جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
آموزش تعویض هیتر المنت یا المنت حرارتی ماشین لباسشویی
۱ مهر ۱۴۰۱

آموزش تعویض هیتر المنت یا المنت حرارتی ماشین لباسشویی

در این مقاله، آموزش تعویض هیتر المنت یا المنت حرارتی ماشین لباسشویی را خواهیم داشت. المنت های حرارتی نقش مهمی در لباسشویی شما دارند و مسئول اطمینان از گرم بودن آب در حین شستشو است. در صورتی که آب گرم نشود، ممکن است ماشین لباسشویی به طور مداوم لباس ها را بشوید و چرخه شستشو را به اتمام نرساند.

در صورتی که هیتر المنت یا المنت حرارتی دچار مشکل شود و از کار بیافتد، باید تعویض شود.

آموزش تعویض هیتر المنت یا المنت حرارتی ماشین لباسشویی

آموزش تعویض هیتر المنت یا المنت حرارتی ماشین لباسشویی

برای تعویض هیتر المنت یا المنت حرارتی ماشین لباسشویی ، ابتدا باید مطمئن شوید که قطعه به طور کامل سوخته است و نیاز به جایگزینی دارد. علائم زیر، از نشانه های سوختن این قطعه می باشند:

  • برق اصلی یا فیوز شما می پرد.
  • دستگاه مدام کار می کند، اما هیچ آبی گرم نمی شود.
  • سیکل شستشوی ماشین لباسشویی تمام نمی شود و ادامه دارد.
  • مکررا با ارورهای لباسشویی مواجه می شوید.

در بعضی از ماشین لباسشویی ها، المنت حرارتی در جلوی درام نصب شده است؛ اگر این قطعه در لباسشویی شما از جلو نصب شده باشد، این فرآیند تفاوتی نخواهد داشت. برای این آموزش، به قطعات زیر نیاز خواهید داشت:

  1. المنت حرارتی جدید
  2. آچار
  3. پیچ گوشتی

توجه: تعویض المنت حرارتی لباسشویی، با خطر برق گرفتگی و آسیب به دستگاه همراه است. اگر فاقد دانش مکانیکی و تجربه فنی هستید، دست نگه دارید و با متخصصان تعمیر لباسشویی ما تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی در تهران

گام ۱٫ رعایت نکات ایمنی

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی باید نکات ایمنی را رعایت کنید.

قبل از شروع هر گونه تعمیرات، مطمئن شوید که برق لباسشویی را قطع کردید.

گام ۲٫ برداشتن کنترل پنل و محفظه پودر

ابتدا باید پانل بالایی لباسشویی را باید بردارید. برای این کار، باید پیچ های نصب آن را با استفاده از پیچ گوشتی بردارید.

زمانی که پانل بالایی را برداشتید، محفظه جاپودری را در بیاورید؛ برای این کار ابتدا باید پیچ هایی که آن را در جایش محکم کرده است را باز کنید. محفظه پودر را بیرون بکشید و با کمی فشار دادن آن به بالا یا فشار دادن زبانه قفل، آن را جدا کنید.

مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزیم

نکته: پیچ های محفظه جاپودری ضد زنگ هستند؛ آن ها را از پیچ های دیگر جدا نگه دارید تا جابجا نشوند.

گام ۳٫ بیرون آوردن درب از دستگاه

در این مرحله از تعویض هیتر المنت یا المنت حرارتی ماشین لباسشویی ، باید پانل زیرین را درآورید. پس از آن، گیره واشر یا لاستیک دور درب را از آن جدا کرده و واشر را به داخل فشار دهید تا از درب جدا شود.

چهار پیچ دیگر نیز وجود دارند که باید برداشته شوند؛ از جمله دو پیچ روی قفل یا میکروسوئیچ درب. پس از برداشتن این پیچ ها، می توانید به آرامی قسمت جلوی دستگاه که شامل درب هم می شود را از دستگاه جدا کنید.

راهنمای گام به گام تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

گام ۴٫ در آوردن هیتر المنت قدیمی

در این مرحله، باید بتوانید هیتر المنت یا المنت حرارتی را در پایین درام ببینید. ابتدا از تمامی سیم ها یک عکس بگیرید تا در مراحل بعدی سردرگم نشوید.

سپس، سیم های هیتر المنت قبلی را جدا کنید؛ یک سیم از این قطعه به ترمیستور می رود. با استفاده از آچار، فقط مهره ای را که به گیره نگهدارنده المنت وصل شده است را باز کنید؛ آن را تا آخر باز نکنید.

کمی با پیچ گوشتی به آن ضربه بزنید تا به داخل برود و المنت آزاد شود؛ حال می توانید المنت را در بیاورید.

هیتر المنت لباسشویی

گام ۵٫ تعویض هیتر المنت ماشین لباسشویی با قطعه جدید

زمان آن است که هیتر المنت جدیدتان را نصب کنید. قبل از این که این کار را انجام دهید، ترموستات را از المنت قبلی در بیاورید و در داخل المنت جدید فشار دهید. مطمئن شوید که به خوبی در جایش قرار گرفته است تا به درام گیر نکند.

پیشنهاد می کنیم برای این که راحت تر المنت حرارتی جدید را در زیر درام قرار دهید، روی قسمت لاستیکی آن کمی مایع ظرفشویی بزنید.

قطعه جدید را به آرامی، به داخل فشار دهید تا در جایش قرار بگیرد. پیچ و مهره های آن را محکم کنید.

تعویض هیتر المنت ماشین لباسشویی

گام ۶٫ وصل کردن مجدد سیم ها

حال که المنت را وارد کردید و مهره های آن را بستید، زمان وصل کردن سیم ها فرا رسیده است. این کار را با کمک عکس راهنمایتان انجام دهید.

پس از اتصال صحیح سیم ها به هیتر المنت، تنها کاری که باید بکنید، مونتاژ مجدد لباسشویی است. تمام مراحلی که پیش تر گفتیم را به صورت معکوس انجام دهید؛ یعنی درب و پانل زیرین را وصل کنید، محفظه پودر و کنترل پنل را جا بزنید و در انتها، برق لباسشویی را وصل کنید.

حال زمان آن رسیده است که از صحت پروسه تعویض هیتر المنت یا المنت حرارتی ماشین لباسشویی تان مطمئن شوید. برای این کار، کافیست یک چرخه شستشو با آب داغ را امتحان کنید؛ اگر آب داغ شد و سیکل شستشو با موفقیت به پایان رسید، تبریک می گوییم! شما به تنهایی توانستید لباسشویی تان را تعمیر کنید.

اگر لباسشویی تان همچنان با این مشکل رو به رو است، ممکن است یکی از مراحل را اشتباه انجام داده باشید و یا لباسشویی با خرابی های دیگری رو به رو باشد. زمان آن رسیده که از کمک متخصصان تعمیرات لباسشویی تعمیراتو۲۴ کمک بگیرید؛ تکنسین های ما از پس تعمیرات هر ماشینی از هر برندی بر می آیند.

برای دریافت خدمات تعمیر سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه + ضمانت ۶ ماهه، با شماره های زیر تماس بگیرید.

چه مشکلاتی باعث گرم نشدن آب لباسشویی می شوند؟

اگر مشکل دستگاه تان حل نشد، لازم است بدانید که غیر از هیتر المنت، قطعات دیگری نیز وجود دارند که روی این موضوع تاثیرگذار هستند.

  • خرابی بخاری: لباسشویی های مدرن، به شما اطلاع می دهند که بخاری دستگاه کار نمی کند. بخاری دستگاه، بخشی است که به گرم کردن آب ورودی می پردازد.
  • اضافه بار حرارتی: اگر مطمئن هستید که المنت حرارتی دستگاه سالم است، ممکن است با قطعی اورلود حرارتی رو به رو باشید. این قطعه کوچکی است که در نزدیکی المنت حرارتی قرار دارد.
  • کدهای خطا: بروز کدهای خطا در اواسط چرخه شستشو، می توانند باعث گرم نشدن آب و شستشوی بی پایان شوند. در چنین شرایطی باید از یک متخصص کمک بگیرید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری