جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
آموزش صفر تا‌ صد تعویض لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی
۳ آبان ۱۴۰۱

آموزش تعویض لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی |با تصاویر|

در این مقاله، آموزش صفر تا‌ صد نحوه تعویض لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی را خواهیم داشت. اگر از جلوی ماشین لباسشویی شما آب نشت می کند، به احتمال زیاد لاستیک یا واشر دور درب خراب شده است. در طول چرخه های شستشو، لاستیک درب که به عنوان واشر هم شناخته می شود، خیس شده و به مرور زمان می تواند آسیب ببیند، ترک بخورد و یا پاره شود.

اگر احساس می کنید زمان آن رسیده که این کار را انجام  دهید، از این آموزش تعویض لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی استفاده کنید. در صورتی که از دانش کافی برخودار نیستید، کافیست با تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی در تهران تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید. خدمات نمایندگی ما با ضمانت قیمت، کیفیت بالا و گارانتی ۶ ماهه انجام می شود.

علائم خرابی لاستیک یا واشر درب لباسشویی چیست؟

قبل از اقدام به تعویض لاستیک ماشین لباسشویی ، از خراب بودن آن مطمئن شوید. لازم به ذکر است که شما می توانید با تماس با شماره ۰۲۱۷۷۹۰۶۷۵۱، لاستیک درب لباسشویی خود از هر برندی را به صورت اورجینال سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

چند نکته به شما کمک می کند که تشخیص دهید لاستیک درب تان نیاز به تعویض دارد یا خیر. لاستیک درب یا واشر، از خروج آب از وان لباسشویی به بیرون جلوگیری می کند. اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کرده اید، زمان تعویض لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی رسیده است.

  • نشتی آب
  • لکه روی لباس
  • بو دادن لباسشویی

همانطور که گفتیم، لاستیک درب به عنوان آب‌بند لباسشویی شما عمل می کند تا آب از درب خارج نشود. تجربه نشتی می تواند به دلیل پارگی این لاستیک باشد. در طول زمان و استفاده های متعدد و یا بیش از حد پر کردن لباسشویی، می تواند خرابی واشر درب اتفاق بیافتد.

آموزش نحوه تعویض لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی

برای استفاده از این آموزش، شما نیاز به مقداری تجربه فنی و دانش مکانیکی دارید. اگر چنین نیست، از تکنسین های حرفه ای تعمیر لباسشویی سامسونگ، بوش، ال جی، دوو و … تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید.

برای تکمیل این پروسه، شما به ابزار زیر هم نیاز خواهید داشت:

  • پیچ گوشتی تورکس یا ستاره ای
  • یک لاستیک درب جدید

*قبل از این که شروع به انجام تعمیرات کنید، مطمئن شوید که برق دستگاه به کلی قطع شده است.

مرحله ۱٫ برداشتن پانل بالایی

پانل بالایی با استفاده از دوپیچ، به پشت دستگاه محکم شده است. این دو پیچ را با پیچ گوشتی تورکس باز کنید و پانل را در بیاورید.

برداشتن پانل بالایی لباسشویی

مرحله ۲٫ برداشتن کشوی جاپودری

بعد از این که پانل بالایی را برداشتید، جاپودری را نیز بیرون بکشید. این کار را می توانید به راحتی با فشار دادن زبانه قفل انتهایی آن، انجام دهید.

اگر موفق به انجام این کار نشدید، به دفترچه راهنمای لباسشویی خود مراجعه کنید.

مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم

برداشتن کشوی جاپودری

مرحله ۳٫ برداشتن کنترل پانل

یک پیچ از کناره و سه پیچ از کشوی دیسپنسر را باز کنید تا بتوانید پانل کنترل را جدا کنید. فراموش نکنید که این پیچ ها را جدا نگه دارید. چون این پیچ ها ضد زنگ هستند، دقیقا باید در همان مکان قرار داده شوند.

با برداشتن این پیچ ها، می توانید کنترل پانل را بردارید و آن را در جای دیگری قرار دهید.

برداشتن کنترل پانل لباسشویی

مرحله ۴٫ برداشتن صفحه کیک

کیک پلیت در پایین ماشین لباسشویی است و شما به راحتی می توانید آن را جدا کنید. شلنگ تخلیه را از کیک پلیت جدا کنید تا کاملا آزاد شود.

برداشتن صفحه کیک لباسشویی

مرحله ۵٫ برداشتن گیره و فنر نگهدارنده لاستیک

یک گیره نگهدارنده، واشر یا لاستیک دور درب را محکم می کند. برای جدا کردن این فنر، گیره بالایی آن را بردارید و فنر را به آرامی بیرون بکشید. این کار را می توانید مطابق تصویر انجام دهید.

برداشتن گیره و فنر نگهدارنده لاستیک

مرحله ۶٫ جدا کردن قاب جلویی ماشین

چهار پیچ در قسمت جلویی لباسشویی، مطابق تصویر زیر قرار دارند؛ آن ها را بردارید. دوتای این پیچ ها در پایین و دوتای دیگر روی قفل درب هستند.

پس از برداشتن این پیچ ها، به آرامی قسمت جلویی قاب دستگاه را بیرون بکشید و آن را کنار بگذارید.

مشکلات رایج ماشین لباسشویی و راه حل آن‌ها

مرحله ۷٫ برداشتن وزنه های دیگ (در صورت لزوم)

اگر لباسشویی شما دارای وزنه دیگ است که دور درام را گرفته است، می توانید آن را بردارید. این مرحله به دستگاه شما بستگی دارد؛ اگر احساس می کنید فضای کافی ندارید، بهتر است آن را جدا کنید.

تعمیرات ماشین لباسشویی بوش

مرحله ۸٫ جدا کردن لاستیک

حال به جایی رسیدیم که برای تعویض باید لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی تان را در بیاورید. یک نوار نگهدارنده فلزی در اطراف قسمت بیرونی لاستیک قرار دارد. لاستیک را به آرامی بیرون بکشید و آن را بچرخانید تا جدا شود.

نوار نگهدارنده را در یک طرف نگه دارید و لاستیک را بیرون بیاورید.

جدا کردن لاستیک دستگاه

مرحله ۹٫ تعویض لاستیک یا واشر جدید درب ماشین لباسشویی

لاستیک یا واشر جدیدی که تهیه کرده اید، دارای سه سوراخ در یک طرف است. همه این سوراخ ها باید در موقعیت ساعت ۶ (به سمت پایین) قرار بگیرند.

سپس، می توایند لاستیک را داخل درام جا بزنید.

تعویض لاستیک یا واشر جدید درب ماشین لباسشویی

مرحله ۱۰٫ جا زدن فنر نگهدارنده

فنر نگه دارنده را اطراف لاستیک قرار دهید و مطمئن شوید همه چیز سرجای خودش قرار گرفته است.

تعویض لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی

مرحله ۱۱٫ نصب دوباره قطعات

با استفاده از پیچ هایی که جدا کرده بودید، پانل جلویی، کیک پلیت، کشوی جاپودری و پانل بالایی ماشین لباسشویی را دوباره نصب کنید. برای این کار تنها کافیست مراحلی که گفته شد را به صورت معکوس تکرار کنید.

مونتاژ لباسشویی

مرحله ۱۲٫ وصل کردن لاستیک به جلوی دستگاه

اکنون، آخرین کاری که باید انجام دهید این است که لاستیک یا واشر جدید را به جلوی دستگاه متصل نمایید. اطمینان حاصل کنید که به خوبی روی لبه های قرار گرفته است.

در نهایت، فنر نگه دارنده را در پایین و کناره های واشر قرار دهید. گیره نصب را مجددا متصل نمایید.

وصل کردن لاستیک به جلوی دستگاه

کلام آخر

با انجام تمامی این مراحل آموزش نحوه تعویض لاستیک یا واشر درب ماشین لباسشویی ، لباسشویی شما دیگر نباید با مشکل نشتی آب رو به رو باشد. با یک راه اندازی دوباره و اجرای یک برنامه شستشو، می توانید این موضوع را برسی کنید.

اگر همچنان با مشکل نشتی لباسشویی رو به رو هستید، یا مراحل را به درستی انجام نداده اید و یا مشکل از جای دیگری آب می خورد. شما می توانید با تماس با شماره های زیر، برای نصب، عیب یابی و تعمیر لباسشویی خود درخواست تکنسین ثبت کنید.

تکنسین های تعمیراتو۲۴، در سریع ترین زمان در منزل شما حاضر می شوند و عیب دستگاه تان را مقابل دیدگان شما برطرف می نمایند. برای دریافت خدمات سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه + ضمانت ۶ ماهه تعمیر، با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

مرکز تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو24

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 5 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری