمپ تخلیه را بررسی کرد. معمولاً به خاطر گیر کردن پورزهای لباس یا آشغال، در پمپ تخلیه باعث انسداد آن می شود؛ در نتیجه آب تخلیه نخواهد شد. در این زمان به خاطر گرمای بیش از حد خشک کن، ترموستات قطع میشود و عمل خشک کن صورت نخواهد گرفت. برای رفع این مشکل باید پمپ تخلیه و دریچه خروجی آن را تمیز کنید. همیشه ممکن است؛ مشکل تخلیه آب از پمپ تخلیه نباشد و مسدود بودن فیلتر تخلیه و شیلنگ تخلیه آب هم، در این دخیل باشند.

خراب شدن تایمر یا برد الکترونیک

برد الکترونیکی یا تایمر، دو قطعه اصلی و مهم در ماشین لباسشویی هستند؛ که نقش مشابهی دارند. با این تفاوت که در ماشین لباسشویی های قدیمی معمولاً جهت کنترل عملیات دستور باز و بسته کردن سوئیچ و رساندن آن به موتور و شروع کار با تایمر انجام میشود. اما ماشین لباسشویی جدید الکترونیکی، دارای یک برد هستند که؛ تمامی دستورات را از طریق برد الکترونیک ارسال میکنند.بهتر است برای بررسی این مورد آن را به تکنسین های مربوطه بسپارید.

بیشتر بخوانید: چرا ماشین لباسشویی یکسره کار میکند

خراب شدن المنت خشک کن

از دیگر علت های خشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی خرابی سیستم گرمایشی یا همان المنت خشک کن میباشد. برای بررسی آن می توانید؛ با استفاده از یک اهم متر، جریان گرمای المنت را اندازه بگیرید. مقدار جریان موجود برای این عملکرد، ۱۵اهم می باشد. در صورت نیاز این قطعه را باید تعویض کنید.

 

رفع مشکل خشک کن لباسشویی ال جی

در اکثر مواقع مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی ممکن است اتفاق بیفتد؛ ناشی از عدم برقراری درست بین برد و موتور دستگاه می باشد. ریست کردن دستگاه بسته به مدل ماشین لباسشویی متفاوت است. در برخی از مدل ها کلید ریست به راحتی فشرده می شود و به صورت مجزا می باشد. اما دسته دیگری از مدل های لباسشویی برای ست کردن نیاز به فشردن برخی از کلیدهای مشخص شده می باشد. برای ریست کردن ماشین لباسشویی خود توصیه میکنیم؛ جهت رفع خوشک نکردن ماشین لباسشویی ال جی دفترچه راهنمای مراجعه کنید.اگر به دفترچه راهنمای دستگاه دسترسی نداشتید می توانید با روش زیر ماشین لباسشویی خود را ریست کنید.

 

 

راه اندازی مجدد لباسشویی بدون کلید ریست

دکمه پاور یا استارت دستگاه را فشار دهید، تا ماشین لباسشویی خاموش شود. سپس دوشاخه را از پریز برق بکشید و با فشردن کلید پاور و یا استارت به مدت ۵ دقیقه، سپس دو شاخه را به پریز برق وصل کنید.

 

نتیجه گیری:

وجود هر مشکل در قطعات دستگاه، سبب بروز مشکل در عملکرد لباسشویی می شود.اگر نتوانستید علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی ال جی را پیدا کنید؛ تعمیراتو ۲۴ آماده خدمت رسانی در کوتاهترین زمان ممکن می توان مشکل شما را برطرف کند.

 

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

مطالب مرتبط