جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ارور E1 ماشین ظرفشویی بوش
۲۶ فروردین ۱۴۰۳

ارور E1 یا E01 ماشین ظرفشویی بوش

این ارور با کد e 01 یا e1 روی صفحه نمایشگر دستگاه ماشین ظرفشویی بوش، ظاهر می‌شود و در بسیاری از مواقع به خاطر اختلال در عملکرد سنسور و ایرادات الکترونیکی دستگاه است. همچنین در بسیاری از موارد، این کد خطا به علت آبریزی و نوسانات برق در دستگاه ظرفشویی بوش نمایش داده می‌شود.

ماژول کنترل، معمولا به ماژول پاور برق ماشین ظرفشویی بوش دستور می‌دهد تا هدایت مدارهای شستشو، تخلیه و گرما را بر عهده بگیرد. اگر هر یک از این قطعات ماشین ظرفشویی بوش دچار مشکل شوند، ممکن است که به درستی کار نکنند. طریقه تشخیص و پیدا کردن یک مشکل از میان اشکالات مختلف مربوط به ارورe1  تا حدودی دشوار خواهد بود. چون بسیاری از اجزا وجود دارند که علیرغم عدم یافتن آسیب قابل مشاهده در آنها، می‌توانند باعث خرابی شوند.

در ادامه این مقاله از سایت تعمیر لوازم خانگی تعمیراتو۲۴ جهت رفع این کد خطا، نکاتی در ادامه ارائه می‌دهیم. البته توجه داشته باشید که تعمیرات مربوط به ایرادات الکترونیکی معمولاً تخصصی بوده و برای عیب یابی و رفع این مشکل باید از تکنسین فنی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران کمک بگیرید.

علت ارور E1 ظرفشویی بوش چیست؟

معمولا ارور e1 ظرفشویی بوش به خاطر ایرادات الکترونیکی و سنسوری دستگاه (ایراد در برد فرمان و سنسور دما) و آبریزی و نوسان برق پیش می‌آید. در ادامه به بررسی هر کدام از علت‌های نمایش این کد خطا می‌پردازیم:

علت ارور E1 ظرفشویی بوش

• عدم عملکرد صحیح برد کنترل در ماشین ظرفشویی بوش

یکی از رایج‌ترین عیوب الکترونیکی ماشین ظرفشویی بوش خرابی برد کنترل است. برد کنترل، عملکرد نیروی محرکه را در سیستم ماشین ظرفشویی بوش به عهده دارد. در صورت معیوب بودن برد کنترل، عملکرد ماشین لباسشویی با اختلال مواجه می‌شود و این ایراد، کد خطای e1 ظرفشویی بوش را بر صفحه نمایشگر دستگاه، ظاهر خواهد کرد. به منظور رفع کد خطای e1 ظرفشویی بوش به دلیل عملکرد نادرست برد کنترل با کادر مجرب تعمیراتو۲۴، تماس بگیرید.

تماس با تعمیراتو 24

• خرابی سنسور دمای ماشین ظرفشویی بوش

ارور e1 ظرفشویی بوش می‌تواند به معیوب بودن ترمیستور دستگاه که به عنوان سنسور دما عمل می‌کند، اشاره داشته باشد. در این صورت حتماً باید به تعمیرکار ماشین ظرفشویی بوش مراجعه شود و از هر گونه دستکاری بپرهیزید. چرا که تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی امری تخصصی است و نیازمند دانش فنی می‌باشد. با این حال اگر از اطلاعات لازم برخوردار هستید، طبق مقاله لینک شده پیش بروید!

به منظور رفع این ارور، تعمیرکار با برداشتن پوشش جلویی ماشین ظرفشویی به بررسی ترمیستور می‌پردازد و آن را تست می‌کند. در بعضی مواقع ممکن است که تعمیرکار، تشخیص تعویض ترمیستور و سنسور دما را بدهد.

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید: ارور h ماشین ظرفشویی بوش

آموزش رفع عیوب الکترونیکی و خطاهای سنسور ماشین ظرفشویی بوش

به منظور رفع عیوب مربوط به ارور e1 ظرفشویی در ادامه مراحل عیب یابی کد ارور e1 به صورت زیر، فهرست می‌شود:

• وجود نوسانات برق

در وهله اول ماشین ظرفشویی بوش را باید از نظر نوسان برق بررسی کنید که ایرادی نداشته باشد. حتماً ماشین ظرفشویی بوش شما باید به برق وصل شده باشد و منبع تغذیه به درستی کار کند. چرا که نوسانات برق می‌تواند باعث بروز خطای e1 شود. در صورت تداوم نوسانات الکتریکی، حتماً با تکنسین برق کار یا نمایندگی ظرفشویی بوش تماس بگیرید.

• بهم ریختن تنظیمات دستگاه، ریست کردن ماشین ظرفشویی

چنانچه دستگاه مشکل نوسان برق نداشت، ممکن است تنظیمات آن به هم ریخته باشد. ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش و را اندازی مجدد آن در بسیاری از مواقع، ممکن است باعث رفع عیوب الکترونیکی و تنظیم مجدد دستگاه شود.

• بررسی دستگاه از لحاظ وجود موانع

ماشین ظرفشویی بوش را از وجود هرگونه مانعی که باعث اختلال در عملکرد آن و بروز خطاهای الکترونیکی می‌شود، بررسی کنید.

• جرم گرفتن سنسورها

با گذشت زمان، ممکن است سنسورهای ماشین ظرفشویی، کثیف شده و جرم بگیرند. این جرم گرفتگی و کثیفی سنسور باعث بروز خطای e1 خواهد شد. 

