جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور نمک ظرفشویی بوش
۱۰ تیر ۱۴۰۲

روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش

علت ارور و روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش چیست ؟ ماشین ظرفشویی، یکی از مهم‏ترین اجزای آشپزخانه محسوب می‏شود که قادر است کار را برای بانوان خانه آسان سازد. ماشین ظرفشویی بوش از سیستم پیچیده‏ای برخوردار است و دارای امکانات بسیار زیادی است. در برخی از مواقع کاربران با مشکل ارور نمک ماشین ظرفشویی بوش مواجه می‏شوند. در چنین شرایطی در عملکرد ماشین ظرفشویی اختلالاتی پدید می‏آید که موجب می‌شود بر روی ظروف خط‌ و خش ایجاد شود.

در چنین وضعیتی، باید سریعاً ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و اقدامات لازم را برای رفع ارور نمک آن به عمل‌آورید. با درنظرگرفتن اهمیت این موضوع، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی بیشتر علت روشن شدن چراغ نمک دستگاه ظرفشویی بوش بپردازیم. این مقاله توسط تیم تعمیر ماشین ظرفشویی بوش تهران تعمیراتو۲۴ تهیه شده است.

علت روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش چیست؟

به طور خلاصه، خالی بودن مخزن نمک، نشتی نمک، رسوب کردن نمک در کانالهای ظرفشویی و خراب شدن سنسور نمک، از علت های ارور و روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش هستند.

بسیاری از کاربران در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی با این سوال مواجه می‏شوند که چرا چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش روشن می‏شود؟ در برخی از مواقع کاربران در هنگام استفاده از این دستگاه ارزشمند و کاربردی، به نکات ضروری حفظ و نگهداری توجهی نمی‏کنند. این امر سبب آسیب‌دیدن بعضی از اجزای ماشین ظرفشویی همچون سنسور نمک می‏گردد. از دلایل متعدد ارور نمک دستگاه ظرفشویی بوش، می‏توان به موارد زیر اشاره کرد.

در صورتی که در رفع این مشکل ناتوان هستید، با تکنسین های تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران ما تماس بگیرید. خدمات ما مقرون به صرفه و با ضمانت ۶ تا ۱۲ ماهه هستند!

تعمیرات لوازم خانگی در تهران- تعمیراتو24

۱- خالی بودن مخزن نمک

از مهم‏ترین علت ‏های ارور نمک ماشین ظرفشویی بوش، می‏توان به خالی بودن مخزن اصلی نمک اشاره نمود. در مخزن نمک ماشین ظرفشویی بوش یک سنسور به‌منظور سنجش میزان نمک موجود تعبیه شده است. فراموش نکنید که اگر مخزن نمک به طور کامل خالی باشد، ماشین ظرفشویی به‌هیچ‌عنوان کار نمی‏کند. البته در برخی ‏از مواقع، ممکن است سنسور مخزن نمک ماشین ظرفشویی بوش دچار مشکل شود و نتواند وضعیت نمک موجود را به‌خوبی اندازه‌گیری کند. در چنین شرایطی، باید برای تعویض سنسور نمک ماشین ظرفشویی بوش اقدامات لازم را به عمل‌آورید. برای انجام این کار، بایستی فقط و فقط به تعمیرگاه‏های مجاز و معتبر مراجعه فرمایید.

ما در مقاله چه موقع نمک در ماشین ظرفشویی بریزیم، تمامی گام های اضافه کردن نمک به مخزن را شرح داده ایم!

مخزن نمک ظرفشویی بوش

۲- نشتی نمک

از دیگر دلایل ارور نمک دستگاه ظرفشویی بوش، می‏توان به نشتی نمک اشاره نمود. اگر مخزن یا اتصالات انتقال نمک در ماشین ظرفشویی بوش نشتی داشته باشند، چراغ آن سریعاً روشن می‏گردد و عملکرد آن را متوقف می‏نماید. البته پیش ازآنکه بخواهید به دنبال نشتی نمک در ماشین ظرفشویی بوش بگردید، باید از سلامت بودن سنسور مخزن و سنسور نمک آن اطمینان حاصل نمایید. از مهم‏ترین دلایل نشتی نمک در ماشین ظرفشویی بوش می‏توان به شکستگی بخشی از مخزن آن بر اثر استفاده نادرست اشاره نمود.

روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی

۳- رسوب‌کردن نمک در کانال‏های دستگاه ظرفشویی

رسوب کردن نمک در کانال‏ها، یکی دیگر از دلایل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش است. نمک‏های نامرغوب و بی‌کیفیت، در اثر کوچک‏ترین رطوبت سریعاً سفت می‏شوند و در کانال‏های بسیار کوچک ماشین ظرفشویی رسوب می‏کنند و اجازه انتقال نمک از مخزن به داخل ماشین ظرفشویی را نمی‏دهند.

در چنین شرایطی، می‏توانید با شستشوی مخزن نمک و کانال‏های انتقال به‌وسیله مواد شوینده مخصوص، این مشکل را برطرف سازید. البته اگر مشکل ارور نمک دستگاه ظرفشویی برطرف نشد، باید آن را به تعمیرگاه‏های مجاز منتقل کنید. برای این کار کافی است وارد سایت تعمیراتو ۲۴ شده و شماره تماسی( ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸)که در بالای صفحه ذکر شده است را لمس کنید. متخصصین ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین راه‌حل را برای رفع این مشکل ارائه خواهند داد.

۴- خرابی سنسور نمک

خرابی سنسور نمک نیز می‏تواند یکی دیگر از دلایل ارور نمک ماشین ظرفشویی بوش محسوب گردد. در برخی از مواقع، سنسور نمک این دستگاه براثر استفاده نادرست و غیراصولی دچار آسیب می‏گردد و نمی‏تواند اطلاعات دقیقی برای سیستم هوشمند ماشین ظرفشویی ارسال نماید. در چنین شرایطی، چراغ نمک بر روی صفحه‌نمایش چشمک می‏زند یا روشن می‏ماند.

در این مواقع باید برای تعویض سنسور نمک اقدامات لازم را به عمل‌آورید. فراموش نکنید که تعویض سنسور نمک، امری بسیار دشوار و طاقت‌فرسا است. به همین دلیل، باید فرآیند تعویض سنسور نمک را به دست متخصصان و کارشناسان باتجربه در این زمینه بسپارید.

علت  روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش

از دست ندهید! ارور E9 در ماشین ظرفشویی بوش

۵- از مدار خارج‌شدن سنسور نمک

در برخی از مواقع سنسور نمک ماشین ظرفشویی سالم است. حتی ممکن است که مخزن نمک نشتی نداشته و نمک مرغوب درون مخزن بدون هیچ‌گونه رسوبی وجود داشته باشد؛ اما چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش روشن می‏شود. در چنین وضعیتی قطعاً سنسور نمک از مدار خارج شده است. حتما باید برای رفع این مشکل، نمک‏های درون مخزن را مقداری هم بزنید و به‌آرامی چند ضربه بسیار کوچک به سنسور بزنید. در چنین شرایطی اگر مشاهده نمودید که چراغ سنسور نمک چشمک می‏زند، باید منتظر خاموش‌شدن آن بمانید و سپس از ماشین ظرف‌شویی خود استفاده کنید.

توجه

توجه داشته باشید که در هر صورتی که چراغ مربوط به نمک ظرفشویی روشن شد، لازم است در صورت نداشتن تخصص کافی برطرف‌سازی این مشکل را به دست افراد حرفه‌ای و کاربلد بسپارید. چرا که ممکن است در صورت نداشتن دانش کافی، عملکرد دیگر قطعات دستگاه را نیز مختل کنید. می‌توانید برای تعمیر ظرفشویی بوش و دیگر لوازم‌خانگی با متخصصین تعمیراتو۲۴ در ارتباط باشید. دقت داشته باشید که نحوه ارتباط با اپراتورهای کارآزموده ما بسیار راحت است. همواره می‌توانید علاوه بر شماره قید شده در بالای صفحه سایت، با شماره‌های زیر نیز با تکنسین‌های ما در ارتباط باشید:

اگر متوجه ارور نمک ماشین ظرفشویی بوش شدیم باید چه اقدامی انجام دهیم؟

یکی از سؤالات متعددی که برای بسیاری از افراد به وجود می‏آید، این است که اگر متوجه ارور نمک دستگاه ظرفشویی بوش شدیم، باید چه اقدامی انجام دهیم؟ همان‌طور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، ماشین لباسشویی بوش دارای اجزای بسیار پیشرفته و پیچیده‏ای است. اما اگر مشاهده نمودید که چراغ نمک آن روشن است، باید ابتدا مخزن نمک را به طور دقیق بررسی کنید. همچنین در صوت خرابی سنسور نمک ظرفشویی لازم است برای تعویض این قطعه از تعمیرکاران متخصص بهره بگیرید.

علاوه بر ارور نمک، ظرفشویی های بوش با خطاهای دیگری نیز رو به رو می شوند. ارورهای ماشین ظرفشویی بوش را در مقاله لینک شده بخوانید!

چگونه می‏توان از روشن‌شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی جلوگیری کرد؟

برای آن که بتوانید طول عمر سنسور نمک ماشین ظرفشویی خود را افزایش دهید، بایستی ابتدا مخزن آن را از نمک خالص و باکیفیت و مخصوص پر کنید. استفاده از نمک مرغوب، سبب افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی بوش می‏گردد.

علاوه‌برآن، باید به طور مداوم و هر چند وقت یکبار از سرویس‌کاران دستگاه ظرفشویی بخواهید تا به طور کامل عملکرد دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهند. در صورت خرابی سنسور نمک و دیگر قطعاتی مثل شیر برقی ظرفشویی و همچنین سرویس ماشین ظرفشویی، می‌توانید با شماره تماس مجموعه تعمیراتو ۲۴ که در بالای صفحه ذکر شده است، تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

اگر با مشکل ارور نمک ماشین ظرفشویی بوش مواجه شدید، باید ابتدا آن را خاموش کنید و مخزن نمک را به‌دقت بررسی فرمایید. اگر مشاهده نمودید که سنسور نمک یا برخی از اجزای داخلی ماشین ظرفشویی دچار آسیب شده‏اند، باید از اقدامات خودسرانه جهت تعمیر خودداری فرمایید و ماشین ظرفشویی به تعمیرگاه‏های معتبر منتقل کنید. البته شما می‏توانید همواره با رعایت نکات ذکر شده، از روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش خود جلوگیری فرمایید و طول عمر آن را افزایش دهید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 2 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری