02126292028

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

ارور ۴E در ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیراتو24 – نماینده تعمیرات مجاز لوازم خانگی در تهران

ماشین ظرفشویی ها لوازم خانگی بسیار خوبی هستند؛ آن ها به ما کمک می کنند تا کار شستن ظرف ها آسان تر شود و بتوانیم وقت بیشتری در کنار خانواده مان بگذرانیم. با این حال گاهی اوقات این دستگاه ها با مشکل مواجه می شوند و ظرفشویی های سامسونگ هم از این قاعده مستثنی نیستند. با ما در تعمیراتو۲۴ همراه باشید تا علت  و نحوه رفع ارور یا خطای ۴E در ماشین ظرفشویی سامسونگ را شرح دهیم.

علت ارور 4E در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور ۴E در ماشین ظرفشویی سامسونگ به چه معناست؟

ارور ۴E یا ۴C در ماشین ظرفشویی های سامسونگ نشان می دهد که دستگاه، مشکل تامین آب را تشخیص داده است. معمولا گرفتگی یا پیچ خوردگی شلنگ تامین آب شایع ترین دلیل این مشکل است، اما مشکلات جدی تری نیز ممکن است منشا این ارور باشند.

هنگام مواجه با ارور ۴E در ماشین ظرفشویی سامسونگ باید موارد زیر برسی شوند:

  • منبع آب را برسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند. همچنین فشار آب را نیز برسی کنید؛ چرا که کم بودن آن می تواند علت ارور ۴E در ماشین ظرفشویی های سامسونگ شود.
  • ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و مطمئن شوید که شیرهای ورودی باز هستند. در صورت لزوم آن ها را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و سپس این کار را در خلاف جهت انجام  دهید.
  • شلنگ های متصل به شیر آب را برسی کنید. آن ها باید بدون آسیب بوده و کاملا صاف و بدون خمش وصل شده باشند. در صورتی که هر گونه آسیب و پارگی در شلنگ ها مشاهده کردید، باید برای تعویض آن ها اقدام کنید.

برای اولین بار با ارور ۴E مواجه شده اید؟ بهتر است ابتدا دستگاه را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه خاموش و سپس روشن کنید. این کار در مورد خرابی برد می تواند کمک کننده باشد.

شما برای رفع خطای ۴E، می توانید با تکنسین های تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در تهران تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید. این خدمات مقرون به صرفه، با کیفیت و با ضمانت ۶ ماهه می باشند.

تعمیر لوازم خانگی در تهران - تعمیراتو24

علت ارور ۴E در ماشین ظرفشویی های سامسونگ چیست؟

خرابی شلنگ های ورودی آب، مشکل در لوله آب، خرابی شیر ورودی و مشکل در برد از اصلی ترین علت های بروز ارور ۴E در ماشین ظرفشویی های سامسونگ هستند. اگر ریست کردن و چک کردن شلنگ ها کمکی نکرد، باید کل سیستم دستگاه برسی شود.

در پایین برخی از علل احتمالی این ارور آورده شده است.

بیشتر بخوانید: لیست کامل ارور و خطا های ظرفشویی سامسونگ

مسدود شدن فیلتر

در محل اتصال شلنگ به دستگاه، یک توری ظریف وجود دارد. این فیلتر شیر را از زباله ها محافظت می کند. در حالت ایده آل برای جلوگیری و رفع خطای ۴E ماشین ظرفشویی سامسونگ باید دوبار در سال تمیز شود.

برای تمیز کردن فیلتر شیر ظرفشویی مراحل زیر را دنبال کنید:

  • دستگاه را خاموش کرده و شلنگ را باز کنید.
  • فیلتر را با انبر دست بیرون بکشید.
  • تمامی سوراخ های آن را تمیز کنید.
  • سپس آن را سرجای خود قرار دهید.

اتصال نادرست شلنگ های آب سرد و گرم

شلنگ های متصل به لوله های آب گرم و سرد نباید به اشتباه متصل شوند. در غیر این صورت ممکن است با ارور ۴E و یا دیگر ارورها رو به رو شوید.

کم بودن فشار آب

گاهی اوقات مشکل تامین آب به دلیل کم بودن فشار آب و یا جریان کم آب در منبع اصلی دستگاه ایجاد می شود. این ارور می تواند نشان دهنده عدم ورود آب با نیروی کافی به داخل دستگاه باشد. فشار آب مورد نیاز برای ظرفشویی سامسونگ باید بین ۲۰ تا ۱۲۰ PSI (پوند بر اینچ مربع) باشد.

شیر آشپزخانه خود را باز کنید و فشار آب را برسی نمایید. اگر فشار آب منزل شما مشکلی ندارد، ممکن است که آب به دلایل مختلفی نمی تواند با فشار به داخل دستگاه جریان پیدا کند. فشار کافی آب برای عملکرد صحیح ظرفشویی ضروری است؛ از فرآیند شستشو گرفته تا خشک کردن ظروف.

مشکل در سیم کشی و اتصالات

اگر اتصالات ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه شوند، ممکن است با این ارور رو به رو شوید. تمامی کانکتورهای برد کنترل باید به درستی و بدون مشکل متصل شده باشند. بسته به میزان آسیب، برد باید لحیم شود و یا به کلی تعویض گردد.

تکنسین های تعمیراتو۲۴ با حداقل ۲۰۰ هزار تومان، فرآیند باز و بستن برد ظرفشویی تان را برای شما انجام می دهند. برای مشاوره و درخواست تکسین در تمامی نقاط تهران با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

مشکل در سیستم تخلیه

گاهی اوقات به دلیل نصب نادرست شلنگ تخلیه، شما با ارور ۴E در ماشین ظرفشویی های سامسونگ رو به رو می شوید. اگر ظرفشویی سامسونگ به کشوی تلگراف (پخش کننده شوینده) متصل نباشد هم شما با خطای ۴E رو به رو هستید.

خرابی در شیر ورودی

اگر سیم کشی و سیستم تخلیه ظرفشویی شما سالم است، باید مقاومت شیر برقی برسی شود. در صورتی که مقاومت شیر ورودی با ۲ تا ۴ کیلواهم متفاوت باشد، باید تعویض گردد؛ با این حال باید در نظر داشته باشید که هر مدل ممکن است مقادیر متفاوتی داشته باشد.

لازم به ذکر است که ممکن است با جدا کردن قطعه معیوب از شیر و جایگزین کردن آن نیاز به تعویض کلی شیر ورودی نباشد. در غیر این صورت باید کل شیر ورودی تعویض شود. برای تعویض شیر ورودی ظرفشویی می توانید از مقاله راهنمای ما استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از خطرات احتمالی و آسیب به دستگاه می توانید درخواست تکنسین داشته باشید.

خرابی شیر ورودی ظرفشویی

آسیب دیدن برد کنترل

آخرین دلیل و احتمال بروز ارور ۴E در ماشین ظرفشویی های سامسونگ ، آسیب دیدن برد کنترل است. برد کنترل که مانند مغز دستگاه عمل می کند، نقش اساسی در عملکرد ظرفشویی دارد. اگر برد کنترل نتواند ولتاژ لازم برای شیر ورودی را تامین کند، شما با این مشکل رو به رو خواهید بود.

در این مواقع برای رفع خطای ۴E در ماشین ظرفشویی سامسونگ باید اقدام به تعویض برد کنید. گاهی اوقات تکنسین های حرفه ای قادر هستند بدون تعویض کلی برد که هزینه زیادی در پی دارد، با لحیم کردن و تعویض بخش آسیب دیده، آن را تعمیر کنند. برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ تان در شهر تهران، می توانید با شماره ۰۲۱۲۶۲۹۲۰۲۸ تماس بگیرید.

دسته بندی ها

پربازدیدترین ها

نظرات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =

مطالب مرتبط