رفع ارور E01 ظرفشویی بوش

همچنین بخوانید: روشن شدن چراغ های ماشین ظرفشویی بوش

اگر نیاز به تعویض برد کنترل ماشین ظرفشویی بوش بود چه کنم؟

اگر فنی هستید و احتیاج به تعمیر ماشین ظرفشویی بوش و تعویض برد کنترل داشتید، از این دستورالعمل پیروی کنید:

  1. ماشین ظرفشویی بوش را از پایه آن جدا کنید و آن را طوری در مقابلتان قرار دهید که به همه نقاط آن دسترسی داشته باشید.
  2. یک عدد پیچ‌گوشتی بردارید و پیچ‌هایی که قسمت بالای پنل را نگه می‌دارند، باز کنید. شما برای دسترسی بهتر به ماژول پاور برق و برد کنترل به بازکردن این پیچ‌ها نیاز دارید.
  3. حال به راحتی می توانید هر یک از این دو ِوسیله، یعنی ماژول پاور برق و یا برد کنترل را تعویض کنید.
  4. ارور e1 ظرفشویی بوش ممکن است که تنها به یکی از این دو مدار بستگی نداشته باشد و بهتر است که هر دو مدار گفته شده را از لحاظ معیوب بودن چک کنید.
  5. قطعات ماشین ظرفشویی را از نو به طریق معکوس دستورالعمل، روی هم سوار کنید. لطفاً از سفت کردن پیچ‌ها، قبل از بستن ظرفشویی به پایه و اتصال آن به برق، مطمئن شوید.

برای اینکه به خودتان و ماشین ظرفشویی بوش شما آسیب جدی وارد نشود، لطفاً تعویض برد کنترل ماشین ظرفشویی بوش را از یک تعمیرکار مجرب بخواهید. اگر دانش فنی در این زمینه ندارید، تأکید می‌شود که اصلاً اقدام به دستکاری ماشین ظرفشویی نکنید.

گام آخر، ظرفشویی را ریست کنید!

گاهی اوقات، علت خرابی ماشین ظرفشویی هر چه که باشد، ممکن است با ریست کردن بتوانید آن را برطرف کنید. به منظور حذف کامل ارور e1 ظرفشویی بوش خود، سعی کنید از طریق دکمه off (یا چرخاندن سوئیچ قطع کننده مدار) ۵ دقیقه آن را خاموش کنید. سپس دوباره ماشین ظرفشویی بوش را ریست (راه اندازی مجدد) کنید. در بسیاری از مواقع، صرفاً با ریست کردن ماشین ظرفشویی، ارور e21 از دستگاه حذف خواهد شد.

جشنواره بهاره تعمیراتو24

کلام پایانی

کد خطای E01  در ظرفشویی بوش به خرابی مدار کنترل پمپ در برد کنترل اصلی اشاره دارد. با این حال، در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی، این ارور می‌تواند باعث کمبود آب در ماشین ظرفشویی شود که باعث توقف کارکرد سنسور دما و ایجاد کد خطا می‌شود.

رفع ارور e1 ظرفشویی بوش و عیوب الکترونیکی آن به دلیل تخصصی بودن، مستلزم کمک گرفتن از تعمیرکار حرفه ای و مجرب است. سنسورهای ماشین ظرفشویی بوش را همواره تمیز نگه دارید و در صورت ظاهر شدن این خطا، نوسانات برق را چک کنید. اگر دستگاه را ریست کردید و ارور e1 همچنان پابرجا بود، با تکنسین تعمیراتو۲۴ تماس بگیرید.

سفارش تعمیر ماشین ظرفشویی بوش را همین حالا از طریق آنلاین می توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن ثبت کنید. بلافاصله پس از ثبت سفارش شما، مشخصات و آدرس درج شده بررسی می‌شود و اگر مشکل ظرفشویی شما از طریق تلفنی قابل حل باشد، همکاران ما با شما تماس می‌گیرند.

سؤالات متداول

راه حل برطرف کردن خطای e1 ظرفشویی بوش چیست؟

ضمن راه اندازی مجدد ماشین ظرفشویی بوش، آن را به مدت ۵ ثانیه خاموش کرده و سپس روشن کنید. سنسور را از لحاظ سالم بودن به وسیله یک مولتی‌متر تست کنید تا سلامت و تداوم آن را بسنجید. اگر سنسور امتحانش را خوب پس نداد، آن را تعویض کنید. حتم در صورت نداشتن تخصص کافی از متخصصین مجموعه تعمیراتو ۲۴ در تهران و مشهد بهره بگیرید.

چرا کد خطای  e1در ماشین ظرفشویی بوش رخ می‌دهد؟

اگر ماشین ظرفشویی بوش شما کار نمی‌کند یا خراب شده؛ این احتمال وجود دارد که برد کنترل آن معیوب باشد. ساده‌ترین راه حل رفع این کد، آن است که با یک فنی‌کار مجرب در این خصوص، تماس بگیرید تا فوراً برد کنترل را تعویض کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 13 =

تعمیراتو 24

نماینده مجاز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، مشهد و کرج

ایمیل ما
تماس با ما
دفتر مرکزی

خیابون کارون شمالی پ 38

شمال تهران: ولیعصر نرسیده ب پارک وی کوچه افق پلاک 40

شرق تهران

نارمک خیابان طاهری خیابان ملایری پلاک 10

درخواست سرویسکار فوری