جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
موتور سوخته یخچال
۶ آبان ۱۴۰۱

آیا موتور سوخته یخچال تعمیر میشود؟

آیا موتور سوخته یخچال تعمیر میشود؟ (سوختن موتور یخچال): با تعمیر کردن موتور یخچال سوخته میتوانید بدون خرید و جایگزین کردن یخچال جدید با قیمت بالا، مجددا از دستگاه استفاده کنید. امروزه با توجه به روش های سریع تعمیر لوازم خانگی از جمله: انواع یخچال و فریزر ها و عیب یابی آنها، نیازی به مصرف انرژی و زمان ندارید. در واقع فقط کافیست، این کار را به افراد متخصص در این حوزه کاری بسپارید.

اگر اطلاعات کافی درباره، معایب انواع یخچال فریزر ندارید، به شما پیشنهاد میکنیم که از دستکاری و تعویض، قطعات و تعمیر آن خودداری کنید. توجه داشته باشید که تعمیر موتور سوخته یخچال مواردی است؛ که باید توسط تعمیرکاران باتجربه انجام بگیرد. در صورتی که میخواهید، اطلاعات بیشتری در زمینه، تعمیر موتور سوخته یخچال و موارد رفع این مشکل را به دست آورید، پیشنهاد میکنیم تا پایان این مطالب، حتماً با ما همراه باشید.

آیا موتور سوخته یخچال تعمیر میشود؟

آشنایی با عملکرد موتور یخچال

بسیاری کمپرسور، یا همان موتور را قلب یخچال می دانند. یک کمپرسور، از یک پمپ و موتور تشکیل شده است و وسیله گردش گاز و تبرید یخچال را بر عهده دارد. موتور در ابتدا مبرد را فشرده می سازد و دمای آن را بالا می برد. سپس، گاز پرفشار داغ از کویل های کندانسور رد می شود تا گرمای خود را انتقال دهد و دوباره مایع شود.

در مرحله بعدی، افت فشار ناگهانی صورت می گیرد که منجر به تبدیل مبرد از حالت مایع به گاز می گردد. این گاز با عبور از کویل های اوپراتور، گرمای یخچال را جذب و مواد غذایی را خنک می کند.

این توضیح بسیار ساده شده است و نحوه کار موتور یخچال بسیار پیچیده تر از آنچه که گفته شد، می باشد. برای اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

همه چیز در مورد موتور یا کمپرسور یخچال |عملکرد، انواع و..|

آیا موتور سوخته یخچال تعمیر میشود؟

معمولا طول عمر، کمپرسور یا موتور یخچال ده سال است. در همان ابتدای خرید باید این آمادگی را داشته باشید که استفاده این وسیله الکترونیکی در سال نهم یا دهم، نیاز به تعمیر تعویض موتور یخچال خواهد داشت. همچنین ممکن است حتی یخچال شما بیشتر از زمان گفته شده، بدون ایجاد مشکل به کار خودش ادامه دهد. یا هم در همان اوایل خرید، مشکل پیدا کند و یخچال از کار بیفتد.

چگونه متوجه سوختن موتور یخچال شویم؟

دردر صورت خرابی موتور به احتمال زیاد، قسمت کندانسور یا موتور دستگاه نیاز به تعویض یا تعمیر خواهد داشت. در ادامه مطالب به مهمترین مواردی که شما را از تعمیر، موتور سوخته یخچال آگاه می کند؛ که باید مورد بررسی قرار داد، را در زیر بیان کرده ایم.

تعویض سوپاپ ورودی یخچال، تراز کردن یخچال، پاکسازی خروجی‌های تخلیه، رفع انسداد دریچه زین قبل از اقدام برای تعمیر موتور یخچال، وجود گودال کوچیک آب، عدم سرمایش کافی یخچال و فریزر، معایب مربوط به یخ سازی یخچال، سر صدای اضافی و آزار دهنده انواع یخچال

تعویض سوپاپ ورودی یخچال جهت تعمیر موتور سوخته یخچال

یک دریچه ورودی در قسمت، پشت یخچال شما وجود دارد که؛ موجب وصل یا قطع کردن منبع تغذیه یخساز می شود. لوله تغذیه را از شیر ورودی جدا کرده و سپس، شیر زیر را باز کنید. اگر از لوله آب بیاید به این معنی است؛ که منبع تغذیه سالم خواهد بود و ممکن است، سوپاپ ورودی نیاز به تعویض داشته باشد. بعد از تعویض سوپاپ مجدداً، محل را از نظر نشتی مورد بررسی قرار دهید.

تراز کردن یخچال

تنظیم درجه ارتفاع یخچال و هم سطح کردن آن می‌تواند، از مواردی باشد که موجب بروز، مشکلاتی در کارکرد دستگاه شود. استفاده از تراز و پیچ های تنظیم زیر یخچال، در این زمینه می‌تواند موثر باشد.

پاکسازی خروجی‌های تخلیه جهت تعمیر موتور سوخته یخچال

با استفاده از سشوار، سوراخ تخلیه را حرارت دهید، تا به طور کامل پاکسازی انجام شود؛ و خروجی ها به طور کامل باز شود. آب جمع شده را می‌توانید، با استفاده از یک ابر یا اسفنج خارج کنید. قبل از تعویض صفحه پوشش، مقداری آب داخل لوله بریزید تا از تخلیه آن مطمئن شوید.

رفع انسداد دریچه زین قبل از اقدام برای تعمیر موتور سوخته یخچال

در صورت باز کردن انسداد دریچه زین، باید آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. این کار را تا حد امکان محکم انجام دهید. تا رسوب از طریق این مجاری بیرون بیایند. سپس شیر را دوباره باز کنید.

رفع انسداد دریچه زین قبل از اقدام برای تعمیر موتور سوخته یخچال

وجود نشتی و نیاز به تعمیر موتور سوخته یخچال

این مورد یکی از مشکلات شایع است؛ در زمانی که خطوط تغذیه و آبرسان دچار نشتی شوند، در زیر یخچال گودالهای از آب دیده می‌شوند. این نشتی میتواند، در قسمت های داخلی یخچال هم بوجود آید.

معایب مربوط به یخ سازی یخچال جهت تعمیر موتور سوخته یخچال

به این منظور باید لوله ورودی آب را چک کنید؛ و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. بعد از اینکه یخساز را باز کردید، لوله ورودی آن را می توانید، ببینید و سالم یا نبودن آن مطمئن شوید. توجه داشته باشید که قبل از بازرسی یخچال، دستگاه را از برق بکشید. در صورت بسته بودن لوله از آب یخ، با سشوار حرارت دهید تا یخ آب شود. این کار را تا زمان بهبود مشکل و عیب یابی یخچال در سایر، قسمت ها ادامه دهید.

سر و صدای اضافی و آزار دهنده انواع یخچال ها

از دلایلی که باعث این مشکل می شود، خرابی فن و کمپرسور یخچال می باشد؛که باید توسط یک متخصص در زمینه تعمیرات یخچال ،تعویض کمپرسور و فن را انجام شود. در صورت تعمیر موتور سوخته یخچال و موارد مشابه آن پیشنهاد میکنیم، تعمیراتو ۲۴ را به خاطر بسپارید. برای این منظور کافیست فقط، درخواست خود را ثبت کنید. تا در کمترین زمان تیم متخصص ما در محل حضور پیدا کنند.

عدم سرمایش کافی یخچال و فریزر و رابطه آن با تعمیر موتور سوخته یخچال

اختلالات ناشی از نوسانات الکتریکی و برق رسانی، موجب عدم سرمای کافی به یخچال می شود. اگر هنگام باز کردن درب یخچال متوجه این مشکل  شدید؛ که یخچال شما روشن نمیشود، حتماً از اتصالات و پریز برق اطمینان حاصل کنید. تمیز کردن سیم پیچ و تنظیم کنترل دما می تواند، به تنظیم سرمایش یخچال کمک کند. همچنین بررسی، صفحه مدار و کویل ها در این زمینه، می‌تواند به شما کمک کند. حتماً موارد تخصصی را، به سرویس کاران باتجربه بسپارید.

عدم سرمایش کافی یخچال و فریزر و رابطه آن با تعمیر موتور سوخته یخچال
وجود نشتی آب یخچال و نیاز به تعمیر موتور یخچال سوخته

نشانه های رایج جهت نیاز به تعمیر موتور سوخته

تعمیر موتور سوخته زمانی انجام میشود، که موتور یخچال از کار افتاده باشد. یا قسمت هایی از یخچال که سرمایش را بر عهده دارند، معیوب شده باشند.

برای مطمئن شدن از سوختن موتور یخچال، می توانید از چند تست استفاده کنید. ما مراحل این تست را به صورت گام به گام در مقاله زیر آورده ایم: نحوه عیب یابی و تست کمپرسور ، رله استارت و اورلورد یخچال

عرق کردن یخچال

یکی از اولین علائم خراب شدن موتور، عرق کردن یخچال است. این امر می تواند باعث خراب شدن مواد غذایی و ایجاد کپک شود که بسیار خطرناک است.

اگر دائما با تعریق یخچال مواجه هستید، بهتر است با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر یخچال تعمیراتو24

خراب شدن غذاها

خراب شدن غذاها و کپک زدن خوراکی هایی که به طور معمول در یخچال سالم می مانند، زنگ خطری برای خراب شدن موتور است. اگر نوشیدنی ها و مواد غذایی داخل یخچال، خیلی دیر خنک می شوند هم با یک علامت واضح دیگر سوختن موتور یخچال رو به رو هستید.

قطع شدن اتصالات برق خانه با روشن کردن یخچال

یکی از نشانه های مهم خراب شدن موتور یخچال قطع شدن جریانات برق خانه در اثر روشن کردن یخچال می باشد. با مشاهده کردن این مورد مطمئن خواهید شد که موتور یخچال به درستی کار نمیکند. در این شرایط باید به تعمیر موتور سوخته یخچال اقدام کنید. موتور یخچال از اجزای الکتریکی مختلفی، تشکیل شده است و این قطعات و اجزا، عملکرد های خود را در صورت هرگونه خرابی و اتصال کوتاه، در مسیر های داخلی کمپرسور به درستی انجام نخواهند داد.

این عامل میتواند به دلیل قطع شدن جریانات برق خانه در اثر ایجاد اتصالات کوتاه منجر شود. بنابراین در صورتیکه با روشن کردن یخچال جرقه‌ای در نزدیکی پریز مشاهده کردید، می توانید مطمئن شوید که یکی از اجزای داخلی یخچال و موتور آن، دچار سوختگی شده است که نیاز به تعمیر دارد.

بیش از حد داغ شدن موتور یخچال

با اینکه کار کردن کمپرسور یخچال، باعث افزایش دمای دستگاه میشود. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید؛ که نباید دمای موتور یخچال، بیش از ۳۰۰ درجه فارنهایت افزایش یابد. این علامت می تواند نشانه، خراب شدن موتور یخچال باشد و شما برای تعمیر، موتور سوخته یخچال باید آن را به تکنسین های با تجربه، در زمینه تعمیرات یخچال بسپارید.

با این حال اگر یخچال خود را مکانی گرم قرار داده باشید، امکان افزایش دمای آن وجود دارد. بهترین دما برای فعالیت یخچال، بین ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد. در موارد دیده شده که؛ یخچال با متصل کردن دوشاخه یخچال به پریز، جریان برق کار نکرده است. اما باعث افزایش دمای موتور شده است. این مورد نیز از نشانه های، سوختن موتور یخچال می باشد.

صداهای بلند و عجیب

طبیعی است که یک یخچال تا حدودی صدا و لرزش داشته باشد؛ اما این صداها نباید خیلی بلند و واضح باشند. شنیدن صداهای عجیب، بلند و تق تق مانند از کمپرسور، می تواند یکی دیگر از علائم موتور سوخته یخچال باشد.

اگر این صداها را می شنوید، سریعا درخواست کمک حرفه ای کنید.

روشن و خاموش شدن مداوم یخچال

موتور یخچال ها برای رسیدن به دمای مطلوب، بازده زمانی مشخصی دارند. معمولاً سوختن موتور یخچال باعث روشن و خاموش شدن مدام یخچال میشود. این علامت نشان دهنده نیم سوز شدن موتور یخچال هستند و برای تعمیر موتور سوخته یخچال باید اقدام کنید.

افزایش مقاومت داخلی کمپرسور

موتور یخچال یک قطعه الکترونیکی، محسوب می شود و همانند تمام قطعات الکترونیکی، دارای مقاومت داخلی میباشد. نباید این مقاومت داخلی یخچال های معمولی بیش از ۶ تا ۸ اهم افزایش یابد. می توانی با کمک یک اهم متر، مقاومت داخلی یخچال را به راحتی اندازه گیری کنید. بهتر است بدانید تعمیرکاران خبره در ابتدای کار، رله استارت موتور یخچال را جدا می کنند و مقاومت داخلی، کمپرسور را با اهم اندازه گیری می کنند. تا یک برآیند کلی از وضعیت موتور را بتوانند، به دست آورند و در صورت نیاز موتور را تعمیر کنند.

آیا تعمیر موتور سوخته یخچال مقرون به صرفه است؟
تعمیر موتورسوخته یخچال عملی مقرون به صرفه است.

آیا تعمیر موتور سوخته یخچال مقرون به صرفه است؟

اگر چه تضمینی برای درست شدن، موتورها تعمیر شده وجود ندارد. شرکت ها قبل از تعمیر موتور سوخته یخچال، مشتریان را درجریان ریسک های این کار قرار می دهند. با این حال اگر فرآیند تعمیر موتور یخچال، توسط تعمیرکاران خبره ما، انجام بگیرد امکان کار کردن موتور یخچال؛ برای مدت طولانی وجود خواهد داشت. بهتر است به این نکته توجه کنید؛ که هزینه تعمیر موتور سوخته یخچال در حدود، نصف هزینه خرید یک کمپرسور جدید خواهد بود. قطعا این کار کاملاً، مقرون به صرفه میباشد.

کلام آخر

در صورتی که موتور یخچال به علت، استفاده طولانی مدت، دچار ایراد شده باشد؛ و نیاز به تعویض قطعات و تعمیر آن باشد. متخصصین تعمیراتو۲۴ این کار را برایتان انجام خواهند داد. با توجه به بالا بودن قیمت قطعات الکتریکی اصلی یخچال فریزر، تعمیر موتور یخچال از تعویض آن مقرون به صرفه تر است.

این موضوع را البته نمی شود نادیده گرفت؛ که گاهی ممکن است کمپرسور یخچال، به قدری فرسوده و صدمه دیده باشدکه امکان دارد، بعد از تعمیر درست کار نکند. در این زمان متخصصین کاربلد، این موضوع را به شما اطلاع خواهند داد، تا به فکر تعویض موتور یخچال باشید. جهت تعمیر موتور یخچال خود به همراه، قطعات اورجینال و کاملاً تخصصی با نمایندگی تعمیراتو ۲۴ تماس بگیرید؛ تا در کمترین زمان، کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

مقالات مرتبط

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری